Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Strateške igre
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Strateške igre Potezne i real-time strategije...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 4.9.2013, 1:57   #1401
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.363
Zahvalnice: 4.520
Zahvaljeno 3.831 puta na 2.387 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Rome Total War 2

Citat:
StefanR90 kaže: Pregled poruke
Nikakvih problema namam za sada, a igram nekih 5 sati vec ..
Verovatno imas onu zvanicnu verziju, meni je ova prvobitna. Ta prvobitna ne moze da se igra normalno, opcije ne mogu da podesim kako valja, izbacuje na svakih pet minuta. Za ovo drugo stvarno ne znam, zato sam i pitao ima li neko problema. Drago mi je da radi OK, ja probam ovo drugo pa javljam.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.9.2013, 2:02   #1402
<S2N><Mefisto>
Veteran
 
Član od: 24.5.2010.
Lokacija: Lazarevac
Poruke: 672
Zahvalnice: 240
Zahvaljeno 193 puta na 104 poruka
Određen forumom Re: Rome Total War 2

Citat:
pentraksil kaže: Pregled poruke
Ja nisam naisao ni na jednog fanboja ovde. A vidim sve CA matematicka nula, igre i balans uzas a ti nikako da prestanes da igras
Multi shogun ne igram vec 7 - 8 meseci pokvaren match maker na 2 vs 2 ....igrao par puta na battle list pre 2 - 3 nedelje....ali pazi ja Sam u Klanu ja moram da igram....to vazi i za ovo djubre... gledaj dozvoli mi da ti opisem dinamiku Patcheva u STW 2 ..Pera dobro zna sve o cemu cu govoriti moze da me ispravi ...tako ce a mozda i gore biti u ovoj igri...

Daklem kad je izasao STW bio je najbolji....jedina mana je bio Loansword spam....

Patch 1 nisu uspeli da srede LS spam.....(jednostavno svi turniri su se igrali sa LS armijama..Samuraje niko nije ni koristio ako si imao Samuraj armiju gubis bitku...

Patch 2 nekako sredili LS medjutim poceo je Monk spam....

Deca pocela da kukaju kako hoce da prijateljski vojnici takodje ginu od matclock(friendly fire)

Patch 3 Metclock su postali totalno beskorisni niko ih nije ni koristio posto su totalno rasturali prijateljske jedinice gore i od neprijateljskih..(moral penalty)...ovde su BOws unakazeni do dana danasnjeg(neces videti u armiji vise od 1 bows kad igraju Pro igraci i to samo na nekim mapama))dok su matchlock posle malo experimentisanja(pa i sa zivcima musterija) tokom 2 sledeca patcha uspeli nekako da srede ...no sredise monkove

Patch 4 odjednom bez ikakvog razloga bafuju Monkove iako su bili sasvim u redu ovde pocinje najmasoviji monk spam koji je trajao oko 6 meseci to je najgori period kada sam uninstal igru...

Patch 5 sredjuju monkove ali totalno ubijaju bows skirmish...prelepe skirmish borbe si mogao imati samo tokom prvih 6 -7 meseci posle toga cao bows...jos su im digli cene da i ako si hteo da ih uzmes...bio si mnogo tanak u drugom aspektu builda...

Patch 6 kvari riplays opet svi turniri maltene staju ovde dolazi do velike oseke u You Tube STW 2 klipovima...to je isto dugo trajalo i nekako sredise....to...

Danas 2 vs 2 ne radi jos uvek u STW 2 o 3 vs 3 da ne pricam..probao ja sa ortakom pre dve nedelje ma nema sanse...ni u jednoj armiji iskusnih igraca neces videti vise od 1 bows...

otprilike 10 % reteinera ne radi zabagovano....ponegde charge...itd..

Tokom cele igre Monk Cav je dominirala nad Yari i odjednom bez ikakvog obavestenja u patch notes...prosle godine iznenada Monk Cav odjednom pocijnje da gubi od Jari iako ima warcry jaci melle i defence od jari....ima toga koliko hoces...

Isto ovako ce biti i sa ovom igrom nadam se samo ne gore.....Matematika evo ti jednostavnog primera....znaci uzimanje sevrona za bows je besmisleno jer jednostavno ti ne dobijas vise municije sta ti vredi veci damage...nista ...macedonian companion cav - shock cav 63 charge bonus, 18 melee defense kosta 870

arveni (celtic) noble horseman(melle cav) 43 charge bonus, 88 melee defence i kosta 950 Zasto bi ti uzimao makedonian cav kad ce Noble horseman da ih siluje u rektum...aj sad ti meni objasni zasto jedno dete u petom razredu moze bolje da izracuna koliko bi koja jedinica trebalo da kosta neko neka budala u CA?
63 charge bonus - 43 charge bonus
18 melee defense - 88 melee defence razlika je 70 Denara
eto sad napravi jednacinu i videces da bi jedinica trebalo da bude jeftinija ali neee CA treba da troluju 2 meseca na ORG da bi ukapirali...Apsurdno...

Videces tek kad pocnu da oni regulisu cene jedinica u nekom od narednih patcheva....moci ces da se pozdravis sa nekim jedinicama....ja sam odavno vec prestao da se pitam zasto ......mislio sam prvo losa gudra i tako to medjutim nije...

Ja i Parablenta smo sve to ispratili i isfrustrirali se ...zato i najvise *******...Tako je Bilo u Empire tako je bilo u Napoleonu tako ce biti i sada jedino pitanje je da li ce biti gore ili losije...

RTW 2 je verovatno moja zadnja TW Igra posto moj klan postoji od RTW i hteo sam da zatvorim krug...sledeca igra sigurno nece biti melle vec neke puske...ne verujem da ce raditi MTW 2...kao sledecu igru...

Poslednja ispravka: <S2N><Mefisto> (4.9.2013 u 2:40)
<S2N><Mefisto> je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.9.2013, 3:31   #1403
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.363
Zahvalnice: 4.520
Zahvaljeno 3.831 puta na 2.387 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Rome Total War 2

Apsolutno se ja slazem sa tobom kada su u pitanju neki potezi CA. Ali cim ti imas snage da pored toliko lose matematike CA i dalje igras TW MP, onda ipak nije bas da su potpuna nula. Mene licno te promene u pecevima ne doticu previse jer ne igram MP. Slazem se da neke promene mogu da uticu i na SP ali nije to nista toliko drasticno kao sto je slucaj sa MP segmentom. A TW je pre svega SP igra.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.9.2013, 10:57   #1404
<S2N><Mefisto>
Veteran
 
Član od: 24.5.2010.
Lokacija: Lazarevac
Poruke: 672
Zahvalnice: 240
Zahvaljeno 193 puta na 104 poruka
Određen forumom Re: Rome Total War 2

Citat:
pentraksil kaže: Pregled poruke
Apsolutno se ja slazem sa tobom kada su u pitanju neki potezi CA. Ali cim ti imas snage da pored toliko lose matematike CA i dalje igras TW MP, onda ipak nije bas da su potpuna nula. Mene licno te promene u pecevima ne doticu previse jer ne igram MP. Slazem se da neke promene mogu da uticu i na SP ali nije to nista toliko drasticno kao sto je slucaj sa MP segmentom. A TW je pre svega SP igra.
Ne cinjenica je da obozavam igru ali ja volim i MP comunity koja je mnogo zanimljivija od one koju vidis u FPS koja je dosadna kao proliv....postoji mnogo vise aktivnosti i zabave...ljudi vise cirkulisu mnogo su zreliji i obrazovaniji ....ali da bi to sve bilo ok Igra mora donekle da bude ok..a ne gamebraking......ja sad igram STW 2 kampanje ali mi brzo dosade cim naucim da manipulisem sa igrom (npr ja ti sad bukvalno manipulisem sa najacim klanovima osvojim grad na kvarno u sred Takedine teritorije i samo spricam armije u njega Takeda napada i potrosi sve svoje armije u blizini na taj jedan grad koji ja manipulisuci sa AI branim...i ja unakazim celog Takedu 7 krugova pre kraja a bio je najaci klan dok tokom cele igre odrzavam prijateljske odnose sa njim.)...sto sam stariji sve manje igram SP....a ranije bilo je da ne mogu da propustim nista....zato kod mene samo MP aspekt igre...samo protiv ljudi sve ostalo mi je predvidljivo....ili cak naivno...cast izuzetcima....pa mi smo se juce ujutru svi okupili iz svih klanova na TS i steam chatu (oko 20 - 30 ljudi,pointman prince...upoznam i jednog naseg iz CA klana ..itd)i cekamo kraj downloada...mi se spremamo vec godinu dana za ovo...konkretno cela stara RTW comunity plus dosta klanova iz STW 2 svi zajedno nastupamo ujedinjeni...imamo vec 500 $ skupljenih....planiramo i mnoge aktivnosti..sponzore..itd...i onda dodje CA i izda igru u kojoj je heavy inf neunistiva...

Poslednja ispravka: <S2N><Mefisto> (4.9.2013 u 12:06)
<S2N><Mefisto> je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.9.2013, 11:41   #1405
JAZO
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2010.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 6.581
Zahvalnice: 783
Zahvaljeno 1.223 puta na 731 poruka
Određen forumom Re: Rome Total War 2

Pero ajde objasni mi ovo sto si pricao kako jedinice saljes lijevi klik i ono drzis desni opcije.Nisam pohvatao sta znaci
JAZO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.9.2013, 12:09   #1406
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.363
Zahvalnice: 4.520
Zahvaljeno 3.831 puta na 2.387 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Rome Total War 2

Citat:
<S2N><Mefisto> kaže: Pregled poruke
Ne cinjenica je da obozavam igru ali ja volim i MP comunity koja je mnogo zanimljivija od one koju vidis u FPS koja je dosadna kao proliv....postoji mnogo vise aktivnosti i zabave...ljudi vise cirkulisu mnogo su zreliji i obrazovaniji ....ali da bi to sve bilo ok Igra mora donekle da bude ok..a ne gamebraking......ja sad igram STW 2 kampanje ali mi brzo dosade cim naucim da manipulisem sa igrom (npr ja ti sad bukvalno manipulisem sa najacim klanovima osvojim grad na kvarno u sred Takedine teritorije i samo spricam armije u njega Takeda napada i potrosi sve svoje armije u blizini na taj jedan grad koji ja manipulisuci sa AI branim...i ja unakazim celog Takedu 7 krugova pre kraja a bio je najaci klan dok tokom cele igre odrzavam prijateljske odnose sa njim.)...sto sam stariji sve manje igram SP....a ranije bilo je da ne mogu da propustim nista....zato kod mene samo MP aspekt igre...samo protiv ljudi sve ostalo mi je predvidljivo....ili cak naivno...cast izuzetcima....pa mi smo se juce ujutru svi okupili iz svih klanova na TS i steam chatu (oko 20 - 30 ljudi,pointman prince...upoznam i jednog naseg iz CA klana ..itd)i cekamo kraj downloada...mi se spremamo vec godinu dana za ovo...konkretno cela stara RTW comunity plus dosta klanova iz STW 2 svi zajedno nastupamo ujedinjeni...imamo vec 500 $ skupljenih....planiramo i mnoge aktivnosti..sponzore..itd...i onda dodje CA i izda igru u kojoj je heavy inf neunistiva...

Ono sto mene uvek na kraju smori u TW igri (ali tek nakon dobrih mesec dana ) je konstantan priliv neprijateljskih armija. "Kraj" igre se uvek svodi na konstantno spamovanje armija. I to me bas smori. Obecali su da je situacija ovde dosta drugacija, ostaje samo da se vidi kako je to odradjeno.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.9.2013, 12:09   #1407
Milan Djurdjevic
Član
 
Član od: 20.7.2006.
Poruke: 137
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 10 puta na 8 poruka
Određen forumom Re: Rome Total War 2

Eee pa imam i ja da kažem nešto za televiziju.
Polazim od razumevanja da u svakom poslu može da se desi neki propust ili neka greška ali ovo što ovi iz CA rade je čist amaterizam.
Mesecima pompezno najavljuju ovu igru ljudi se ponadali i naravno platili i čekaju da vide taj dugo očekivani Rome 2 a dožive da za cifru od 55 evra ne mogu ni da pokrenu igru.
Ja sam mislio da je glavni problem moja bedna grafika ali vidim da 90% ljudi ima slične probleme kao i da se taj scenario ponavlja pri svakom izlasku novog serijala i nikad se ne optimizuje do kraja.To je jako važno za nas koji igramo MP.
Dakle dok se ne nadje neko pametan da ih tuži za ogromne pare koje uzimaju a ponude neoptimizovanu igru za koju ja potrošim ceo lepi septembarski dan a ne odigram ništa.
Ja sam jedva prolog uspeo da odigram i ništa više a sve je izgledalo gore nego Rome 1
Milan Djurdjevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.9.2013, 12:44   #1408
perablenta
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.1.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.267
Zahvalnice: 1.054
Zahvaljeno 1.668 puta na 1.060 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku perablenta
Određen forumom Re: Rome Total War 2

Citat:
JAZO kaže: Pregled poruke
Pero ajde objasni mi ovo sto si pricao kako jedinice saljes lijevi klik i ono drzis desni opcije.Nisam pohvatao sta znaci
Napravicu video danas, u kome cu objasniti sve detalje kod komandovanja.
perablenta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku perablenta na korisnoj poruci:
JAZO (4.9.2013)
Stara 4.9.2013, 13:04   #1409
Wittmann
Član
 
Član od: 29.3.2013.
Lokacija: Beograd
Poruke: 383
Zahvalnice: 237
Zahvaljeno 56 puta na 41 poruka
Određen forumom Re: Rome Total War 2

Kako su me za*****i mamicu im sanersku,kupih igru i ne mogu da je igram,tj mogu sa 15fpsa,ko da su toletovi puleni
Wittmann je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.9.2013, 13:14   #1410
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.772
Zahvalnice: 5.416
Zahvaljeno 4.101 puta na 2.675 poruka
Određen forumom Re: Rome Total War 2

Mislim stvarno kako smeju da dozvole da ne mozemo na nasim krntijma da igramo u ultra i 1080p razoluciji i bez minimalno 60fps. Stvaro ih treba tuziti.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.9.2013, 13:19   #1411
Leonida
Deo inventara foruma
 
Član od: 31.7.2007.
Lokacija: filpan=oldSKULhardcoreALFA
Poruke: 3.977
Zahvalnice: 2.952
Zahvaljeno 2.018 puta na 1.040 poruka
Određen forumom Re: Rome Total War 2

Bas su zeznuli stvar.

- AI je i dalje poprilicno los, iako su ga na sva usta hvalili. ( moze se srediti uz patch/mod )

- Bitke su PREBRZE. Najduza bitka do sada mi je bila oko 3-4 minute, jedinice beze posle par sekundi. ( moze se srediti uz patch/mod )

- Optimizacija je nula na kubni stepen kvadratnog metra od dzaka krompira. GTX670/2500k i moram pola podesavanja da imam na medium/low da bi mi igra radila preko ( oko ) 30 frejmova. ( moze se srediti sa drajverima/patchevima )

- Zasto su izbacili:

1) Sinematike u toku same igre ( za agente )
2) Family tree
3) Losse/close formation


- MP u Shogun 2 nisam voleo zato sto mislim da je bio nepravedan. Kako neko sa pocetnim jedinicama moze da pobedi nekoga ko ima otkljucano sve. Ali ovde, za razliku od S2, nema NIKAKVE opcije povodom toga kako ces da ti armija izgleda/boje/skillovi generala itd. Ne vidim po cemu je ovo najbolji MP u TW igri do sada kada je i Rome I imao vise opcija.

- Teksture izgledaju zaista kao da su preuzete iz ROME I. Vidim da mnogi imaju isti problem na TW forumu...

- 4 istorijske bitke. LOL

Neki plusevi...

+ Loading times je drasticno bolji
+ Mnogo jedinica/frakcija
+ UI iako se mnogima ne svidja meni je sasvim OK

Igrao sam svega 5-6 sati, dodatni utisci ce stici kasnije. Samo se nadam da ce sto pre izbaciti neki patch...
Leonida je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Leonida na korisnoj poruci:
High life (4.9.2013), vetar. (4.9.2013), Wittmann (4.9.2013)
Stara 4.9.2013, 13:27   #1412
Wittmann
Član
 
Član od: 29.3.2013.
Lokacija: Beograd
Poruke: 383
Zahvalnice: 237
Zahvaljeno 56 puta na 41 poruka
Određen forumom Re: Rome Total War 2

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
Mislim stvarno kako smeju da dozvole da ne mozemo na nasim krntijma da igramo u ultra i 1080p razoluciji i bez minimalno 60fps. Stvaro ih treba tuziti.
Neam pojma meni je komp dobar ali je optimizacija ***** zivi tako da nek se gone,zadnji put njihovu igru da sam uzeo
Wittmann je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.9.2013, 13:30   #1413
JAZO
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2010.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 6.581
Zahvalnice: 783
Zahvaljeno 1.223 puta na 731 poruka
Određen forumom Re: Rome Total War 2

Ja ne znam sto pricate povodom brzine.Meni je svaka bitka bila duza od shogun 2.Pogotovo siege i naval assault.
AI je bolji nije savrsenstvo ali je bolji i to dosta od Shogun 2 barem meni.Optimizacija se sredila malo sa onim unlimited ali je jos to lose pogotovo na mapi gdje koci svakih 20 sec.Naval takodje koci i bitke preko 10 jedinica kad su.
Hahahah traze od nas da pozurujemo Nvidiu da pravi drivere.A sto je ovo.Pa oni su krivi sto graficka ne radi kako treba a ne Nvidia.

Poslednja ispravka: JAZO (4.9.2013 u 13:43)
JAZO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku JAZO na korisnoj poruci:
jaomile (4.9.2013)
Stara 4.9.2013, 13:52   #1414
M1L0SH
Veteran
 
Član od: 1.10.2009.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.101
Zahvalnice: 144
Zahvaljeno 273 puta na 158 poruka
Određen forumom Re: Rome Total War 2

A kazete jedinice beze mnogo lako. Bitke su brze. Jeste li probali da povecate tezinu ?
Na very hard battle u prethodnim igrama treba da ih pobijes dok ne ostanu 10 ljudi u jedinici pa da beze ...

Je su li pre mesec dana ***** da ce igra lepo raditi i na starijim konfiguracijama.
Bukvalno par strana unazad na forumu moze se procitati. A sad svi se zale na optimizovanost i zahtevnost.
M1L0SH je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.9.2013, 13:55   #1415
Milan Djurdjevic
Član
 
Član od: 20.7.2006.
Poruke: 137
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 10 puta na 8 poruka
Određen forumom Re: Rome Total War 2

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
Mislim stvarno kako smeju da dozvole da ne mozemo na nasim krntijma da igramo u ultra i 1080p razoluciji i bez minimalno 60fps. Stvaro ih treba tuziti.
Treba ih tužiti jer ako napišu minimalnu i preporučenu konfiguraciju a igra je neigriva i za mnogo jače konfiguracije,dakle daleko jače onda nisu uradili posao za koji su uzeli pare.
Toliko su dali na reklamu a izbacili totalno neigrivu igru,koliko vidim ovde se ljudi žale i sa veoma dobrim konfiguracijama koje poseduju.
Milan Djurdjevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.9.2013, 13:56   #1416
Leonida
Deo inventara foruma
 
Član od: 31.7.2007.
Lokacija: filpan=oldSKULhardcoreALFA
Poruke: 3.977
Zahvalnice: 2.952
Zahvaljeno 2.018 puta na 1.040 poruka
Određen forumom Re: Rome Total War 2

Citat:
M1L0SH kaže: Pregled poruke
A kazete jedinice beze mnogo lako. Bitke su brze. Jeste li probali da povecate tezinu ?
Na very hard battle u prethodnim igrama treba da ih pobijes dok ne ostanu 10 ljudi u jedinici pa da beze ...

Je su li pre mesec dana ***** da ce igra lepo raditi i na starijim konfiguracijama.
Bukvalno par strana unazad na forumu moze se procitati. A sad svi se zale na optimizovanost i zahtevnost.
Igram na hard, i bitke su gotove 5-10 ( mozda malo preuvelicavanje, ali nije daleko od istine ) sekundi posle sudara jedinica.
Leonida je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.9.2013, 14:40   #1417
Endless
Veteran
 
Član od: 9.10.2010.
Poruke: 529
Zahvalnice: 67
Zahvaljeno 108 puta na 78 poruka
Određen forumom Re: Rome Total War 2

Grafika u igri je užas.
Teksture u igri su užas. Jeste videli senke ?
Meni se dešava da nestaju ili da trepere.
Kad sam stavio detalje na low izneverovao sam koliko je loša grafika.
Rekli su da će igra raditi i na integrisanim grafikama.
Ja zaista ne želim da znam kako bi ovo radilo na integrisanoj grafici.
Vegetation alpha obavezno upalite ako želite masivan fps drop(benchmark).
Na onom prologue sam se baš žešće nervirao oko grafike, a sama igra tu i tamo prerano je donositi zaključke.
Ali je definitivno zrela za pečovanje.
Endless je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.9.2013, 14:45   #1418
jaomile
Veteran
 
Član od: 20.11.2011.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 627
Zahvalnice: 191
Zahvaljeno 177 puta na 112 poruka
Određen forumom Re: Rome Total War 2

Meni je dosad najduza bitka 20 minuta trajala (siedge battle), napao Masalia-u, (jeste dio otisao dok sam prisao jedinicama do zidova ali opt je dosta trajala). U napadu sam imao dosta jaku vojsku (Praetorians, Veteran legionaries , Legionaries , Velites.. I opet nisu bitke tako kratke bile. Stou se rout-a tice - meni je jedna jedinica pretorijanaca ostala sama i okruzena sa svih strana (poslao je da osvoji checkpoint a onda se jedno 10 jedinica skoro pojavilo koje nisam vidio zbog line of sight) i nije rout-ovala iako je ostalo mozda 10-15% vojnika. To sto kada ja napadnem sa 3 Iskusne legionarske jedinice 2 jedinice Germanic youth i oni brzo pobjegnu mi je i logicno, ali se bolje jedinice dosta duze drze nego u Shogun 2. Battle AI je samo jednom dosad imao "neshvatljivu" odluku a to je da nije odmah napao jedinicu koju sam poslao u town center iako je stajala kraj njih par sekundi.

Moja glavne zamjerke: AI napada daleko jace vojske ne mapi i nije dobro optimizovan + OGROMAN UI za vrijeme bitki.

Ono sto mi se svidja:

1. Ne mozes imati 20 armija pa slati 2 jedinice na sjever, 3 na jug, 1 na istok a 2 na zapad i armije moraju imati generala.
2. Navy assaults, nekad i ako imas slabiju vosjku se mozes od ovakvih napada odbraniti cak iako si dosta slabiji. Flota se moze samo na ravnom terenu iskrcati sto ti daje vremena da pobjedis dijelove vojske dok ne dodje ostatak.
3. UI iako neki kritikuju (mislim na kampanju) mi se svidja jer ne moram ici od grada do grada da pregledam situaciju.

I oni sto se zale na to da su Marianove reforme prebrzo, vjerovatno misle na to kada umjesto Pricipes i Hastati dobijes legionaries i veteran legionaries. To nisu Marianove reforme nego samo unapređenje vosjke. Prave Merianove reforme su poslednja opcije u prvom stablu vojnog istrazivanja i treba preko 20 krugova da bi se istrazili.
jaomile je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.9.2013, 14:53   #1419
JAZO
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2010.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 6.581
Zahvalnice: 783
Zahvaljeno 1.223 puta na 731 poruka
Određen forumom Re: Rome Total War 2

Professional army je za marianove reforme
JAZO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.9.2013, 15:43   #1420
Wittmann
Član
 
Član od: 29.3.2013.
Lokacija: Beograd
Poruke: 383
Zahvalnice: 237
Zahvaljeno 56 puta na 41 poruka
Određen forumom Re: Rome Total War 2

http://cloud-2.steampowered.com/ugc/...71B9921F954D5/
Wittmann je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Wittmann na korisnoj poruci:
<S2N><Mefisto> (4.9.2013)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
campaign, rome, screenshot, senat, total war, war


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Medieval II Total War DukeofSerbia Strateške igre 1963 19.4.2023 14:53
Rimska država u video igrama Red Wing O igrama uopšte 29 29.5.2021 15:24
Rome Total War Alexander _Maximus_ Strateške igre 33 22.6.2007 19:46
Upomoc imam problem (Rome total war) groefdracula O igrama uopšte 14 7.7.2006 0:49
Rome Total War problem NjegovaWisost Strateške igre 5 28.3.2006 22:35


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 14:06.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com