Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 3.10.2012, 15:38   #1
DobroslaV
Veteran
 
Član od: 6.11.2006.
Lokacija: Voždovac, Beograd
Poruke: 1.081
Zahvalnice: 571
Zahvaljeno 169 puta na 94 poruka
Određen forumom Ne radi kuler za grafičku kako treba

Pozdrav.

Radim na "oživljavanju" jednog starijeg računara. U njemu se nalazi ATi 9600 pro AGP 128MB grafička, neko 450W MSI napajanje, i matična ASUS A7V8X-x (ne bih sad nabrajao ostale komponente, ali ako su potrebne i njih ću navesti). Kako je fabrički kuler na toj grafičkoj karti pokvaren (jednom prilikom se "zalaufao" da su elise kulera, koje su bile labave - pukle), stavio sam drugi kuler koji verovatno nije ni kompatibilan sa grafičkom niti imam one pričvršćivače pomoću kojih mogu da taj kuler pričvrstim za karticu. Onda sam rešio da ga pričvrstim nekim gumicama koje sam imao, a zatim sam video da iz kulera ide 3pinski izlaz. Našao sam ovaj adapter (http://sb1.shopmania.org/files...apt...e~l_134072.jpg), pa sam jednu stranu ubacio u molex od napajanja, a drugi kraj mi je u DVD čitaču. DVD čitač radi bez problema, ali kuler ni da se zavrti kako treba. Prilikom paljenja računara zavrti se za milimetar-dva, i stane. To pravi problem jer grafička kada se zagreje pri opterećenju, a nema hlađenje, onda počinje slika da se muti i da ostaju tragovi od prozora koje sam zatvorio. Za normalan rad (internet, office i tako to, čak i yt ponekad radi) radi kako treba, a čim dođe do većeg opterećenja ili se slika bluruje, ili se pojavljuju crni kvadratići.

Kako da nateram kuler da radi? Hvala unapred.
DobroslaV je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.10.2012, 15:50   #2
cane.prebranac
Starosedelac
 
Član od: 14.6.2011.
Poruke: 2.250
Zahvalnice: 137
Zahvaljeno 440 puta na 399 poruka
Određen forumom Re: Ne radi kuler za grafičku kako treba

pa verotatno ti je taj ventilator crko, vidi ovu temu http://www.sk.rs/forum/showthread.ph...02#post1625102
cane.prebranac je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.10.2012, 15:57   #3
DobroslaV
Veteran
 
Član od: 6.11.2006.
Lokacija: Voždovac, Beograd
Poruke: 1.081
Zahvalnice: 571
Zahvaljeno 169 puta na 94 poruka
Određen forumom Re: Ne radi kuler za grafičku kako treba

Citat:
cane.prebranac kaže: Pregled poruke
pa verotatno ti je taj ventilator crko, vidi ovu temu http://www.sk.rs/forum/showthread.ph...02#post1625102
Nadam se da nije, sad sam skinuo grafičku i direkno sam priključio daj 3pin kabl u SYS_FAN priključak na matičnoj, i vrti se kao lud. Međutim, kada ga stavim na grafičku kao u inat neće da radi...

Inače, imam i takav 80mm ventilator, mislim da imam isti takav problem, samo na drugom kompjuteru. Ventilator na tom kompu nije na grafičkoj, već je pričvršćen za kućište, ali isto se ponaša kao i ovaj o kome sam pričao. Malo se zarotira i ništa više.
DobroslaV je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Tag&Rename ne radi kako treba Macak Mackin Aplikativni softver 1 19.11.2010 17:42
Kako podesiti ISDN da radi na 128 kbps jaba.hut Internet usluge 7 31.5.2007 11:54
AMD-u NE TREBA KULER GOKSIMASTER Osnovne komponente 15 13.11.2006 23:39
Kako ce da radi DDR550 na DFI NF4 ultra INFINITY dex1 Osnovne komponente 9 19.5.2006 20:11
Flešovanje firmvera za DVD - kako se radi? gileip Nosači podataka 2 21.2.2006 9:03


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 4:29.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com