Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Foto i audio/video
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Foto i audio/video Fotoaparati, Televizori, MP3 i DVD/DivX plejeri...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 20.8.2011, 16:09   #1
luna38
Član
 
Član od: 2.8.2010.
Poruke: 33
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 6 puta na 5 poruka
Određen forumom Fuji Finepix AV200 kakav je?

Doslo je vreme za novi foto aparat, stari radi al me sramota da ga vadim jer deluje ko cigla u odnosu na danasnje, kvalitetom slike tog sam zadovoljna a u pitanju je
Fuji FinePix E550
http://www.bmfoto.rs/vesti/product_f...ix-e550-rb_851
http://www.cameras.co.uk/details/fuji-finepix-e550.cfm

ima brdo opcija, pogotovu u manuelnom modu koji nikad nisam savladala

Sada mi treba isti kvalitet u "malom" u radnji sam naletela na

Fuji Finepix AV200
http://www.fujifilm.eu/rs/proi.../fi...pecifications/

koliko vidim on nema manuelni mod sto mi i nije toliko bitno jer sam i na Fuji FinePix E550 uvek drzala na automatskom i slike su odlicne, proslo je sest godina od tog modela, valjda ovi noviji imaju jos kvalitetniji auto mod?

Dakle ako neko ima bila bih zahvalna za utiske.

U sustini, imam izbor izmedju tri aparata:

-Fuji Finepix AV200
-Nikon Coolpix L23
-Canon A495

uporedjujuci mogucnosti, Fuji je dosta bolji (ima i HD video), za Nikon su mi rekli da ga izbacim iz izbora jer i nizoj klasi kaska za Fiji-em, za Canon pak ne znam, sestra mi ima bolji model od tog Canon A495 , u pitanju je Canon powershot a570 ali taj daje losije slike od mog 6god starog Fuji FinePix E550 a o video zapisu da i ne govorim.
luna38 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.8.2011, 16:50   #2
Picard
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Picard
 
Član od: 30.11.2008.
Lokacija: NI
Poruke: 11.787
Zahvalnice: 684
Zahvaljeno 4.326 puta na 3.571 poruka
Određen forumom Re: Fuji Finepix AV200 kakav je?

Ja bih zadržao "ciglu", a ako ti a570 daje slabije slike od E550 onda nema šta ni da gledaš ove u klasi od 100e.
E550 je klasa (ili 2) iznad ovoga što hoćeš da uzmeš, meni je i dalje žao što ga nisam kupio pre par godina po vrlo pristojnoj ceni, ali bio je repariran model (doduše sa regularnom garancijom od godinu dana).
Picard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.8.2011, 18:49   #3
luna38
Član
 
Član od: 2.8.2010.
Poruke: 33
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 6 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Fuji Finepix AV200 kakav je?

Citat:
Picard kaže: Pregled poruke
Ja bih zadržao "ciglu", a ako ti a570 daje slabije slike od E550 onda nema šta ni da gledaš ove u klasi od 100e.
E550 je klasa (ili 2) iznad ovoga što hoćeš da uzmeš, meni je i dalje žao što ga nisam kupio pre par godina po vrlo pristojnoj ceni, ali bio je repariran model (doduše sa regularnom garancijom od godinu dana).
Slabije su slike na canonu a570 u smislu da su manje ostre i zrnastije, ono kad slikate u prirodi, pa kad pogledam nebo na slici, vidljiva su zrna na plavetnilu.
Video snimak na njemu je pak losiji nego na mobilnima, blede boje i takodje zrnasta struktura.

Lako je tebi reci "zadrzi ciglu" kad si musko zauzme mi pola torbice
----------------------
Ok, mozda taj fuji i ovaj fuji nisu ista klasa, ali mislila sam da je posle 6god i tehnoloskog napretka i najjeftiniji aparat bolji od tog mog fuji-a, jer taj nema nikakve napredne mogucnosti tipa detekcija lica, stabilizacija slike itd
------------------------
kad bi bar neko imao da okaci bar jednu dnevnu i nocnu sliku sa FinePix AV200 ili bilo kog iz FinePix AVxxxx serije znala bih kakav je u odnosu na moj Fuji, pokusala sam naci slike na netu ali bezuspesno
luna38 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.8.2011, 18:59   #4
Picard
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Picard
 
Član od: 30.11.2008.
Lokacija: NI
Poruke: 11.787
Zahvalnice: 684
Zahvaljeno 4.326 puta na 3.571 poruka
Određen forumom Re: Fuji Finepix AV200 kakav je?

Bolje kupi veću torbu. Ali stvarno.
Picard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.8.2011, 20:02   #5
AstraLogos
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Vrsac - lepa varos
Poruke: 3.511
Zahvalnice: 1.431
Zahvaljeno 2.450 puta na 1.153 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku AstraLogos
Određen forumom Re: Fuji Finepix AV200 kakav je?

Citat:
luna38 kaže: Pregled poruke
Slabije su slike na canonu a570 u smislu da su manje ostre i zrnastije, ono kad slikate u prirodi, pa kad pogledam nebo na slici, vidljiva su zrna na plavetnilu.
Video snimak na njemu je pak losiji nego na mobilnima, blede boje i takodje zrnasta struktura.

Lako je tebi reci "zadrzi ciglu" kad si musko zauzme mi pola torbice
----------------------
Ok, mozda taj fuji i ovaj fuji nisu ista klasa, ali mislila sam da je posle 6god i tehnoloskog napretka i najjeftiniji aparat bolji od tog mog fuji-a, jer taj nema nikakve napredne mogucnosti tipa detekcija lica, stabilizacija slike itd
------------------------
kad bi bar neko imao da okaci bar jednu dnevnu i nocnu sliku sa FinePix AV200 ili bilo kog iz FinePix AVxxxx serije znala bih kakav je u odnosu na moj Fuji, pokusala sam naci slike na netu ali bezuspesno
Luna, Luna kako mozes da napises da Canon A 570 daje losu sliku i to zrnastu!!! Mozda je tvoj ili taj koji si probala pokvaren. Radi taj Canon odlicno i za sadasnje uslove. Imas ovde deo foruma gde pise fotografija pa pogledaj moje slike. Ima i sa Canon A570 i sa Fuji S6500fd i sad sa novim Fuji F80exr HD.
Najbolja kupovina do 150 evrica ti je Fuji F70EXR i mani se serija Fuji aparata koji nemaju super CCD senzor. Uostalom Fuji se i kupuje samo zbog tog tipa senzora. Ostatak njihove ponude je u nivou proseka i nista vishe.
AstraLogos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
[Foto-aparat] Fuji Finepix AV100 unique93 Opisi, recenzije i testovi 11 8.10.2012 0:10
CANON PowerShot A495 ili FUJI FinePix AV150 djuka89 Foto i audio/video 2 27.7.2011 20:31
Uputstvo za Fuji FinePix 9600 Dragan Stanic Foto i audio/video 1 15.2.2009 13:52
Fuji Finepix s5600 Neo_89 Foto i audio/video 2 14.5.2008 22:26
Kakav je Fuji FinePix S5600? Erdeljan Boris ŠDK - Foto i audio/video 2 23.8.2006 22:49


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 8:55.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com