Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > „Ja, igrač!”

„Ja, igrač!” Da li se slažete sa Kuzmom?

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 2.7.2018, 12:58   #1
Chodo'o
Član
 
Avatar korisnika Chodo'o
 
Član od: 4.12.2009.
Poruke: 154
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 74 puta na 13 poruka
Određen forumom 7/2018 "Pobedili smo"

Ako imate mišljenje na temu aktuelne kolumne molimo vas da ga podelite sa ostalim forumašima u ovoj temi.

Citat:
Kolumna je lični komentar istaknutog novinara nekog lista na neku pojavu. Za razliku od reportaža i ostalih tekstova koji bi trebalo da budu objektivni, kolumna podleže subjektivnosti autora, zato se grafički drugačije predstavlja od ostatka časopisa.
Chodo'o je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.7.2018, 16:03   #2
DArthShone
Član
 
Član od: 6.3.2009.
Lokacija: Beograd, Singidunum, Tri Lepe
Poruke: 320
Zahvalnice: 171
Zahvaljeno 97 puta na 72 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku DArthShone Slanje poruke preko Skypea korisniku DArthShone
Određen forumom Re: 7/2018 "Pobedili smo"

Kuzma is on the road again.
Ovog puta udara po fuzbalerima i ostalim modernim gladijatorima, tj njihovim fanovima u vidu boranije koja ispija pivdžanu i komentariše mečeve aktuelnog mu(n)dijala.
Uostalom, nikada mi nije bila jasna opsesija pojedinih primeraka vrste Homo Sapiens Masculansis posmatranjem gomile bezmozganovića koji trče za loptom skoro dva sata. Mislim, bolje je vreme utrošiti na napucavanje raznoraznih aliena (bilo da se radi o alienima sa drugih svetova, ili alienima sa drugih strana ovog sveta), ili na čitanje, nego na posmatranje muških nogu u kratkim čarapicama. Ali, o ukusima se ne raspravlja, tako da nama koji smo "pobedili" ostaje nada da se nećemo pretvoriti u Kartmana, dok fanovima sporta i razonode ostaje nada da se neće pretvoriti u homoseksualce...
DArthShone je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.7.2018, 16:47   #3
Relja
Član
 
Član od: 9.7.2008.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 430
Zahvalnice: 325
Zahvaljeno 163 puta na 100 poruka
Određen forumom 7/2018 "Pobedili smo"

I ono gledanje mrlja na platnu neko ne shvata - neko smatra vrhunskom umetnošću.
Ne shvata Kuzma suštinu - posmatra površno i samo ružne aspekte.


Poslato sa sokoćala mobilnoga, pomoću prstiju...
Relja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.7.2018, 17:26   #4
makiem
Starosedelac
 
Član od: 6.1.2007.
Lokacija: SR 375, NV
Poruke: 1.567
Zahvalnice: 308
Zahvaljeno 365 puta na 267 poruka
Određen forumom Re: 7/2018 "Pobedili smo"

Ova kolumna vristi da ju je napisao neko koga su poslednjeg birali u tim na fizickom.
Mislim, apsolutno razumem da neko ne voli da prati fudbal (ja sam jedan od tih, licno ne pratim ni 90% ostalih sportskih desavanja, ukljucujuci i tenis koga naprasno od pojave Djokovica prate skoro svi oko mene) ali ovakav nivo generalizacije, povrsnosti i simplifikacije je stvarno smesan.
Ponekad stvarno mislim da Kuzma troluje.
makiem je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku makiem na korisnoj poruci:
filpan (10.7.2018), Relja (5.7.2018)
Stara 4.7.2018, 19:38   #5
DArthShone
Član
 
Član od: 6.3.2009.
Lokacija: Beograd, Singidunum, Tri Lepe
Poruke: 320
Zahvalnice: 171
Zahvaljeno 97 puta na 72 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku DArthShone Slanje poruke preko Skypea korisniku DArthShone
Određen forumom Re: 7/2018 "Pobedili smo"

Citat:
makiem kaže: Pregled poruke
Ova kolumna vristi da ju je napisao neko koga su poslednjeg birali u tim na fizickom.
Mislim, apsolutno razumem da neko ne voli da prati fudbal (ja sam jedan od tih, licno ne pratim ni 90% ostalih sportskih desavanja, ukljucujuci i tenis koga naprasno od pojave Djokovica prate skoro svi oko mene) ali ovakav nivo generalizacije, povrsnosti i simplifikacije je stvarno smesan.
Ponekad stvarno mislim da Kuzma troluje.
Otkud znaš da ne baca kosku, pa ko se upeca, upeca se. Čitajući ovo izdanje Kuzminog pisanija bilo mi je žao što Peđa više ne radi ilustracije za SK, jer mi je pred očima bila slika majmuna pred TV-om kako komentarišu druge majmune koji pikaju loptu, dok sam, što sam čini se već i pomenuo igrače video kao klonove likova iz South Parka, posebno iz one epizode u kojoj su se takmičili u on-line igri (da me ubiješ ne mogu da se setim koja beše igra).
DArthShone je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.7.2018, 20:54   #6
Sass Drake
V.I.P. Zaštita
 
Član od: 30.9.2007.
Lokacija: Hypnos Control Room, Tokyo Metropolitan Government Building
Poruke: 5.914
Zahvalnice: 1.181
Zahvaljeno 1.320 puta na 1.094 poruka
Određen forumom Re: 7/2018 "Pobedili smo"

Citat:
DArthShone kaže: Pregled poruke
Otkud znaš da ne baca kosku, pa ko se upeca, upeca se. Čitajući ovo izdanje Kuzminog pisanija bilo mi je žao što Peđa više ne radi ilustracije za SK, jer mi je pred očima bila slika majmuna pred TV-om kako komentarišu druge majmune koji pikaju loptu, dok sam, što sam čini se već i pomenuo igrače video kao klonove likova iz South Parka, posebno iz one epizode u kojoj su se takmičili u on-line igri (da me ubiješ ne mogu da se setim koja beše igra).

Make Love not Warcraft ?

https://www.youtube.com/watch?v=dAxZVZgpmI0
Sass Drake je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.7.2018, 8:48   #7
DArthShone
Član
 
Član od: 6.3.2009.
Lokacija: Beograd, Singidunum, Tri Lepe
Poruke: 320
Zahvalnice: 171
Zahvaljeno 97 puta na 72 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku DArthShone Slanje poruke preko Skypea korisniku DArthShone
Određen forumom Re: 7/2018 "Pobedili smo"

Citat:
Sass Drake kaže: Pregled poruke
Jeste, baš ta... hahahahaha ilustracija ovomesečne Kuzmine kolumne
DArthShone je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.7.2018, 15:47   #8
Akumu
Veteran
 
Član od: 3.1.2006.
Poruke: 817
Zahvalnice: 285
Zahvaljeno 209 puta na 123 poruka
Određen forumom Re: 7/2018 "Pobedili smo"

Sve mogu da mu oprostim, ali to što kaže da je tenis potreban u životu svakog čoveka nikako.
Akumu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.7.2018, 22:23   #9
namcor
Veteran
 
Član od: 14.3.2006.
Poruke: 608
Zahvalnice: 37
Zahvaljeno 398 puta na 201 poruka
Određen forumom Re: 7/2018 "Pobedili smo"

Zagriženi "ljubitelji fudbala" su generalno totalno iracionalna bića sklona patološkom tribalizmu. Danas sam naleteo na raspravu dva srpska "navijača" povodom činjenice da na prvenstvu igra najviše igrača iz engleske "Premier lige" i lete "videćete VI" i "MI smo dokazali da smo bolji" argumenti, a pričaju o španskoj i engleskoj ligi...
namcor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.7.2018, 2:10   #10
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom 7/2018 "Pobedili smo"

Fudbal i svi drugi sportovi smišljeni su da dokonim gledaocima pruže zabavu i da drže degenerike podijeljene na "naše" i "njihove", da bi se pažnja skretala sa pravih problema. U svom tom metežu postoji sprega kladionica, politike, huligana, narko klanova i kriminalaca koji se bogate na transferima igrača u cijelom svijetu. Tolika pomama za najvažnijom sporednom stvari na svijetu usađena je kao trend i postala mainstream za neuke lezileboviće koji život žive "iz iksa u kec". Ako takvima kažeš da ne gledaš fudbal, to je kao da babama na slavi kažeš da ne gledaš rijalitije: automatski slijedi neki vid osude ili prevrtanje očima.
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 5 korisnika se zahvaljuje korisniku LoneWolf na korisnoj poruci:
filpan (10.7.2018), KOLOS (9.7.2018), pedjosav (13.7.2018), Sass Drake (9.7.2018), simke85 (20.7.2018)
Stara 9.7.2018, 6:22   #11
Malik Tintilinic
Starosedelac
 
Član od: 14.12.2010.
Poruke: 1.240
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 335 puta na 237 poruka
Određen forumom Re: 7/2018 "Pobedili smo"

Fudbal sam prestao da gledam kad se pojavio PES6
Malik Tintilinic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.7.2018, 12:09   #12
Relja
Član
 
Član od: 9.7.2008.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 430
Zahvalnice: 325
Zahvaljeno 163 puta na 100 poruka
Određen forumom Re: 7/2018 "Pobedili smo"

OK je ako nekog ne interesuje fudbal.
Gledanje na fucu samo jedne strane (huligani i kladionica tipovi) je isto kao gledanje pozorišta kroz snobove.


Hvaljenje time kako "ne gledam fudbal jer sam bolji/pametniji/iznad toga" je za mene u priličnoj meri kao kad se likovi hvale kako nisu pročitali ni jednu knjigu. Ćuti, pametnije ćeš delovati...
Relja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Relja na korisnoj poruci:
Oggy (12.7.2018)
Stara 9.7.2018, 12:53   #13
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.636
Zahvalnice: 152
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: 7/2018 "Pobedili smo"

Svetsko prvenstvo je često bilo povod da se širim masama skrene time pažnja sa nekih ozbiljnijih stvari, tipa ne znam dal ste primetili kako su prestali protesti protiv poskupljenja goriva čim je SP počelo
Više niko nije bio zainteresovan za to toliko...
Takođe, mediji su veoma malo, ako imalo, izveštavali o Article 11 i 13 koje EU pokušava da uvede što bi prouzrokovalo promenu interneta kakvog znamo. Srećom još nije izglasano u korist toga, ali to je samo zato što ga nisu precizno postavili.
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.7.2018, 19:15   #14
Relja
Član
 
Član od: 9.7.2008.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 430
Zahvalnice: 325
Zahvaljeno 163 puta na 100 poruka
Određen forumom Re: 7/2018 "Pobedili smo"

Protesti su pukli dosta pre Mondijala.


Najveća prevara je zakon o radu, na frku izglasan za vreme poplava 2014.
Relja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.7.2018, 23:39   #15
kami
Član
 
Član od: 17.3.2014.
Poruke: 240
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 67 puta na 45 poruka
Određen forumom Re: 7/2018 "Pobedili smo"

Citat:
namcor kaže: Pregled poruke
Zagriženi "ljubitelji fudbala" su generalno totalno iracionalna bića sklona patološkom tribalizmu. Danas sam naleteo na raspravu dva srpska "navijača" povodom činjenice da na prvenstvu igra najviše igrača iz engleske "Premier lige" i lete "videćete VI" i "MI smo dokazali da smo bolji" argumenti, a pričaju o španskoj i engleskoj ligi...
To pises kao komentar na Kuzmino tupavo trolovanje u tekstu pod nazivom 'Pobedili SMO', gde se doticni identifikuje sa jednom celokupnom sub-kulturom?

Inace, sto se tice Kuzminom trolovanja u tekstu... Ja ne znam, dajte kupite mu vise tu diplomu ETF-a, proglasite ga priucenim programerom, ukratko mu prepricajte sve Star Trek serijale i predavanja Nil de Gras Tajsona, da covek vise ne pati za tim sto ga i nerd zajednica dozivljava kao autsajdera.

Inace, Kuzmo, pojam 'kul nerd/gejmer' je otprilike na istom stepenu pomahnitalosti kao pojam 'kul narkoman'. Ovo prvo jedino ti verujes da postoji, a ovo drugo jedino Gaj Rici veruje da postoji.
kami je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.7.2018, 0:58   #16
makiem
Starosedelac
 
Član od: 6.1.2007.
Lokacija: SR 375, NV
Poruke: 1.567
Zahvalnice: 308
Zahvaljeno 365 puta na 267 poruka
Određen forumom Re: 7/2018 "Pobedili smo"

Citat:
kami kaže: Pregled poruke
To pises kao komentar na Kuzmino tupavo trolovanje u tekstu pod nazivom 'Pobedili SMO', gde se doticni identifikuje sa jednom celokupnom sub-kulturom?

Inace, sto se tice Kuzminom trolovanja u tekstu... Ja ne znam, dajte kupite mu vise tu diplomu ETF-a, proglasite ga priucenim programerom, ukratko mu prepricajte sve Star Trek serijale i predavanja Nil de Gras Tajsona, da covek vise ne pati za tim sto ga i nerd zajednica dozivljava kao autsajdera.
E bas taj osecaj imam dok citam ovakve kolumne. To sto se ja ponekad u'vatim lemilice i unimera, ne znaci da sam elektroinzenjer. To sto igram igre, ne znaci da necu pogledati utakmicu (mada mi je draze da opalim sa drustvom basket). Kuzma je svojevremeno velicao ( ne mogu se setiti imena igre, ali bila je neka augmented reality, developer je valja isti koji je napravio Pokemon go) i to na foru kao dobar nacin da se gejmer fizicki aktivira.

Ako je coveku dovoljno da na osnovu hobija, muzickog ukusa ili tako neke slicne banalnosti donese sud ne samo o pojedincu vec i o citavoj zajednici, onda ima golemi problem u rezonovanju. Isti takvi prave sudove i unutar "gejmerske zajednice": ako igras Assassins creed i COD, onda si tupav i ovca za sisanje, ali ako igras Hearts of Iron, pa ti si fakticki vojni strateg i to ti je maltene obuka.

U jednom postu na jednoj od ranijih kolumni sam napisao da mi Kuzmanovic odaje utisak ogorcenog intelektualca. Sada sam sve vise ubedjen da sam pogresio i da je on samo ogorceni pozer koji eto ima priliku da svoju kolumnu koristi kao VEP aparat za svoj ego.
Ja, kao samoproklamovani gejmer, denounce him !
makiem je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.7.2018, 11:45   #17
namcor
Veteran
 
Član od: 14.3.2006.
Poruke: 608
Zahvalnice: 37
Zahvaljeno 398 puta na 201 poruka
Određen forumom Re: 7/2018 "Pobedili smo"

Citat:
kami kaže: Pregled poruke
To pises kao komentar na Kuzmino tupavo trolovanje u tekstu pod nazivom 'Pobedili SMO', gde se doticni identifikuje sa jednom celokupnom sub-kulturom?

...
Kuzma je pripadnik te subkulture, a "navijači" iz Srbije koji zamišljaju da su deo španske ili engleske lige su luzeri koji žive u iluziji da su bitni.

Sa druge strane, slažem se, nisu ni "gejmeri" pošteđeni tribalizma - ne znam da li mi je smešna ili žalosna "konsternaciju" forumaša izborom igre meseca ili prikazom i ocenom, kao da je to nešto suštinski bitno.
Kuzma najviše greši u zaključku: prosečan nerd nije pobedio, pobedili su samo pojedinci koji prave igre i novinari i "novinari" koji prave prikaze, strimove itd. a generalno su (bar trenutno) pobedili polu-debili svih vrsta i njima se podilazi i njima se sve prilagođava.
namcor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku namcor na korisnoj poruci:
Akumu (17.7.2018), Relja (12.7.2018)
Stara 12.7.2018, 18:59   #18
kami
Član
 
Član od: 17.3.2014.
Poruke: 240
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 67 puta na 45 poruka
Određen forumom Re: 7/2018 "Pobedili smo"

Citat:
makiem kaže: Pregled poruke

U jednom postu na jednoj od ranijih kolumni sam napisao da mi Kuzmanovic odaje utisak ogorcenog intelektualca. Sada sam sve vise ubedjen da sam pogresio i da je on samo ogorceni pozer koji eto ima priliku da svoju kolumnu koristi kao VEP aparat za svoj ego.
Ja, kao samoproklamovani gejmer, denounce him !
Kuzma nije ogorceni intelektualac, on pored intelektualaca nije ni prosao u zivotu, i ne zna sta znaci biti intelektualac. Mislim, nisu intelektualci ni ogromna vecina njegovih pomenutih idola (ETF-ovci, programeri, i ostali), a kamoli pa on. On je obican slabo obrazovan i prosecno informisan troler. Nista vise, i nista manje.


Pokazivanje stepena testosterona, sto on radi konstantno; nikada i nigde u bilo kojoj iole inteligentnijoj prici nije dokaz pobede; vec nerazumevanja i nezrelosti.


Gledajte sad ovo. On u pomenutom tekstu proziva sub-kulturu ciji su clanovi u poslednjih 100 godina prosli put od bukvalno najbednijih clanova drustva, cija je strast, hobi, zanimanje, smatrano najnizim mogucim od strane drustvenog mejnstrima. I to radi sa pozicije sub-kulture koja je nastala u dokolici 'srednje klase' . Kuzma i smislenost, kao ja i Karl Marks. Da je Kuzma normalan, nasao bi mnogo vise slicnosti izmedju te dve sub-kulture- obe su bile neverovatno jbane bukvalno svuda, cak i u dominantno javnom diskursu, itd. To je zrelo uraditi. Ali jbga, jos jednom prosecan troler, umesto da pljuje po zaista vodecim elementima drustva, on pljuje po ljudima koji imaju drugaciju strast od njegove.
kami je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku kami na korisnoj poruci:
mvasic (12.7.2018)
Stara 12.7.2018, 22:14   #19
makiem
Starosedelac
 
Član od: 6.1.2007.
Lokacija: SR 375, NV
Poruke: 1.567
Zahvalnice: 308
Zahvaljeno 365 puta na 267 poruka
Određen forumom Re: 7/2018 "Pobedili smo"

Bas tako, i ovde sam rekao da verujem da troluje. Moram priznati da je elokventniji od prosecnog trola, ali sustina je ista. A ta demonstracija testosterona, to je posebna prica. Mogu da se setim bar tri kolumne gde se "usputno" pozivao na svoja osvajanja zena i njihovih "ložnica" (tada sam prvi i poslednji put čuo za taj izraz) sto je veoma slabo bilo vezano za kontekst onoga sto je hteo da kaze. Sada sebe opisuje kao bed boja nerd kulture koji je siledzije gledao kroz uzane ocne proreze u senci svoje kaubojske fedore i sa rukom na katani. Cista mentalna masturbacija.

Zao mi je sto mi se toliko promenilo misljenje o njemu, simpatican me je njegov stil pisanja, ali forma je beskorisna ako je sustina trula.

Poslednja ispravka: makiem (13.7.2018 u 2:39)
makiem je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.7.2018, 23:35   #20
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom 7/2018 "Pobedili smo"

M. Kuzmanović je od novinara britkog jezika i karakterističnog stava postao ispušena muštikla, debeli intelektualno zakržljali prdonja frustriran svime što mu nije omiljeno, pregažen nepotrebnim nerviranjem oko stvari za kojima običnom čovjeku puca ku**c. Kao takav, gospodin Kuzmanović je implodirao u svojoj nebitnosti, trajno butthurtovan činjenicom da nikom više nije bitan stav jednog kukačko-trolovsko-zakržljalog piskarala koje je potpuno izgubilo kredibilitet, značaj i kvalitet. Nekada je bio kraći, jasniji, jezgrovitiji, ku*čevit, otresit i koncizan. Danas se na njemu vidi da godine bullyinga u školi svakog štrebera sustignu u poodmaklom životnom dobu. Meni ga je žao, najiskrenije.
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
7/2018 "Ljubav ima cenu" Chodo'o „Prst na čelo” 0 2.7.2018 12:57


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 18:22.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com