Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Prenosni računari

ŠDK - Prenosni računari Saveti u vezi sa kupovinom PDA, notebook, laptop i ostalih prenosnih računara

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 3.9.2006, 16:34   #1
milhas
Novi član
 
Član od: 3.9.2006.
Poruke: 1
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Question Konsultacija u vezi laptopova

znam da je vec hiljadu puta postavljano pitanje, ali...

ako bi neko mogao da me posavetuje oko sledecih stvarcica:

Acer TravelMate 2413NLM (C-M 1.5GHz, 15"XGA, 40GB, 256MB DDR2, DVD-RW)

Asus A9T-5037 (C-M 1.7GHz, 15"XGA, 60GB, 256MB, DVD-RW)

Fujitsu Siemens Amilo Pro V2035 (C-M 1.5GHz, 15"WXGA, 40GB, 256MB DDR2, DVD-RW)

Fujitsu Siemens Amilo Pro V2035 (C-M 1.6GHz, 15"WXGA, 60GB, 512MB DDR2, DVD-RW)

HP Compaq nx6125 (Sempron-M 3100+, 15"XGA, 40GB, 512MB, DVD-RW)

Acer Aspire 3003WLM (Sempron M-3000+, 15.4"WXGA, 40GB, 256MB DDR, DVD-RW)

znam da ih ima dosta, ali bitno mi je.

unapred zahvalan,
neupuceni
milhas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.9.2006, 18:02   #2
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: konsultacija

Ja imam Amilo Pro V2035,sa 512MB RAM-a i 1.66Ghz.Iako je to stariji model,mogu da ti potvrdim da je sjajan(makar za mene),vrlo elegantno i kvalitetno uradjen,izuzetno lijepo izgleda,ako ti je dizajn bitan.Tastatura je takodje dobra,sa malo sirim tasterima i kratkim hodom,odlicna za kucanje dugacih tekstova/romana/referata.Performanse su OK,512MB RAM-a je dovoljno za ugodan rad,mada su sad dostupni i modeli sa 1GB RAM-a.Uz to,izuzetno je jeftin i pristupacan u SCG i pruza odlican omjer cijene i performansi.Inace,FS je renomirana firma tako da ne moras da brines o brendu.
Od ostalih notebookova koje si nabrojao nisam nijedan licno isprobao,ali znam da su Asus modeli stabilni i kvalitetni u sta sam se i sam uvjerio.O HP-u sam cuo samo lose kritike i to od ljudi kojima bezrezervno vjerujem po ovom pitanju tako da ne bih mogao da ti ga preporucim.
Ah,da,zaboravih Acer,ali naci ce se vec jedan clan da ti na sav glas to preporuci
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.9.2006, 21:20   #3
veske
Član
 
Član od: 27.6.2006.
Poruke: 53
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Konsultacija u vezi laptopova

Tako je DIMO, vidis kako znas.ACER je ACER, i to ti ja preporucujem.Ako ti treba kao desktop replacement uzmi ti neki sa Sempron procesorom i 512 rama, i bices zadovoljan.
veske je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.9.2006, 9:31   #4
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: Konsultacija u vezi laptopova

Mobilni sempron je dno ponude kod laptop računara, tako da ga zaobiđi. Nisi naveo cene za ovo što ti treba? Sa ovog spiska najpre bih uzeo FS Amilo Pro V2035, ali poželjno bi bilo znati i cene gore navedenih konfiguracija.
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.9.2006, 16:06   #5
Jack In The Box
Član
 
Član od: 7.12.2005.
Poruke: 314
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 17 puta na 13 poruka
Određen forumom Re: Konsultacija u vezi laptopova

Pusti cenu neka odluči i ako je izbor neki od navedenih, izaberi neki od celerona a semprone zaobidji.... Mada, u tvom slučaju, ako već ne razmatraš centrino (pretpostavljam da su ti core duo ili AMDx2 preskupi), ja bih razmotrio i neku turion varijantu, jer je on sa cenom tu negde kao i celeron, a malo bolji...
Jack In The Box je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.9.2006, 21:22   #6
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Konsultacija u vezi laptopova

Citat:
veske kaže:
Tako je DIMO, vidis kako znas.
Znam samo da je Acer preskupa kupovina osim za onoga ko voli da daje jos para samo da bi gledao crnog konja na gornjem dijelu
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.9.2006, 17:54   #7
veske
Član
 
Član od: 27.6.2006.
Poruke: 53
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Konsultacija u vezi laptopova

E a sto ne valja SEMPRON, rekao sam desktop replace ment(da ti zameni desktop).Za to to je odlicna masina.
veske je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.9.2006, 21:10   #8
che daboli guz
Banned
 
Član od: 23.1.2006.
Lokacija: http://www.fotoklub.info
Poruke: 694
Zahvalnice: 231
Zahvaljeno 190 puta na 95 poruka
Talking Re: Konsultacija u vezi laptopova

E sto se tice HPa tu se neko malo *a*e**o!!!

HP Pavilion ZV6000(bilo koji iz ove serije) je odlican.Gledaj onaj sa razlicitim mem.karticama (6 in 1) i svojom video mem(no shared).

Neces zazaliti...vozdrica.
che daboli guz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.9.2006, 22:16   #9
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: Konsultacija u vezi laptopova

Slažem se, HP je odlična marka i uopšte jedan od glavnih proizvođača laptop-ova.

Citat:
veske kaže:
E a sto ne valja SEMPRON, rekao sam desktop replace ment(da ti zameni desktop).Za to to je odlicna masina.
Za "desktop replacement" se obično smatraju jače konfiguracije (recimo Toshiba Qosmio, Dell Latitude i sl.), koje su sposobne da u potpunosti zamene dobru desktop konfiguraciju - uostalom kao što im i ime kaže. Obično se mašine zasnovane na najslabijem procesoru i slabašnim pratećim komponentama (kao što su prethodno pomenuti Acer Aspire 3003 i Compaq nx6125) nigde ne smatraju za desktop replacement, jer su upravo sasvim suprotno od takvog koncepta.

http://en.wikipedia.org/wiki/Desktop_replacement
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.9.2006, 12:07   #10
veske
Član
 
Član od: 27.6.2006.
Poruke: 53
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Konsultacija u vezi laptopova

U majke ti vidi i wikipedia tako kaze, desktop relacement nije server.Prijatelju jesi imao taj racunar ili bilo koji sam sempronom?Vidim da lupas gluposti, i za****vate coveka.Uzmi ti najjeftinije od tamo i bice to dobro, veruj mi.
veske je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.9.2006, 16:41   #11
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Thumbs down Re: Konsultacija u vezi laptopova

Bolje prekini sa trolovanjem (možeš slobodno pogledati u wikipediji šta znači trolovanje). Koliko vidim, jedini ti je hobi isterivanje pravde i kontriranje svima ostalima na ovom forumu - nisam video da se neko negde složio s tobom.
Ako bilo gde na netu (ili negde drugde) nađeš da se mobilni sempron poistovećuje sa "desktop replacement" ja pristajem da više ni reč ne napišem na ovom forumu.
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.9.2006, 17:02   #12
huligan
Starosedelac
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Panama City,Panama
Poruke: 1.294
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 42 puta na 30 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku huligan
Određen forumom Re: Konsultacija u vezi laptopova

Citat:
milhas kaže:
Fujitsu Siemens Amilo Pro V2035 (C-M 1.6GHz, 15"WXGA, 60GB, 512MB DDR2, DVD-RW)
Ako ti je potrebno za rad onda uzmi ovaj
huligan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.9.2006, 17:49   #13
veske
Član
 
Član od: 27.6.2006.
Poruke: 53
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Konsultacija u vezi laptopova

Pa moram da kontriram kada lupate gluposti, ok ne svi ali dosta vas.Gledaj desktop masina moze da bude razne namene, pod tim pojmom moze se podrazumevati ekstra brza masina namenjena nekim tamo tipa PS obradama, 3d-u......ja sam licno ovde smatrao pod desktop replacement masinu koja ce lepo da tera windows, internet(Firefox, Mozzila....), multimediju neku, neku stariju igru, neki office, pa aj nekako i autocad......znaci nista preterano.E predlozio sam tu masinu jer je decko dao masine iz neke nize srednje klase, znaci nije mu potrebna masina koju sam pomenuo pod 1.

Aj pa uzdravlje
veske je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.9.2006, 22:52   #14
dbaja
Veteran
 
Avatar korisnika dbaja
 
Član od: 4.12.2005.
Poruke: 1.180
Zahvalnice: 50
Zahvaljeno 214 puta na 130 poruka
Određen forumom Re: Konsultacija u vezi laptopova

Ljudi, puno je ovde flame-a, nema potrebe žestiti se po pitanju marke. Svako ima svog favorita i treba biti malo više objektivniji - ne misliti da su svi drugi glupi što ne misle kao vi.
Ja bih rekao nešto drugo a opet možda bitno (iz sopstvenog iskustva): meni znači ako laptop ima makar 512Mb RAMa. Hard diskovi u svim laptopovima su gologuzija u poredjenju sa hardovima kakve danas imate u desktop mašinama.
Ako nabavite neki sa samo 256Mb, windows xp će se vući kao prebijen na njemu jer će non-stop swapovati po sporom hardu.
Za hard diskove gledajte da budu 60 ili više Gb. Novi programi (a i Windows koji će uskoro izaći) traže mnogo prostora. Kupiti naknadno veći disk veliki je izdatak, a i šta ćete sa onim koji je bio već u laptopu?
Drugo, raspitajte se koji model DVD-RW uređaja je ugrađen pre nego što kupite laptop (mnogi imaju specifične DVD+R ili DVD-R rekordere koji su jako probirljivi što se tiče medija, pa može biti dosta teško naći medij na koji ćete moći nešto da narežete. Među takvima je Fujitsu-Siemens, koga cenim ali tu odluku im nikako ne odobravam).
I treće, wide 15" ekran je dosta manji od standardnog 15" ekrana. Ako samo gledate filmove ok, ali šta ako radite i sve ostalo?
Poželjan je i TV-OUT (jer ćete sigurno na njemu pustiti ponekad i neki film, a ko može da gleda film na ekranu laptopa - svaka mu čast).
Ostale džidžabidže poput bluetooth, wireless, card-readera možda jesu dobrodošle, ali svakako nisu neophodne normalnim ljudima (ako vam ikad i zatrebaju, lako ih je kupiti u obliku dongle-a ili pcmcia kartica).
dbaja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.9.2006, 23:15   #15
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Konsultacija u vezi laptopova

Citat:
dbaja kaže:
Ljudi, puno je ovde flame-a, nema potrebe žestiti se po pitanju marke. Svako ima svog favorita i treba biti malo više objektivniji - ne misliti da su svi drugi glupi što ne misle kao vi.
Ja bih rekao nešto drugo a opet možda bitno (iz sopstvenog iskustva): meni znači ako laptop ima makar 512Mb RAMa. Hard diskovi u svim laptopovima su gologuzija u poredjenju sa hardovima kakve danas imate u desktop mašinama.
Ako nabavite neki sa samo 256Mb, windows xp će se vući kao prebijen na njemu jer će non-stop swapovati po sporom hardu.
Za hard diskove gledajte da budu 60 ili više Gb. Novi programi (a i Windows koji će uskoro izaći) traže mnogo prostora. Kupiti naknadno veći disk veliki je izdatak, a i šta ćete sa onim koji je bio već u laptopu?
Drugo, raspitajte se koji model DVD-RW uređaja je ugrađen pre nego što kupite laptop (mnogi imaju specifične DVD+R ili DVD-R rekordere koji su jako probirljivi što se tiče medija, pa može biti dosta teško naći medij na koji ćete moći nešto da narežete. Među takvima je Fujitsu-Siemens, koga cenim ali tu odluku im nikako ne odobravam).
I treće, wide 15" ekran je dosta manji od standardnog 15" ekrana. Ako samo gledate filmove ok, ali šta ako radite i sve ostalo?
Poželjan je i TV-OUT (jer ćete sigurno na njemu pustiti ponekad i neki film, a ko može da gleda film na ekranu laptopa - svaka mu čast).
Ostale džidžabidže poput bluetooth, wireless, card-readera možda jesu dobrodošle, ali svakako nisu neophodne normalnim ljudima (ako vam ikad i zatrebaju, lako ih je kupiti u obliku dongle-a ili pcmcia kartica).
1.Za kolicinu rama se potpuno slazem,zato sam i birao model sa 512MB RAM-a sto tada kad sam kupovao nije bio standard,nego upola manje.Ovo isto vazi i za desktop racunare,256MB RAM-a je apsolutni minimum za nekakav rad,ne i za ugodan.
2.Ja imam HD od 60GB i zelio bih da imam veci,ali to ispunjavam na mom desktop kompu,inace,sumnjam da ce neko uzimati laptop zbog igara,koje priznaces zauzimaju najvise mjesta.Za programe i ostale laptop stvarcice 60GB je dovoljno(osim ako neces da presnimavas filmove na HD,naravno).
3.Ovo za FS DVD uredjaje ne bih mogao da potvrdim jer nisam imao na svom laptopu nesto mnogo izrazene probleme te vrste.Svakako,bilo je situacija da nece da procita disk,zablokira i slicno,ali nisam primjetio da se to cesce desava nego na desktop racunaru.
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.9.2006, 23:11   #16
dbaja
Veteran
 
Avatar korisnika dbaja
 
Član od: 4.12.2005.
Poruke: 1.180
Zahvalnice: 50
Zahvaljeno 214 puta na 130 poruka
Određen forumom Re: Konsultacija u vezi laptopova

Citat:
Dimo kaže:
Ovo za FS DVD uredjaje ne bih mogao da potvrdim jer nisam imao na svom laptopu nesto mnogo izrazene probleme te vrste.Svakako,bilo je situacija da nece da procita disk,zablokira i slicno,ali nisam primjetio da se to cesce desava nego na desktop racunaru.
Ja i mnogi ljudi koji imaju FSC laptopove sa ćudljivim Ricoh RW8165 DVD+RW rezačem imamo mnogo problema. Ne čita DL diskove, neće da reže skoro ni jedan medij (osim prastarih 4x Maxell, TDK, Ritek +R medija). Zamisli kad ni jedan medij 8x, 16x +R neće da nareže. A u čitanju nije ništa naročit. Jedino što uvek nareže ispravno su Verbatim +RW mediji koje reže brzinom 2.4x. Ipak u laptopu treba zahtevati neki standardniji DVD rezač poput recimo Pioneera. ili Nec-a.
dbaja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.10.2006, 23:24   #17
che daboli guz
Banned
 
Član od: 23.1.2006.
Lokacija: http://www.fotoklub.info
Poruke: 694
Zahvalnice: 231
Zahvaljeno 190 puta na 95 poruka
Određen forumom Re: Konsultacija u vezi laptopova

dBaja je u pravu (kao sto zna i vecina nas samih)da za LapTiche treba vise memorije.U mom slucaju sam dobio sa 512bm.Sve je islo osrednje dobro.Kako po boot up-u tako i po startovanju programa , otvaranju video fajlova i rezanju kopiranju(sa i bez image).Jedino je pucao po video editu sa fajlovima koji su bili u dvd formatu.Sad imam 1gb rama i u svemu se moze ocitati ocigledna razlika na bolje(brrrrrrZ).Jedini problemchic lezi sto u lapsonu ima 1 mem slot,
tako da onaj prvobitni mem kartica lezi ne upotrebljena.
Da dodam mali primjer u vezi PSP6 sa 512mb je pravio malo zastoja jer sam otvarao dosta puno slika (DKamera) za obradzivanje.Sad sa 1gb prosto je
ne vjerovati sa kojom brzinom se slike pokazuju i jos pride da ne poteze za swap-om.I prije sam mogao primjetiti razlike u radu sa tower pc-eu usled nadogranje memorije .Ali sad za laptop je strava.
P.S. Stvara se utisak da xp i ne uzima svu memoriju za sebe kao sto se prije mislilo.
che daboli guz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.10.2006, 0:01   #18
banesr
Član
 
Član od: 13.2.2006.
Poruke: 179
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 12 puta na 11 poruka
Određen forumom Re: Konsultacija u vezi laptopova

Obejktivno gledano, Fujitsu sa 512MB je najbolja varijanta, pa samim tim, verovatno, i najskuplja od ponudjenih modela. Ono sto znam sigurno, to je da je onaj HP los laptop. A za mene licno, Acer su jedni od najboljih.
banesr je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.10.2006, 18:33   #19
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Konsultacija u vezi laptopova

Taj momak se vise nije ni pojavljivao ovjde otkad je postavio temu,sumnjam da je i vidio ovo sto smo mu odgovorili...Kako god,nadam se da je zadovoljan sa modelom sto je kupio,koji god da je.
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.10.2006, 19:39   #20
che daboli guz
Banned
 
Član od: 23.1.2006.
Lokacija: http://www.fotoklub.info
Poruke: 694
Zahvalnice: 231
Zahvaljeno 190 puta na 95 poruka
Određen forumom Re: Konsultacija u vezi laptopova

Ako je zadovoljan...super.
Ako nije onda barem zna sta mu je limit.
che daboli guz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Jedno pitanje u vezi PS2 on-line? che daboli guz Konzole 20 7.3.2007 20:21
Najpoznatije marke Laptopova Optique Prenosni računari 60 27.1.2007 10:16
U vezi sa "Ko je online" holodoc Forum o forumu 11 29.9.2006 6:01
Pitanje u vezi FireFoxa (TEMPORARY INTERNET FILES) Dushan Aplikativni softver 2 7.8.2006 11:16
Pitanje u vezi DC++ nikolaf7 Internet tehnologije 4 19.5.2006 18:43


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 17:39.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com