Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Foto i audio/video
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Foto i audio/video Fotoaparati, Televizori, MP3 i DVD/DivX plejeri...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 12.6.2006, 21:33   #1
JANKEC
Novi član
 
Član od: 19.12.2005.
Lokacija: Kraljevo
Poruke: 20
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Question WinFast TV2000 XP Expert + SBB

Da li je moguće uz pomoć nekog software-a gledati scramblovane kanale sa SBB-a na gore pomenutoj kartici i na koji način?
Sa sigurnošću znam da je sličan postupak moguće izvesti kada su u pitanju SkySat kartice, tj. za gledanje satelitskih scramblovanih kanala.
JANKEC je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.6.2006, 0:50   #2
stavrov
Član
 
Član od: 8.1.2006.
Poruke: 42
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: WinFast TV2000 XP Expert + SBB

Nazalost, te dve tehnologije se puno razlikuju. Konkretni rezultati koji su dobijeni kod nas su vrlo slabi , da ne kazem jadni.
Moze samo donekle da se dekodiraju pojedini kanali, ali je slika crno-bela, drhtava i nema zvuka .
Za to se koristi program DScaler (koji inace sluzi za pracenje TV programa), pa se u njemu ukljuce pojedini filteri koji sluze za dekodiranje. Te filtere prave nasa braca Rusi, ali za svoje potrebe. Kako se koriste razliciti sistemi skremblovanja kod nas i u Rusiji, ti filteri kada se primene kod nas daju slabe rezultate.
Ja imam karticu slicnu tvojoj, samo nije Expert. Nisam uspeo da je nateram da radi sa DScalerom , mada nisam previse ni cackao. Ocekujem verziju 5 tog programa, koja bi trebala bolje da radi i bolje da podrzava Leadtekove TV karte.
Mozes vise o ovome naci na forumima na www.benchmark.co.yu i www.elitesecurity.org. Nadam se da moderatori nece obrisati ovaj post zbog reklame drugih foruma, ali ipak cilj svega ovoga je da uputimo ljude zeljne znanja gde mogu to znanje da nadju .
Pozdrav
stavrov je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.6.2006, 18:33   #3
vladale
eat, sleep & blink
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: Leskovac
Poruke: 1.685
Zahvalnice: 139
Zahvaljeno 180 puta na 137 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku vladale
Određen forumom Re: WinFast TV2000 XP Expert + SBB

Citat:
JANKEC kaže:
Da li je moguće uz pomoć nekog software-a gledati scramblovane kanale sa SBB-a na gore pomenutoj kartici i na koji način?
Sa sigurnošću znam da je sličan postupak moguće izvesti kada su u pitanju SkySat kartice, tj. za gledanje satelitskih scramblovanih kanala.
Nisam siguran da li će raditi preko te kartice, ali probaj da skineš program DScaler i odgovarajuće plugine za njega.
vladale je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.6.2006, 18:50   #4
JANKEC
Novi član
 
Član od: 19.12.2005.
Lokacija: Kraljevo
Poruke: 20
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: WinFast TV2000 XP Expert + SBB

I ja sam probao DScaler i nisam uspeo da "nateram" karticu da radi sa njim. Da ne pričam tek o podršci za daljinac... Jedino mi, znači, ostaje da čekam tu najavljenu verziju programa. Hvala u svakom slučaju!
JANKEC je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.6.2006, 0:54   #5
stavrov
Član
 
Član od: 8.1.2006.
Poruke: 42
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: WinFast TV2000 XP Expert + SBB

DScaler se najgore snalazi sa Leadtek TV kartama (u odnosu na druge brendove). U podesavanju programa imas da biras proizvodjaca karte, kao i kakav je tjuner na njoj. E sad, kako se proizvode razlicite verzije kar(t)ica za razlicita trzista, tako se kod njih ugradjuju i razliciti tjuneri. Pa sad ti treba u padajucoj listi da ubodes koji je tjuner na tvojoj. Program izbaci upozorenje da mozes ostetiti BIOS kartice ako odaberes pogresan tjuner . (Na nekom forumu kod nas sam procitao da je neko oporavio svoju karticu posle takvog malera.) Mozes da saznas koji ti je tjuner na kartici ako skines nalepnicu sa njega pa je vratis. Ovo verovatno povlaci ponistenje garancije, ako je ista ima .
Kako god okrenes, d**e nam otpozadi.
A jos jedna osobina Dscalera je sto pristupa kartici na niskom nivou (ne koristi WDM drajvere). To je dobro sto moze da se koriste neke naprednije funkcije (i dekodiranje skremblovanih kanala spada u njih). Kod Leadtekovih kartica je to ujedno i problem - kada ugasis DScaler i pokrenes Leadtekov softver WinFast PVR, on radi sa velikim smetnjama na slici i ne mozes da pratis program sve dok ne restartujes kompjuter . Mene mrzi da to radim, a koristim i torrent download - njega ne valja prekidati.
Na kraju sam digao ruke od Dscalera i kao sto sam ranije napisao - cekam verziju 5 koja bi trebala ove stvari da dovede u red. Najveci biser ce biti ako stari plug-inovi ne budu mogli da rade sa novom verzijom Dscalera .
Pozdrav
stavrov je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Leadtek Winfast TV 2000XP - Expert ja1282000 Grafika 19 27.3.2009 0:42
Leadtek WinFast 2000XP Expert Devil Grafika 20 22.5.2006 23:44
Leadtek WinFast 2000 Expert i NTSC VHS problem MR.BIG Video/TV softver 4 8.3.2006 11:03
WinFast TV 2000 XP Expert JANKEC Video/TV softver 11 25.2.2006 10:28
LEADTEK WinFast TV2000XP EXPERT Ilic Marko Grafika 11 10.12.2005 18:39


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 11:21.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com