Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Akcione igre

Akcione igre First-person-shooteri i slično...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 9.12.2018, 21:01   #41
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Insurgency: Sandstorm

Citat:
Isko kaže: Pregled poruke
ne bih da otvaram sad temu je li slican ili nije, u sustini je slican CS. Nema nekog ogromnog pomaka. Ali po tvome ispada da ni jedna igra nije slicna drugoj. Postavljas detonaciju u njihovu bazu, ovi brane. Isto kao u CS. To sto ima bolju grafiku, razlicite dodatke na oruziju, realana simulacija igre, vozila i helikoptere ne cini igru istom ali je cini slicnom zbog samog cilja igre. Samo kretanje igre je isto kao u CS... zalosno u sta se pretvorio ova SK forum, sve neke sudije tipkaju na ovom forumu, cim nesto napises odmah su spremni da osude i da te ubjede u njihovo misljenje a to sto je neko postavio neko pitanje, ne znaju ni sami da odgovore. BTW, odgovor na moje pitanje je da treba da se igra sa Comanderom, pretiskom slovo O biras koju vrstu supporta zelis da pozoves.
Wtf, ti nisi ni igrao igru koliko vidim. Niti ima bomb defusala, niti retardiranog gameplaya i kretanja koji CS ima, niti se oružje ponaša slično, niti je squad mehanika slična... Lolčina.

Još se i osećaš prozvanim preko toga iako ti je jednostavno samo skrenuta pažnja da si debelo pogrešio. Briga mene šta ti misliš o igri ali ne valja da ljudi čitaju to što pišeš i očekuju iskustvo slično CS-u a ova igra nema blage veze sa CS-om i onda budu razočarani ili nespremni.

To kao da ja odem u temu za CS i opišem igru kao hardkor simulaciju taktičkih akcija pripadnika protivterorističkih jedinica a igra je zapravo samo casual i ne-kul varijanta Quakea sa recoilom na oružju, direkt iz '98.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.12.2018, 2:11   #42
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.349
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Insurgency: Sandstorm

Igra nema veze sa CS-om niti je toliko slicna, ja ne znam kako nekome ove dve igre mogu da budu slicne....Ko zna, mozda sam i ja izlapeo.


Inace igra meni ozbiljno stuca, promena podesavanja nema bas preteranog efekta. Vidim da se dosta njih zali, valjda ce se srediti nakon izlaska.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.12.2018, 7:35   #43
Ivan1981
Veteran
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.186
Zahvalnice: 57
Zahvaljeno 283 puta na 191 poruka
Određen forumom Re: Insurgency: Sandstorm

Citat:
pentraksil kaže: Pregled poruke
Inace igra meni ozbiljno stuca, promena podesavanja nema bas preteranog efekta. Vidim da se dosta njih zali, valjda ce se srediti nakon izlaska.
Ako si igrao i preorder betu pre, obrisi config fajl tj. mozes i ceo direktorijum u users folderu, pa ponovo probaj igru. Meni na medium sada skoro ni ne shutteruje, dok je u septembru sa istim podesavanjima bilo neigrivo.
Ivan1981 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.12.2018, 3:58   #44
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.349
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Insurgency: Sandstorm

Citat:
Ivan1981 kaže: Pregled poruke
Ako si igrao i preorder betu pre, obrisi config fajl tj. mozes i ceo direktorijum u users folderu, pa ponovo probaj igru. Meni na medium sada skoro ni ne shutteruje, dok je u septembru sa istim podesavanjima bilo neigrivo.
Nisam pazario nista, samo sam probao tokom ove open bete. Ispravice se valjda vremenom, nije ni moj komp vise toliko dobar da tera sve na maksimumu
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.12.2018, 14:48   #45
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Insurgency: Sandstorm

Ma nije do tebe, igra ljudima stutteruje čak i na high-end konfiguracijma. Kad budu sve lepo ispeglali biće druga priča ali sve mi se čini da ovako nikad neće postići skoro-pa-savršenu optimizaciju koja je preko potrebna svakom online shooteru.

Ako ništa drugo obećali su gomilu contenta u nadolazećim mesecima a i godinama bez obzira na okolnosti:

https://newworldinteractive.com/the-...acy-continues/

...obzirom da su prvi Ins apdejtovali konstantno 3-4 godine i dodali bukvalno još 100% contenta preko onoga što su imali na launchu ne sumnjam da će isto uraditi i sada - samo fokus prvo treba biti na optimizaciji.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku doctor na korisnoj poruci:
Snipe (22.12.2018)
Stara 22.12.2018, 1:58   #46
Snipe
Starosedelac
 
Član od: 2.6.2006.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 1.677
Zahvalnice: 663
Zahvaljeno 485 puta na 289 poruka
Određen forumom Re: Insurgency: Sandstorm

moj komp (zreo za upgrade)

i5 2500k
960gtx
8gb ram

jedva izgurali tutorijal na low podesavanjima
Snipe je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.5.2019, 13:34   #47
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Insurgency: Sandstorm

Stigao update 1.2, nove anti-materiel rifles, nova mapa, novi coop game mode, brdo fixeva i improvementa.

Sada već može da se igra, performanse su relativno stabilne. Ono čega stvarno fali su mape mape mape mape. OG Ins je imao bukvalno gomilu mapa, satima sam mogao da igram da mi ne dosadi, ova igra je ispred OG Ins-a po pitanju svega ali fale joj mape.

Što se mene tiče trenutno go-to MP rokačina. Coop još nisam probao ali vidim da većina ljudi uglavnom igra coop jer im je PvP previše brutalan. Ja cepam samo PvP i prezadovoljan sam akcijom i načinom izvođenja, nikad se nisam smorio igrajući osim što dođe do zamora od igranja nekoliko istih mapa u krug.

Svo oružje je ubojito, sačmarice su konačno izvedene kako treba za razliku od ostalih igara i prosto kidaju, MP5 i MP7 su brutalni za CQB, AKM i M4/M16 varijante su sjajno odrađene, armor zapravo sada ima efekta nositi, loadouts su fleksibilni koliko treba... Sjajno.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku doctor na korisnoj poruci:
altb (29.5.2019)
Stara 30.5.2019, 12:39   #48
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Insurgency: Sandstorm

Stiže i update 1.3 uskoro, novi content, remake mape Ministry (čist CQB) iz prethodne igre itd.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.6.2019, 14:42   #49
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Insurgency: Sandstorm

Stigao update 1.3, nova mapa, performanse iste, "zombie" mode (nisu baš zombiji al ajde), hardcore coop i najavljen je roadmap za 2019. - night maps, nova mapa, hardcore PvP modovi itd.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.9.2019, 11:16   #50
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Insurgency: Sandstorm

Da se nadovežem na svoje prethodne postove...

Izašao i update 1.4 sa novim gamemodeom, gomila fixeva i improvementa, ubačen sistem playlista za matchmaking za regularne modove kao i "mutatora" sa privremenim playlistama koje se redovno menjaju (npr. Frontline samo samo sa bolt-action oružjem).

Na roadmapu je u narednih par meseci takoreći samo optimizacija. Dolazi na konzole u proleće 2020.

Sada je igra konačno tu gde je trebala da bude na launchu i tek sada je i aktivno igram (probio sam 100h) - dovoljno mapa u rotaciji, ispeglaniji netcode, stabilnije performanse, veliki izbor oružja. Coop sam tek od skoro počeo da igram i krivo mi je što nisam ranije - hardcore mode je posebno zabavan i napet.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.12.2019, 4:54   #51
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Insurgency: Sandstorm

Opet ja... Igra dobila apdejt 1.5, performanse dosta poboljšane, auto team balancing (KONAČNO), rebalance layouta pojedinih mapa, novi gamemode, novi playlists sistem, stari je bio krš, gomila bugfixeva...
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.12.2019, 1:25   #52
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Insurgency: Sandstorm

Iiiiii opet ja: free week do 17. decembra!
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku doctor na korisnoj poruci:
jonathan (11.12.2019)
Stara 11.12.2019, 4:29   #53
jonathan
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.11.2006.
Poruke: 5.187
Zahvalnice: 948
Zahvaljeno 1.398 puta na 678 poruka
Određen forumom Re: Insurgency: Sandstorm

Odigrao jednu partiju: https://i.ibb.co/FzPfDpg/0001.jpg

Ovo #1 mozda govori vise o mom timu nego o meni, haha. Dobio sam licno fu*k you iz suparnickog tima, smatram kao kompliment

Dobra je igra. Za moj ukus savrsen balans izmedju igara kao R6 ili Arme i arkada kao BF. Nije toliko konzervativno kao R6, slobodnije se igra jer ima respawn. Kretanje je slobodnije itd. A opet, ipak je takticka igra a ne bezglavo trcanje.

Samo se ne mogu oteti dojmu kako igra oštro izgleda. To mi je najvise odvracalo paznju - razgledanje. Nije grafika da oduva i ako je mislim dobro optimizirana. Ali ne mogu da vjerujem koliko su mutne nove igre poput BF5, COD-a ili GR breakpoint. Sve su te igre jako mutne, pogotovo na distanci dok je ovo oštro kao zilet.

Bez zayebancije, igrajuci BF5 kontam kak ose ostarilo i valja nekada ici doktoru, mjeriti dioptriju.

Odigrat cu jos par partija ali ovo izgleda za sad odlicno. Podsjeca na Rising Storm 2 sa nesto boljom grafikom.
jonathan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.12.2019, 7:32   #54
Ivan1981
Veteran
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.186
Zahvalnice: 57
Zahvaljeno 283 puta na 191 poruka
Određen forumom Re: Insurgency: Sandstorm

Citat:
doctor kaže: Pregled poruke
Opet ja... Igra dobila apdejt 1.5, performanse dosta poboljšane, auto team balancing (KONAČNO), rebalance layouta pojedinih mapa, novi gamemode, novi playlists sistem, stari je bio krš, gomila bugfixeva...
Nazalost sve ovo je dovelo i da povecanja HW zahtevnosti barem kod mene. Meni na medium bez AA vise igra na radi kaze da nemam dovoljno VRAM-a i pukne cim krene partija. Cak i na medium/low kombinaciji ume da pukne sa istom porukom. Tek sa svime na low sam uspeo da prodjem recimo tutorijal bez da igra pukne sa porukom kako nemam dovoljno VRAM-a.

Imam Radeon RX580 doduse verziju sa 4GB VRAM-a.

Poslednja ispravka: Ivan1981 (11.12.2019 u 7:42)
Ivan1981 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.12.2019, 2:11   #55
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Insurgency: Sandstorm

Primetio sam i ja da igra jede VRAM - imam verziju RX480 sa 8GB i za godinu dana nisam imao nijedan crash a memory limit za teksture mi je na off i VRAM je konstantno pun. Apdejtuj drajvere za GPU ako nisi duže vreme.

Isto tako uradi reset video settingsa na default ili, još bolje, obriši ceo folder sa konfiguracijom sa kompa (tamo negde u %appdata% se nalazi, izguglaj brzo). Pa onda stavi ono čudo za teksture na High da ograničiš strimovanje tekstura (probaj i low i off što da ne ako high ne upali).

Citat:
jonathan kaže: Pregled poruke
Dobra je igra. Za moj ukus savrsen balans izmedju igara kao R6 ili Arme i arkada kao BF. Nije toliko konzervativno kao R6, slobodnije se igra jer ima respawn. Kretanje je slobodnije itd. A opet, ipak je takticka igra a ne bezglavo trcanje.

...

Odigrat cu jos par partija ali ovo izgleda za sad odlicno. Podsjeca na Rising Storm 2 sa nesto boljom grafikom.
Baš zato je i ja igram jer ima jedinstven gameplay a gunplay je fenomenalan. Ko nije probao - vredi i sad ima priliku.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.1.2020, 11:38   #56
Ivan1981
Veteran
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.186
Zahvalnice: 57
Zahvaljeno 283 puta na 191 poruka
Određen forumom Re: Insurgency: Sandstorm

Bili su najnoviji drajveri instalirani, brisao ceo config folder vise puta, i cim postavim sve na medium odmah puca sa greskom kako nemam dovoljno VRAMa. Cim stavim teksture na low i jos neke stavke onda radi.

Sve u svemu, igra i dalje je daleko od optimizovanog a cujem da su otkazali SP kampanju (na steam community forumu, nisam jos nasao zvanicno gde su to rekli), a to im je bio jedan od seller pointa

EDIT: I zvanicno to objavili 10.12.2019. i to na samom dnu poveceg saopstenja - https://steamcommunity.com/games/581...31356225607555. Iako nisam uzeo igru primarno zbog SP-a, ovakav potez ne mogu da gledan blagonaklono jer su mnogi platili punu cenu igre i ne mogu tek tako da odbace par vaznih stvari iz igre. Takodje su otkazali linux i mac verziju igre, local play isl. Ostavio sam negativan review, iako to nece uticati na njih i obrisao sam igru. Sledeci put cu dobrano da razmislism pre nego sto kupim bilo koju njihovu igru, jer ako su jednom ovo odradili mogu i za sledecu igru da isto tako debelo lazu.

Poslednja ispravka: Ivan1981 (5.1.2020 u 20:23)
Ivan1981 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.3.2020, 19:24   #57
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Insurgency: Sandstorm

Ugasio sam hyperthreading u BIOS-u i to je eliminisalo stuttering skoro stoprocentno.

Da je imao ko da mi kaže pre godinu i po kad sam kupio igru... Sad je igram na med/high podešavanjima bez problema i stvarno lepo izgleda. FPS varira, da, ali nije to ono preskakanje i stuttering od ranije, jednostavno varira u zavisnosti od situacije i to je to. Sjajno radi i izgleda daleko bolje nego ranije jer sam nasvirao sve što opterećuje samo GPU bez CPU.

https://www.reddit.com/r/insurgency/...utely_massive/
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.3.2020, 21:46   #58
jonathan
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.11.2006.
Poruke: 5.187
Zahvalnice: 948
Zahvaljeno 1.398 puta na 678 poruka
Određen forumom Re: Insurgency: Sandstorm

Ja tih problema sa R5 3600 nisam imao.
jonathan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.3.2020, 3:39   #59
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Insurgency: Sandstorm

Biće da je onda problem sa Intel procesorima ili Skylakeom (i7 6700 kod mene). Svakako - otkrovenje u odnosu na to kako igra radi sa HT.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.3.2020, 13:42   #60
jonathan
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.11.2006.
Poruke: 5.187
Zahvalnice: 948
Zahvaljeno 1.398 puta na 678 poruka
Određen forumom Re: Insurgency: Sandstorm

Pet dana free na steamu. Na popustu, 15€.
jonathan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku jonathan na korisnoj poruci:
Markius (28.3.2020)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Insurgency 2 2SaiNt4U Akcione igre 61 12.11.2018 17:22
Insurgency HL2 mod AnaM Mrežne igre 7 22.1.2012 18:38


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 11:41.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com