Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Prenosni računari

ŠDK - Prenosni računari Saveti u vezi sa kupovinom PDA, notebook, laptop i ostalih prenosnih računara

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 29.8.2006, 18:21   #1
1r0nM4n
Novi član
 
Član od: 10.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 21
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 4 puta na jednoj poruci
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku 1r0nM4n Slanje poruke preko MSN-a korisniku 1r0nM4n Slanje poruke preko Yahooa korisniku 1r0nM4n
Određen forumom Da li uzeti MSI?

Planiram da uzmem neki laptop do 1000 €.

Video sam ovu akciju Pakom-a:
MSI M655 + Torba + Miš + MP3 Player = 999 €.
(http://www.pakom.com/KatalogProizvod...ra=HW06-000797)
Šta mislite o ovom modelu, i ostalim MSI modelima (da li se kvare, greju, koliko drže bateriju, itd..?)
Zanimljivo je da se M655 ne nalazi na glavnom MSI sajtu?!

Ako ne preporučujete MSI modele, šta predlažete?
Na laptopu planiram da radim uobičajne stvari (možda ponekad i odigram neku igru, naravno ne najnovije naslove )...

Hvala svima na odgovorima,
p0z
1r0nM4n je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.8.2006, 18:36   #2
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Da li uzeti MSI?

Mozes da budes siguran u dvije stvari: prvo,uvijek ces naci nekoga da pljuje po MSI laptopovima zbog nekakvih gluposti ili njegovih neostvarenih zelja uzrokovanih neobavjestenoscu o namjeni primjerka koji je uzeo.Drugo,MSI laptopovi su sjajan izbor po razumnoj cijeni.Kratko i jasno.
Ovaj model sto si ti naveo je odlican,naravno pricam gledajuci konfiguraciju jer nisam nikad imao priliku da ga isprobam,ali iz iskustva znam da su notebookovi ove kompanije sjajni,pouzdani,stabilni i isplativi.Nisam uspio da nadjem koja je graficka kartica(pise samo da je ATI ili meni slabi vid...),ali posmatrajuci ostale komponente i to da ga neces koristiti za najnovije igre,kontam da je i vise nego dovoljna.
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.8.2006, 18:44   #3
1r0nM4n
Novi član
 
Član od: 10.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 21
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 4 puta na jednoj poruci
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku 1r0nM4n Slanje poruke preko MSN-a korisniku 1r0nM4n Slanje poruke preko Yahooa korisniku 1r0nM4n
Određen forumom Re: Da li uzeti MSI?

Grafička je: ATi Mobile Radeon X1600 - 256 MB
Izgleda sasvim pristojno, i meni dovoljno (možda čak i previše... možda će neki reći da nikad nije dosta )

p0z
1r0nM4n je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.8.2006, 19:58   #4
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Da li uzeti MSI?

Ako je X1600 mozes da pjevas,ja sam mislio da je vjerovatno X700,ali ti imas jos bolju varijantu.Da sam na tvom mjestu,uzeo bih to odmah.
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.8.2006, 20:10   #5
sasha vukelic
Banned
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: banjaluka
Poruke: 3.220
Zahvalnice: 278
Zahvaljeno 363 puta na 216 poruka
Određen forumom Re: Da li uzeti MSI?

meni se cini korektno sve i cijena i performanse
sasha vukelic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.8.2006, 11:40   #6
1r0nM4n
Novi član
 
Član od: 10.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 21
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 4 puta na jednoj poruci
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku 1r0nM4n Slanje poruke preko MSN-a korisniku 1r0nM4n Slanje poruke preko Yahooa korisniku 1r0nM4n
Određen forumom Re: Da li uzeti MSI?

A zašto ovog modela nema na MSI sajtu?
1r0nM4n je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.8.2006, 11:52   #7
Jack In The Box
Član
 
Član od: 7.12.2005.
Poruke: 314
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 17 puta na 13 poruka
Određen forumom Re: Da li uzeti MSI?

Uzmi to odmah. Povoljniju ponudu nećeš naći. I ja imam MSI S270 i vrlo sam zadovoljan. Ovog modela nema na sajtu MSI možda zato što MSI radi barebone modele i oni imaju drugačije oznake, a distributeri u njih ubacuju procesore, diskove, rezače, memorije i daju im svoje oznake. Vrlo je verovatno da je to bio barebone model koji je negde "napunjen" i data mu je ova oznaka. Potraži po netu pa ćeš verovatno naći njegovu osnovnu oznaku a zatim ćeš ga naći na MSI sajtu.....
Jack In The Box je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.8.2006, 11:55   #8
Belinea
Banned
 
Član od: 7.6.2006.
Lokacija: Visoko-BiH
Poruke: 72
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Belinea
Određen forumom Re: Da li uzeti MSI?

extra ponuda uzmi odmah u nas u bih nema tako jeftinih ponuda svi hoce po 2000 eura itd....
Belinea je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.8.2006, 14:17   #9
1r0nM4n
Novi član
 
Član od: 10.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 21
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 4 puta na jednoj poruci
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku 1r0nM4n Slanje poruke preko MSN-a korisniku 1r0nM4n Slanje poruke preko Yahooa korisniku 1r0nM4n
Određen forumom Re: Da li uzeti MSI?

Na jednom drugom forumu sam dobio link:
http://www.msi-technology.de/produkt...hp?Prod_id=573

Na Pakom-ovom sajtu nisu stavljene ove 2 karakteristike:
PC-Card Type II, 6in1 Kartenleser
TV-Out (S-Video)

Danas cu da odem do Pakoma da vidim shta stvarno ima, a shta nema

p0z
1r0nM4n je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.8.2006, 16:06   #10
1r0nM4n
Novi član
 
Član od: 10.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 21
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 4 puta na jednoj poruci
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku 1r0nM4n Slanje poruke preko MSN-a korisniku 1r0nM4n Slanje poruke preko Yahooa korisniku 1r0nM4n
Određen forumom Re: Da li uzeti MSI?

Bio sam do pakoma, i sve su rasprodali
Bash bezveze!
A kazu da je taj laptop bash extra..
1r0nM4n je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.9.2006, 10:52   #11
veske
Član
 
Član od: 27.6.2006.
Poruke: 53
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Da li uzeti MSI?

Ma njima je sve ekstra, nije losa masina.Ali ja ti preporucujem ACER, da uzmes
veske je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.9.2006, 15:26   #12
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Da li uzeti MSI?

Uzmi taj MSI sto si htio preko akcije,odlican je,samo ne znam prelazi li 1000 eura.
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.9.2006, 22:35   #13
1r0nM4n
Novi član
 
Član od: 10.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 21
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 4 puta na jednoj poruci
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku 1r0nM4n Slanje poruke preko MSN-a korisniku 1r0nM4n Slanje poruke preko Yahooa korisniku 1r0nM4n
Određen forumom Re: Da li uzeti MSI?

Sa ovim performansama, teshko da ce da bude ispod 1000.
1r0nM4n je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.9.2006, 19:39   #14
alazovic
Novi član
 
Član od: 4.9.2006.
Poruke: 6
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Thumbs up Re: Da li uzeti MSI?

Eh, mislio sam da neko ovde ima MSI, da ima hvale, zamerke i sl...

-> Jack In The Box
Tvoj MSI S270, kad si ga kupio, koji procesor i bateriju ima? Koliko ti traje prosečno baterija ako nije tajna???

Ja sam upravo kupio ovu M655-icu na promociji pre jedno nedelju dana. Nije loš notebook, ima sve što mi je palo na pamet: firewire, tv out, wifi, bluetooth, 4usb-a, 6 in 1 card reader (čak i za XD kartice mog Olympusa)... Jedino mi je višak ova grafička X1600 pošto sam nemam neku nameru da se igram, a za 3d aplikacije dovoljna je i integrisana. Ovako, verovatno mi ovo čudo zbog toga (nepotrebno) troši više struje pa batrerija kraće traje, ali zato mi grafika ne troši radnu memoriju (koje uzgred ima 1gb). Zasad mi je višak i ova integrisana web kamera od čak 1.3mp - čemu li to služi, pa za web je valjda previše i 640x480. Bolje da su mi umesto nje ostavili neki com/lpt port, ovako moram da kupujem usb adaptere

Iz MSI-ja su bili fini pa su stavili 6cell 4400 bateriju koja je pri prvom punjenju izdržala nešto preko 2 sata iako sam dosta experimentisao uključivanjem bluetooth-a, kompresijom CD-a u mp3 i wma, čak sam stigao i da prebacim 2 minuta DV materijala u DivX pomoću Virtual Dub-a.

U radu je 10/20% brži od mog desktop računara (Barton 2500+, GeForce 5600, 768mb ram) u audio/video aplikacijama...

Šta mi je zasmetalo - nekako mi je spoljna plastika od koje je napravljen notebook suviše tanka, ugiba se kao lim na japanskim kolima. Tastatura je relativno dobra, tasteri su normalne veličine, mada mi se dešava da mi neki tasteri ne odreaguju na moj uobičajeni pritisak na tastaturu. Tako mi i treba kada na desktopu kucam na original IBM AT tastaturi od pre desetak godina koja je još uvek najbolje koju je neko napravio, a uzgred i NEMA WINDOWS TASTERE

Nadam se da neću morati da koristim garanciju koja je (pohvalno) 2 godine za mašinu a 1 godinu na bateriju. U paketu su i Targus-ova torba i miš "sa kablom" (koji će pod hitno dobiti bežičnog zamenika).

I na kraju, kupovinom ovog MSI-ja obradovao sam i sinovce: pored toga što sad imaju više vremena za igru na desktopu, dobili su na poklon - MSI-jev usb mp3/wma/fm player/recorder sa 256MB interne memorije + mesto za SD kartice.

Eto, nadam se da će ovo nekome da koristi

Aleksandar
alazovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.9.2006, 20:40   #15
Jack In The Box
Član
 
Član od: 7.12.2005.
Poruke: 314
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 17 puta na 13 poruka
Određen forumom Re: Da li uzeti MSI?

MSI S270 sam kupio negde u martu. Ima procesor AMD Turionon MT-32. Originalno je imao 512 MB rama (bio je Twin Mos), ali sam mu ja dodao još 512 MB (Transcend). Iako su moduli od različitih proizvodjača, rade besprekorno. Baterija traje od 2,5 do 3,5 sati u zavisnosti od toga šta radim. Kada je samo Office, onda gura do 3,5. Baterija je isto 4400, ali valjda manji ekran uzrokuje tu uštedu pa baterija traje malo duže nego kod 655. Plastika je OK. Mala zamerka je na račun tastature, koja se pod levom rukom ugiba malo više nego pod desnom, ali to nije tako strašno (brzo se navikne). Plastika je prilično solidna, a ostalo je manje više isto: torba, miš, garancija dve godine...
Imao sam problem sa programom Everest (postoji tema o tome) koji mi je rušio sistem i uzrokovao BSoD. Kasnije sam otkrio na Everestovom forumu da se to dešava kod nekih sistema. Inače, sve radi vrlo dobro i prilično sam zadovoljan....
Jack In The Box je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.9.2006, 20:54   #16
1r0nM4n
Novi član
 
Član od: 10.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 21
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 4 puta na jednoj poruci
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku 1r0nM4n Slanje poruke preko MSN-a korisniku 1r0nM4n Slanje poruke preko Yahooa korisniku 1r0nM4n
Određen forumom Re: Da li uzeti MSI?

Citat:
Ja sam upravo kupio ovu M655-icu na promociji pre jedno nedelju dana. Nije loš notebook, ima sve što mi je palo na pamet

Zanimljivo je to što pakom na početnoj strani sajta i dalje drži reklamu za taj laptop. Možda im je to marketinški potez, da vide koliko je još potencijalnih kupaca zainteresovano pa da onda krenu ponovo u prodaju tog modela

Citat:
Eto, nadam se da će ovo nekome da koristi
Sigurno Hvala na detaljnom izlaganju..

p0z
1r0nM4n je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.9.2006, 12:13   #17
alazovic
Novi član
 
Član od: 4.9.2006.
Poruke: 6
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Da li uzeti MSI?

Citat:
1r0nM4n kaže:
A zašto ovog modela nema na MSI sajtu?
Pojavio se juce i na zvanicnom MSI sajtu...

http://www.msi.com.tw/program/produc...ng.php?UID=625

L.A.
alazovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
nF4 s754 matična? Erdeljan Boris ŠDK - Osnovne komponente 24 9.9.2006 21:12


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 10:47.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com