Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Programiranje

Programiranje Programski jezici, tehnike, alatke...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 21.12.2010, 22:27   #1
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Kreiranje remote control aplikacije

Eh, ovako, volim da učim kroz rad, i došao sam na ideju da razvijem aplikaciju koja radi isto što i TeamViewer, na primer.

Radio bih je (client side deo) u VB.Net ili C#, s tim što C# u principu ni ne poznajem, a VB poznajem prilično solidno, pa bih se pre opredelio za njega, da ga usavršim koliko god mogu kad već toliko dugo radim sa njim.

Prvo, znam da je ovo veliki posao ali sam spreman da uložim vremena i truda koliko god je potrebno jer želim da uđem u taj "svet" server/client aplikacija koje funkcionišu preko neta pomoću standalone servera ili direktno (ovo prvo me trenutno najviše zanima).

Dakle, moja pitanja su:
1. Na kom principu bi funkcionisao server na netu, i u kom jeziku bi bilo najbolje napisati server side deo aplikacije (ASP.Net, PHP...?)
2. Na koji se način odvija client-server komunikacija i kako implementirati pravu enkripciju (i neki link o enkripciji i dekripciji podataka uopšte)?
3. Neki koristan link o tome kako se u .Net-u prave ovakve aplikacije i neki koristan link o System.Net klasi, pošto se ako sam dobro skontao ona koristi za bilo kakvu vrstu lokalne i "globalne" komunikacije.

=>
U principu, zanima me kako bi tekao razvoj ovakve aplikacije, kako bi funkcionisala, šta bi sve trebalo da znam, i odakle početi.

I, da napomenem ponovo, znam koliki je ovaj zalogaj za mene (i bilo koga ko radi ovo sam) ali sam spreman da radim da bih naučio što je više stvari moguće, tako da bih vas molio da ne bude komentara tipa "mani se ćorava posla."

Hvala svima unapred na pomoći, predlozima i sugestijama.

Poslednja ispravka: doctor (22.12.2010 u 0:32)
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.12.2010, 0:26   #2
Ivan-94
Veteran
 
Član od: 15.3.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 654
Zahvalnice: 240
Zahvaljeno 63 puta na 43 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ivan-94 Slanje poruke preko Skypea korisniku Ivan-94
Određen forumom Re: Kreiranje remote control aplikacije

Citat:
doctor kaže: Pregled poruke
Eh, ovako, volim da učim kroz rad, i došao sam na ideju da razvijem aplikaciju koja radi isto što i TeamViewer, na primer.

Radio bih je (client side deo) u VB.Net ili C#, s tim što C# u principu ni ne poznajem, a VB poznajem prilično solidno, pa bih se pre opredelio za njega, da ga usavršim koliko god mogu kad već toliko dugo radim sa njim.

Prvo, znam da je ovo veliki posao ali sam spreman da uložim vremena i truda koliko god je potrebno jer želim da uđem u taj "svet" server/client aplikacija koje funkcionišu preko neta pomoću standalone servera ili direktno (ovo prvo me trenutno najviše zanima).

Dakle, moja pitanja su:
1. Na kom principu bi funkcionisao server na netu, i u kom jeziku bi bilo najbolje napisati server side deo aplikacije (ASP.Net, PHP...?)
2. Na koji se način odvija client-server komunikacija i kako implementirati pravu enkripciju (i neki link o enkripciji i dekripciji podataka uopšte)?
3. Neki koristan link o tome kako se u .Net-u prave ovakve aplikacije i neki koristan link o System.Net klasi, pošto se ako sam dobro skontao ona koristi za bilo kakvu vrstu lokalne i "globalne" komunikacije.

U principu, zanima me kako bi tekao razvoj ovakve aplikacije, kako bi funkcionisala, šta bi sve trebalo da znam, i odakle početi.

I, da napomenem ponovo, znam koliki je ovaj zalogaj za mene (i bilo koga ko radi ovo sam) ali sam spreman da radim da bih naučio što je više stvari moguće, tako da bih vas molio da ne bude komentara tipa "mani se ćorava posla."

Hvala svima unapred na pomoći, predlozima i sugestijama.
1.Ja bas sad radim sa web servisima...i odlucio sam se za php koristeci nusoap biblioteku(tutorial), najpre zato sto za asp.net trebas da nadjes hosting...

2.Ako koristis web service onda se komunikacija obavlja preko SOAP protokola, ali ako posebno programiras server koji mora da bude stalno da bude ukljucen, onda se komunikacija vrsi preko TCP/IP.A za enkripciju mozes da napises neki tvoj algoritam ili da koristis neki vec postojeci(MD5,AES,DES,RSA,SHA...) pa da podatke saljes tako enkriptovane pa da ih client koji ih prima dekriptuje.

3.
http://www.codeproject.com/KB/webser...cescsharp.aspx
http://www.sanity-free.com/125/php_w...p_clients.html
http://www.codeproject.com/KB/IP/TCPIPChat.aspx
http://www.codeproject.com/KB/IP/tcpserverall.aspx

Sve ti je to za C#, a mozes i na codeproject-u da nadjes i za VB.
Ivan-94 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Ivan-94 na korisnoj poruci:
doctor (22.12.2010)
Stara 22.12.2010, 2:31   #3
irreal
V.I.P. Programiranje
 
Član od: 9.1.2009.
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo
Poruke: 1.157
Zahvalnice: 83
Zahvaljeno 448 puta na 303 poruka
Određen forumom Re: Kreiranje remote control aplikacije

Citat:
Ivan-94 kaže: Pregled poruke
1.Ja bas sad radim sa web servisima...i odlucio sam se za php koristeci nusoap biblioteku(tutorial), najpre zato sto za asp.net trebas da nadjes hosting...

2.Ako koristis web service onda se komunikacija obavlja preko SOAP protokola, ali ako posebno programiras server koji mora da bude stalno da bude ukljucen, onda se komunikacija vrsi preko TCP/IP.A za enkripciju mozes da napises neki tvoj algoritam ili da koristis neki vec postojeci(MD5,AES,DES,RSA,SHA...) pa da podatke saljes tako enkriptovane pa da ih client koji ih prima dekriptuje.

3.
http://www.codeproject.com/KB/webser...cescsharp.aspx
http://www.sanity-free.com/125/php_w...p_clients.html
http://www.codeproject.com/KB/IP/TCPIPChat.aspx
http://www.codeproject.com/KB/IP/tcpserverall.aspx

Sve ti je to za C#, a mozes i na codeproject-u da nadjes i za VB.
web servis nije pogodan za trajnu konekciju gde se konstantno salju pokreti misa i tasteri sa tastature i konstantno prima slika sa udaljenog racunara.
Nikako nije pogodan web servis.
samo mu ime kaze, on je servis, uradi nesto i zavrsio je, on je stateless (ne prati sesije) itd.

sto se tice enkripcije, tesko da ce koristiti MD5 ako ocekuje da druga strana to dekriptuje, Hash ne moze da se dekriptuje u originalnu vrednost.

a sto se tice ASP.NET-a, da, treba ti hosting, al isto tako ti i za PHP treba hosting, ne vidim u cemu je razlika ?

Oba imaju windows servere koje mozes sam da pokreces na svom racunaru (s' tim sto asp.net, jer je microsoftov, ima daleko bolju podrsku i integraciju sa windowsom)
irreal je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku irreal na korisnoj poruci:
doctor (22.12.2010)
Stara 22.12.2010, 12:28   #4
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Kreiranje remote control aplikacije

Jasno mi je da je i za ASP.Net potreban server kao i za PHP.

Jasno mi je i to da ASP.Net server mogu da pokrećem na svom računaru, ali moj računar nema statičku IP (mada nije problem da odradim web servis, ili bilo šta slično, koji bi "pratio" moj IP).

Ali nisam te baš najsjajnije razumeo kako je onda najbolje da realizujem ovo pošto kažeš da ne koristim web servise jer su stateless?
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.12.2010, 12:49   #5
irreal
V.I.P. Programiranje
 
Član od: 9.1.2009.
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo
Poruke: 1.157
Zahvalnice: 83
Zahvaljeno 448 puta na 303 poruka
Određen forumom Re: Kreiranje remote control aplikacije

Citat:
doctor kaže: Pregled poruke
Jasno mi je da je i za ASP.Net potreban server kao i za PHP.

Jasno mi je i to da ASP.Net server mogu da pokrećem na svom računaru, ali moj računar nema statičku IP (mada nije problem da odradim web servis, ili bilo šta slično, koji bi "pratio" moj IP).

Ali nisam te baš najsjajnije razumeo kako je onda najbolje da realizujem ovo pošto kažeš da ne koristim web servise jer su stateless?

Sve sto vazi za ASP.NET vazi i za PHP, sto se tice uslova hostovanja, sve je identicno!

znaci ako trazis hosting, skoro svi hostinzi nude i asp.net hostovanje i php hostovanje.

ako ces lokalno da hostujes sam, apsolutno ti je svejedno da li ces instairati php server ili asp.net server, za oba moras da konfigurises portove, pratis promenu ip adrese itd.

Dakle, samo sam hteo da kazem da se asp.net nista ne razlikuje od php-a po zahtevnosti jer je ivan-94 napisao tako da ispade da php radi sam od sebe magicno a za asp.net treba hosting.

Sto se tice ip adrese, neces pisati nikakav web servis za pracenje ip adrese.

Web servis ne sluzi ni za to. Za ip adresu bi koristio jednostavno neki besplatan program (ili napisao svoj) koji radi na tvom lokalnom racunaru i nakon svake promene tvoje ip adrese osvezava neki DNS unos na internetu.
DNS unos mozes da kupis (www.stagodoces.nesto) ili da iskoristis besplatan (stagodhoces.dyndns.org ili slicni root domeni) itd.

sto se tice samog tvog pitanja ne vidim bolji nacin nego da se konektujes direktno preko tcp/ip-a. obe strane se kace na tvoj server kao klijenti i tvoj server razmenjuje podatke izmedju njih.
Nisam nikada radio slicne aplikacije tako da mozda i ima bolji nacin al ja ga ne znam.

Procitaj kako radi neki od protokola koji vec postoje. VNC protokol je jako fin i nacices mnogo informacija o njemu. VNC protokol podrzava i sliku i upravljacki interfejs. sad samo ostaje da ga implementiras da radi preko tvog centralnog servera
irreal je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku irreal na korisnoj poruci:
doctor (22.12.2010)
Stara 22.12.2010, 13:35   #6
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Kreiranje remote control aplikacije

Da, pao mi je na pamet DNS.

Dakle, server (realno ne mora da bude ni ASP ni PHP, s obzirom na to da ću da koristim direktne konekcije već to može da bude jedan "programčić" koji će da obavlja ceo posao), DNS, program koji "prati" moj IP i osvežava DNS, i direktna veza putem TCP/IP (uz VNC, ali ne znam šta je VNC, informisaću se o tome, naravno).

Hvala puno na pomoći, sad će zimski raspust pa ću imati vremena na pretek da se bavim ovim. Jedva čekam
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.12.2010, 14:13   #7
Ivan-94
Veteran
 
Član od: 15.3.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 654
Zahvalnice: 240
Zahvaljeno 63 puta na 43 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ivan-94 Slanje poruke preko Skypea korisniku Ivan-94
Određen forumom Re: Kreiranje remote control aplikacije

@irreal
Mislio sam kad sam spomenuo hosting, da ga je malo teze pronaci.To govorim iz licnog iskustva, naravno mozda nisam trazio na pravom mestu.
Ivan-94 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.12.2010, 19:18   #8
irreal
V.I.P. Programiranje
 
Član od: 9.1.2009.
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo
Poruke: 1.157
Zahvalnice: 83
Zahvaljeno 448 puta na 303 poruka
Određen forumom Re: Kreiranje remote control aplikacije

Citat:
Ivan-94 kaže: Pregled poruke
@irreal
Mislio sam kad sam spomenuo hosting, da ga je malo teze pronaci.To govorim iz licnog iskustva, naravno mozda nisam trazio na pravom mestu.
hmm... ja kada sam uzimao hosting, pozvao Sezampro hosting i pitali me da li hocu windows i asp.net ili linux i php.

nije bilo narocito tesko.

a moze i da se ukuca asp.net hosting na google i problem resen.


Nego, da se razumemo, ja se samo zalazem za sto bolje objektivno informisanje.

Licno ne preferiram asp.net preko php-a niti se zalazem za koriscenje istog.
irreal je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.12.2010, 1:36   #9
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Kreiranje remote control aplikacije

Razradio sam koncept cele aplikacije, sad je ostalo još da se napiše ista
Kako sam VB6 "programer" jer me je do sada služio za sve što mi je trebao, socketi u .Net i principi njihovog rada su mi nejasni, a tutoriali koje nalazim me samo zbunjuju.

Pa, ako može neko da baci neki tut o osnovama socketa koji bi i duduku bio razuman, bio bih mu zahvalan na tome

(Da napomenem da sam Guglao, ali kao što rekoh, nije mi sve baš najjasnije, s obzirom na to da mi je um i dalje u čistom event-driven programiranju, pa sam sad ovde sve pobrkao).
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.12.2010, 1:47   #10
MG-RAY
Starosedelac
 
Član od: 15.2.2006.
Lokacija: Midlands
Poruke: 1.523
Zahvalnice: 277
Zahvaljeno 307 puta na 207 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku MG-RAY
Određen forumom Re: Kreiranje remote control aplikacije

Citat:
doctor kaže: Pregled poruke
Razradio sam koncept cele aplikacije, sad je ostalo još da se napiše ista
Kako sam VB6 "programer" jer me je do sada služio za sve što mi je trebao, socketi u .Net i principi njihovog rada su mi nejasni, a tutoriali koje nalazim me samo zbunjuju.

Pa, ako može neko da baci neki tut o osnovama socketa koji bi i duduku bio razuman, bio bih mu zahvalan na tome

(Da napomenem da sam Guglao, ali kao što rekoh, nije mi sve baš najjasnije, s obzirom na to da mi je um i dalje u čistom event-driven programiranju, pa sam sad ovde sve pobrkao).
Pogledaj Programming Challenges, to je bio jedan od zadataka dako da imas par resenja tamo, cini mi se...
MG-RAY je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku MG-RAY na korisnoj poruci:
doctor (30.12.2010)
Stara 30.12.2010, 11:41   #11
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Kreiranje remote control aplikacije

Našao sam challenge, i nisam našao sourceve, već samo rasprave o konkretnim problemima uglavnom o Winsocketu (koji poznajem ali ne želim da radim sa njim).

Ako neko nađe nešto neka baci ja odoh da Guglam... Again
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.12.2010, 13:34   #12
NISAM NESTO SMART
Član
 
Član od: 14.7.2009.
Lokacija: Srbija
Poruke: 315
Zahvalnice: 53
Zahvaljeno 73 puta na 54 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku NISAM NESTO SMART
Određen forumom Re: Kreiranje remote control aplikacije

Evo pogledaj ovde ima uopšteno o socketiima: LINK
NISAM NESTO SMART je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku NISAM NESTO SMART na korisnoj poruci:
doctor (30.12.2010)
Stara 30.12.2010, 17:24   #13
EclipsE
Starosedelac
 
Član od: 16.4.2006.
Lokacija: Scary Movie Reputacija: ■■□
Poruke: 1.337
Zahvalnice: 378
Zahvaljeno 279 puta na 196 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku EclipsE
Određen forumom Re: Kreiranje remote control aplikacije

Citat:
doctor kaže: Pregled poruke
Našao sam challenge, i nisam našao sourceve, već samo rasprave o konkretnim problemima uglavnom o Winsocketu (koji poznajem ali ne želim da radim sa njim).
Jbg, davno su radjeni challengei pa nemam source onog mog sto sam radio u VB.NET :/

Mozes da skines gotove programe:
http://www.sk.rs/forum/showpost.php?...&postcount=701
http://www.sk.rs/forum/showpost.php?...&postcount=704

pa da reflectujes i vidis source, nije bas najbolje ali mozes da pokupis par ideja ^^ (PS bolje gledaj samo MG-RAYov program, a ne i moj xD)
EclipsE je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku EclipsE na korisnoj poruci:
doctor (30.12.2010)
Stara 30.12.2010, 18:05   #14
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Kreiranje remote control aplikacije

Reflectujem...?
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.12.2010, 18:14   #15
irreal
V.I.P. Programiranje
 
Član od: 9.1.2009.
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo
Poruke: 1.157
Zahvalnice: 83
Zahvaljeno 448 puta na 303 poruka
Određen forumom Re: Kreiranje remote control aplikacije

U principu manje vise svi se pogube kad prvi put krenu da rade sa socketima.
Preporucujem ti da koristis tcplistener i tcpclient klase (unutar System.net.sockets namespace-a)

sa te dve klase mozes da odradis kompletnu server klijent aplikaciju.
listener ima jednostavnu metodu kojom zadas port na kojem slusas, krenes slusanje i onda imas dve opcije. ili pozoves metodu koja ce da blokira thread dokle god ne primi konekciju ili proveravas po svom nahodjenju da li ima dolaznih konekcija koje cekaju da se prihvate i onda ih prihvatis.

u principu ces raditi tako sto otvoris novi thread, zadas mu da primi konekciju cim se pojavi pokusaj i taj thread ce da bude zablokiran dok ceka. naravno, to nece biti glavni thread aplikacije, pa nece cela aplikacija da se zabode dok cekas konekciju.

to je manje vise to. tcpclient je jednostavan, das mu gde da se konektuje i kazes connect.

kada si ostvario konekciju komunikacija se svodi na stream-ove odnosno pisanje i citanje iz stream-a.

trazi primere za tcpclient i tcplistener pa ce ti pokazati kako da proveris da li je nesto stiglo, procitas, odgovoris, itd.

server i klijent mogu da se dogovore da naizmenicno razmenjuju podatke (slusas pa pises pa slusas) ili mozes da otvoris dve konekcije, jedna koja slusa druga koja pise, da bi oba mogla nezavisno u bilo kojem trenutku nesto da proslede. zavisi od tvojih potreba.

To bi bilo to, onako, krajnje ukratko.
irreal je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku irreal na korisnoj poruci:
doctor (30.12.2010)
Stara 30.12.2010, 22:40   #16
Geomaster
V.I.P. Programiranje
 
Član od: 28.6.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.342
Zahvalnice: 2.836
Zahvaljeno 1.047 puta na 507 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Geomaster Slanje poruke preko Skypea korisniku Geomaster
Određen forumom Re: Kreiranje remote control aplikacije

Citat:
doctor kaže: Pregled poruke
Reflectujem...?
Dekompajliraš
http://www.red-gate.com/products/dot...ent/reflector/

@EclipsE:
Nostalgija

Poslednja ispravka: Geomaster (30.12.2010 u 22:52)
Geomaster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Geomaster na korisnoj poruci:
doctor (31.12.2010)
Stara 30.12.2010, 23:05   #17
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Kreiranje remote control aplikacije

Pretpostavio sam da je to u pitanju nego me je Gugl razuverio Baš ću da pogledam to.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.12.2010, 0:34   #18
MG-RAY
Starosedelac
 
Član od: 15.2.2006.
Lokacija: Midlands
Poruke: 1.523
Zahvalnice: 277
Zahvaljeno 307 puta na 207 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku MG-RAY
Određen forumom Re: Kreiranje remote control aplikacije

Citat:
EclipsE kaže: Pregled poruke
Jbg, davno su radjeni challengei pa nemam source onog mog sto sam radio u VB.NET :/

Mozes da skines gotove programe:
http://www.sk.rs/forum/showpost.php?...&postcount=701
http://www.sk.rs/forum/showpost.php?...&postcount=704

pa da reflectujes i vidis source, nije bas najbolje ali mozes da pokupis par ideja ^^ (PS bolje gledaj samo MG-RAYov program, a ne i moj xD)
Nemoj ni moj, krs je... Davno je to bilo i stidim se...

Potrazicu sutra source pa ti saljem ako nadjem...
MG-RAY je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku MG-RAY na korisnoj poruci:
doctor (31.12.2010)
Stara 31.12.2010, 16:29   #19
EclipsE
Starosedelac
 
Član od: 16.4.2006.
Lokacija: Scary Movie Reputacija: ■■□
Poruke: 1.337
Zahvalnice: 378
Zahvaljeno 279 puta na 196 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku EclipsE
Određen forumom Re: Kreiranje remote control aplikacije

E da, mozda moze ovo da ti pomogne: http://code.google.com/p/lidgren-network-gen3/
EclipsE je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku EclipsE na korisnoj poruci:
doctor (31.12.2010)
Stara 31.12.2010, 18:39   #20
Todors
Član
 
Član od: 16.4.2010.
Lokacija: Pančevo
Poruke: 462
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 68 puta na 63 poruka
Wink Re: Kreiranje remote control aplikacije

Evo ja sam pronašao, neki vrlo lep i veoma jednostavan, server-klijent chat tutorijal preko googla.

http://www.geekpedia.com/tutorial239...at-Client.html
Todors je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Todors na korisnoj poruci:
doctor (31.12.2010)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Igra li neko Hearts Of Iron 2 ? Auror Strateške igre 1451 9.11.2017 17:28
Kreiranje alijasa na računaru klikom na dugme Delphi aplikacije catwoman Programiranje 0 15.5.2009 12:46
Remote Control poletn Programiranje 2 15.1.2008 0:16
Ne radi remote control za tv karticu INSANE Ostale komponente 7 24.5.2007 1:59
Remote Control za Nokiju 6630 Puki Programi za mobilne telefone 2 24.4.2007 17:04


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 14:30.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com