Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Grafika > Overklok

Overklok Overklokovanje grafičkih kartica

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 30.11.2005, 14:15   #1
versus
Član
 
Član od: 14.11.2005.
Poruke: 69
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 5 puta na 5 poruka
Određen forumom Kako overklokovati MSI 6600 ViVo sa 256 VRAM

Kazite mi iz vazih licnih iskustva kako je najbolje overklokovati ovu graficku odnosno sa kojim grafickim programima ali bez mnogo cackanja po BIOS-u!I da li se uopste to isplati?
versus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.11.2005, 15:15   #2
AstraLogos
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Vrsac - lepa varos
Poruke: 3.511
Zahvalnice: 1.431
Zahvaljeno 2.450 puta na 1.153 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku AstraLogos
Određen forumom Re: Kako overklokovati MSI 6600 vivo sa 256 vram

Citat:
versus kaže:
Kazite mi iz vazih licnih iskustva kako je najbolje overklokovati ovu graficku odnosno sa kojim grafickim programima ali bez mnogo cackanja po BIOS-u!I da li se uopste to isplati?
Posto i ja imam MSI NX6600GT uradi ovako. Desni klik na desktopu pa propertis. Trebalo bi da postoji opcija MSI Clock. Ukoliko nema te opcije sto je mala verovatnoca za graficke iz serije 6xxx skini sa oficijalnog sajta MSI-a detonatore od FX serije kartica. Recimo za 5900XT. Nakon instalacije dobices MSI Clock. Posle te drajvere za graficku pregazi novim forceware 81.85 WHQL sa Nvidijinog sajta jer ispravljaju bagove u mnogim igricama.
Prvo ukljuci DOT i stavi na komander pa provrti 3d mark03 i pogledaj kolike rezultate dobijas u odnosu na ove default vrednosti.
Ako hoces jos vishe iskljuci DOT pa lepo lenjirom povuci klok za GPU i za memoriju za 10% vecu brzinu od defaulta za tu karticu. Ako 3dmark03 ne pravi nikakve anomalije lagano povecavaj takt za GPU i memoriju dok ne vidis krajnju granicu za tvoju karticu. Mogu se u testu pojaviti zelene i ostale kockice sto znaci da si ga malo jace nabudzio za GPU ili ako ti se pojavi horizontalne linije slicne TV bez signala onda memorija je isforsirana. Smanji takt i za GPU i za memoriju dok ne pocne da radi stabilno bar dva tri uzastopna 3dmarka03. To bi bio maksimum za tvoju karticu.
Dakle vrlo jednostavno kad MSI vec daje takve opcije.
Pozdrav!
AstraLogos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.12.2005, 0:55   #3
Guliver
Veteran
 
Član od: 5.11.2005.
Lokacija: nice city
Poruke: 705
Zahvalnice: 21
Zahvaljeno 67 puta na 63 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Guliver
Određen forumom Re: Kako overklokovati MSI 6600 vivo sa 256 vram

koliko ja znam da bi stigao do maksimuma prvo dizhe memoriju pa gpu.kada memorija dostigne stabilne granice tada sledi gpu
pozz
Guliver je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.12.2005, 2:22   #4
AstraLogos
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Vrsac - lepa varos
Poruke: 3.511
Zahvalnice: 1.431
Zahvaljeno 2.450 puta na 1.153 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku AstraLogos
Određen forumom Re: Kako overklokovati MSI 6600 vivo sa 256 vram

Citat:
Guliver kaže:
koliko ja znam da bi stigao do maksimuma prvo dizhe memoriju pa gpu.kada memorija dostigne stabilne granice tada sledi gpu
pozz
Ej bre Gulivere bas ovde neki uzeri traze dlaku u jajetu. Zar nije dosta onoliko recenica. Sve je jedno da li ce klokovati procesor ili memoriju ili obrnuto. Vazno je da ne pretera onda mu dzaba teorija za koju se zalazes.

btw. Zar ti nije palo na pamet da podesi memoriju a zatim zategbe GPU pa daj jos neki mark+ i ond rikne GPU.
U svemu treba biti umeren pa je sve jedno sta ce kloknuti. Naravno da brzina GPU-a vise utice na ukupan skor i nisam rekao da memorija ne utice da se opet neki uzer poput tebe ne bi javio da spamuje.
Pozdrav!
AstraLogos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.12.2005, 18:58   #5
Guliver
Veteran
 
Član od: 5.11.2005.
Lokacija: nice city
Poruke: 705
Zahvalnice: 21
Zahvaljeno 67 puta na 63 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Guliver
Određen forumom Re: Kako overklokovati MSI 6600 vivo sa 256 vram

nemoj odmah da se ljutish ja pojma nemam kako se overklokuje graficka jer imam integrisanu grafiku to za prvo mem pa gpu sam prochitao u jednom chasopisu koji necu da imenujem (normalno)poz
Guliver je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.12.2005, 0:38   #6
AstraLogos
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Vrsac - lepa varos
Poruke: 3.511
Zahvalnice: 1.431
Zahvaljeno 2.450 puta na 1.153 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku AstraLogos
Određen forumom Re: Kako overklokovati MSI 6600 vivo sa 256 vram

Citat:
Guliver kaže:
nemoj odmah da se ljutish ja pojma nemam kako se overklokuje graficka jer imam integrisanu grafiku to za prvo mem pa gpu sam prochitao u jednom chasopisu koji necu da imenujem (normalno)poz
Gulivere ma ne ljutim se uopste.
Jedino sto mogu da zamerim tebi, meni i ostalim uzerima da slabo citaju
tudje postove. Ovo je vec mislim cetvrti put gde spominjem alatku za MSI graficke kartice pod nazivom DOT. Kad ukljucis tu opciju i komander dobijas tog trenutka ubrzanu karticu za oko10% kako za GPU tako i za memoriju a sve uz fabricku garanciju. Mozes videti oficijalni sajt MSI-ja i procitati o DOT-u.
Konstatacija da treba ovo pa ono ocigledno da ne pije vodu.
Pa valjda proizvodjaci grafickih kartica znaju sta pisu na svojim sajtovima i sta garantuju kao ispravan postupak a da neces ostetiti neku komponentu.
Bitno je da se ne preteruje za par markova vishe.
Pozdrav!
AstraLogos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.12.2005, 14:13   #7
versus
Član
 
Član od: 14.11.2005.
Poruke: 69
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 5 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Kako overklokovati MSI 6600 vivo sa 256 vram

Bre ljudi pa nisam glup,za MSI Clock znam odavno ali sam procitao u jednom casopisu da se ovim alatom ne mogu ostvariti znacajni rezultati pa zato i nisam probao!!Medjutim ako iz licnog iskustva tvrdite suprotno probacu sa MSI Clockom!
versus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.12.2005, 19:54   #8
AstraLogos
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Vrsac - lepa varos
Poruke: 3.511
Zahvalnice: 1.431
Zahvaljeno 2.450 puta na 1.153 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku AstraLogos
Određen forumom Re: Kako overklokovati MSI 6600 vivo sa 256 vram

Citat:
versus kaže:
Bre ljudi pa nisam glup,za MSI Clock znam odavno ali sam procitao u jednom casopisu da se ovim alatom ne mogu ostvariti znacajni rezultati pa zato i nisam probao!!Medjutim ako iz licnog iskustva tvrdite suprotno probacu sa MSI Clockom!
Versus ko je rekao da si glup? Samo ne citas postove ili nisi dobro skapirao sta sam ti u prvom postu napisao.
Evo kako izgleda MSI clock i naravno nemoj ove vrednosti da stavljas jer sam namerno GPU stavio na 600MHz i memoriju na 1200MHz.
Da bi uopste dobio ovu opciju ponavljam moras da instaliras drajvere ili detonator od GF FX59900 graficke kartice a zatim preko njih instaliras forcevare 81.85 WHQL odlicni su. Dakle nije ti potreban nijedan program vec instalacija detonatora. Mozda sve nije po PS-u ali jako dobro radi posao.
Evo kako to izgleda i zapamti DOT ukljucen na komander pa ako ti je to malo iskljuci ga pa lepo lenjirom podesi vrednosti za memoriju i GPU koliko je tvoja kartica raspolozena za overclock!
Pozdrav!
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	MSI Clock.JPG
Viđeno:	145 puta
Veličina:	34,9 KB
ID:	111  
AstraLogos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.1.2008, 22:27   #9
paulvandyk68
Banned
 
Član od: 21.9.2007.
Lokacija: Zrenjanin
Poruke: 1.974
Zahvalnice: 278
Zahvaljeno 353 puta na 278 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku paulvandyk68
Smile Re: Kako overklokovati MSI 6600 vivo sa 256 vram

Ta Graficka kartica MikroStar proizvodjaca se najlosije overklokuje u celoj 6 generaciji. Pricam iz licnog iskustva ( Slucaj i sa agp i sa pci expresom ).
paulvandyk68 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.1.2008, 22:50   #10
bojanh
Starosedelac
 
Član od: 26.9.2007.
Poruke: 2.405
Zahvalnice: 538
Zahvaljeno 291 puta na 243 poruka
Određen forumom Re: Kako overklokovati MSI 6600 vivo sa 256 vram

malo si poranio druze...

bojanh je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Kako povezati racunar sa TV-om (za početnike) PeTkO Video/TV softver 7 24.6.2008 12:26
Kako skinuti klip sa kobajagrande.com ? NemesisTT Brbljaonica 2 11.6.2008 12:59
Kako da prebacim dvd fajl sa dvd-ja u 3gp NikolaCabrilo Video/TV softver 0 29.4.2008 13:57
Kako ohladiti Gigabyte 8800gt sa stock coolerom Mali Robot Grafika 5 22.2.2008 18:34
Prolink 6600 problem sa def. klokovima Gadoguz Grafika 17 19.9.2006 0:00


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 18:05.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com