Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Ostale komponente

Ostale komponente Kućišta, napajanja, periferije, štampači, skeneri, tastature, miševi, džojstici...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 24.7.2014, 10:37   #1
Mare13
Član
 
Član od: 4.12.2007.
Poruke: 345
Zahvalnice: 42
Zahvaljeno 17 puta na 12 poruka
Određen forumom Sharing skenera preko mreze, Unbuntu

Pozdrav svima, imam problem koji ne mogu da resim jer nisam bas strucan sa Unbuntu-om. Podelio sam stampac HP 400 mfp m425 pcl preko mreze, izmedju jednog racunara sa Unbuntu 12.04 i drugog sa Windows 7. To sam uradio tako sto sam prikljucio stampac na taj sa windows-om preko usb-a instalirao drajvere, stavio na share a onda na Unbuntu instalirao SAMBU i kad sam isao add network printer samo sam uneo ip od pc-a sa windowsom 7 i stampac radi na oba racunara. E sad problem je sto skener ne radi na Unbuntu. Instalirao sam XSane ali sa njim ne mogu da pronadjem ovaj HP, nego on nadje skener od nekog sasvim drugog stampaca u mrezi (vise racunara je u mrezi ne samo ova dva). U terminalu kucam xsane "pa IP od tog HP-a" tj sambin url stampaca ali pise invalid operation. To predpostavljam znaci da se tom programu sane dodeli da koristi ovaj HP ali ne moze. Da nije mozda problem u tome sto je preko SAMBE uradjen sharing pa XSane nece da prihvati taj URL?

Inace to za terminal sam procitao na netu, tamo pise ovako: xsane "hpaio:/net/Photosmart_C6100_series?ip=192.168.245.6" a to nije preko sambe.

Predlazu mi da prikljucim stampac preko LAN-a u mrezu i onda da ga dodam kao network printer i u windowsu i u Unbuntu ali kako ja da znam koji je IP ili URL stampaca kad ga ukljucim tj kako uopste da ga nadjem. Ovo mi je zadnja opcija da ga ovako prikljucim vise bih voleo ako bi neko mogao da mi da neki predlog sta da radim da napravim skener i na unbuntu sa nacinom kako je sad povezano, preko sambe.. Od skoro koristim Unbuntu i ima stvarno nekih lepih stvari ali instaliranje printera i deljenje mi je stvarno bolno Hvala unapred na svakom predlogu
Mare13 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.7.2014, 13:14   #2
vlados83
Član
 
Član od: 25.9.2013.
Poruke: 158
Zahvalnice: 40
Zahvaljeno 27 puta na 24 poruka
Određen forumom Re: Sharing skenera preko mreze, Unbuntu

U njegovom meniju mu možeš zadati manuelnu ip adresu , ili posle kad dobije automatsku od nekog rutera/servera , na Win/Ubuntu ideš na dodavanje mrežnog štampača i oni će ga vidjeti kao
HP LaserJet Pro 400 ...
To ti je najednostavniji način, vjeruj mi.
Što se tiče Ubunta,kad odeš na dodavanje štampača iz mreže,pisaće ti ip adresa i ime štampačai trebalo bi ti ovako izgledati:
vlados83 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.7.2014, 15:35   #3
Mare13
Član
 
Član od: 4.12.2007.
Poruke: 345
Zahvalnice: 42
Zahvaljeno 17 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: Sharing skenera preko mreze, Unbuntu

Vazi, hvala ti.
Mare13 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
windows preko mreze dzaba Operativni sistemi 0 17.12.2010 20:57
3g mts sharing preko router-a bogi80 Komunikacioni uređaji i umrežavanje 2 14.12.2010 22:53
Kako da stampam preko LAN mreze? nikolapop92 Komunikacioni uređaji i umrežavanje 2 21.6.2010 19:53
Umrežavanje Telekom Huawei 520s sa više računara preko LAN-a Rockman Komunikacioni uređaji i umrežavanje 0 8.1.2010 11:27
Internet preko mobilne 3G mreze Predrag Stankovic Internet usluge 2 18.4.2007 20:42


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 20:02.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com