Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Web razvoj
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Web razvoj Sve u vezi sa razvojem Internet sajtova: programi, dizajn, usluge hostinga, administracija...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 19.2.2008, 0:15   #1
Paladin
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 2.030
Zahvalnice: 147
Zahvaljeno 207 puta na 133 poruka
Određen forumom Google Analytics pitanja

Nedavno sam "instalirao" Goolge Analytics na sajt i radi fino, odmah je javio da je detektovao javascript kod i statistike su počele stizati sledeći dan. Sad me zanima mogu li odvojeno pratiti forum (phpBB3) koji je dio tog sajta? Mislio sam da to ide sa drugim kodom ali kod kreiranja novog profila za statistike me pita da li hoću da pratim novi ili isti domen, samo kod novog mi daje novi tracking kod a za isti domen mi daje isti kod. Taj novi kod (kao za novi domen) nikako neće da detektuje, a isti kod hoće. Ali ako mu stavim isti kod koji prati i sam sajt onda će rezultati za forum biti i u statistikama za sajt, mogu ja na drugom profilu (za forum) kroz filtar reći da prati samo "forum" folder, ali ovaj profil koji prati sajt će "hvatati" i za forum koji je dio sajta.

Da li je rješenje da onda u profilu za sajt uključim samo direktorije sa web stranicama ali ne i direktorij za forum? Ako je direktorij sa stranicama "stranice" njega mogu uključiti, ali kako da onda uključim index stranicu koja je u rootu pošto tamo u filtru ima da se uključe direktoriji? A i na Google supportu sam našao ovo:

"Adding more than one Include filter to a profile can cause data to not appear in your reports. To allow data to populate your reports again, we recommend assigning a maximum of one Include filter to each of your profiles."

Dakle ne radi sjajno ako ima više include na jednom profilu

Zna li neko kako da odvojeno pratim sajt i forum koji je dio tog sajta, u dva odvojena profila?

I ima li neko iskustva sa Google Analyticsom i phpBB forumom? Pošto se ovaj ga.js kod stavlja samo u overall_footer fajl za svaki instalirani style šta će se tačno pratiti? Da li samo posjete index stranici foruma ili će u statistikama prikazivati i posjete pojedinim oblastima i temama a da ja mogu vidjeti koji dijelovi foruma su u pitanju?

Poslednja ispravka: vladale (10.8.2008 u 13:13)
Paladin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.2.2008, 0:35   #2
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: Goolge Analytics pitanja

Citat:
Paladin kaže: Pregled poruke
Nedavno sam "instalirao" Goolge Analytics na sajt i radi fino, odmah je javio da je detektovao javascript kod i statistike su počele stizati sledeći dan. Sad me zanima mogu li odvojeno pratiti forum (phpBB3) koji je dio tog sajta? Mislio sam da to ide sa drugim kodom ali kod kreiranja novog profila za statistike me pita da li hoću da pratim novi ili isti domen, samo kod novog mi daje novi tracking kod a za isti domen mi daje isti kod. Taj novi kod (kao za novi domen) nikako neće da detektuje, a isti kod hoće. Ali ako mu stavim isti kod koji prati i sam sajt onda će rezultati za forum biti i u statistikama za sajt, mogu ja na drugom profilu (za forum) kroz filtar reći da prati samo "forum" folder, ali ovaj profil koji prati sajt će "hvatati" i za forum koji je dio sajta.

Da li je rješenje da onda u profilu za sajt uključim samo direktorije sa web stranicama ali ne i direktorij za forum? Ako je direktorij sa stranicama "stranice" njega mogu uključiti, ali kako da onda uključim index stranicu koja je u rootu pošto tamo u filtru ima da se uključe direktoriji? A i na Google supportu sam našao ovo:

"Adding more than one Include filter to a profile can cause data to not appear in your reports. To allow data to populate your reports again, we recommend assigning a maximum of one Include filter to each of your profiles."

Dakle ne radi sjajno ako ima više include na jednom profilu

Zna li neko kako da odvojeno pratim sajt i forum koji je dio tog sajta, u dva odvojena profila?

I ima li neko iskustva sa Google Analyticsom i phpBB forumom? Pošto se ovaj ga.js kod stavlja samo u overall_footer fajl za svaki instalirani style šta će se tačno pratiti? Da li samo posjete index stranici foruma ili će u statistikama prikazivati i posjete pojedinim oblastima i temama a da ja mogu vidjeti koji dijelovi foruma su u pitanju?
1) Da bi odvojeno pratio pristup određenim sekcijama u okviru tvog domena potrebno je da definišeš odvojene website profile za svaki od odvojenih delova koje želiš da posmatraš i da definišeš filtre. Dakle definiši primera radi website profile "Sajt" i "Forum" u okviru tvog domena (recimo mojsajt.com) a zatim za svaki od ovih domena podesi po jedan filter.

Za profil "Forum" stavi odmah opciju "Include only trafic to a subdirectory" filter sa regularnim izrazom "^/naziv_tvog_podfoldera/".

Za profil "Sajt" definiši Exclude filter sa regularnim izrazom "^/naziv_tvog_podfoldera/".

2) Što se tiče postavljanja GA koda u samo jednom template-u tako i treba da bude
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku holodoc na korisnoj poruci:
vladale (19.2.2008)
Stara 19.2.2008, 0:52   #3
Paladin
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 2.030
Zahvalnice: 147
Zahvaljeno 207 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: Goolge Analytics pitanja

Sve mi je jasno samo što tamo ima jedino Include filtar za neki podfolder, ne i Exclude. I meni je logično da uzmem dva profila i na jednom (za sajt) isključim folder "forum" a na drugom (za forum) uključim folder "forum". Ali kako?
Paladin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.2.2008, 1:05   #4
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: Goolge Analytics pitanja

Citat:
Paladin kaže: Pregled poruke
Sve mi je jasno samo što tamo ima jedino Include filtar za neki podfolder, ne i Exclude. I meni je logično da uzmem dva profila i na jednom (za sajt) isključim folder "forum" a na drugom (za forum) uključim folder "forum". Ali kako?
Kod kreiranja filtera izaberi opciju "Custom filter" pa onda opciju "Exclude"
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	google.gif
Viđeno:	22 puta
Veličina:	11,3 KB
ID:	18238
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.2.2008, 1:15   #5
Paladin
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 2.030
Zahvalnice: 147
Zahvaljeno 207 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: Goolge Analytics pitanja

Upravo sam tako nešto baš sada našao ovde , gledao sam ja i sam taj custom filtar ali sam očekivao da ću tamo naći "folder" a izgleda da ide preko URI. Čudno da i "exlude folder" nisu stavili u glavne filtar opcije nego su ovako zavukli

Inače na nekim profilima imam "Tracking code installed, Waiting for Data" ali podaci za statistike stižu, tek na prvom profilu imam "Receiving Data", ali glavno je da statistike stižu.

Hvala , nadam se da će sad biti OK
Paladin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.2.2008, 1:35   #6
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: Goolge Analytics pitanja

Citat:
Paladin kaže: Pregled poruke
Upravo sam tako nešto baš sada našao ovde , gledao sam ja i sam taj custom filtar ali sam očekivao da ću tamo naći "folder" a izgleda da ide preko URI. Čudno da i "exlude folder" nisu stavili u glavne filtar opcije nego su ovako zavukli

Inače na nekim profilima imam "Tracking code installed, Waiting for Data" ali podaci za statistike stižu, tek na prvom profilu imam "Receiving Data", ali glavno je da statistike stižu.

Hvala , nadam se da će sad biti OK
Pa i include ide preko URI-ja Tačnije... Sve ide preko URI-ja
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.8.2008, 10:21   #7
Paladin
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 2.030
Zahvalnice: 147
Zahvaljeno 207 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: Goolge Analytics pitanja

Radi li vam Google Analytics ovih dana?

Meni je juče pukla Opera u jednom trenutku i nakon toga neće da se uloguje na Google Analytics, nakon unosa login podataka u tom prozoru samo stoji "Loading..." i ništa se ne dešava. Gmail i Google Reader pri tome rade kako treba. Zna li neko u čemu je problem?
Paladin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.8.2008, 10:31   #8
GoranSTX
Ex Parrot
 
Avatar korisnika GoranSTX
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Srednja Zemlja - Loznica
Poruke: 3.915
Zahvalnice: 444
Zahvaljeno 1.932 puta na 1.212 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku GoranSTX
Određen forumom Re: Goolge Analytics pitanja

Upravo proverio, radi OK.
GoranSTX je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.8.2008, 11:30   #9
smfivan
Novi član
 
Član od: 7.8.2008.
Poruke: 1
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Goolge Analytics pitanja

Da li bi neko znao da mi kaze gde da ubacim kod od Analytics posto editujem sajt iz CMS programa VIVVO.
smfivan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.8.2008, 14:46   #10
Notorious B.I.G
Veteran
 
Član od: 16.4.2007.
Lokacija: Novi Sad,Veternik
Poruke: 874
Zahvalnice: 628
Zahvaljeno 452 puta na 231 poruka
Određen forumom Re: Goolge Analytics pitanja

pre </body> taga
Notorious B.I.G je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.8.2008, 15:03   #11
mr.marvin
Član
 
Član od: 28.4.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 435
Zahvalnice: 89
Zahvaljeno 112 puta na 81 poruka
Određen forumom Re: Goolge Analytics pitanja

Citat:
holodoc kaže: Pregled poruke
Za profil "Forum" stavi odmah opciju "Include only trafic to a subdirectory" filter sa regularnim izrazom "^/naziv_tvog_podfoldera/"
Ček, nije mi jasno... Ako su profili posebno definisani, onda su i kodovi u stranici drugačiji. Zašto je onda potrebno definisati dodatna pravila?
mr.marvin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Google Analytics i Joomla dusan_silni Web razvoj 3 23.11.2009 21:28
"I Google You" Iris Opšta kultura 0 21.8.2008 12:24
SEO - Neka pitanja (sitemap.* fajl, robots.txt) Jenkiduduldu Web razvoj 5 24.7.2008 15:12
Editovanje pitanja u Milioneru stefanACM Male igre 12 12.5.2008 22:04
Google analytics na blogu kako? dm@ricn Klijentske aplikacije 7 27.11.2007 17:09


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 14:38.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com