Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 23.4.2016, 21:12   #901
Neta00
Član
 
Član od: 17.4.2016.
Poruke: 56
Zahvalnice: 23
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Baldur's Gate

Ljudi imam jedan problem.
Imam BG:Encharted Edition(Msm da se tako zove nisam siguran) I udjem u igru i idem da napravim lika kliknem na Pol, izaberem pol i kad kliknem na done igra zabode,zatim se pojavi dole na taskbaru error a kad kliknem na error igra se zatvori i nema errora
Zna neko kako ovo da resim?

Poslednja ispravka: DeCoy (23.4.2016 u 21:20)
Neta00 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.4.2016, 21:22   #902
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.370
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.998 puta na 7.042 poruka
Određen forumom Re: Baldur's Gate

Enhanced Edition su rimejkovane verzije izašle u zadnjih par godina koje ne rade na tom kompu iz doba jure koji trenutno imaš. Nađi obične verzije igre.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku DeCoy na korisnoj poruci:
Neta00 (23.4.2016)
Stara 23.4.2016, 21:26   #903
Neta00
Član
 
Član od: 17.4.2016.
Poruke: 56
Zahvalnice: 23
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Baldur's Gate

Citat:
DeCoy kaže: Pregled poruke
Enhanced Edition su rimejkovane verzije izašle u zadnjih par godina koje ne rade na tom kompu iz doba jure koji trenutno imaš. Nađi obične verzije igre.
Ahaa,hvala
A i bilo mi je cudno 4gb za igru iz '98 xD
Neta00 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.4.2016, 22:01   #904
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.370
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.998 puta na 7.042 poruka
Određen forumom Re: Baldur's Gate

Citat:
Neta00 kaže: Pregled poruke
A i bilo mi je cudno 4gb za igru iz '98 xD
Pa i nije mnogo daleko od istine, BG2 dolazi na 4 CD-a.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.4.2016, 22:22   #905
Dantheus
Veteran
 
Član od: 3.3.2016.
Lokacija: Ankh-Morpork
Poruke: 884
Zahvalnice: 230
Zahvaljeno 159 puta na 123 poruka
Određen forumom Re: Baldur's Gate

Citat:
Neta00 kaže: Pregled poruke
Ljudi imam jedan problem.
Imam BG:Encharted Edition(Msm da se tako zove nisam siguran) I udjem u igru i idem da napravim lika kliknem na Pol, izaberem pol i kad kliknem na done igra zabode,zatim se pojavi dole na taskbaru error a kad kliknem na error igra se zatvori i nema errora
Zna neko kako ovo da resim?
K'o da sam znao da ćeš imati ovaj problem, a baš sam ti mislio napomenuti u temi Preporučite igru. Gledaj da se ne zezneš ako budeš igrao i ostale RPGove koje sam ti preporučio. Imaš Enhanced edicije i BG 2 i Icewind Dale.
Dantheus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.3.2017, 23:00   #906
Guardian
Član
 
Član od: 18.1.2006.
Lokacija: Srbija - Slovačka
Poruke: 379
Zahvalnice: 103
Zahvaljeno 73 puta na 48 poruka
Određen forumom Re: Baldur's Gate

Pozdrav, razmisljam da ponovo instaliram BG. Pa sam u dilemi kojim putem krenuti. Proslo je vec 4+ godina od izlazka BG:EE, imate li nekih iskustva sa tom verzijom? Verovatno su vec ispeglane neke gluposti prvih verzija BG:EE. Vidim da nema puno poruka o BG:EE na ovom forumu. Da li sadrzi sav sadrzaj vanile? Da li je to taj pravi BG? Isplati li se?
Ili ipak se odluciti za BG Tutu + hrpu modova (mada me nekako mrzi da googlam i trazim modove, kompatibilnost i tako to)? Ili ipak Hard Core, true vanilla verziju bez ijednog moda?
Hvala
Guardian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.3.2017, 1:26   #907
Paladin
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 2.030
Zahvalnice: 147
Zahvaljeno 207 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: Baldur's Gate

To i mene zanima pošto mi se sad pomalo igra BG ali to će sačekati bar dok ne završim Witcher 3. Da li ići na EE verziju ili na Baldurs Gate Trilogy koji ako se ne varam spaja oba BG u jednu cjelinu. A ima i taj Tutu. Dakle tri opcije
Paladin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.3.2017, 10:27   #908
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.456
Zahvalnice: 3.920
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: Baldur's Gate

Za prvi prelaz preporucujem da odigrate original plus ako biste nasli neki mod koji daje vecu rezoluciju, mada se ova igra ne igra u vise od 1024 rezoluciji jer je sve minijatrno. Ako vam ne odgovara, slobodno EE, ali i dalje preporucujem da ne koristite full rezoluciju. Nema puno razlike u odnosu na original, interfejs i efekti su poboljsani, dodata veca rezolucija, i par novih kompanjona (koji su u svakom slucaju losije napisani or originalnih) Trilogy i Tutu su vise za veterane.
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.3.2017, 11:10   #909
Shades
Član
 
Član od: 23.5.2013.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 184
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 57 puta na 35 poruka
Određen forumom Re: Baldur's Gate

Citat:
Guardian kaže: Pregled poruke
Pozdrav, razmisljam da ponovo instaliram BG. Pa sam u dilemi kojim putem krenuti. Proslo je vec 4+ godina od izlazka BG:EE, imate li nekih iskustva sa tom verzijom? Verovatno su vec ispeglane neke gluposti prvih verzija BG:EE. Vidim da nema puno poruka o BG:EE na ovom forumu. Da li sadrzi sav sadrzaj vanile? Da li je to taj pravi BG? Isplati li se?
Ili ipak se odluciti za BG Tutu + hrpu modova (mada me nekako mrzi da googlam i trazim modove, kompatibilnost i tako to)? Ili ipak Hard Core, true vanilla verziju bez ijednog moda?
Hvala
Hard core bez modova je way to go. Daklem, BG1 (gog verzija) + BG1 fixpack (popravlja dosta sitnih zaostalih bagova)... Kasnije import u BG2 (sa sve golden pantaloons)
Shades je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.3.2017, 12:17   #910
Paladin
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 2.030
Zahvalnice: 147
Zahvaljeno 207 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: Baldur's Gate

Citat:
filpan kaže: Pregled poruke
Trilogy i Tutu su vise za veterane
Pitao sam se na šta misliš a onda sam sada našao ovu temu na GOG forumu, možda se tu krije odgovor. Ja sam mislio da Trilogy prvom BG daje engine od drugog, a to ne zvuči loše, uz kako kažu bolji pathfinding i spajanje BG1 i BG2. Ali na toj temi sam čitao da je u pitanju i proficiency sistem koji je drugačiji u BG1 a Trilogy će ga natjerati da radi kao proficiency u BG2, jedan učesnik je opisao probleme sa tim. Mada je neko kasnije rekao da onaj BG2 Tweak Pack može da sredi BG1 proficiency u Trilogy, što je dobro ako je to tačno i ako je dobro igrati BG1 sa njegovim proficiency sistemom.

Inače i na toj temi su neki preporučili da se za prvi prelaz igraju obični BG1 i BG2. Moram priznati da nisam to očekivao , uvijek sam samo razmišljao da, kad nađem vremena i volje za ove dve velike igre, odlučim između Trilogy i Tutu. Odnosno da uradim po ovom GOG uputstvu. A sad evo izgleda da to nije baš dobro, za prvi prelaz.

Da li je ovo tačno:

be VERY wary of installing the widescreen mod, since your save games will become incompatible if you change resolution mid-game
Paladin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.3.2017, 12:32   #911
Shades
Član
 
Član od: 23.5.2013.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 184
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 57 puta na 35 poruka
Određen forumom Re: Baldur's Gate

Citat:
Paladin kaže: Pregled poruke
Pitao sam se na šta misliš a onda sam sada našao ovu temu na GOG forumu, možda se tu krije odgovor. Ja sam mislio da Trilogy prvom BG daje engine od drugog, a to ne zvuči loše, uz kako kažu bolji pathfinding i spajanje BG1 i BG2. Ali na toj temi sam čitao da je u pitanju i proficiency sistem koji je drugačiji u BG1 a Trilogy će ga natjerati da radi kao proficiency u BG2, jedan učesnik je opisao probleme sa tim. Mada je neko kasnije rekao da onaj BG2 Tweak Pack može da sredi BG1 proficiency u Trilogy, što je dobro ako je to tačno i ako je dobro igrati BG1 sa njegovim proficiency sistemom.

Inače i na toj temi su neki preporučili da se za prvi prelaz igraju obični BG1 i BG2. Moram priznati da nisam to očekivao , uvijek sam samo razmišljao da, kad nađem vremena i volje za ove dve velike igre, odlučim između Trilogy i Tutu. Odnosno da uradim po ovom GOG uputstvu. A sad evo izgleda da to nije baš dobro, za prvi prelaz.

Da li je ovo tačno:

be VERY wary of installing the widescreen mod, since your save games will become incompatible if you change resolution mid-game
Ja sam isprobao sve moguce kombinacije, trilogy, tutu, big world. Ali najbolja je vanila, classic bg1. Svi ovi modovi narusavaju balans keca i nerealno olaksavaju igru (uvode klase npr.). Widescreen nisam nikad koristio jer sve bude minijaturno.
Shades je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.3.2017, 0:13   #912
Guardian
Član
 
Član od: 18.1.2006.
Lokacija: Srbija - Slovačka
Poruke: 379
Zahvalnice: 103
Zahvaljeno 73 puta na 48 poruka
Određen forumom Re: Baldur's Gate

Dobro, hvala na odgovorima. Ali i dalje mi nije jasno, pa da preformulisem. Da li BG:EE pruza ako nista drugo baram to isto igracko iskustvo kao vanilla BG sa malo unapredjenom rezolucijom i podrzkom za widescreen?
Guardian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.3.2017, 0:24   #913
Paladin
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 2.030
Zahvalnice: 147
Zahvaljeno 207 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: Baldur's Gate

Citat:
filpan kaže: Pregled poruke
Za prvi prelaz preporucujem da odigrate original plus ako biste nasli neki mod koji daje vecu rezoluciju, mada se ova igra ne igra u vise od 1024 rezoluciji jer je sve minijatrno.
1024x768 ili nešto drugo, neki drugi odnos?

Evo večeras pokušavam da namjestim sa widescreen modom, na tim rezolucijama koje su veće od originalne prikaz u samoj igri je u redu, ali osnovni meni, inventar, journal i sve to od opcija se prikazuje na samo jednom dijelu ekrana. Na ovoj 1024x768 se prikazuje na nekih 60% ekrana po širini, ostatak ekrana je crn (sa desne strane). Ali u samoj igri je u redu, ide od kraja do kraja ekrana. Da li to mora tako u prvom BG ili i meniji mogu da budu preko cijelog ekrana?
Paladin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.3.2017, 1:13   #914
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.456
Zahvalnice: 3.920
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: Baldur's Gate

Meniji bi trebali preko celog ekrana, ne znam kako ti je to na pola ispalo. 1024 ili probaj cak 1280 x koliko vec. Jel si krenuo original verziju ili EE? Slobodno igraj EE, cisto da se zbog tehnikalija ne bi zahebavao
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.3.2017, 9:13   #915
Paladin
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 2.030
Zahvalnice: 147
Zahvaljeno 207 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: Baldur's Gate

Instalirao sam original da vidim kako izgleda sa widescreen. Nekad ranije sam probavao Trilogy čisto da vidim kako to radi, samo instalirao, i koliko se sjećam tada je BG1 izgledao u redu, meniji su bili preko cijelog ekrana, ali sinoć kad sam samo instalirao čisti BG1 meniji nisu bili preko cijelog ekrana.
Paladin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.3.2017, 11:09   #916
nigrutin87
Član
 
Član od: 11.5.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 180
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 88 puta na 27 poruka
Određen forumom Re: Baldur's Gate

Citat:
Guardian kaže: Pregled poruke
Dobro, hvala na odgovorima. Ali i dalje mi nije jasno, pa da preformulisem. Da li BG:EE pruza ako nista drugo baram to isto igracko iskustvo kao vanilla BG sa malo unapredjenom rezolucijom i podrzkom za widescreen?
Ja sam prešao pre nekoliko meseci BG:EE i nisam imao nikakvih problema, rezolucija je bila ok, prilagodjena widescreen monitorima i nisam imao nikakvih bagova u igri. Instalirao sam i onaj tweak pack, pre svega za unlimited stackovanje strela i municije, i još poneku sitnicu.
nigrutin87 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.3.2017, 11:37   #917
Paladin
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 2.030
Zahvalnice: 147
Zahvaljeno 207 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: Baldur's Gate

Evo baš sada su EE verzije na 67% popusta na GOG-u. Hm, iako znam za EE od kada je izašao uvijek sam razmatrao da igram klasične verzije, valjda zbog priče o bugovima i nekim izmjenama u EE zbog kojih su mnogi preporuči da se EE zaobiđe. Ali koliko vidim kažu da su sad bugovi riješeni. Ostaje to da kažu da su dodani neki NPC-ovi koji nisu baš nešto, ali valjda bih mogao takve da zaobiđem ako je tako.

Da li EE ima potpuno istu mehaniku, questove i sav gameplay? Ako su do sada sredili bugove baš ništa ne gubimo iz orginalne verzije ako igramo EE? Jer ako je tako razmišljam da onda i uzmem sada ove EE na popustu.
Da li ima nešto u EE za šta bi unaprijed trebalo znati pa možda zaobići ili nešto slično?
Paladin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.3.2017, 14:58   #918
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.456
Zahvalnice: 3.920
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: Baldur's Gate

Sam si vec rekao, zaobidji samo te nove kompanjone. Gejmplej, mehanika i kvestovi su isti, a to je najbitnije. U novim verzijama EE je dosta bagova ispravljeno. Preporucujem ti da odigras ipak EE, original bih ti preporucio da ga igras kad je izasao, odnosno kad bismo imali vremeplov. Sad je prosto neko drugo vreme, i bolje ce da ti padne EE. Meni je npr. svejedno jer me za vanila verzuje nostalgija, ali uzivao sam i u EE.
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku filpan na korisnoj poruci:
Paladin (3.3.2017)
Stara 3.3.2017, 23:55   #919
Paladin
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 2.030
Zahvalnice: 147
Zahvaljeno 207 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: Baldur's Gate

Kupio sam obe EE verzije na GOG-u. Instalirao sam BG1 da vidim kako izgleda - mnogo mi se sviđa, baš mnogo. Nakon one sinoć gnjavaže da bezuspješno natjeram stari BG1 da radi na widescreen ovo izgleda puno bolje, ne samo zato što je widescreen nego inače izgleda bolje, i igra i svi stats ekrani (inventar i ostalo). Odmah na prvu mi izgleda baš dobro. I igra mi se sada ali moraće sačekati da pređem Witcher 3 koji sad igram i u kojem uživam. Imam pitanje za vas iskusnije, koji nivo težine preporučujete za prvi prelaz? Za Normal kaže da party memberi ne mogu trajno da umru, na Core Ruiles kaže da mogu i još kaže da kao nema garancije da će spellovi da se prebace u spellbook (?), i piše da je su to pravila iz BG2. Ono malo što sam nekad igrao BG 2 koliko znam party memberi su mogli trajno da umru pa sam uvijek kod takvih situacija učitavao poziciju i ponavljao bitku. Čitao sam nečiji komentar na Steamu da je odabrao Core Rules i da se namučio više nego što je očekivao. Mada koliko vidim nivo težine može da se mijenja u toku igre pa je možda najbolje početi sa Core Rules i onda vidjeti kako ide.
Paladin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.3.2017, 10:10   #920
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.456
Zahvalnice: 3.920
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: Baldur's Gate

Core rules je jedini nacin da se igraju DnD igre. Cemu resurrect i raise dead magije i skrolovi, Harper's Call takodje (kod druida). Jeste teska, nailazices na teske borbe (ne toliko u kecu koliko u dvojci). Za svaku tezu bitku trebas da taktiziras kako sa opremom tako i sa magijama. Dosta ces odmarati izmedju borbi da bi imao spremne magije. Sto se tice zapisivanja magija kod magova, bitno je samo da imas dovoljan nivo inteligencije. Ako lik kojeg budes pravio bude mag, obavezno mu stavi inteligenciju 18, da bi u dvojci imao pristup najjacem nivou magija. Ni u jednoj igri mag nije toliko jak kao sto je u BG II, pravi si polubog sa njim. I nigde magije nisu toliko raznovrsne i lepe. Ako mozda i ne uspe iz prve da zapise magiju, reloaduj i probaj ponovo. Neke magije su dosta jake da bi ih izgubio jer ih nisi iz prve zapisao.
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
baldur's gate, tales of the sword coast

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 22:04.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com