Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Prenosni računari

Prenosni računari PDA, notebook, laptop i ostali prenosni računari, ne računajući tablete

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 9.4.2014, 16:11   #1
Djole_92
Član
 
Član od: 9.12.2009.
Poruke: 43
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom lap top se pregreva

Lap top je poceo da se pregreva cim ukljucim zahtevniju igricu. Cistim ga na svake 2 godine a star je oko 5 god. Od kako sam ga kupio igram jedne te iste igrice na njemu do prosle godine se nikad nije grejao da se ugasi, od tada je i poceo pa sam uzeo ono postolje od ispod i radio je fino, to proslo leto jedino kad su bile vrucincine ako se zaigram pa se pregreje..a sada nema mesec dana od kako je poceo da se gasi 5 minuta kako pocnem da igram neku igricu i bas se upali sa gornje leve strane gde su ( q, w, e ).
Primetio sam da kuler ispod slabije malo hladi pa smo kod druga otvorili, ocistili i podmazali ali nije pomoglo, probao sam i od cimera koji ima malo bolje hladjenje ali se nije nista primetilo bolje.
Kad sam odneo u servis pitao sam da ga pogledaju i da provere mozda ne radi kuler na procesoru i pastu ako treba da se menja. A covek nije hteo ni da ga pogleda rekao je da se fabricka pasta ne menja jedno 10-ak godina i da ovakav lap top nije namenjan za igranje igrica da postoje neke magistrale na maticnoj i da se posle toliko godina one zaprljaju i lap top-u
dodje kraj.
U pitanju je Acer aspire 5742
Djole_92 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.4.2014, 22:29   #2
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Određen forumom Re: lap top se pregreva

Sve, sve ali ovo...
Citat:
Djole_92 kaže: Pregled poruke
Kad sam odneo u servis pitao sam da ga pogledaju i da provere mozda ne radi kuler na procesoru i pastu ako treba da se menja. A covek nije hteo ni da ga pogleda rekao je da se fabricka pasta ne menja jedno 10-ak godina i da ovakav lap top nije namenjan za igranje igrica da postoje neke magistrale na maticnoj i da se posle toliko godina one zaprljaju i lap top-u
dodje kraj.
Gluposti...

Elem , nosi ga u neki servis gde će lepo da zamene termalnu pastu i termalne padove na čipovim.

I naravno da se rebra od hladnjaka kao i kuler očiste i to bi manje više trebalo da bude to, laptop nakon toga nebi trebao više da se pregreva.


to bi ti savetovao da odradiš što pre dok nešto nije u laptopu ispustilo dušu...
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.4.2014, 4:10   #3
Djole_92
Član
 
Član od: 9.12.2009.
Poruke: 43
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: lap top se pregreva

Kupio sam bio termalnu pastu jos pre 2 godine u tubicu. Sad da li da uzimam drugi ili da trazim ovu po kutijama ako moze i dalje da posluzi jer nzm rok koliki joj je? Jos da pitam onaj kuler kod rebara da nije i on dotrajao ili kako da ga proverim? Znam samo kad je laptop vreo i kad stavim ruku sa strane skoro da i ne izduvava.
Djole_92 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.4.2014, 14:31   #4
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Određen forumom Re: lap top se pregreva

Najbolje kupi novu pastu...

A ako misliš na ventilator kad kažeš kuler, u suštini ventilator radi ili neradi, ako je zaprljan, onda treba da se očisti i eventualno podmaže, i to je odprilike to ....
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.4.2014, 12:26   #5
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Re: lap top se pregreva

Proveri ventilator, termalnu pastu staru dobro ocisti sa procesora i hladnjaka, hladnjak hladi ne samo procesor vec bar jos jedan cip na maticnoj ploci!. Ocisti dobro sve, namazi ponovo, sam hladnjak dobro ocisti kao i kuciste laptopa. Ne nanosi previse termalne paste, to je kontraproduktivno, tanak film preko procesora i svih ostalih hladjenih cipova je dovoljan. Svi laptop hladnjaci imaju taj mali "heat pipe" pa ako je on ostecen tj lako isparljivi fluid (koji cirkulise unutrar radne zapremine i mikrokapilara u zidu toplotne cevi) izasao, heat pipe ne radi i ne odvodi toplotu sa procesora. To je malo verovatno jer hladnjaci nisu izlozeni opterecenjima, jedino ako si ostetio toplotnu cev prilikom ciscenja tj montaze. Mislim da ce temeljno ciscenje i pravilno mazanje pastom resiti problem. Hladnjak mora dobro da nalegne na procesor i hladjeni cip, zavrtnje dobro pritegni, one lisnate opruge (savijeni limovi) sto guraju hladnjak ka procesoru nisu dovoljne da naprave dovoljan pritisak na procesor i stvore zeljeni kontakt. Moras dobro da zavrnes sve zavrtnje.
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.4.2014, 4:40   #6
Djole_92
Član
 
Član od: 9.12.2009.
Poruke: 43
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: lap top se pregreva

Kupio novu pastu i zamenio staru svuda gde je bila.
Kuler sam samo produvao video sam da je bilo na propelerima malo prasine ali nisam dirao hteo sam da vidim kako ce da radi prvo sa ovim.
Nisam stavio ni ono postolje sa kulerom ispod lap topa, pustio sam igricu, chrom otvorio par stranica da malo i ram zauzme pustio ziku i prezadovoljan sam jer se nije ni zagrejao. Hvala puno.
Djole_92 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
amd 955 be se pregreva nicpid Kvarovi 6 5.3.2011 1:57
CPU se pregreva i nakon čišćenja kulera i zamene paste Predrag Stankovic Kvarovi 5 22.8.2010 20:28
Moja grafička se, mukica, pregreva aziraphale Ostale komponente 6 8.2.2010 17:16
AMD Athlon 64 X2 5200+ se pregreva dakifil Kvarovi 8 7.9.2009 10:24
Overclock sj***o proc. pa se sad pregreva i ne default kloku Bond_007 Osnovne komponente 16 21.3.2008 17:57


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 20:17.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com