Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 14.12.2011, 23:00   #21
ThiagoLuiz
Član
 
Član od: 6.10.2010.
Poruke: 36
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Ledeni - problem -

Citat:
Bokile kaže: Pregled poruke
^Kaze covek da ga je testirao na viruse.

Ako nije napajanje, ostaju ti jos 2 stvari, Zameni bateriju Biosa sa nekom drugom, i ako imas 2 stapa memorije jedan izvadi pa vidi sta se desava.

To mi ovako na blic pada na pamet dok mi ne napises konfiguraciju pa da vidim srz problema.

Ako ikako mozes reci mi koja je ploca, koju memoriju imas i koliko stapova, reci mi kapacitet Hard diska i ako mozes proizvodjaca, i naravno napajanje koje je?
Kao sto sam rekao u svom prvom danasnjem postu, ucinicu sve sto je u mojoj moci da bih dostavio informacije o svemu sto si pomenuo.
(imam osecaj da sam ja nesto gadno zeznuo sa svojim glu*** instaliranjem i reinstaliranjem programcica, ali se nadam da nije tako)

Hvala ti.
ThiagoLuiz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.12.2011, 21:07   #22
ThiagoLuiz
Član
 
Član od: 6.10.2010.
Poruke: 36
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Ledeni - problem -

Bokile, ovo je sve sto sam uspeo da pronadjem, naravno uz ono sto sam ti slikovito pre prikazao .
Rekao sam, daleko sam ja od strucne osobe za kompjutere, zbog toga sam ovde da bih se konsultovao o svemu sa vama, takodje mnogo toga naucio.

Hard-Disk
Product of Thailand
Kapacitet: 160 GB
MDL: WD1600AAJB - 56R1A0 - Western Digital - (Caviar Blue)

Napajanje
iG MAX ATX - 480 W

(grafiku nemam. Razlog jeste nedostatak novca...)
ThiagoLuiz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.12.2011, 22:11   #23
Bokile
Banned
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: ███
Poruke: 4.808
Zahvalnice: 2.495
Zahvaljeno 2.069 puta na 1.046 poruka
Određen forumom Re: Ledeni - problem -

Kavijar HDD nije los, napajanje mi je veoma sumnjivo, to iG max sam vidjao po kucistima bili su 450W, pri merenju realno su imali 170W max, tako da im 450W nalepnica dzabe stoji.

Kakve probleme imas sa strujom u kuci? Slaba,nestaje?
Bokile je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.12.2011, 3:10   #24
ThiagoLuiz
Član
 
Član od: 6.10.2010.
Poruke: 36
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Ledeni - problem -

Da, struja s' vremena na vreme bude slabija.
Nekada nestati zna.

Isti problem se dogodio jednom mom komsiji. On je koristio Windows XP.

Reinstalirao sam sistem jednom jos. Ovaj put sam promenio hard-disk. Ali, i dalje blokira (hard-disk sam pozajmio, koriscen je).
Brine me to sto sumnjam i na druge delove, ali se nadam da nije tako.

Da li je mozda moguce to, da sam sa programima i programcicima samim tim....uspeo nesto da poremetim ?
Cesto sam vrsio instalaciju i deinstalaciju istih .
Svestan sam toga da ostaju nekada prazni folderi, ili takozvani programski repovi koji vise nego lose uticu na kompjuter u potpunosti .
Kasnije se vrse instalacije nekih novih. Mozda se zbog brzine, konstantnosti sa kojom cinim to...dogodilo sve ovo.
Jedna vrsta zagusenja koja je prouzrokovala nepopravljivu stetu na nekome delu.

Naravno, opet ponavljam, mozda....nisam toliko upucen .

Kada sam kupio posebno kuciste, odnosno prepakovao sve, dobio sam to napajanje .
I ja sam znao da nije toliko dobro....ali nisam znao da su na neki nacin laz.
ThiagoLuiz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.12.2011, 10:43   #25
Bokile
Banned
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: ███
Poruke: 4.808
Zahvalnice: 2.495
Zahvaljeno 2.069 puta na 1.046 poruka
Određen forumom Re: Ledeni - problem -

Jesi li probao mozda neku drugu instalaciju windows XP?

Mozda ta koju imas pravi probleme.
Bokile je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.12.2011, 13:00   #26
ThiagoLuiz
Član
 
Član od: 6.10.2010.
Poruke: 36
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Ledeni - problem -

Citat:
Bokile kaže: Pregled poruke
Jesi li probao mozda neku drugu instalaciju windows XP?

Mozda ta koju imas pravi probleme.
Windows XP sam naveo kao primer samo. Moj komsija koristi XP, da, imao je isti problem.
Ja sam XP sp2/sp3 prestao da koristim pre nekoliko meseci. Sada imam Windows 7 . Radilo je sve perfektno, a onda se ovaj problem pojavio.

Cim malo vise opteretim kompjuter, on zablokira, zaledi se . Ako uopste opterecenjem vecim mogu nazvati otvaranje jednog browsera sa nekoliko stranica (cesto samo dve), ili dva browsera sa cetiri do sest stranica .

Pre nekoliko minuta samo, pokusao sam da skinem AVAST Anti-Virus, odmah je zablokirao. Juce sam pokusao nebrojano puta da odgovorim na vreme, ali nisam uspeo u tome. Razlog: Opet blokada.

Ukoliko pokusam neki program instalirati, zablokira. Ukoliko pokusam deinstalirati, zablokira.
Ukoliko pustim pesmu preko YT, opet isto, tada samo naravno i zvucno pocne da koci.

Iskreno, ako vi ne znate da li postoji resenje za ovaj problem, onda meni ne preostaje nista drugo...nego da kupim neke nove delove, ili u potpunosti novo kuciste. Cinjenica je to, da sigurno neko drugi nece znati.
ThiagoLuiz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.12.2011, 21:44   #27
ThiagoLuiz
Član
 
Član od: 6.10.2010.
Poruke: 36
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Ledeni - problem -

Zar niko ne moze pronaci resenje ?
ThiagoLuiz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.12.2011, 21:54   #28
HypeR
Član
 
Član od: 14.9.2007.
Lokacija: Becej
Poruke: 478
Zahvalnice: 191
Zahvaljeno 76 puta na 46 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku HypeR
Određen forumom Re: Ledeni - problem -

Prijatelju, koliko se meni cini, problem je sa napajanjem. Ako napajanje ne daje dovoljno snage ostalim komponentama, one ne mogu da rade, te samim tim blokiraju. Moj predlog je da uzmes napajanje od nekoga (za koje znas da je dobro). Kad to testiras, i ako opet bude isto, onda je mozda bas do Windowsa koji sad koristis. Ako bas taj Windows 7 blokira, a ranije si imao XP pa nije, mozda je to. No, kad proveris to sa napajanjem, javi!
HypeR je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.12.2011, 16:26   #29
ThiagoLuiz
Član
 
Član od: 6.10.2010.
Poruke: 36
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Ledeni - problem -

Citat:
HypeR kaže: Pregled poruke
Prijatelju, koliko se meni cini, problem je sa napajanjem. Ako napajanje ne daje dovoljno snage ostalim komponentama, one ne mogu da rade, te samim tim blokiraju. Moj predlog je da uzmes napajanje od nekoga (za koje znas da je dobro). Kad to testiras, i ako opet bude isto, onda je mozda bas do Windowsa koji sad koristis. Ako bas taj Windows 7 blokira, a ranije si imao XP pa nije, mozda je to. No, kad proveris to sa napajanjem, javi!
Prijatelju, hvala na konkretnom odgovoru.
Promenicu prvo napajanje na sat vremena ili dva. Ako ne bude bilo pozitivnih promena, moracu da kupim novi hard disk .

Hvala ti jos jednom.
Veliki pozdrav.
Naravno, javicu sta se dogadja.
ThiagoLuiz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.12.2011, 16:37   #30
HypeR
Član
 
Član od: 14.9.2007.
Lokacija: Becej
Poruke: 478
Zahvalnice: 191
Zahvaljeno 76 puta na 46 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku HypeR
Određen forumom Re: Ledeni - problem -

Ne, ne, ne. Nisam rekao da ne valja Hard Disk. Govorim o tome da pretpostavljam da verzija Windows 7 koji koristis ne valja. Dakle, ako napajanje ne promeni stvari, probaj da nabavis drugu verziju Windowsa 7 ili probaj da stavis stari XP pa vidi da li ce biti promena.
HypeR je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku HypeR na korisnoj poruci:
ThiagoLuiz (21.12.2011)
Stara 21.12.2011, 18:11   #31
ThiagoLuiz
Član
 
Član od: 6.10.2010.
Poruke: 36
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Ledeni - problem -

Citat:
HypeR kaže: Pregled poruke
Ne, ne, ne. Nisam rekao da ne valja Hard Disk. Govorim o tome da pretpostavljam da verzija Windows 7 koji koristis ne valja. Dakle, ako napajanje ne promeni stvari, probaj da nabavis drugu verziju Windowsa 7 ili probaj da stavis stari XP pa vidi da li ce biti promena.
Pozdrav.
Sto se hard-diska tice....pomenuo sam to zbog toga sto se isti problem javio kod jednog mog komsije. Tada je promenio hard-disk i bilo je sve u redu.
Iskreno, kod mene se to dogadja mnogo ucestalije. Zbog toga sam otvorio ovu temu i kazao da cu pokusati sa hard-diskom kao jos jednom od opcija.

Windows7.
Isti taj CD ima i moj drug, kod kojeg funkcionise sve kako treba.
Podigao sam sistem iznova, ali je problem ostao.

Nisam uspeo da pronadjem napajanje, ako mogu tako da kazem.
(imam drugove koji su skrtice, a tada je tesko funkcionisati na normalan nacin. Mozda ovo nije trebalo da kazem, ali je istina. Tako da cu morati da se snadjem na neki drugi nacin. Do tada, nema nista od toliko pozitivnog posta sa moje strane. )

Veliki pozdrav.
Kada budem uspeo da sredim sve, javljam.
ThiagoLuiz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku ThiagoLuiz na korisnoj poruci:
SlobaNBG (21.12.2011)
Stara 21.12.2011, 19:02   #32
SlobaNBG
Veteran
 
Član od: 31.7.2007.
Lokacija: N.Be o grad
Poruke: 763
Zahvalnice: 46
Zahvaljeno 154 puta na 125 poruka
Određen forumom Re: Ledeni - problem -

Slucajno se coveku zahvalih
Nego jesi probao sa nekim boot diskom da cisto malo prosvrljas.
Recimo win7 instalacija, kbjg da pokrenes instaliaciju da vidis dal ce i tu da zamrzava.
Ako i dalje nastavi da zamrzava posle zamene napajanja proveri sa Hiren's BootCD memoriju. Ili skini i narezi ovaj programcic http://www.memtest.org/
SlobaNBG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku SlobaNBG na korisnoj poruci:
ThiagoLuiz (28.12.2011)
Stara 28.12.2011, 16:13   #33
ThiagoLuiz
Član
 
Član od: 6.10.2010.
Poruke: 36
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Ledeni - problem -

Citat:
SlobaNBG kaže: Pregled poruke
Slucajno se coveku zahvalih
Nego jesi probao sa nekim boot diskom da cisto malo prosvrljas.
Recimo win7 instalacija, kbjg da pokrenes instaliaciju da vidis dal ce i tu da zamrzava.
Ako i dalje nastavi da zamrzava posle zamene napajanja proveri sa Hiren's BootCD memoriju. Ili skini i narezi ovaj programcic http://www.memtest.org/
Pozdrav.
I meni se neko zahvalio. Slucajno, ali ipak jeste . he he
Salim se.

Pokusao sam sve skoro sto si pomenuo. Kazem skoro zbog toga sto jos nisam pokusao sa ovim programcicem. Ali i to ce biti ucinjeno.

Iskreno sa moje strane, hvala.
ThiagoLuiz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.12.2011, 18:53   #34
Kana
Novi član
 
Član od: 20.4.2011.
Poruke: 12
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Ledeni - problem -

Jel moze meni neko da pomogne posto nisam strucnjak za racunare nikako a mislim da imam slican probel kao sto szu pisali ljudi na ovoj temi. Dakle meni se vec 3 dana desava da mi se laptop zaledi, zanaguje ili kako se vec to naziva. Jednostavno stane i ne funkcionise, svaki put mi se to desilo dok sam bila na netu nesto trazila. Meni cak ni restartovanje nije moglo vec sam morala dugoooooooooooo da cekam da bi se to nesto stabilizovalo i da mogu da pokrenem restart. Laptop imam manje od godinu dana i Windows 7 ukoliko je to bitno. Molim vas pomagajte sto pre.
Kana je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.1.2012, 15:17   #35
HypeR
Član
 
Član od: 14.9.2007.
Lokacija: Becej
Poruke: 478
Zahvalnice: 191
Zahvaljeno 76 puta na 46 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku HypeR
Određen forumom Re: Ledeni - problem -

Koji browser koristis? Da li imas neke specijalne plug-inove za njega? Da li je paralelno sa browserom radio jos neki program u pozadini? Da li imas antivirusni softver? Da li ti je laptop ispadao? Jesi li skenirala windows od virusa? ...
HypeR je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Extremno cudan problem sa RapidShare-om MarkoT Internet tehnologije 8 2.4.2010 18:20
Problem sa zvukom - da li je do hardware-a ili nesto drugo? FiresnakE Kvarovi 6 5.3.2010 12:08
Problem sa adapterom i baterijom DELL Ispiron 1300 maximusbrut Kvarovi 0 12.11.2009 11:15
Problem sa Adobe Flash performansama na Windows Vista x64 Home Premium OS-u VladimirBalt Kvarovi 0 23.8.2009 0:29
Veliki problem sa RAM memorijom leka Kvarovi 10 27.7.2006 10:17


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 2:12.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com