Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Operativni sistemi
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Operativni sistemi Windows, Mac OS, DOS...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 4.1.2010, 4:06   #1
tores
Novi član
 
Član od: 16.2.2008.
Poruke: 10
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Ne mogu da formatiram komp...

Pozdrav ljudi!

Trazio sam po forumu, ali moje trazenje nije urodilo plodom..

Evo vec nekoliko dana pokusavam da formatiram kompjuter, trenutno imam windows XP sp2, i opet bi ubacio XP, ali... problem je sledeci..
Ubacim CD windowsa u drive (drive je sa SATA prikljuckom, ne znam da li ovo ima veze), restartujem komp, kako bi iz biosa pocelo ocitavanje CD-a, ali nece nikako da krene.. Kada bi, obicno, trebala da se pojavi poruka "Booting from CD, press any key to continue", mene pokazuje poruku "invalid BOOT.ini Loading from C:\WINDOWS".. Dodam boot.ini fajl, i probam ponovo, opet nece.. Jos da napomenem, u biosu sam podesio da prvo "podize sistem" sa CD-a, pa sa HDD-a.. Moze li problem biti u CD-u, ili pak, necem drugom, jer Windows CD, sa kojim sam do sada formatirao sam izgubio, skinuo sam dvije verzije sa interneta, i sa njima probao.. Mozda ne valja ni jedna ni druga verzija??

Nadam se da ce neko stati na kraj mojim mukama..

P.S. Kad vec planiram da formatiram komp, sta mi vi predlazete, koji OS da ubacim WINDOWS XP, ili WINDOWS 7?? (Procesor Intel CELERON 2.8 gHz, ram 1024+512MB, maticna ASUS P5GPL-x se)
tores je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.1.2010, 4:25   #2
DonCorleone91
Starosedelac
 
Član od: 5.7.2008.
Lokacija: Munze Konza
Poruke: 2.105
Zahvalnice: 225
Zahvaljeno 658 puta na 339 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku DonCorleone91
Određen forumom Re: Ne mogu da formatiram komp...

Ako hoces XP da instaliras moras u biosu ACHI da postavis kao IDE ili vec kako je kod tebe, sto opet ipak ima veze sto je hard sata.

Ako 'oces Win7 (sto bi ti i preporucio) onda neces imati takvih problema. Dodas jos malo rama i u "full-u" si
DonCorleone91 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.1.2010, 11:17   #3
ivan90BG
Veteran
 
Član od: 3.5.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 760
Zahvalnice: 81
Zahvaljeno 213 puta na 144 poruka
Određen forumom Re: Ne mogu da formatiram komp...

Ova poruka je jako čudna, sam kompjuter nikad nebi naveo imena fajlova ili foldera u porukama, samo bi izbacio poruku da ne može da nađe boot disk ili tako nešto. Verovatno se već CD učitao i u njemu se javlja neka začkoljica čim pominje boot.ini i C:\WINDOWS, mada mi nije jasno kakve veze CD ima sa boot.ini fajlom. Mislim da treba verovatno da nabaviš drugi disk.
ivan90BG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.1.2010, 11:55   #4
Predrag Stankovic
Deo inventara foruma
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: NRW, Nemačka
Poruke: 4.522
Zahvalnice: 999
Zahvaljeno 666 puta na 458 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Predrag Stankovic Slanje poruke preko Skypea korisniku Predrag Stankovic
Određen forumom Re: Ne mogu da formatiram komp...

Citat:
tores kaže: Pregled poruke
skinuo sam dvije verzije sa interneta, i sa njima probao.. Mozda ne valja ni jedna ni druga verzija??
A to ćeš saznati tako što ćeš odneti ta 2 diska kod nekog druga i na njegovom kompu pokušati da boot-uješ sa tih diskova

Citat:
DonCorleone91 kaže: Pregled poruke
Ako hoces XP da instaliras moras u biosu ACHI da postavis kao IDE ili vec kako je kod tebe, sto opet ipak ima veze sto je hard sata.

Ako 'oces Win7 (sto bi ti i preporucio) onda neces imati takvih problema. Dodas jos malo rama i u "full-u" si
Svejedno bi trebalo da boot-uje sa CD-a čak i u slučaju da nema hard disk u kompjuteru

Citat:
ivan90BG kaže: Pregled poruke
Ova poruka je jako čudna, sam kompjuter nikad nebi naveo imena fajlova ili foldera u porukama, samo bi izbacio poruku da ne može da nađe boot disk ili tako nešto. Verovatno se već CD učitao i u njemu se javlja neka začkoljica čim pominje boot.ini i C:\WINDOWS, mada mi nije jasno kakve veze CD ima sa boot.ini fajlom. Mislim da treba verovatno da nabaviš drugi disk.
Najverovatnije je do disk(ov)a, kao što već pomenuh isprobati na drugom kompjuteru
Predrag Stankovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.1.2010, 18:00   #5
tores
Novi član
 
Član od: 16.2.2008.
Poruke: 10
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Ne mogu da formatiram komp...

Ustanovio sam problem. Nevjerovatno, ali istinito...
Kod druga sam probao.. Ni jedan ni drugi cd windowsa, koji sam skinuo sa neta, nisu bili ispravni. Ne moze se bootovati sa njima. Probao sam drugov Windows XP, ali black edition, i bez problema moze da se bootuje.. Medjutim.. ne bih da ubacujem ove "trt-vrt" verzije, poput black edition, i ostale gluposti.. Da ne zna neko od vas, gdje bi mogao naci originalni WINDOWS xp sp2, da ga downloadujem? Moze i na P.M. Hvala vam mnogo ljudi..
tores je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.1.2010, 18:12   #6
Sass Drake
V.I.P. Zaštita
 
Član od: 30.9.2007.
Lokacija: Hypnos Control Room, Tokyo Metropolitan Government Building
Poruke: 5.914
Zahvalnice: 1.181
Zahvaljeno 1.320 puta na 1.094 poruka
Određen forumom Re: Ne mogu da formatiram komp...

http://www.microsoft.com/downloads/d...displaylang=en

Ovo bi trebao da bude instalacioni disk, samo što nisam 100% siguran da li je ovo instalacija čitavog sistema ili samo servisnog paketa.
Sass Drake je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.1.2010, 21:21   #7
flamingos
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2007.
Lokacija: Dubai
Poruke: 11.657
Zahvalnice: 1.354
Zahvaljeno 2.410 puta na 2.255 poruka
Određen forumom Re: Ne mogu da formatiram komp...

ceo sistem,jer je sp3 sam zasebno tezak 366mb ako se dobro secam.
flamingos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.1.2010, 16:45   #8
tores
Novi član
 
Član od: 16.2.2008.
Poruke: 10
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Ne mogu da formatiram komp...

Ma nisam htio da se bakcem sa downloadima sa neta, posao sam do CD shopa, i kupio fino, ka "čo'ek", WINDOWS 7, i instalirao taj! Za sad sam prezadovoljan, samo sto imam pomanjih problema sa grafickom, tj. sa acceleratorom. Moja graficka je gForce6500, i nigdje ne mogu naci pogodan driver.. Nijedna igrica ne moze da se pokrene. Automatski izbaca, i vrace na desktop..

Jeli moguce da nema "takvog" drivera za WINDOWS 7?

Jos jednom, da vam se zahvalim, svakako cu skinuti i ovaj Windows XP, koji ste mi preporucili, neka stoji na CD-u, moze valjati...
tores je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
GTA 4 za PC! JJ92 Akcione igre 8690 9.5.2023 18:36
CoD 6: Modern Warfare 2 Isko Akcione igre 3416 2.5.2019 13:07
Komp za ~1500 € Marko93 Šta da kupim? 98 2.3.2009 19:00
Ne mogu da izvrsim dopunu antivirusa - pomoc molim mali41 Kvarovi 3 7.1.2009 11:28
Ne mogu da pokrenem komp! IvanSerbia Kvarovi 7 6.11.2008 2:36


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 0:58.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com