Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 8.3.2015, 15:02   #1
darkfusion
Novi član
 
Član od: 29.1.2012.
Lokacija: Tamo daleko.
Poruke: 20
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Unhappy Prolivanja piva po maticnoj?

Prolio sam otprilike pola case slucajno po kucistu.(kompjuter je bio iskljucen kada sam prolio pivo),istog trenutka sam iskljucio kabl za napajanje struje i ako je bio iskljucen. Otvorio kuciste poskidao sve delove malo obrisao ostavio sam da se osusi 15 sati . Danas ga sklopim kuler na procesoru vrti gornji kuler radi . Ali problem je sto nema slike i teze se gasi na ono dugme nekada i nece pa moram da ga gasim na ono dugme od napajanja . E sad da li je nesto riknulo ili je nesto drugo u pitanju ?

Maticna : Msi 880 gms e35
Graficka : Msi 560 twinfrozen
Cpu : Amd x4 955 BE
Komp radi "normalno" ali na monitoru ne prikazuje nista ...

Poslednja ispravka: darkfusion (8.3.2015 u 15:11)
darkfusion je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.3.2015, 16:24   #2
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Prolivanja piva po maticnoj?

Jesi li vadio ploču iz kućišta? Možda je malo vopsa dospelo i sa zadnje strane, između kućišta i ploče. Briskanje komponenata posle prolivanja bilo koje tečnosti mora da bude jako detaljno i temeljno. Toliko je sitnih detalja gde može da se zavuče i pravi problem. Često je neopodna i upotreba namenskih hemikalija, poput "Kontakt" spreja.
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.3.2015, 16:26   #3
darkfusion
Novi član
 
Član od: 29.1.2012.
Lokacija: Tamo daleko.
Poruke: 20
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Prolivanja piva po maticnoj?

Citat:
Rocker kaže: Pregled poruke
Jesi li vadio ploču iz kućišta? Možda je malo vopsa dospelo i sa zadnje strane, između kućišta i ploče. Briskanje komponenata posle prolivanja bilo koje tečnosti mora da bude jako detaljno i temeljno. Toliko je sitnih detalja gde može da se zavuče i pravi problem. Često je neopodna i upotreba namenskih hemikalija, poput "Kontakt" spreja.
Skinuo sam je kompletno sa kucista brisao sam sa oblicno krpom nesto drugo nisam koristio. Posle temeljnog brisanja probao opet sada nece ni da se upali (napajanje ne vrti culer).

Poslednja ispravka: darkfusion (8.3.2015 u 17:38)
darkfusion je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.3.2015, 17:58   #4
Mare13
Član
 
Član od: 4.12.2007.
Poruke: 346
Zahvalnice: 42
Zahvaljeno 17 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: Prolivanja piva po maticnoj?

Ja sam imao tacno istu nezgodu, prosuo sam pola case piva na komp i isto je bilo tako, nije davao sliku.

Samo sto je meni otisla graficka i to na neki cudan nacin, gt 240 cini mi se da je bila. Izvadi prvo graficku i spoj monitor na integrisanu vidi da li daje sliku. Tako sam ja uradio i bilo je slike, i onda je bilo jasno da je crkla graficka.

Kod mene je bio problem ovakav, komp se upali nema slike ali se cuje zvuk dizanja windowsa, i onda sam preko integrisane napravio precicu za screenshot i upalio komp opet sa gt240 sacekao da se cuje zvuk dizanja sistema i uradio ss, posle kad sam ga upalio opet sa integrisanom video sam na screeshotu da su boje pobrkane dok je graficka u kompu, da ima raznih linija itd, uglavnom crkla je
Mare13 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.3.2015, 19:47   #5
darkfusion
Novi član
 
Član od: 29.1.2012.
Lokacija: Tamo daleko.
Poruke: 20
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Prolivanja piva po maticnoj?

Citat:
Mare13 kaže: Pregled poruke
Ja sam imao tacno istu nezgodu, prosuo sam pola case piva na komp i isto je bilo tako, nije davao sliku.

Samo sto je meni otisla graficka i to na neki cudan nacin, gt 240 cini mi se da je bila. Izvadi prvo graficku i spoj monitor na integrisanu vidi da li daje sliku. Tako sam ja uradio i bilo je slike, i onda je bilo jasno da je crkla graficka.

Kod mene je bio problem ovakav, komp se upali nema slike ali se cuje zvuk dizanja windowsa, i onda sam preko integrisane napravio precicu za screenshot i upalio komp opet sa gt240 sacekao da se cuje zvuk dizanja sistema i uradio ss, posle kad sam ga upalio opet sa integrisanom video sam na screeshotu da su boje pobrkane dok je graficka u kompu, da ima raznih linija itd, uglavnom crkla je
Meni je na integrisanoj ucita windows ali sam 2gb od 4gb rama i ja ga iskuljicm da namestim drugih 2gb e od tada opet imam nista tj ne prikazuje sliku(niti na integrisanoj niti 560 ti ).
darkfusion je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.3.2015, 20:33   #6
darkfusion
Novi član
 
Član od: 29.1.2012.
Lokacija: Tamo daleko.
Poruke: 20
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Prolivanja piva po maticnoj?

Proradio radi sada dobro bar 10 min.
U pocetku nije hteo da pali to je bilo zbog napajanja (skino napajanje usisao i proradio) E onda nije prokazivao na monitoru to je bilo ja msilim zbog rama posto sam menjao sto puta slotove i proradio. Hvala svima na odgovorima . Nadam se da nece biti problem u buducnosti za sada evo vec 10 min dobro radi
darkfusion je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.3.2015, 20:39   #7
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Prolivanja piva po maticnoj?

Takve situacije uopšte nisu za igranje. Čak i čista voda zna da pravi ozbiljne probleme, a tek nešto drugo (lepljivo) kad se zavuče među kontakte i el. komponente. Imao si mnogo sreće, ali prati kako će se dalje ponašati.
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.3.2015, 21:43   #8
Remedy
Veteran
 
Član od: 5.11.2005.
Poruke: 826
Zahvalnice: 177
Zahvaljeno 199 puta na 154 poruka
Određen forumom Re: Prolivanja piva po maticnoj?

Ovo me podsetilo na situaciju od propšle godine, kada sam čistio 3 kompjutera koji su bili poplavljeni u Obrenovcu. Nisu bili pod naponom kada je stigla voda (struja je bila isključena), ali je lokal u kome su bili bio na udaru bujice, tako da su nedelju dana ležali puni mulja i blata.

Prvo sam mislio da ih čistim alkoholom, ali sam shvatio da će mi trebati mnogo, pa sam rešio da primenim česmovaču (ionako su već bili u vodi, a i vlasnik nije očekivao da će bilo šta raditi). Sve je rastavljeno, i onda pod jak mlaz vode, ali ni to nije htelo da odlepi blato i mulj, pa sam koristio i četkicu za zube. Najteže je bilo očistiti iglice na ležištu od procesora, grafika je svuda bila integrisana, tako da je to olakšavajuća okolnost. Napajanja su isto rastavljena, dvd su odmah išli u kantu. Svaki deo je posle tuširanja išao u lavor sa destilovanom vodom (jedan bidon od 5l destilovane sam sipao u lavor) na ispiranje. Osim HDD-ova, njih nisam prao nego samo prebrisao alkoholom. Onda se sve sušilo 2 dana, i na kraju WD 40 za podmazivanje ventilatora.

Epilog – sve radi i danas (mada ne znam kakvo je stanje komponenti sada, da li ima rđe), osim jednog hdd-a koji odmah nije hteo da radi. Ili je ušla voda, ili je oštećen prilikom pada kompjutera za vreme poplave – uglavnom se čuo neki zvuk iz njega kada se rukom malo promrda.
Remedy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Remedy na korisnoj poruci:
Apostrof (9.3.2015), Yonai (9.3.2015)
Stara 9.3.2015, 14:20   #9
Yonai
Član
 
Član od: 27.3.2013.
Poruke: 378
Zahvalnice: 1.149
Zahvaljeno 502 puta na 188 poruka
Smile Re: Prolivanja piva po maticnoj?

Jes' da je totalno nevezano za rešenje tvog problema, ali sada kada vidim da priča ipak ima happy end, nisam mogao da odolim a da ne napišem šta mi je prošlo kroz glavu kada sam pročitao naslov teme

Momentalno sam zamislio veselo društvo, krigle piva, prolivanje tog istog piva po računaru, a onda - paničan trenutak užasa i otrežnjenja uz neizbežno "šta sad, jbt?"

Mislim, da se razumemo, saosećam sa problemom, ali ne mogu da kažem da se nisam nasmejao kada sam zamislio situaciju i facepalm i izraze lica svih prisutnih na jedan takav epic fail

Bitno je da računar radi, sama ta činjenica govori da imaš dobru karmu

Poslednja ispravka: Yonai (9.3.2015 u 14:31)
Yonai je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.3.2015, 14:55   #10
darkfusion
Novi član
 
Član od: 29.1.2012.
Lokacija: Tamo daleko.
Poruke: 20
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Prolivanja piva po maticnoj?

Citat:
Yonai kaže: Pregled poruke
Jes' da je totalno nevezano za rešenje tvog problema, ali sada kada vidim da priča ipak ima happy end, nisam mogao da odolim a da ne napišem šta mi je prošlo kroz glavu kada sam pročitao naslov teme

Momentalno sam zamislio veselo društvo, krigle piva, prolivanje tog istog piva po računaru, a onda - paničan trenutak užasa i otrežnjenja uz neizbežno "šta sad, jbt?"

Mislim, da se razumemo, saosećam sa problemom, ali ne mogu da kažem da se nisam nasmejao kada sam zamislio situaciju i facepalm i izraze lica svih prisutnih na jedan takav epic fail

Bitno je da računar radi, sama ta činjenica govori da imaš dobru karmu
AHahah nasmeja me ehehhe
darkfusion je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Pitanje u vezi zvucne na maticnoj i intex eksternoj kartici Pucko Zvuk na računaru 3 9.4.2014 15:20
Promena konektora za napajanje na maticnoj. Vargorot Osnovne komponente 3 1.2.2014 10:52
Zuti ulaz na maticnoj White Dr. Osnovne komponente 2 16.1.2012 23:01
sta mislite o ovoj maticnoj _-_Terminator_-_ Osnovne komponente 32 4.1.2010 13:21


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 1:11.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com