Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Internet usluge

Internet usluge Provajderi, načini povezivanja...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 7.12.2008, 1:49   #681
RaKuN_s_NeOnKoM
Član
 
Član od: 27.9.2006.
Lokacija: Sombor
Poruke: 227
Zahvalnice: 92
Zahvaljeno 51 puta na 31 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku RaKuN_s_NeOnKoM Slanje poruke preko Skypea korisniku RaKuN_s_NeOnKoM
Određen forumom Re: Telekom ADSL

Da li je ovo samo u mom sluchaju ili svima? Koristim "2mbit" paket ali je u praksi max brzina jednaka brzini od 1.7mbit [215kb/sec]. Aj sad u redu da napishu na sajtu brzina 1.7, ali oni to prodaju po brzini 2.0, nema smisla...kod SBBa za manje pare tamo gde u ponudi pishe 2mbit tolko i radi u praksi. -.- Plus SBB ima brzinu od 3mbit za 2700 din, a Telekom ADSL paket od "2mbit" (odnosno 1.7) je isto 2700din. :S

P.S. da li je josh nekome danas prsavala veza? =/ nije mi se deshavalo pola godine i evo danas 3 puta u roku od 2 sata...
RaKuN_s_NeOnKoM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.12.2008, 18:53   #682
Kisr
Veteran
 
Član od: 1.7.2007.
Lokacija: Lost*in*space...And*time!
Poruke: 1.051
Zahvalnice: 403
Zahvaljeno 286 puta na 170 poruka
Određen forumom Re: Telekom ADSL

Prijatelju i kod mene je ista situacija sa tim paketom.Maksimalna brzina koju sam ikada imao na speedtest-u je 1800/150,ali skoro uvek pokazuje oko 1730/140 a cesto i ispod 1700!Kada nesto skidam brzina je 210-215 kbps.
Kisr je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.12.2008, 4:40   #683
Горски_Штаб
Član
 
Član od: 21.12.2008.
Lokacija: Velika Srbija
Poruke: 126
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 35 puta na 21 poruka
Određen forumom Re: Telekom ADSL

Zahvtev za ovaj nesrecni telekomov ADSL sam podneo pre vise od 4 meseca ,i do dana danasnjeg -nista .NJihov odgovor je da nema portova ,i da ko zna kad ce ih biti .Da li je neko od vas imao slicna iskustva i koga mora da platim/poznajem da bi mi to uradili?
Горски_Штаб je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.12.2008, 7:33   #684
paulvandyk68
Banned
 
Član od: 21.9.2007.
Lokacija: Zrenjanin
Poruke: 1.974
Zahvalnice: 278
Zahvaljeno 353 puta na 278 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku paulvandyk68
Određen forumom Re: Telekom ADSL

Citat:
Горски_Штаб kaže: Pregled poruke
Zahvtev za ovaj nesrecni telekomov ADSL sam podneo pre vise od 4 meseca ,i do dana danasnjeg -nista .NJihov odgovor je da nema portova ,i da ko zna kad ce ih biti .Da li je neko od vas imao slicna iskustva i koga mora da platim/poznajem da bi mi to uradili?
Zasto se ne opredelis za nesto drugo recimo bezicni? Za adsl bi trebalo da poznajes nekog u Telekomu da malo pogura stvar.
paulvandyk68 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.12.2008, 12:29   #685
Kisr
Veteran
 
Član od: 1.7.2007.
Lokacija: Lost*in*space...And*time!
Poruke: 1.051
Zahvalnice: 403
Zahvaljeno 286 puta na 170 poruka
Određen forumom Re: Telekom ADSL

Cetiri meseca!?Ja sam se prijavio u septembru 2006 a dobio sam ga krajem jula ove godine,a razlog je bio isti,nema slobodnih portova.Sta da ti kazem,strpljenja ili vidi kakve su mogucnosti za wireless.
Kisr je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.12.2008, 13:28   #686
redsi
Član
 
Član od: 29.6.2006.
Lokacija: Smederevo
Poruke: 135
Zahvalnice: 25
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Telekom ADSL

Citat:
Горски_Штаб kaže: Pregled poruke
Zahvtev za ovaj nesrecni telekomov ADSL sam podneo pre vise od 4 meseca ,i do dana danasnjeg -nista .NJihov odgovor je da nema portova ,i da ko zna kad ce ih biti .Da li je neko od vas imao slicna iskustva i koga mora da platim/poznajem da bi mi to uradili?
prijatelju i ja sam imao isti problem ja sam se prijavio u martu ove godine i evo dobio pre mesec dana...i evo sad nekako sljaka ali sam ga konacno docekao sta da ti pricam,cekaj sta drugo...pOzZ!
redsi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.12.2008, 3:08   #687
Горски_Штаб
Član
 
Član od: 21.12.2008.
Lokacija: Velika Srbija
Poruke: 126
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 35 puta na 21 poruka
Određen forumom Re: Telekom ADSL

Citat:
redsi kaže: Pregled poruke
prijatelju i ja sam imao isti problem ja sam se prijavio u martu ove godine i evo dobio pre mesec dana...i evo sad nekako sljaka ali sam ga konacno docekao sta da ti pricam,cekaj sta drugo...pOzZ!

Izgleda da cu morati ,al mi nije jasno da u centru nbg nema mesta na centrali ,nedopustivo za glavni grad koji je kao neka metropola ,metropola bez interneta.
Skoro sam saznao jedan lik u mojoj zgradi ceka vec skoro godinu dana ,znaci da prosirenja davno nije bilo .
Горски_Штаб je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.12.2008, 11:36   #688
taXicity
Član
 
Član od: 25.8.2007.
Lokacija: Leskovac
Poruke: 415
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 63 puta na 40 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku taXicity Slanje poruke preko Skypea korisniku taXicity
Određen forumom Re: Telekom ADSL

Ma nema veze gde si, mnogo ljudi ceka, ko sto si video. Nije problem u lokaciji vec u samom Lelekomu. Ja sam pre godinu dana podneo zahtev i ceako sam otprilike nedelju dana. Tad je Telekom ADSL bio kao nova usluga omiljenog nam monopoliste i nije bilo problema. Sada se napravila guzva, povecao se broj korisnika a oni ne bi bilo "oni" kad bi bili spremni da odgovore na sve zahteve (potencijalnih) korisnika. Patience my friends
taXicity je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.1.2009, 19:56   #689
Jenkiduduldu
Član
 
Član od: 9.4.2007.
Lokacija: Somwhere, over the rainbow...
Poruke: 337
Zahvalnice: 99
Zahvaljeno 19 puta na 14 poruka
Question Re: Telekom ADSL

Koristim telekomov adsl paket (koji su valjda od prvog ubrzali na 1024 kbs. Od 1 januara kada skidam preko JDownloadera (preko dana) pokazuje mi brzinu oko 30kbs. Cini mi se da se uvece posle 2h ujutro brzina penje na 115kbs. Jel se ovo desava svim korisnicima Telekomovog adsl-a?
Jenkiduduldu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.1.2009, 21:11   #690
Veljko the King
Veteran
 
Član od: 4.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 513
Zahvalnice: 114
Zahvaljeno 72 puta na 46 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Veljko the King Slanje poruke preko Skypea korisniku Veljko the King
Određen forumom Re: Telekom ADSL

Predpostavljam da skidash sa rapidshare-a.Jedino resenje ti je da kupish premium.
Veljko the King je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.1.2009, 21:17   #691
Jenkiduduldu
Član
 
Član od: 9.4.2007.
Lokacija: Somwhere, over the rainbow...
Poruke: 337
Zahvalnice: 99
Zahvaljeno 19 puta na 14 poruka
Arrow Re: Telekom ADSL

Citat:
Veljko the King kaže: Pregled poruke
Predpostavljam da skidash sa rapidshare-a.Jedino resenje ti je da kupish premium.
Da skidam sa rapida. Znaci to u stvari nije do Telekoma nego do samog Rapidshare-a i propusnog opsega koji oni obezbedjuju za svoje Free User-e?
Jenkiduduldu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.1.2009, 21:53   #692
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Telekom ADSL

Imaš informacije o tome u starijim temama
Iris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.1.2009, 23:15   #693
Gordon Freeman
Starosedelac
 
Član od: 19.1.2007.
Lokacija: KG,West Side! Gang:West Coast!
Poruke: 1.604
Zahvalnice: 712
Zahvaljeno 413 puta na 230 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Gordon Freeman
Određen forumom Re: Telekom ADSL

Citat:
Jenkiduduldu kaže: Pregled poruke
Da skidam sa rapida. Znaci to u stvari nije do Telekoma nego do samog Rapidshare-a i propusnog opsega koji oni obezbedjuju za svoje Free User-e?
E a ja msilim da je do telekoma posto veza ionako puca(pripuckava ,zovi kako oces) ubiboze posle 14h ,da ipak nije do rapida posto od 2 unoc do 2 popodne tera dl (Meni) oko 106kbps ..a posle se menja od 25 do 75 pa stane i tako u krug....misim i kad skidam nesto "direktno" ,puca veza na isti nacin....

valjda ce se srediti ,nesto je slicno bilo i prosli put kad su ubrzavali net...
Gordon Freeman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.1.2009, 23:56   #694
Mr.Deeds
Starosedelac
 
Član od: 11.9.2006.
Lokacija: Nedodjija
Poruke: 1.508
Zahvalnice: 582
Zahvaljeno 139 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mr.Deeds
Određen forumom Re: Telekom ADSL

Pa dobro tako mozda prvih nedelju dve, posle ce biti normalno sigurno...
Mr.Deeds je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.1.2009, 1:06   #695
dzambo
Starosedelac
 
Član od: 15.11.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.562
Zahvalnice: 186
Zahvaljeno 199 puta na 108 poruka
Određen forumom Re: Telekom ADSL

Citat:
Jenkiduduldu kaže: Pregled poruke
Koristim telekomov adsl paket (koji su valjda od prvog ubrzali na 1024 kbs. Od 1 januara kada skidam preko JDownloadera (preko dana) pokazuje mi brzinu oko 30kbs. Cini mi se da se uvece posle 2h ujutro brzina penje na 115kbs. Jel se ovo desava svim korisnicima Telekomovog adsl-a?
Procitaj i desavanja na http://rapidshare.com/news.html sta su novo uradili, zakinuli itd.
dzambo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.1.2009, 1:17   #696
McNAIR
Član
 
Član od: 24.9.2007.
Poruke: 216
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 18 puta na 14 poruka
Određen forumom Re: Telekom ADSL

I ja imam 1024 paket na Telekomu i dl na rapidu je katastrofa posle 13 sati.Ali nije do Telekoma jer na megauploadu radi punom brzinom.Rapidshare je znacajno limitirao free korisnike,da bih naterao da kupe premium.Ja preko dana kada skidam sa rapida paralelno skidam jos nesto jer mi ionako rapid limitira na 40kB/s.Posle 1 puste punu brzinu.
McNAIR je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.1.2009, 1:21   #697
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Telekom ADSL

Ukratko, rapid primenjuje politiku favorizovanja placenih korisnika, a ostalima koliko ostane.

Sto znaci dobar download ujutru i pre podne, a los na vece kad se ameri vrate kuci sa posla.


EDIT:
I da ne zaboravim. Postoji i hard limit od 2Mb/s za free korisnike.

Poslednja ispravka: player1 (5.1.2009 u 3:14)
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.1.2009, 14:20   #698
komunista
Član
 
Član od: 26.10.2005.
Lokacija: BG
Poruke: 88
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Telekom ADSL

Citat:
RaKuN_s_NeOnKoM kaže: Pregled poruke
Da li je ovo samo u mom sluchaju ili svima? Koristim "2mbit" paket ali je u praksi max brzina jednaka brzini od 1.7mbit [215kb/sec]. Aj sad u redu da napishu na sajtu brzina 1.7, ali oni to prodaju po brzini 2.0, nema smisla...kod SBBa za manje pare tamo gde u ponudi pishe 2mbit tolko i radi u praksi. -.- Plus SBB ima brzinu od 3mbit za 2700 din, a Telekom ADSL paket od "2mbit" (odnosno 1.7) je isto 2700din. :S

P.S. da li je josh nekome danas prsavala veza? =/ nije mi se deshavalo pola godine i evo danas 3 puta u roku od 2 sata...
ADSL tehnologija je takva sama po sebi. Postoje neki drugi forumi koji se bave tim stvarima oko odnosa suma i kvaliteta signala, same duzine parice i sve je apsolutno povezano jedno sa drugim.

Sada cu ti reci kako to sve funkcionise. U sustini svi korisnici ADSL-a "zahvataju iz iste tegle" Zavisi od toga da li je tunel pun ili ne. NIkada u praksi neces moci da postignes brzinu 2048 kb/s. U teoriji to bi znacilo da imas 256 kB/s. Zasto? Zato sto odredjen procenat odlazi na kontrolne pakete tunela i to ne mali broj. Usustini 10-15% svih paketa koji prodju kroz tvoj VPN za ADSL su "tehnicki" tj, za krajnjeg korisnika ne upotrebljivi. tako da sto se vise povecava brzina ADSLa uocljiviji je gubitak propune moci ka krajnejm korisniku, gledano pojedinacno.

Ni jedan provajder ti ne garantuje brzinu vec, maximalnu mogucu brzinu. oni ne mogu da prodaju kao 1.7 jer ce nekome mozda raditi 1.6 ili 1.1 zavisno od parice, jednostavno prodaju po onoj specifikaciji koju su oni dobili od Telekoma kao uslugu, a kod Telekoma se tako zove taj paket.

Sto se tice SBB-a Probaj izvoli pa navali ako ti treba. SBB ima drugu caku a to je da jedan soliter radi fenomenalno a ulaz pored, katastrofa. Ustvari SBB moras da probas kako radi pa da vidis da li kje to to sto si ocekivao.
komunista je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku komunista na korisnoj poruci:
A M G (10.1.2009)
Stara 11.1.2009, 2:56   #699
Cheguevara
Član
 
Član od: 4.2.2006.
Poruke: 189
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Cheguevara
Određen forumom Re: Telekom ADSL

Imao sam ranije adsl kod neobee i odlucio sam da predjem na telekom cekam jos od juna prosle godine citao sam u SK-u da je za ovu godinu planirano 200 000 novih adsl mesta, i svaki dan idem na ptt-ov sajt da vidim koga prosiruju i kako... Inace iz Veternika sam (odma' kod NS) i znam dosta ljudi koji jos cekaju, i resio sam da na fejsbuku napravim grupu sta mislite da li ce to gospoda iz telekoma videti i imamo li sanse time da ubrzamo stvari?
Cheguevara je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.1.2009, 17:09   #700
banep
Član
 
Član od: 21.3.2007.
Lokacija: N.Pazova
Poruke: 61
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Telekom ADSL

Ne znam da li jos neko ima problema od poslednjeg ubrzanja ali meni strasno lose radi net preko dana. Imam click 2 paket (2048/192 KB/s po novom). Dolazi do zagusenja preko dana (tek posle 2 ujutru je bolje) i nemoguce je igrati na stranim serverima. Cak i strane sajtove sporije otvara. Koristim operu 9.63 i radilo je sve savrseno pre ubrzanja. Koristio sam program WinMTR za proveru i lepo se vidi gde nastaje zagusenje. Zvao sam tehnicku podrsku i samo su mi rekli radi se na ubrzanju mreze. To traje preko 10 dana!!!Jel ima jos neko ovakav problem?
banep je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
adsl, telekom

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
sezam pro adsl sokratbg Internet usluge 44 26.3.2008 12:57
aDSL stize ?! Mare-kg Internet tehnologije 0 14.9.2006 15:46
ADSL u Crnoj Gori hacker_aca Internet usluge 9 21.6.2006 14:11
Telekom ADSL Milos_SD Internet usluge 1 11.5.2006 21:14
Adsl Dingo Internet usluge 13 22.12.2005 2:03


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 10:24.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com