Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Aplikativni softver

Aplikativni softver Svi programi i alati koji se ne uklapaju ni u jednu od ponuđenih kategorija

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 4.11.2009, 13:27   #1
Deki
Član
 
Član od: 29.5.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 95
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Problem Real Player!!!!

Koristim real player free vec duze vreme,i zadovoljan sam,medjutim od pre par dana mi se ne pojavljuje na klipovima download jezicak sa kojima se skidaju klipovi.Pokusao sam na podesavanjima,i nista se ne desava.Posle toga sam nekoliko puta reinstalirao real player i opet se nista ne desava!! Da li neko mozda ima ideju sta to moze da bude????Unapred zahvalan...Pozzzz svimaaa...
Deki je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.11.2009, 14:41   #2
ilic stefan
Veteran
 
Član od: 19.5.2009.
Poruke: 914
Zahvalnice: 91
Zahvaljeno 147 puta na 101 poruka
Određen forumom Re: Problem Real Player!!!!

Ako ne uspeš da to središ onda probaj bs player. Dobar i veoma pouzdan, a možeš da skineš i k-like mega codec pack pa uz njega dobiješ i media player classic. Odličan za klipove.
ilic stefan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.11.2009, 15:09   #3
Deki
Član
 
Član od: 29.5.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 95
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Problem Real Player!!!!

Ma imam bs player,ali mi treba za downloadovanje klipova sa you tube-a recimo,a bs player to ne moze
Deki je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.11.2009, 16:02   #4
miša topola
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.4.2009.
Lokacija: MMO Bay
Poruke: 8.310
Zahvalnice: 1.028
Zahvaljeno 1.400 puta na 1.155 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku miša topola Slanje poruke preko AIM-a korisniku miša topola Slanje poruke preko MSN-a korisniku miša topola Slanje poruke preko Yahooa korisniku miša topola Slanje poruke preko Skypea korisniku miša topola
Određen forumom Re: Problem Real Player!!!!

Skini VDownloader preko njega možeš da skidaš klipove i muziku sa YouTube-a.
miša topola je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.11.2009, 16:53   #5
Kisr
Veteran
 
Član od: 1.7.2007.
Lokacija: Lost*in*space...And*time!
Poruke: 1.051
Zahvalnice: 403
Zahvaljeno 286 puta na 170 poruka
Određen forumom Re: Problem Real Player!!!!

Koji internet pregledac koristis jer se meni desavalo da posle apdejta fajerfoksa prestane da se pojavljuje taj jezicak.Btw moja preporuka ti je da skines orbit downloader i onda ce ti se pojavljivati isti takav jezicak na kome pise get it,samo kliknes na to i mozes da skidas skoro svaki flash video sa bilo kog sajta,pa i sa youtube naravno.Imas i sjajnu ekstenziju za firefox download helper koja obavlja posao,kao i web video downloader,ali mislim da je orbit keva za to jer jedini od svih ovih stvarcica skida klipove punom brzinom,za razliku od download helper-a koji skida 3 puta manjom brzinom.
Kisr je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Kisr na korisnoj poruci:
Deki (4.11.2009)
Stara 4.11.2009, 20:20   #6
Deki
Član
 
Član od: 29.5.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 95
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Problem Real Player!!!!

Tacno tako,onog momenta kad sam uradio apdejt firefoxa,tok momenta mi je i nestao jezicak!Mogu li to nekako da resim ili ne?Inace,skinuo sam orbit i probao sam ga,odlican je.Hvala puno
Deki je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.11.2009, 20:36   #7
Basa Mrkalj
V.I.P. Zaštita
 
Član od: 18.5.2008.
Lokacija: Prokuplje
Poruke: 1.505
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 425 puta na 385 poruka
Određen forumom Re: Problem Real Player!!!!

Imas brate extenziju za Firefox downloadhelper, koji skida sve, sta ce ti Ril plejer. Instaliras Gom i bog da te vidi, jos Klite Kodeck i nema sta ne mozes da otvoris.
Basa Mrkalj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.2.2013, 14:42   #8
Sektor
Član
 
Član od: 6.9.2012.
Poruke: 31
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Problem Real Player!!!!

Imam problem. Na primer, skinem neki video fajl sa youtubea, filmovizije ... preko real playera ,i on ga uvek skine u flv formatu. Medjutim kada ga narezem na Dvd Cd, ne moze da ga cita DvD player (ne podrzava ovaj format videa), a meni treba da bih mogao da gledam preko DvD-a. Pokusao sam i da konvertujem taj flv fajl u .avi(dVix) format koga cita DvD, ali ,em dugo traje, em smanji drasticno kvalitet videa, koji bude posle jedva gledljiv. Sta je resenje ??? Mogu li da podesim real player da skida snimke direkno u avi formatu, kako to da uradim ? Postoji li neki drugi programcic preko koga mogu da skidam snimke u .avi formatu direktno, ili neki converter koji ne smanjuje kvalitet videa, kada se konvertuje ???
Sektor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.2.2013, 14:53   #9
sale94
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.4.2011.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.600
Zahvalnice: 2.080
Zahvaljeno 1.638 puta na 1.357 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku sale94
Određen forumom Re: Problem Real Player!!!!

Kolko puta vise da vam ponavljam skini te ono sto i ja plugin za yt download u originalnom kvalitetu onako kako je i postavljen primer neko postavi na yt mp4 1080 i 720p/480p ovaj plugin nudi izbor koju cete verziju preuzeti bilo to flv ili mp4 kvalitet se ne gubi a download je maksimalan.

Zove se Fastesttube dostupan za mozzilu chrome i operu ali najbolje radi na operi zato sto se integrise diretkno u yt pored dugmeta share.

Btw real player je bagovito njesra jos odavno isto kao i nero.

Poslednja ispravka: sale94 (16.2.2013 u 15:01)
sale94 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku sale94 na korisnoj poruci:
Sektor (16.2.2013)
Stara 16.2.2013, 16:16   #10
Sektor
Član
 
Član od: 6.9.2012.
Poruke: 31
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Problem Real Player!!!!

Ali ja bih hteo sa drugih sajtova da skidam video ,a ne
samo sa youtubea, postoji li neki program osim real playera koji moze da skida fajlove u avi formatu, ili kako da podesim real player da skida direktno avi format, a ne flv. Molim vas za pomoc, bas bi mi znacilo ...
Sektor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.2.2013, 16:21   #11
cane.prebranac
Starosedelac
 
Član od: 14.6.2011.
Poruke: 2.250
Zahvalnice: 137
Zahvaljeno 440 puta na 399 poruka
Određen forumom Re: Problem Real Player!!!!

Druze,a sto ti ne bi koristio torente kao svaki posten covek?
cane.prebranac je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.2.2013, 16:55   #12
ilidan
V.I.P. Video/TV softver
 
Član od: 24.12.2005.
Poruke: 1.700
Zahvalnice: 140
Zahvaljeno 462 puta na 359 poruka
Određen forumom Re: Problem Real Player!!!!

Citat:
Sektor kaže: Pregled poruke
Imam problem. Na primer, skinem neki video fajl sa youtubea, filmovizije ... preko real playera ,i on ga uvek skine u flv formatu. Medjutim kada ga narezem na Dvd Cd, ne moze da ga cita DvD player (ne podrzava ovaj format videa), a meni treba da bih mogao da gledam preko DvD-a. Pokusao sam i da konvertujem taj flv fajl u .avi(dVix) format koga cita DvD, ali ,em dugo traje, em smanji drasticno kvalitet videa, koji bude posle jedva gledljiv. Sta je resenje ??? Mogu li da podesim real player da skida snimke direkno u avi formatu, kako to da uradim ? Postoji li neki drugi programcic preko koga mogu da skidam snimke u .avi formatu direktno, ili neki converter koji ne smanjuje kvalitet videa, kada se konvertuje ???
Nikako ne možeš sa YT da skineš AVI format jer YT ne nudi video u tom formatu. Ako hoćeš da gledaš taj video na DVD plejeru moraćeš da ga rekompresuješ u AVI. Čak i da postoji mogućnost da Real Player ili neki drugi YT download menadžer "skida u AVI" to znači da će on interno rekompresovati fajl. A to će sigurno uraditi lošije od onog što ti možeš da uradiš sa nekim specijalizovanim konverterom.
Rešenje je da skidaš što kvalitetniji fajl sa YT i sličnih sajtova, najbolje 720p verziju pa da sam rekompresuješ u AVI. Evo ti primer kako i čime. Dobar plugin za to je DownloadHelper za Firefox ili ovo što je sale94 naveo jer ti nudi sve verzije i rezolucije koje YT ima na serveru.
P.S. Maksimalna rezolucija koju DVD plejer podržava je 720x576 pa vodi računa o tome. Slobodno može manja rezolucija, veća nikako.
Citat:
sale94 kaže: Pregled poruke
Kolko puta vise da vam ponavljam skini te ono sto i ja plugin za yt download u originalnom kvalitetu onako kako je i postavljen primer neko postavi na yt mp4 1080 i 720p/480p ovaj plugin nudi izbor koju cete verziju preuzeti bilo to flv ili mp4 kvalitet se ne gubi a download je maksimalan.

Zove se Fastesttube dostupan za mozzilu chrome i operu ali najbolje radi na operi zato sto se integrise diretkno u yt pored dugmeta share.

Btw real player je bagovito njesra jos odavno isto kao i nero.
Ne možeš da skineš video u originalnom kvalitetu, onako kako je postavljen zato što YT, a i skoro svi ostali sajtovi uvek rekompresuju video. Možeš samo da skineš video u originalnoj rezoluciji jer YT i ostali uvek nude više rezolucija sve do originalne.
ilidan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku ilidan na korisnoj poruci:
sale94 (16.2.2013), Sektor (16.2.2013), Spawn BG (16.2.2013)
Stara 16.2.2013, 19:32   #13
sale94
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.4.2011.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.600
Zahvalnice: 2.080
Zahvaljeno 1.638 puta na 1.357 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku sale94
Određen forumom Re: Problem Real Player!!!!

@ Ilidan nisi me razumeo ili sam se ja pogresno izrazio mislio sam na isti kvalitet kao sto ga ja vidim prilikom pustanja samog videa,znaci nisam mislio striktno na originalan kvalitet ali nesto jako prilblizno tome, a i znam i sam da yt zaista pravi pometnju sa kompresijom cak i na 1080p snimcima skrnave bez razloga.
sale94 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.2.2013, 22:31   #14
ilidan
V.I.P. Video/TV softver
 
Član od: 24.12.2005.
Poruke: 1.700
Zahvalnice: 140
Zahvaljeno 462 puta na 359 poruka
Određen forumom Re: Problem Real Player!!!!

Yep, sorry, nismo se razumeli. Vidiš, meni je normalno da video sa YT i sličnih sajtova skidam takav kakav jeste i pri tome biram obično 720p ili najveću koja postoji ako 720p nije dostupna.

Potpuno sam zaboravio da postoje download-eri koji ti nude da skinu video u bilo kom formatu a u stvari interno odrade prilično nekvalitetnu rekompresiju u taj format. Mislim da Freemake radi tako nešto.
ilidan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.2.2013, 23:32   #15
sale94
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.4.2011.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.600
Zahvalnice: 2.080
Zahvaljeno 1.638 puta na 1.357 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku sale94
Određen forumom Re: Problem Real Player!!!!

Pa to je zato je onaj plugin sto sam rekao cool zato sto prosto pravi direct link, a ne koristi java skript dekodere i rekompresiju. Inace najocajniji program te vrste je ujedno i najpopularniji, pod neoriginalnim nazivom Youtobe downloader ko je koristio seca se da je u proslim verzijama download isao oko 30-40kb umesto 200 recimo. Evo na ovu nesrecu od programa sam mislio valjda su popravili barem neke stvari od tada.
sale94 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku sale94 na korisnoj poruci:
Sladjan85 (18.2.2013)
Stara 17.2.2013, 2:37   #16
ilidan
V.I.P. Video/TV softver
 
Član od: 24.12.2005.
Poruke: 1.700
Zahvalnice: 140
Zahvaljeno 462 puta na 359 poruka
Određen forumom Re: Problem Real Player!!!!

Između ostalog. Mada, mislim da i Download Helper za FF nudi neku mogućnost da se aktivira konverter. Užas je koliko su spremni da žrtvuju kvalitet zarad, ne jednostavnosti jer je to moguće postići i zadržati kvalitet, već brzine kojom će program da završi posao.

Podesiš nezahtevne i nekvalitetne opcije i uz dovoljno sporu vezu (ili download) izgleda kao da program zaista skida u željeni format. Bar su ovi za YTD napisali da konvertuje.

P.S. Nisam znao da Fastesttube postoji i za ostale brauzere. Ranije je postojala verzija samo za Operu.
ilidan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku ilidan na korisnoj poruci:
sale94 (17.2.2013)
Stara 17.2.2013, 21:29   #17
Spawn BG
V.I.P.
 
Član od: 26.12.2005.
Lokacija: Open in new tab
Poruke: 1.507
Zahvalnice: 409
Zahvaljeno 344 puta na 280 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Spawn BG
Određen forumom Re: Problem Real Player!!!!

Download helper ima opciju konvertovanja ako skines i instaliiras njihov konverter koji, gle cuda, nije dz. Zato je bolja varijanta skinuti najbolju dostupnu verziju (DH nudi sve koje su dostupne) i konvertovati nekim programom koji inace koristis i znas da izvuces najbolje iz njega (npr. format factory).
Spawn BG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.2.2013, 21:38   #18
sale94
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.4.2011.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.600
Zahvalnice: 2.080
Zahvaljeno 1.638 puta na 1.357 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku sale94
Određen forumom Re: Problem Real Player!!!!

Spawn pa ja mislim da bi konvertovanje sa factory. imalo smisla samo u slucaju da je fajl izrazito los u zvuku. da je prigusen i to, inace konvertovanje vec konverovanog videa no way. to je uzas. Ja konkretan scenario nadjem pesmu na yt recimo gledam da je HQ.

Poslusam kako zvuci par verzija, i onda preko fastesttube skinem u najvecoj velicini,recimo 720p mp4 i onda ubacim u format factory i izvezem u mp3 i to mi je najbolje rezultate apsolutno davalo dosad.
sale94 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.2.2013, 10:33   #19
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.660
Zahvalnice: 2.261
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Problem Real Player!!!!

Citat:
sale94 kaže: Pregled poruke
Ja konkretan scenario nadjem pesmu na yt recimo gledam da je HQ.

Poslusam kako zvuci par verzija, i onda preko fastesttube skinem u najvecoj velicini,recimo 720p mp4 i onda ubacim u format factory i izvezem u mp3 i to mi je najbolje rezultate apsolutno davalo dosad.
Što ne skineš onda pesmu direktno? Hint: Songr.
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.2.2013, 10:42   #20
sale94
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.4.2011.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.600
Zahvalnice: 2.080
Zahvaljeno 1.638 puta na 1.357 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku sale94
Određen forumom Re: Problem Real Player!!!!

@Zoni pa cisto zbog toga sto me mrzi da sad idem na sku**l m*3 il tako nesto ovako krstarim yt i ako nadjem nesto sto mi se dopada opalim download, a da ne spominjem sto na yt imaju neki rariteti i remixevi kojih nema na netu.
sale94 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku sale94 na korisnoj poruci:
Sladjan85 (18.2.2013)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
real player

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Problem sa TASKBAROM Dapper Operativni sistemi 6 11.12.2008 17:01
MP4 player transfer problem pakito Foto i audio/video 3 30.11.2007 1:43
KM Player, problem? PeTkO Aplikativni softver 4 19.6.2007 14:12
HDD Problem! Veeeeliki dosadni frustrirajuci problem!!! paretimpar Nosači podataka 6 18.6.2007 1:42
Veliki problem sa RAM memorijom leka Kvarovi 10 27.7.2006 10:17


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 14:11.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com