Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Web razvoj > Klijentske aplikacije
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Klijentske aplikacije (X)HTML, CSS, JavaScript, AJAX...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 29.10.2007, 2:31   #1
Jenkiduduldu
Član
 
Član od: 9.4.2007.
Lokacija: Somwhere, over the rainbow...
Poruke: 337
Zahvalnice: 99
Zahvaljeno 19 puta na 14 poruka
Lightbulb Mala anketa na Web stranici

Unapred izvinjenje ako postujem na pogrešnom mesu.
Hteo bih da na vrlo jednostavnu stranicu (rađenu u Frontpage-u) postavim vrlo jednostavni anketicu koj će snimati i ispisivati rezultate. Znam da kao uputstvo za ovo postoji stotine knjiga i dokumenata. Pošto ne planiram da baš nešto duboko zalazim u celu problematiku bio bih zahvalan svima koji bi mogli da mi pomognu konkretnim primerima za moj slučaj, na bilo koji način. Hvala unapred.
Jenkiduduldu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.10.2007, 2:33   #2
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: Mala anketa na Web stranici

Ako znaš dobro engleski ne bi trebalo da bude problema sa instalacijom bilo kog od skriptova sa recimo ove stranice
http://www.hotscripts.com/PHP/Script...ing/index.html
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku holodoc na korisnoj poruci:
Jenkiduduldu (29.10.2007)
Stara 29.10.2007, 3:10   #3
Jenkiduduldu
Član
 
Član od: 9.4.2007.
Lokacija: Somwhere, over the rainbow...
Poruke: 337
Zahvalnice: 99
Zahvaljeno 19 puta na 14 poruka
Određen forumom Re: Mala anketa na Web stranici

Hvala za link ima gomila zanimljivih stvari. Nisam uspeo da nađem ono što mi treba jer se skoro sve plaća, what shall I do?

Interesuje me da li ovo što meni treba može da se napravi uz pomoć Access-a i Frontpage-a?

Hvala u svakom slučaju.
Jenkiduduldu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.10.2007, 3:23   #4
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: Mala anketa na Web stranici

Ukoliko nemaš apsolutno nikakvog iskustva sa izradom dinamičkih web sajtova (što se vidi tvojom konstatacijom da želiš da napraviš ovako nešto putem FrontPage-a i Access-a) onda će ti sigurno mnogo bolja varijanta biti da konsultuješ nekoga ko zna o čemu se radi da ti taj deo odradi. Možda će te taj isti neko uputiti na činjenicu da sve to možeš da odradiš i nekom besplatnom tehnologijom kao što je PHP, koja je inače mnogo zastupljenija kod hostinga nego ASP
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku holodoc na korisnoj poruci:
Jenkiduduldu (29.10.2007)
Stara 29.10.2007, 18:02   #5
Jenkiduduldu
Član
 
Član od: 9.4.2007.
Lokacija: Somwhere, over the rainbow...
Poruke: 337
Zahvalnice: 99
Zahvaljeno 19 puta na 14 poruka
Određen forumom Re: Mala anketa na Web stranici

Kada sam već kod Access-a hteo bih da znam da li i kako se baze rađene u njemu mogu ubaciti na web stranicu?

Probao sam da napravim svoju web prezentaciju (ne mnogo komplikovanu) koristeći Dreamweaver 8. Pošto nisam vičan HTML kodu probao sam da je napravim u potpunosti koristeći metod WYSIWYG i to uz pomoć CSS layer-a. U početku je sve izgledalo onako kako treba, ali već posle 12 dodatog layer-a počelo je da se dešava to da on nikako ne stoji na mestu na kome sam ja želeo da ga postavim, uglavnom se sam stavljao u gornji levi ugao browser-a. Probao sam razne kombinacije, da konvertujem u tabele, i nije uspelo. Probao sam sada da zakačim i primer stranice uz poruku ali mi je prijavio neku grešku (invalid fajl). Da li mi neko može pomoći oko ovoga? Hvala
Jenkiduduldu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.10.2007, 18:57   #6
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: Mala anketa na Web stranici

Da skratimo priču

Access kao baza nije pogodan za realne uslove eksploatacije tj. nije pogodan u slučajevima kada se zahteva velika konkurentnost pristup (veliki broj korisnika pristupa bazi u isto vreme).

ASP kao tehnologija nije podržana od strane velikog broja provajdera jer zahteva da dotični ima licencirane Windows platforme i servere.

Dobra alternativa ASP-u je PHP ukoliko uopšte imaš nameru da se bacaš u web developerske vode.

Ako ne skini neki od popularnijih CMS-ova (Joomla, phpNuke itd.) i uloži malo vremena u učenja njegove administracije. Dakle, niti ćeš kao što ti kažeš morati previše da se bakćeš sa programiranjem niti ćeš ulagati trud u nešto što ne želiš da naučiš.
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.10.2007, 22:07   #7
Deusdies
Starosedelac
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: bo@galaxy: ~$
Poruke: 1.554
Zahvalnice: 54
Zahvaljeno 439 puta na 215 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku Deusdies Slanje poruke preko MSN-a korisniku Deusdies Slanje poruke preko Skypea korisniku Deusdies
Određen forumom Re: Mala anketa na Web stranici

Citat:
holodoc kaže:
Ako ne skini neki od popularnijih CMS-ova (Joomla, phpNuke itd.) i uloži malo vremena u učenja njegove administracije. Dakle, niti ćeš kao što ti kažeš morati previše da se bakćeš sa programiranjem niti ćeš ulagati trud u nešto što ne želiš da naučiš.
...i to kaže večiti protivnik CMS-ova!

Šalim se, ali se istovremeno i slažem sa holodoc-om. Mnogo više je zastupljeniji PHP u odnosu na ASP (proveri time što ćeš u Google-u kucati: "inurl:php" i "inurl:asp"), lakši je za učenje (bar meni).

Ali, jako dobra alternative kompletnom učenju PHP/(x)HTML koda jeste "pravljenje" servera od sopstvenog računara. Za to će ti biti potreban XAMPP (malo bolno ako si na dial-up) koji objedinjuje PHP, MySQL, phpMyAdmin, i, naravno, Apache (sam web server). Tu su još neki dodaci koji tebi, početniku, nisu previše potrebni

Zatim ćeš skinuti neki CM sistem (CMS). Na ovom linku imaš besplatan pregled svih OpenSource CMS-ova, sa mogućnošću da pristupiš njihovom admin panelu, ili default FrontPage-u (ne mešaj sa MS FrontPage; u ovom slučaju, FrontPage je prva stranica koja se pokazuje tvojim posetiocima).

Ako nešto zapne, mi smo tu

Poslednja ispravka: VojaM (30.10.2007 u 15:42)
Deusdies je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.10.2007, 22:12   #8
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: Mala anketa na Web stranici

Citat:
Dellion kaže: Pregled poruke
...i to kaže večiti protivnik CMS-ova!
Lični afiniteti ne treba da utiču na realnu procenu situacije
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.10.2007, 23:20   #9
iMa_NeKo_PljUgU
Veteran
 
Član od: 18.4.2006.
Lokacija: $question = ( to() ) ? be() : !be();
Poruke: 858
Zahvalnice: 922
Zahvaljeno 620 puta na 195 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku iMa_NeKo_PljUgU Slanje poruke preko Skypea korisniku iMa_NeKo_PljUgU
Određen forumom Re: Mala anketa na Web stranici

Ovakva pitanja su uvek osuđena na propast
Problem je u tome što su to pipava posla gde svaki problemčić može da prouzrokuje totalnu blokadu (u slučaju kada onaj ko se suočava sa problemom nema iskustva sa PHP-om ili pak ASP-om)... Znači izbor je sledeći: da nađeš nekog ko ima iskustva sa tim, da sam počneš da učiš ili kao što su ti već predložili da se prepustiš nekom CMS-u...

P.S. PHP po meni ima previše kukica i kvakica
iMa_NeKo_PljUgU je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.10.2007, 22:22   #10
Jenkiduduldu
Član
 
Član od: 9.4.2007.
Lokacija: Somwhere, over the rainbow...
Poruke: 337
Zahvalnice: 99
Zahvaljeno 19 puta na 14 poruka
Određen forumom Re: Mala anketa na Web stranici

Citat:
Dellion kaže: Pregled poruke
...i to kaže večiti protivnik CMS-ova!

Šalim se, ali se istovremeno i slažem sa holodoc-om. Mnogo više je zastupljeniji PHP u odnosu na ASP (proveri time što ćeš u Google-u kucati: "inurl:php" i "inurl:asp"), lakši je za učenje (bar meni).

Ali, jako dobra alternative kompletnom učenju PHP/(x)HTML koda jeste "pravljenje" servera od sopstvenog računara. Za to će ti biti potreban XAMPP (malo bolno ako si na dial-up) koji objedinjuje PHP, MySQL, phpMyAdmin, i, naravno, Apache (sam web server). Tu su još neki dodaci koji tebi, početniku, nisu previše potrebni

Zatim ćeš skinuti neki CM sistem (CMS). Na ovom linku imaš besplatan pregled svih OpenSource CMS-ova, sa mogućnošću da pristupiš njihovom admin panelu, ili default FrontPage-u (ne mešaj sa MS FrontPage; u ovom slučaju, FrontPage je prva stranica koja se pokazuje tvojim posetiocima).

Ako nešto zapne, mi smo tu
Znači moraću da skinem oba ili mogu samo XAMP? I šta kada instaliram server na svom kompu, šta onda, jel imate neki konkretan priručnik?

Holoodoc, nisi mi odgovorio na moj deo pitanja vezan za izgled web stranice (layeri) rađene uz pomoć CSS-a. U kom formatu treba da bude attachment fajl (primer te stranice) da bih ga upload-ovao uz poruku i da odatle vidite problem? Hvala
Jenkiduduldu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.10.2007, 23:43   #11
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: Mala anketa na Web stranici

Citat:
Jenkiduduldu kaže: Pregled poruke
Znači moraću da skinem oba ili mogu samo XAMP? I šta kada instaliram server na svom kompu, šta onda, jel imate neki konkretan priručnik?

Holoodoc, nisi mi odgovorio na moj deo pitanja vezan za izgled web stranice (layeri) rađene uz pomoć CSS-a. U kom formatu treba da bude attachment fajl (primer te stranice) da bih ga upload-ovao uz poruku i da odatle vidite problem? Hvala
Zipovana arhiva do 100KB a ako je preko multipart arhiva odgovarajuće dužine delova
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.10.2007, 11:35   #12
Jenkiduduldu
Član
 
Član od: 9.4.2007.
Lokacija: Somwhere, over the rainbow...
Poruke: 337
Zahvalnice: 99
Zahvaljeno 19 puta na 14 poruka
Određen forumom Re: Mala anketa na Web stranici

Citat:
holodoc kaže: Pregled poruke
Zipovana arhiva do 100KB a ako je preko multipart arhiva odgovarajuće dužine delova
Evo dve posebne arhive. U njima se nalaze tri primera iste stranice. Na jednom od ta tri se u gornjem levom uglu vidi pravougaonik bele boje koji je u stvari jedan od layer-a u kome je trebao biti flash button ali se on sam od sebe stavio tu gde jeste a trebao bi da bude još jedan u nizu button-a. Na druga dva primera nema nikavih vizuelnih grešaka mada sam ja želeo da gornji footer (odnosno slika koja stoji skroz gore) ide skroz desno do krajeva stranice, što ona ne čini već se završava pre iako je prilikom pravljenja stavljeno da joj dužina bude onolika kolika je dužina za rezoluciju 1024X768.

Takođe, ali to se ovde ne vidi, probao sam da ubacim i flash animaciju, ali se ona u preview-u (F12) nije videla pa sam odustao (rađena je u Flash 8-ci).

Negde sam u nekoj od tema (vezanih za CSS) pročitao da je možda rešenje da sve moje layer-e stavim u jedan ali to nisam probao, jer kao što rekoh, odustao sam sa pravljenjem pre toga, pa bih molio za konkretno rešenje. Ako je to rešenje onda bih molio za objašnjenje i kao bi trebalo podesiti taj ''master'' layer i kako bi svi drugi trebali biti podešeni u odnosu na njega?

Generalno za kraj, da li imaš još neki savet za početnike koji se reše da na ovaj način prave stranice? (Naravno osim onog da trebaju da nauče HTML )
Hvala u svakom slučaju.
Priloženi fajlovi
Tip fajla: zip JenkidudlwebPart 1.zip (45,9 KB, 26 puta viđeno)
Tip fajla: zip JenkidudlwebPart 2.zip (83,2 KB, 20 puta viđeno)
Jenkiduduldu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.11.2007, 17:40   #13
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: Mala anketa na Web stranici

Uf. Rekoh ti već da sam kratak s vremenom ali evo da pokušam na brzaka da ti pomognem

Prva stvar. Zaboravi layere! Nemoj ni da pomišljaš da njih koristiš za pravljenje layouta (kompozicije) na sajtu. Layeri se koriste samo na nekim mestima gde su stvarno neophodni ali problem ume da nastane ako napraviš neku glupost u ostatku sajta pa browser pređe u Quirks mod pa ti se na svakom browseru stvari renderuju drugačije.

Druga stvar. Stranica je previše loše iskomponovana da bih mogao da ti ja preuredim kako bi ovde trebala da izgleda. Napravio si neke greške očigledno zbog veoma malo (da ne kažem nikakvog) iskustva koje imaš sa izradom layouta. Generalno postoji par stvari na koje moraš da obratiš pažnju kad sečeš layout. Ti si na previše mesta isekao sliku tamo gde bi mogla da se uradi dobra optimizacija Da ne zalazim u dubinu. Stranica je jednostavno previše nepotrebno zakomplikovana i loše je isečena. Kažem da imam malo više vremena objasnio bih ti kako to da uradiš.

Sledeća stvar. Flash. Kod mene se sadržaj ne prikazuje ni u jednom browseru zato što si uradio snimanje u verziju 8 Flasha. Kad snimaš Flash fajl potrudi se da ga staviš u verziju 6 jer je ona vidljiva na skoro svim browserima.

Toliko za sada. Nažalost nemam mnogo vremena da dalje komentarišem ali se skoncentriši na tabele za sada kada budeš tražio po netu tutorijale. B@ne je negde baš lepo naveo par dobrih tutorijala pa malo potraži po netu.

I za kraj jedna stvar samo. Nemoj da odustaješ Gde ima volje tu ima i bolje
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku holodoc na korisnoj poruci:
Jenkiduduldu (1.11.2007)
Stara 2.11.2007, 15:42   #14
Jenkiduduldu
Član
 
Član od: 9.4.2007.
Lokacija: Somwhere, over the rainbow...
Poruke: 337
Zahvalnice: 99
Zahvaljeno 19 puta na 14 poruka
Određen forumom Re: Mala anketa na Web stranici

Citat:
Holodoc je kazao:
Druga stvar. Stranica je previše loše iskomponovana da bih mogao da ti ja preuredim kako bi ovde trebala da izgleda. Napravio si neke greške očigledno zbog veoma malo (da ne kažem nikakvog) iskustva koje imaš sa izradom layouta. Generalno postoji par stvari na koje moraš da obratiš pažnju kad sečeš layout. Ti si na previše mesta isekao sliku tamo gde bi mogla da se uradi dobra optimizacija Da ne zalazim u dubinu. Stranica je jednostavno previše nepotrebno zakomplikovana i loše je isečena. Kažem da imam malo više vremena objasnio bih ti kako to da uradiš.
Hvala na savetu. Hteo bih da mi ovo sečenje i optimizovanje malo bolje objasniš (naravno kada budeš imao vremena). Skoncentrisaću se na tabele i neću odustati !! . Poz.
Jenkiduduldu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Najbolja muzika u igrama dkdnt O igrama uopšte 1389 5.1.2024 22:56
Core 2 OC Dusan_BG Overklok 3329 24.10.2017 11:44
Da li je kupovina high-end grafičkih kartica zbilja isplativa? mad_skillz Šta da kupim? 90 29.8.2007 15:24
Windows Vista i fino podešavanje istog dbaja Operativni sistemi 6 7.5.2007 2:39
Malo kritike nije na odmet Covenant O SK-u uopšte 77 3.7.2006 13:56


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 3:59.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com