Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Foto i audio/video
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

ŠDK - Foto i audio/video Saveti u vezi sa kupovinom fotoaparata, Televizora, MP3 i DVD/DivX plejera...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 1.12.2014, 8:49   #1
gosn.prirodni
Član
 
Član od: 14.3.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 34
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Pomoć oko izbora - Samsung 48H6400 ili neki drugi?

Kao i mnogi drugi, i ja se lomim oko kupovine TV-a pa rekoh možda neko može nešto pametno da mi kaže.

Da sumiram:

U počeku sam bio za novu LG seriju - 48LB650/701. Onda sam video dosta pritužbi na dirty screen kod LG-a pa sam se okrenuo ka Samsungu 48H6400/6500. Sve sam više za kupovnu H6400, vidim da je na dosta siteova proglašen za Best Buy... A i ovde mu je relativno pristojna cena, nije tolika razlika u odnosu na KP - dok je iz nekog razloga H6500 ovde znatno skuplji. Čini mi se da je 6400 možda najzaokruženiji model i slika može da se pristojno dotera...

E sad, ovih dana videh da Panasonic ima akciju davanja petogodišnje garancije pa sam se malo zainteresovao, i vidim da je dosta hvaljen 48AS640. Što se cena Panasonica na našem tržištu vidim da nisu tolike razlike u ceni u odnosu na KP, kao kod LG i Samsung (mada i tu ne kod svih modela). Ima li ko iskustva sa ovim modelom?

Pošto dosta gledam SD signal čini mi se da bi mi tu mnogi preporučili Sony... Pošto mi je bitan i smart, nisam siguran koliko je tu Sony dobar izbor. Znam da je smart bio spor i da je bilo problema sa reprodukcijom sa USB-a.

Šta vi mislite, da li da ostanem pri Samsungu ili da razmislim?

Evo mojih uslova korišćenja TV-a:

- Svakodnevno se gleda signal sa kabla (Ikom digitalna TV)
- Soba je srednje osvetljena i uglovi gledanja nisu preveliki
- Smart bi mi trebao npr za Youtube
- Gledaće se povremeno i raznorazni fajlovi sa USB, tako da mi treba da to lepo radi (pre nego sa mreže)
- E, možda će nekad i da se pazari konzola pa će da se prikači na TV (znam da tu Sony ima prednost)

Hvala unapred
gosn.prirodni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.12.2014, 12:40   #2
m512pg
Član
 
Član od: 6.6.2009.
Poruke: 171
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 24 puta na 19 poruka
Određen forumom Re: Pomoć oko izbora - Samsung 48H6400 ili neki drugi?

Za slučaj da nisi kupio TV, evo dobrog sajta i konkretnog prikaza 6400 serije.

http://www.rtings.com/reviews/tv/lcd-led/samsung/h6400

Samsung 48H6400 je odličan izbor. Kvalitetna slika, SMART/3D, čita sve sa USB-a, nema priče. Obrati samo pažnju na ugao gledanja, koji je kod takvih televizora manji. Ukoliko TV gledaš direktno, nema problema.Ako se slika gleda pod uglom većim od 25-30 stepeni, onda boje mogu djelovati isprano. Tu je npr. LG dobar - nema neki kvalitet slike, ali zato ima dobar ugao gledanja zbog panela.

Jeste jaka cijena, ali ako imaš novac - ne možeš pogriješit sa ovim Samsungom.

Što se Sony televizora tiče, to je odličan televizor za onog ko traži isključivo kvalitet slike. Jako dobro procesira i SD signal, što je veliki plus. A i 48" modeli se mogu naći za povoljne pare.
+kvalitet slike (oštrina, boje, kontrast)
+reprodukcija sd signala
+gejming
+odnos kvalitet slike/cijena
-usb reprodukcija (mada kažu da je ovo regulisano novim apdejtom softvera)
-smart tv platforma(sporija)

E sad, kako je meni 3D nepotreban, kao i USB reprodukcija (imam opciju spajanja TV i PC), a SMART generalno ne koristim za surfovanje pored kompjutera - moj izbor je Sony.
m512pg je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku m512pg na korisnoj poruci:
gosn.prirodni (9.12.2014)
Stara 8.12.2014, 10:32   #3
gosn.prirodni
Član
 
Član od: 14.3.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 34
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Pomoć oko izbora - Samsung 48H6400 ili neki drugi?

Hvala ti puno na odgovoru.

TV još nisam kupio, tako da je pitanje i dalje aktuelno.

Generalno, kod tog Samsunga 48H6400 mi se ne sviđa dizajn, naročito ono odvartno postolje a i sam deluje poprilično plastikanerski. Mada, video sam taj review i dosta drugij i baš ga hvale kao najbolju kupovinu. Jedino sam sa više staran čuo aznerke na taj kvalitet izrade - klimavo je to poprilično. Mada, nemam nameru da ga nosim po stanu .

Trenutno me najviše kopka Panasonic 48AS640. Ovde mu nije loša cena, poprilično ga hvale - mislim da mu je SD dobar a Smart na nivou ostalih japanaca - znači loš . Čini mi se da su na nekim mestima pominjali blur koji je primetan kod brzih pokreta - al za to nisam baš siguran. Najviše me privlači ta garancija od 5 god. Ako neko ima ikakva iskustva sa ovim modelom nek se javi.

Trenutno i LG ima akciju 5 god garancije kao i Sony al samo na jače modele.

Što se pomenutog Sonija tiče, meni je zapao za oko KDL-50W805, ali mi je dijagonala 50" prevelika, a možda i cena. Sve ostalo, kvalitet izrade a i ono što sam video od slike deluje dosta dobro.

Postoji i Sony KDL-48W605B, koji spada u bazičniju seriju (plastika, nema 3D) ali ga isto hvale što se tiče slike tako da je i on ušao u uži krug...
gosn.prirodni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.12.2014, 17:56   #4
m512pg
Član
 
Član od: 6.6.2009.
Poruke: 171
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 24 puta na 19 poruka
Određen forumom Re: Pomoć oko izbora - Samsung 48H6400 ili neki drugi?

Nemoj da se opterećuješ previše oko raznih pojmova (broj Hz, blur, motion interplation, SmartTv, 3D). Kad čitaš razne rivjue po netu, stvori ti se utisak da kod većine TV-a sa slikom nešto nije ok (trzanje, zamućenje itd.). Postoje razlike između modela i prozvođača, ali uopšte nisu toliko izražene kao što se predstavlja. Ali vole ljudi da cjepaju dlaku...

Tako da samo opušteno. Vidi koja ti dijagonala odgovara, i naravno uklopi sve u budžet. Taj Samsung je baš dobar, ali i skup. Sony 48" (w605b) ti je dobar izbor, posebno zbog cijene. Samo provjeri neđe u radnji kako mu funkcioniše SmartTv, i ponesi USB sa par naslova (čisto ako su ti te dvije opcije važne). I da, nema 3D
m512pg je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.12.2014, 10:06   #5
Danpil
Član
 
Član od: 18.10.2012.
Lokacija: Smederevska Palanka
Poruke: 289
Zahvalnice: 46
Zahvaljeno 52 puta na 43 poruka
Određen forumom Re: Pomoć oko izbora - Samsung 48H6400 ili neki drugi?

To je dobar tv. Malo je veci input lag ali ne verujem da bi ti mnogo smetao. Sto se tice hercaze tv-a i ostalo to je sve u sustini isto da li uzeo najskuplji ili neki jeftiniji. Proizvodjaci se koriste trikovima a paneli su slicni ili isti. Pojedini ljudi sto su kupili taj tv su se zalili da su imali losiju sliku na sd kanalima tj preko obicne antene, ali ne verujem da jos neko u danasnje vreme koristi obicnu antenu Smar se nije menjao dve godine ali nova H serija ima procesore sa 4 jezgra pa sve to puno bolje radi. 3D se takodje nije nista menjao poslednje tri godine. Uz taj tv ces dobiti iste naocare kao i ja sto sam dobio uz moj F6100. A verujem da je i panel isti
Danpil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.12.2014, 10:22   #6
gosn.prirodni
Član
 
Član od: 14.3.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 34
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Pomoć oko izbora - Samsung 48H6400 ili neki drugi?

Hvala svima na savetima,

Kupio sam Sony KDL-48W605B. Tek sam ga malo probao i za sada sam više nego zadovoljan. Slika je odlična, medija player radi bez problema (kojih je izgleda blo nekad al je u međuvremenu sređeno) - i sa USB i sa DLNA servera, Smart deo je sasvim ok (probao sam youtube i poprilično je to dobro, posebno pair sa nekim drugim uređajem).

Tako da je ovaj model za preporuku, kasnije možda napišem i detaljniji prikaz kad budem malo više sve isprobao...
gosn.prirodni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.12.2014, 0:22   #7
m512pg
Član
 
Član od: 6.6.2009.
Poruke: 171
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 24 puta na 19 poruka
Određen forumom Re: Pomoć oko izbora - Samsung 48H6400 ili neki drugi?

Srećna kupovina

Reci mi kako si zadovoljan reprodukcijom SD signala i gledanjem sportskog sadržaja (ima li zamućenja slike, sjeckanja..).

Neka te služi dobro i dugo.
m512pg je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.12.2014, 10:32   #8
gosn.prirodni
Član
 
Član od: 14.3.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 34
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Pomoć oko izbora - Samsung 48H6400 ili neki drugi?

Hvala

Nisam ovih dana mnogo gledao TV (više sam se bavio Smart delom, media playerom, testirao DLNA itd.).

Koliko sam video po ovim stanicama koje je vrtela supruga SD prikaz mi je dosta dobar, može da se vidi nazubljenost samo kod nekih sitnih detalja al sve u svemu Sony to dobro pegla.

I začudjujuće, deluje mi da je ekran dosta dobro osvetljen, možda može da se u samim ćoškovima primeti da je malo tamnije tako da ja četo pominjani DSE i ne primećuje.

Kad mi IKOM donese CAS/CI adapter i karticu, tad ću moći da pogledam sve kanale, pošto se preko KAON receivera i video izlaza ne isplati da se uopšte gleda bilo šta...
gosn.prirodni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Pomoć oko izbora grafičke karte. Morphy ŠDK - Grafika 14 28.6.2014 23:59
MPEG u neki drugi format? Frozen Video/TV softver 14 13.9.2007 21:29
Kupiti TOSHIBA Satellite A200-1CR ili neki drugi? gosn.prirodni ŠDK - Prenosni računari 5 20.6.2007 10:03
kako odraditi vertikalni scanline efekat? (corel paint shop pro x, ili neki drugi) sasha vukelic Grafički softver i radovi 2 12.1.2007 17:57
Posle svakog restarta prsne drajver- svaki put neki drugi drajver!! polarnimeda Kvarovi 7 6.11.2006 16:37


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 4:12.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com