Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Strateške igre
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Strateške igre Potezne i real-time strategije...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 21.3.2012, 1:31   #221
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Crusader Kings 2

Počinjem sad da igram sa Stefanom Dušanom ili sa Dukljom, treba mi infitite time patch? Nisam siguran koja je verzija (ova narodna torentovana je 1.0? =) )
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.3.2012, 9:00   #222
Sarmatian
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 2.885
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 812 puta na 454 poruka
Određen forumom Re: Crusader Kings 2

Citat:
NjegovaWisost kaže: Pregled poruke
Ne pitam to, nego infinite time za 1.0
Otvoris defines.lua fajl notepadom u root folderu igru igre i izmenis end date. Umesto 1453, ti stavis 2453.

Ne treba ti nista drugo, a onda su ti i svi patchevi kompatibilni.
Sarmatian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Sarmatian na korisnoj poruci:
NjegovaWisost (22.3.2012)
Stara 21.3.2012, 22:38   #223
KaiSeR
Član
 
Član od: 12.3.2012.
Poruke: 35
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Crusader Kings 2

Jel možete vi igrati sa paganima i muslimanima ? Kod mene kada probam da izaberem nekog od muslimana (pagana, jeretika) ne mogu da igram... a o papi i carigradskoj eparšiji i da ne pričam.. piše nešto u smislu "nije vam dozvoljeno da igrate sa ovim likom"
KaiSeR je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.3.2012, 0:48   #224
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Crusader Kings 2

Rabzbio sam Bugare i Tesaliju, a postao sam tiranin =/ Imam li šanse da to vratim, ili da čekam da mi umre Uroš Nejaki? Kad kliknete na Stefana Urosa IV Dušana izbacuje pravilan link na wikipediji =)
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.3.2012, 2:55   #225
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Crusader Kings 2

Citat:
Sarmatian kaže: Pregled poruke
Otvoris defines.lua fajl notepadom u root folderu igru igre i izmenis end date. Umesto 1453, ti stavis 2453.

Ne treba ti nista drugo, a onda su ti i svi patchevi kompatibilni.
Našao sam samo Ideal date 1453

edit: našao, defines.txt
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.3.2012, 20:55   #226
Isko
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.8.2006.
Lokacija: Fortress in Transylvania
Poruke: 3.118
Zahvalnice: 1.236
Zahvaljeno 668 puta na 346 poruka
Određen forumom Re: Crusader Kings 2

Ljudi, dosta mi je bilo borbe sa svojim vazalima. Nikako da ih smirim. Kako da otkljucam onaj treci rang za carstvo gde posle nema borbe izmedu vazala?
Isko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.3.2012, 20:56   #227
KaiSeR
Član
 
Član od: 12.3.2012.
Poruke: 35
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Crusader Kings 2




Sa Dukljom počeo-sa vizantijom završavam (cheet tjst promjenio novac i demise) al brzo je dosadilo, imao sam claim i na holy roman ali neda mi se više igrat, tako da ću sada iznova probat bez cheta
KaiSeR je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.3.2012, 23:01   #228
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Crusader Kings 2

Ja sa Srbijom imam čitav Balkan i Nikeju, sem krajnjeg juga Treba mi još 15tak provincija da preuzmem titulu Vizantijskog cara. Desila mi se nevjreovatna stvar - mongoli izbili i ponudil ise da budu na mom dvoru. Ja pristao i zbrisao turke (koji su uzeli carigrad) kao i zlatne horde...
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.3.2012, 23:33   #229
Sarmatian
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 2.885
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 812 puta na 454 poruka
Određen forumom Re: Crusader Kings 2

Citat:
Isko kaže: Pregled poruke
Ljudi, dosta mi je bilo borbe sa svojim vazalima. Nikako da ih smirim. Kako da otkljucam onaj treci rang za carstvo gde posle nema borbe izmedu vazala?
Ne mozes "smiriti" vazale. Ovo nije EU. U CK2 je poenta upravljanje vazalima.

Ako igras nemodovanu verziju igre, svaki vladar moze po jednom da promeni taj zakon (pretpostavljam da mislis na Crown Authority). Na medium prestaju ratovi izmedju vazala, ali to samo znaci da jedan vojvoda ne moze da napadne drugog. Ratovi koji su rezultat plotova uvek mogu da se dese i vazal uvek moze da napadna svog vladara bez obzira na Crown Authority, tako da ako mislis da te tvoji vazali nece napadati ako imas CA medium i vise - to ne ide tako.

Citat:
NjegovaWisost kaže: Pregled poruke
Ja sa Srbijom imam čitav Balkan i Nikeju, sem krajnjeg juga Treba mi još 15tak provincija da preuzmem titulu Vizantijskog cara. Desila mi se nevjreovatna stvar - mongoli izbili i ponudil ise da budu na mom dvoru. Ja pristao i zbrisao turke (koji su uzeli carigrad) kao i zlatne horde...
To je bag koji postoji u nepatchovanoj igri. Mongoli dolaze na tvoj dvor i usput donose 80,000 vojske za koju ne placas odrzavanje i koja ne trpi attrition. Sa tim sam i ja uspeo da osvojim pola mape bez po muke.

Patchuj igru, iz launchera, nista drugo ti ne treba cak i ako nemas original (Pdox igre nemaju nikakvu zastitu) i to ti se vise nece desavati.
Sarmatian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.3.2012, 1:51   #230
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Crusader Kings 2

Citat:
Sarmatian kaže: Pregled poruke
Ne mozes "smiriti" vazale. Ovo nije EU. U CK2 je poenta upravljanje vazalima.

Ako igras nemodovanu verziju igre, svaki vladar moze po jednom da promeni taj zakon (pretpostavljam da mislis na Crown Authority). Na medium prestaju ratovi izmedju vazala, ali to samo znaci da jedan vojvoda ne moze da napadne drugog. Ratovi koji su rezultat plotova uvek mogu da se dese i vazal uvek moze da napadna svog vladara bez obzira na Crown Authority, tako da ako mislis da te tvoji vazali nece napadati ako imas CA medium i vise - to ne ide tako.



To je bag koji postoji u nepatchovanoj igri. Mongoli dolaze na tvoj dvor i usput donose 80,000 vojske za koju ne placas odrzavanje i koja ne trpi attrition. Sa tim sam i ja uspeo da osvojim pola mape bez po muke.

Patchuj igru, iz launchera, nista drugo ti ne treba cak i ako nemas original (Pdox igre nemaju nikakvu zastitu) i to ti se vise nece desavati.
Rado, ali kada sam skinuo patch pa ga instalirao, pobrkale mi se sve zastave... Zato sam fino sa tim mongolima jurišao ludački na sve zamkove dok nisu izginuli...

Generalno, ko kreće da igra sa Stefanom Dušanom, neka se fokusira da zgazi one na jugu (epir i tesaliju) i da iskoristi bugarski rat sa turcima.

Skontao sam da za širenje teritorije nužno je i širiti religiju i kulturu. e sad, kultura izgleda ide teško ili nikako (samo mi se skoplje preobratilo u srpsku) a za religiju možeš poslati onog jedinog sveštenika koga imaš, dok se ponekad u random momentima neka provincija preobrati. Ima li šanse da se to ubrza? Odličio sam da stopiram ratove do daljnjeg dok sve ne pređe u pravoslavlje :d
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.3.2012, 9:20   #231
Sarmatian
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 2.885
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 812 puta na 454 poruka
Određen forumom Re: Crusader Kings 2

U nemodovanoj igri, da bi se kultura promenila, provincija treba da se granici sa provincijom tvoje kulture, da bude tvoje religije i da onaj ko upravlja tom provincijom bude tvoje kulture.

Sto je veci stewardship onog ko upravlja tom provincijom (tvog lika, ili nekog AI grofa/vojvode) to ce se brze ta promena dogoditi.

Podeli osvojene teritorije vazalima pa ce i oni menjati religiju u svojim provincijama. Ako ti uzmes za sebe tri provincije, menjaces religiju u jednoj, pa drugoj pa trecoj. Ako podelis nekima dve od te tri provincije i oni ce poslati svog chaplaina da menja.
Sarmatian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.3.2012, 22:12   #232
KaiSeR
Član
 
Član od: 12.3.2012.
Poruke: 35
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Crusader Kings 2

LJUDI UPOMOĆ !

Krenuo sam u 1246 god sa Srbijom, ubio bugarskog kralja (neko dijete) i oženio njegovu polu-sestru tjst naslednicu bugarskog prestola i sa tim automacki dobio nasledstvo na 2 stolice Srbija/Bugarska ali javlja se jedan problem... ! Prvo dijete osim što je bugarče još je i iz njihove kuće a ne iz kuće nemanjića ??? samim tim za mene igra tu prestaje ako umre ovaj trenutni vladar?? (rodilo se još 4 djece i svi su bugari..) ima ko kakvu ideju ????
KaiSeR je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.3.2012, 10:28   #233
Sarmatian
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 2.885
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 812 puta na 454 poruka
Određen forumom Re: Crusader Kings 2

Citat:
KaiSeR kaže: Pregled poruke
LJUDI UPOMOĆ !

Krenuo sam u 1246 god sa Srbijom, ubio bugarskog kralja (neko dijete) i oženio njegovu polu-sestru tjst naslednicu bugarskog prestola i sa tim automacki dobio nasledstvo na 2 stolice Srbija/Bugarska ali javlja se jedan problem... ! Prvo dijete osim što je bugarče još je i iz njihove kuće a ne iz kuće nemanjića ??? samim tim za mene igra tu prestaje ako umre ovaj trenutni vladar?? (rodilo se još 4 djece i svi su bugari..) ima ko kakvu ideju ????
Pristao si na matrilineal marriage i automatski su sva deca njene dinastije. Razvedi se, resi se sve te dece i ozeni drugu.
Sarmatian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.3.2012, 12:09   #234
Marko
Član
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Ecka
Poruke: 337
Zahvalnice: 447
Zahvaljeno 61 puta na 43 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko
Određen forumom Re: Crusader Kings 2

Jel ima na netu neki help/tutorial/walkthrough nesto cisto da mi pomogne da skontam igru?
Marko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.3.2012, 12:58   #235
_Maximus_
Veteran
 
Član od: 11.3.2006.
Lokacija: Kingdom of heaven
Poruke: 974
Zahvalnice: 249
Zahvaljeno 252 puta na 147 poruka
Određen forumom Re: Crusader Kings 2

Citat:
Marko kaže: Pregled poruke
Jel ima na netu neki help/tutorial/walkthrough nesto cisto da mi pomogne da skontam igru?
Par strana unazad, okacio sam linkove tutoriala koji ti sve objasnjavaju.
_Maximus_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku _Maximus_ na korisnoj poruci:
Marko (26.3.2012)
Stara 27.3.2012, 0:00   #236
director
Starosedelac
 
Član od: 13.3.2007.
Poruke: 1.487
Zahvalnice: 174
Zahvaljeno 178 puta na 157 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku director
Određen forumom Re: Crusader Kings 2

Igra je isuviše laka. evo prestao sam sa osvajačkom igrom. Jake imperije su nepobedive dok se same ne oslabe ili ako ih napadnete sa gomilama plaćenika a lovu je lako uštekati za razliku od CK1, muslimani gotovo i ne pružaju otpor. U svakoj partiji ih zgaze evropljani već posle 100-200 godina.

Jedino interesantno je uzeti veliku naciju i pokušati gušiti pobune i ne širiti se uopšte. Po mogoćustvu nikakve saveznike i nikakve dobre odnose ne imati sa nikim. Tu je pakao ali je zanimljivo.

No čekam onaj mod koji je od CK 1 napravio mnogo težu igru. Skoro svi su ga igrali ali sam zaboravio kako se zove. Uveo je stabilnost kao u EU3 i mnogo bolje izbalansirao različite države i regije. Ako se neko seća tog moda neka me podseti da mogu da pratim koji je to.
director je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.3.2012, 13:01   #237
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Crusader Kings 2

Ljudi, kako sa jeresi da se borim? Igra laka? igra je prelaka dok ne dođe smjena vladara... Tad pomozi bože

takođe, ne znam šta da radim, baron jednog grada objavio mi rat! I kako ne mogu da se borim s njim, nemam provinciju, ne znam šta da radim. Poubijao sam mu 5 naslednika, ništa, nova dinastija se osnovala...

Poslednja ispravka: NjegovaWisost (27.3.2012 u 13:34)
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.3.2012, 13:59   #238
KaiSeR
Član
 
Član od: 12.3.2012.
Poruke: 35
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Crusader Kings 2

To i jeste problem glavni, ubijaš ljude (assesinet) ali ako padneš na assis... tjst pojave se one slike u onom prozorčiću koji iskoči dobijaš 10 dishonerbel (sramota) a to ti negativno utiče na ostale vazale i što više sramote dobijaš sve više te vazali mrze probaj vojnički da riješiš tu situaciju i pogledaj ostale vazale daj im teritorije koje traže pošalji im poklon ako imaš golda, daj im neku laskavu titulu to isto povećava za 10-15 promjeni vjeru njihovu !
Upravo sam na taj način digao vojsku od vazala sa 25k na 49k +6k moje vojske
KaiSeR je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.3.2012, 14:11   #239
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Crusader Kings 2

Citat:
KaiSeR kaže: Pregled poruke
To i jeste problem glavni, ubijaš ljude (assesinet) ali ako padneš na assis... tjst pojave se one slike u onom prozorčiću koji iskoči dobijaš 10 dishonerbel (sramota) a to ti negativno utiče na ostale vazale i što više sramote dobijaš sve više te vazali mrze probaj vojnički da riješiš tu situaciju i pogledaj ostale vazale daj im teritorije koje traže pošalji im poklon ako imaš golda, daj im neku laskavu titulu to isto povećava za 10-15 promjeni vjeru njihovu !
Upravo sam na taj način digao vojsku od vazala sa 25k na 49k +6k moje vojske
Nisi me shvatio. Pobunio mi se baron od grada (dakle, sa titulom ispod counta!). I nikako ne mogu da se borim sa njim - jer nemam šta da napadam.
edit: bugcina cista, sad hoće opsada -_-

Inače, vodi mi se građanski rat u državi, bez obzira na visok state authority... Ovo je jezivo, nisam siguran da li će naslednik biit bolji. jednostavno, država mi je postala suviše velika da mogu normalno da funkcionišem

A jeretici su mi najveći problem. Kako ste se vi botili protiv monofizita? u jednu državu sam poslao popa i ni posle 10 godina nije uspio da ih uguši
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.3.2012, 17:45   #240
Sarmatian
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 2.885
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 812 puta na 454 poruka
Određen forumom Re: Crusader Kings 2

Citat:
director kaže: Pregled poruke
Igra je isuviše laka. evo prestao sam sa osvajačkom igrom. Jake imperije su nepobedive dok se same ne oslabe ili ako ih napadnete sa gomilama plaćenika a lovu je lako uštekati za razliku od CK1, muslimani gotovo i ne pružaju otpor. U svakoj partiji ih zgaze evropljani već posle 100-200 godina.

Jedino interesantno je uzeti veliku naciju i pokušati gušiti pobune i ne širiti se uopšte. Po mogoćustvu nikakve saveznike i nikakve dobre odnose ne imati sa nikim. Tu je pakao ali je zanimljivo.

No čekam onaj mod koji je od CK 1 napravio mnogo težu igru. Skoro svi su ga igrali ali sam zaboravio kako se zove. Uveo je stabilnost kao u EU3 i mnogo bolje izbalansirao različite države i regije. Ako se neko seća tog moda neka me podseti da mogu da pratim koji je to.
Ako mislis na DVIP, od toga nema nista. Imas na prethodnoj ili onoj tamo strani link za CK2plus koji pravi nesto slicno, ali je mod jos u razvoju. U svakom slucaju, igra je mnogo teza i dinamicnija pa ti ga toplo preporucujem.

Citat:
NjegovaWisost kaže: Pregled poruke
Nisi me shvatio. Pobunio mi se baron od grada (dakle, sa titulom ispod counta!). I nikako ne mogu da se borim sa njim - jer nemam šta da napadam.
edit: bugcina cista, sad hoće opsada -_-

Inače, vodi mi se građanski rat u državi, bez obzira na visok state authority... Ovo je jezivo, nisam siguran da li će naslednik biit bolji. jednostavno, država mi je postala suviše velika da mogu normalno da funkcionišem

A jeretici su mi najveći problem. Kako ste se vi botili protiv monofizita? u jednu državu sam poslao popa i ni posle 10 godina nije uspio da ih uguši
Nije bugcina. opsedni njegovu baroniju i to ti je to, odnosno dovedi vojsku u county gde se nalazi ta baronija i vojska ce poceti opsadu samo njegove baronije. Kad pobedis, mozes mu oduzeti titulu kao i grofu.

Visok Crown Authority i dovodi do gradjanskih ratova. Drzi ga na medium, edukuj sam naslednika da izbegne lose traitove (cruel, craven itd...), gledaj da tvoji vazali budu tvoje religije i kulture i nastoj da nijedan nije previse mocan. Usput nemoj da bude preko demesne limita i da drzis previse vojvodstava (ako si kralj ili car) i prakticno ce ti svako nasledjivanje proci glatko, uz tek poneku pobunu, koja ce biti izolovana.

Kod Court Chaplaina je bitno da ima sto veci learning i onda ce pokrstavanje ici brze. Razdeli teritorije tvojim vazalim da pa ce onda i oni vrsiti pokrstavanje, 3 court chaplaina mogu mnogo brze da rade od jednog.
Sarmatian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Sarmatian na korisnoj poruci:
director (28.3.2012)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
crusader, kings


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Stronghold Crusader Extreme zokocx Strateške igre 7 17.2.2012 14:50
Crusader kings Crusader88 Strateške igre 10 7.11.2011 15:18
King's Bounty: Crossworlds Juraj Strateške igre 69 17.10.2010 14:39
King's Bounty: Armored Princess draske73 Strateške igre 312 13.2.2010 16:05
Crusader no remorse DARKNESS IN DARKNES Stare igre 2 8.2.2008 16:35


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:54.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com