Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Osnovne komponente
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

ŠDK - Osnovne komponente Saveti u vezi sa kupovinom osnovnih komponenti računara: procesora, ploča, memorije...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 21.4.2015, 0:40   #21
Lex987
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.8.2012.
Poruke: 3.827
Zahvalnice: 1.275
Zahvaljeno 1.331 puta na 1.186 poruka
Određen forumom Re: Prelazak na intela zboga GTA V, koju maticnu/cpu?

Citat:
zoki358 kaže: Pregled poruke
Pa jako si blizu bas je to moj zanr, GTA V, flight simulatori ali vise RC simulatori i war thunder (isto sa tenkovima i avionima)
Za sada se razmisljam izmedju
i5-4690K sa MSI Z97 PC Mate i
i5-4460/4570 sa MSI B85-G41 PC Mate
i5 4460/4570/4590/4690 + Gigabyte GA-B85-HD3.
Uz taj 4690K ti treba skupo hladjenje i mnogo srece da ga dignes iznad 4.5GHz. Vecina se klokuje oko 4.4GHz +- 100MHz. Cisto zbog malo jaceg kloka mozes da ides na i5 4690 (bez K) i recimo Asus H81-GAMER (odlicna ploca za zakljucane i5 procesore).
Lex987 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.4.2015, 13:23   #22
zoki358
Član
 
Član od: 21.10.2011.
Poruke: 146
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 5 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Prelazak na intela zboga GTA V, koju maticnu/cpu?

Narucio sam i5-4690K i GA-Z97-HD3
sutra mi stize
zoki358 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.4.2015, 13:40   #23
malo blesav
Veteran
 
Član od: 23.1.2012.
Lokacija: Trebinje
Poruke: 1.194
Zahvalnice: 624
Zahvaljeno 287 puta na 231 poruka
Određen forumom Re: Prelazak na intela zboga GTA V, koju maticnu/cpu?

Moraćeš i napajanje ako misliš klokovati
malo blesav je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.4.2015, 13:58   #24
zoki358
Član
 
Član od: 21.10.2011.
Poruke: 146
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 5 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Prelazak na intela zboga GTA V, koju maticnu/cpu?

Citat:
malo blesav kaže: Pregled poruke
Moraćeš i napajanje ako misliš klokovati
Ne planiram u startu da klokujem, videcu ovako na default kako ce da bude i kako ce napajanje da se ponasa, znam samo da ovaj intel trosi 45w manje od mog phenoma.
Koja napajanja su najtisa?

Poslednja ispravka: zoki358 (21.4.2015 u 16:59)
zoki358 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.4.2015, 17:57   #25
zvezdan84
Veteran
 
Član od: 12.1.2010.
Poruke: 1.063
Zahvalnice: 90
Zahvaljeno 59 puta na 50 poruka
Određen forumom Re: Prelazak na intela zboga GTA V, koju maticnu/cpu?

Citat:
zoki358 kaže: Pregled poruke
Narucio sam i5-4690K i GA-Z97-HD3
sutra mi stize
Bices prezadovoljan sigurno. Aj nek te dugo sluzi. Ja jos cekam platu da kupim plocu, pa da pustim u pogon 4690k
zvezdan84 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.4.2015, 13:43   #26
zoki358
Član
 
Član od: 21.10.2011.
Poruke: 146
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 5 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Prelazak na intela zboga GTA V, koju maticnu/cpu?

Stiglo

zoki358 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.4.2015, 14:59   #27
vlados83
Član
 
Član od: 25.9.2013.
Poruke: 158
Zahvalnice: 40
Zahvaljeno 27 puta na 24 poruka
Određen forumom Re: Prelazak na intela zboga GTA V, koju maticnu/cpu?

Sa srećom i nek te služi dobro.
Meni je još na stok kuleru i te "jače" igrice koje ubijaju CPU ne igram trenutno, jer temp prelazi 70C.
Javi kako se ponaša sa CM Hyper 212 EVO
vlados83 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.4.2015, 0:14   #28
zoki358
Član
 
Član od: 21.10.2011.
Poruke: 146
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 5 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Prelazak na intela zboga GTA V, koju maticnu/cpu?

Trenutno mi se updejtuje GTA V pa dok odradi updejt da opisem moj danasnji dan
Poskidao sam staru maticnu plocu,procesor itd i montirao novu plocu u svoje staro kuciste.
Kada sam postavio procesor i trebao da stavim kuler, onda nadjem kutiju od CM i setim se da ja nemam hyper 212 evo nego CM TX3 evo a tripovao sam se da mi je hyper 212 zaboravio sam Inace tu sam se malo cimao sa onim dodacima za intela, posto se drugacije namesta za intel a ja oduvek sam imao AMD i polomio sam 2 drzaca od cooler mastera, tj ono belo sto prolazi kroz maticnu plocu ali uspeo sam od fabrickog kulera za intel da poskidam ta dva i stavim na CM tako da sam resio taj problem.
Posle toga zadavao mi problem konektor za 2x4pin za plocu od mog napajanja. Ali skalperom sam malo izgulio te konektore doterao i uspeo da ubodem oba dva u plocu Isekao sam zice i prespojio
Evo slike:


Ja sam imao samo jedan konektor od 4 pina pa sam uzeo od nekog drugog napajanja jos jedan i prespojio ga sa ovim mojim da dobijem dve

Kada sam sve konacno skarabudzio dosao je trenutak da upalim PC. Power on, comp se ukljucio na 5 sekunde i iskljcio, panicno odmah sam iscupao kabal iz napajanja. Pokusao opet isto se desi ukljuci se na 5 sekunde i iskljuci se i ja opet panicno cupao kabal iz napajanja. Isprobavao razne kombinacije, vadio sam graficku pa isprobavao samo sa integirsanom ono opet isto.
Prilikom svih tih pokusaja paljenja, nakon 5 sekunde sto bi se ugasio comp ja sam primetio da kao hteo sam da se ukljuci nakon gasenja ali ja sam uvek cupao kabli nisam smeo da rizikujem. Na kraju sam ipak pustio da vidim sta ce da se desi, power on ukljucio se comp posle 5 sekundi iskljucio se i nakon 1-2 sekunde opet se sam ukljucio i ono vidis normalno dize sliku i sve
Kontam da je to neki proces kada se prvi put ukljucuje maticna ploca kao neki scan hardvera? Jer posle tog ukljucivanja vise mi se to nije desavalo. Nakon toga sam vratio svoju graficku i uspeo da reperujem windows bez reinstalacije. Instalirao sam drajvere i sve uspesno.
Integirsanu graficku karticu u biosu sam disejblovao (intel graphic processor) ne znam da li treba to?? odgovorite mi na to pitanje
Konacno pokrenuo sam GTA V odradio neki updejt od 350mb i igru je ucitavalo bas dugo 2-3 minuta i u toku igre sam video da stalno ucitava HDD, nije prestajao.
ALI ONO STO JE NAJBITNIJE IGRA RADI NA ZAKUCANIH 60FPS!
Mission Complete! 500evra za 15fps vise se konacno isplatilo

Nemojte da mi zamerate za napajanje nisam mogao da cekam, ali promenicu ga ovih dana, za sada sljaka fino.

Slika govori vise od 1000 reci:



60 fps klizi, testiracu sad da povecavam neke detalje na grafiku da vidim koliko moze sad graficka da izvuce.
Vidite sad zauzece procesora 60-70% a na phenomu sam imao 97-100%

Evo i jedan benchmark test od mene, snimao sam telefonom:
https://www.youtube.com/watch?v=gzY0ryeARhw

Poslednja ispravka: zoki358 (23.4.2015 u 3:26)
zoki358 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.4.2015, 15:23   #29
Helldiver
Član
 
Član od: 1.4.2011.
Lokacija: 80s
Poruke: 360
Zahvalnice: 82
Zahvaljeno 39 puta na 31 poruka
Određen forumom Re: Prelazak na intela zboga GTA V, koju maticnu/cpu?

Citat:
zoki358 kaže: Pregled poruke
Trenutno mi se updejtuje GTA V pa dok odradi updejt da opisem moj danasnji dan
Poskidao sam staru maticnu plocu,procesor itd i montirao novu plocu u svoje staro kuciste.
Kada sam postavio procesor i trebao da stavim kuler, onda nadjem kutiju od CM i setim se da ja nemam hyper 212 evo nego CM TX3 evo a tripovao sam se da mi je hyper 212 zaboravio sam Inace tu sam se malo cimao sa onim dodacima za intela, posto se drugacije namesta za intel a ja oduvek sam imao AMD i polomio sam 2 drzaca od cooler mastera, tj ono belo sto prolazi kroz maticnu plocu ali uspeo sam od fabrickog kulera za intel da poskidam ta dva i stavim na CM tako da sam resio taj problem.
Posle toga zadavao mi problem konektor za 2x4pin za plocu od mog napajanja. Ali skalperom sam malo izgulio te konektore doterao i uspeo da ubodem oba dva u plocu Isekao sam zice i prespojio
Evo slike:


Ja sam imao samo jedan konektor od 4 pina pa sam uzeo od nekog drugog napajanja jos jedan i prespojio ga sa ovim mojim da dobijem dve

Kada sam sve konacno skarabudzio dosao je trenutak da upalim PC. Power on, comp se ukljucio na 5 sekunde i iskljcio, panicno odmah sam iscupao kabal iz napajanja. Pokusao opet isto se desi ukljuci se na 5 sekunde i iskljuci se i ja opet panicno cupao kabal iz napajanja. Isprobavao razne kombinacije, vadio sam graficku pa isprobavao samo sa integirsanom ono opet isto.
Prilikom svih tih pokusaja paljenja, nakon 5 sekunde sto bi se ugasio comp ja sam primetio da kao hteo sam da se ukljuci nakon gasenja ali ja sam uvek cupao kabli nisam smeo da rizikujem. Na kraju sam ipak pustio da vidim sta ce da se desi, power on ukljucio se comp posle 5 sekundi iskljucio se i nakon 1-2 sekunde opet se sam ukljucio i ono vidis normalno dize sliku i sve
Kontam da je to neki proces kada se prvi put ukljucuje maticna ploca kao neki scan hardvera? Jer posle tog ukljucivanja vise mi se to nije desavalo. Nakon toga sam vratio svoju graficku i uspeo da reperujem windows bez reinstalacije. Instalirao sam drajvere i sve uspesno.
Integirsanu graficku karticu u biosu sam disejblovao (intel graphic processor) ne znam da li treba to?? odgovorite mi na to pitanje
Konacno pokrenuo sam GTA V odradio neki updejt od 350mb i igru je ucitavalo bas dugo 2-3 minuta i u toku igre sam video da stalno ucitava HDD, nije prestajao.
ALI ONO STO JE NAJBITNIJE IGRA RADI NA ZAKUCANIH 60FPS!
Mission Complete! 500evra za 15fps vise se konacno isplatilo

Nemojte da mi zamerate za napajanje nisam mogao da cekam, ali promenicu ga ovih dana, za sada sljaka fino.

Slika govori vise od 1000 reci:



60 fps klizi, testiracu sad da povecavam neke detalje na grafiku da vidim koliko moze sad graficka da izvuce.
Vidite sad zauzece procesora 60-70% a na phenomu sam imao 97-100%

Evo i jedan benchmark test od mene, snimao sam telefonom:
https://www.youtube.com/watch?v=gzY0ryeARhw
Bez uvrede, al' nisi ti čist. Taj benchmark koji si radio u igri ne znači ništa. Videćeš kad odeš u blane kako ce da ti silazi fps
Helldiver je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.4.2015, 21:38   #30
draganca10
Član
 
Član od: 30.3.2013.
Poruke: 136
Zahvalnice: 24
Zahvaljeno 9 puta na 8 poruka
Određen forumom Re: Prelazak na intela zboga GTA V, koju maticnu/cpu?

Ma nije ti nesto kuciste ipak bi trebalo da legne neko malo bolje, ipak je ozbiljna masinu u pitanju.
draganca10 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.4.2015, 9:53   #31
tomas
Starosedelac
 
Član od: 28.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.965
Zahvalnice: 195
Zahvaljeno 273 puta na 224 poruka
Određen forumom Re: Prelazak na intela zboga GTA V, koju maticnu/cpu?

ae pustite coveka da uziva u igri...

sta vas zabole kako je potrosio novce,bice tu jos igara pored gta5
tomas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Vicevi Oblivion Cvet kompjutera 5481 27.5.2022 5:52
Playstation 2 emulator NenadN Konzole 776 6.9.2014 23:04
Graficka MSI R4830 nabubreli kondezatori Filip89x Kvarovi 27 13.5.2013 20:58
Mast koju nalazimo na plastičnim kontaktima... b-man Ostale komponente 6 2.11.2010 21:22
Halo 2 na PC-u i Win Vista Meho Krljic O igrama uopšte 4 18.4.2006 20:00


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 17:04.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com