Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor

Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 3.4.2012, 16:33   #1
CaptainCrash
Veteran

Član od: 7.12.2011.
Zahvalnice: 62
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Angry Problem sa...ne znam nisam sta je u pitanju!?

Od jutros,kada sam upalio komp,ventilator ubrazno radi,temperatura je povisena i tako od 6h jutros pa evo sve do sad dok nisam dosao sa posle.
Ni jedan program ne radi,ni jedna igra...nista sto juce nije radilo kada je temperatura bila normalna.

Na ovoj prvoj slici se jasno vidi da mi je zauzetost procesora gotovo 100%,odakle i sa cim???

Temperatura je kada se upali komp i sve dok se NE PUSTI IGRICA BILO KOJA sa 3 jezgra do 25C maximalno,kada se pusti igra onda ide od 35-40C a sada je tako bez ikakvih igara i dodatnih programa...

Evo slike temperature...

Na ovoj slici se vidi sta me pita racunar,to me je isto pitao sinoc prilikom instalacije programa Tunngle kako bi igrao Splinter Cell Conviction on line,ja sam stavio ALLOW,ne znam da li to ima neke veze i zasto me to pita svaki put kada pokrecem neki progeam...

Evo sta kaze sledeca slika...

Evo sta ovde izbacuje....

PS....sinoc sam instalirao Team Viewer ali nikome nisam dao nikakve podatke,samo instalirao Srpsku verziju jer je jedan lik hteo da mi pomogne i da mi peko toga instalira SCC jer mi nesto nije islo i 5x sma je brisao i pokusavao...jutros sam unninstall taj program.
Sta da radim,zan li se sta je i kako da resim,vent odnosno mislim da je napajanje vise bruji samo sto se ne raspadne.To mi se par puta i ranije desilo i nestalo samo od sebe,da mi zauzetost kompa bude 100% a nista ne radim,samo ga upalim iz cista mira...
Hvala unapred,ako jos nesto treba od slika ili nije jasno kazite pa cu slikati i okaciti.

Inace od jutros mi javlja i da firewall ne radi kako treba a evo i slike,ne znam ni sta se tu desava...

CaptainCrash je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.4.2012, 18:46   #2
asteriks254
Član

Član od: 3.3.2011.
Zahvalnice: 144
Zahvaljeno 101 puta na 79 poruka
Određen forumom Re: Problem sa...ne znam nisam sta je u pitanju!?

Ono sto meni upada u oci na prvi pogled je da ti je napon manji nego sto bi trebalo na 12v grani,napisi nam koje je napajanje u pitanju.
asteriks254 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.4.2012, 20:22   #3
CaptainCrash
Veteran

Citat:
asteriks254 kaže: Pregled poruke
Ono sto meni upada u oci na prvi pogled je da ti je napon manji nego sto bi trebalo na 12v grani,napisi nam koje je napajanje u pitanju.
Thermal Master 420w pa ono je tako vec mesecima od kada sam kupio komp polovan,nije bilo puno problema samo 1x ranije i evo sad..
Stara 3.4.2012, 20:39   #4
OmegaVesko
Novi član

Član od: 5.12.2010.
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka

Definitivno zvuči kao neki malware. Skini hiren's boot cd ili nešto slično pa skeniraj OS particiju celu.
OmegaVesko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku OmegaVesko na korisnoj poruci:
CaptainCrash (3.4.2012)
Stara 3.4.2012, 23:05   #5
CaptainCrash
Veteran

Citat:
OmegaVesko kaže: Pregled poruke
Definitivno zvuči kao neki malware. Skini hiren's boot cd ili nešto slično pa skeniraj OS particiju celu.
Evo slika....novih!

http://www.dodaj.rs/f/1f/ND/4DnOnmXb/1.jpg
http://www.dodaj.rs/f/1H/Sc/3nkkw60o/2.jpg

Evo,nakon obaveznog restarta i rezultata...lagano prestje brujanje i zauzetost kompa /...

Onternet protection radi na Aviri i firewall je ukljucen,konacno!
Ono sto me zanima je sledece...
Sta je to bilo,zna li neko,kako je doslo do toga,gde i kako sam to pokupio i koliko je to opasno sta je najgore sto je moglo da se desi!?

Unapred hvala svima na trudu i pomoci!!

Poslednja ispravka: CaptainCrash (3.4.2012 u 23:13)
Stara 3.4.2012, 23:16   #6
Nepotpisani Čitalac
V.I.P. PSU Guru

Član od: 14.7.2007.
Zahvalnice: 13
Zahvaljeno 609 puta na 451 poruka

Citat:
asteriks254 kaže: Pregled poruke
Ovo zanemari, softverska očitavanja su nepouzdana do tačke neupotrebljivosti.

Thermal Master je običan kineski škart, ali to ne može da objasni CPU usage na 100%. Takođe, malware koji si našao je nesposoban da izazove ove simptome. I ja verujem da je u pitanju nekakav maliciozni kôd, ali izgleda da ga nisi još našao... Inače, u task manager-u se ne vide svi procesi, za prvu pomoć, idi na View -> Show processes from all users, a za bolji uvid u to šta "trči po kompu", pribavi besplatni Sysinternals Process Explorer.
Nepotpisani Čitalac je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.4.2012, 23:28   #7
asteriks254
Član

Član od: 3.3.2011.
Zahvalnice: 144
Zahvaljeno 101 puta na 79 poruka

U svakom slucaju malware si nasao trojan vundu mozes da pokusas sam da ga uklonis sa Malwarebytes ili sto ti savetujem da otvoris temu u podforumu zastita i sacekas Basu Mrkalja,Sass Drake,Nix Car ili Ivance95 tog malwera sigurno ima jos.Te ljude mozete naci i ovde i resiti probleme u vezi malwarea http://www.mycity.rs/Ambulanta/

Poslednja ispravka: asteriks254 (4.4.2012 u 6:22)
asteriks254 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno

Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Problem sa puštanjem HD filmova sa eksternog HDD-a Pipboy Foto i audio/video 0 24.12.2010 21:09
Nokia e71 i problem sa USB konekcijom PsyDuck Aparati i oprema 5 1.12.2010 15:17
Problem sa Adobe Flash performansama na Windows Vista x64 Home Premium OS-u VladimirBalt Kvarovi 0 23.8.2009 0:29
Problem sa TASKBAROM Dapper Operativni sistemi 6 11.12.2008 17:01
Problem sa ne znam čime Mr.Deeds Kvarovi 6 7.12.2008 15:16

Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 1:48.