Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 3.1.2007, 2:19   #381
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.772
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.101 puta na 2.675 poruka
Određen forumom Re: Neverwinter Nights 2

Citat:
Jim Bravura kaže:
Ne mogu se sloziti s ovim, jednostavno nisam imao taj osecaj igrajuci keca o kome mislim sve najbolje (paladin+wizard na Very Hard kombinacija ). Uz sasvim solidnu i zanimljivu pricu, itekako je trazio od igraca da razmislja uz naravno dosta taktiziranja, sto je suprotnost hack & slashu (recimo debilnom Maximusu XV). Obicno se ne pozivam na tudje misljenje kad branim nesto, ali cu ovde napraviti izuzetak. U opisu u SK, Milan Djukic rece: "Jednom kada krocite u svet NeverWinter Nightsa, tesko da cete krenuti ka bilo kom drugom naslovu" Mislis da se tako nesto moze reci za hack & slash?
Ja sam samo rekao da kec ima vise H&S nego dvojka. Ne dovoljno da ga nazoves H&S naslov, naravno.

Ipak, stvar je u percepciji, jer dok u dvojci startujes u selendri, i dok dodjes do neverwindera mozes da istrazis nekoliko "dandzena" reda radi, kec te odma baca u pricu u sred grada pa to cini pocetak zanimljivijim.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.1.2007, 12:09   #382
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.772
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.101 puta na 2.675 poruka
Određen forumom Re: Neverwinter Nights 2

E sad, da budem objektivan, evo stvari u kojima je NWN1 bio bolji:

1) Henchmen AI rutina (srecom u dvojci postoji manuelna kontola)
2) Veca tezina borbi (u NWN2 kad dobijes Stoneskin, ko da si presao u easy mod)
3) Toolset laksi za koriscenje
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.1.2007, 14:23   #383
komunista
Član
 
Član od: 26.10.2005.
Lokacija: BG
Poruke: 88
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Neverwinter Nights 2

P4 2.4 FX5900xt 1GB RAM i vuce se jedino da mu pogasim sve one detalje i cudesa kojima su se ljudi mucili da naprave a to necu. Kupujem kada primim platu ATI X800XT pa cu onda da sednem ko covek da odigram sve kako treba.
komunista je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.1.2007, 14:26   #384
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.166
Zahvalnice: 2.086
Zahvaljeno 4.923 puta na 2.859 poruka
Određen forumom Re: Neverwinter Nights 2

Neće ti ni X800XT pomoći ako igraš osnovnu verziju, pošto se 1.0 vuče i na 7900GTX...
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.1.2007, 16:50   #385
crazy_chicken
Član
 
Član od: 10.11.2006.
Poruke: 144
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 30 puta na 19 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku crazy_chicken
Određen forumom Re: Neverwinter Nights 2

Citat:
crazy_chicken kaže:
hmm...vitez...ovako onaj lik shto me je kao izvukao,postao sam njegov shegrt,ili shta vetj.Posle mi je dao neki bezvezni quest,ja sam to reshio i nikom nishta,vishe nemam nijednu opciju za dijalog kod njega.Kod Nashera imam od opcija samo da se raspitam o ratu i to je to.Kod Kapetanice Braleine ili kako vetj nemam vishe opcija,sve sam reshio.SVI SU MI DALI SVE QUESTOVE!Dve stvari koje me bune su onaj glupi lik shto je zarobio one impove kod akademije,sa njime vishe ne mogu da pricham,a tu je i jedan imp koji se kao krije sa kojim takodje ne mogu da pricham.To me buni,kao i ona bina,na njoj je samo jednom bila cela masa i onaj svirach,sada je tamo samo jedan chovek koji kao shatro gleda predstavu a zapravo nishta se ne deshava.Ne znam,neshto sam debelo propustio.A od onih silnih lokacija sada su mi ostale samo old owl well,dwarven scouts,highcliff,west harbor,fort locke, i neverwinter ,sve tri oblasti.Ne znam shta da radim,kucam se vetj nekoliko sati!
ae citiram samog sebe...ovo vetj postaje bolesno.NE mogu da verujem da ne znam shta treba da radim!Ubitju se,tako mi je stalo da predjem igru ali jednostavno ne mogu!NEmam vishe nijedan quest,nishta vishe,samo npc-eve sa kojima ne mogu ni dve rechenice da prozborim.Shto je najgore svi mi kao kazhu da idem u ember i por llast ali njih nemam na karti uopshte!I kako uopshte da postanem vitez,onaj lik shto je vetj vitez,njemu sam shegrt, i zavrshio sam neki quest za njega,ali nemam vishe opcija u dijalogu sa njim! odvaljuuuuujeeeeeem!pomagajte plz
crazy_chicken je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.1.2007, 16:59   #386
Maladikt
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2006.
Lokacija: In
Poruke: 3.207
Zahvalnice: 840
Zahvaljeno 973 puta na 624 poruka
Određen forumom Re: Neverwinter Nights 2

Citat:
Patton kaže:
Dosao sam do onog questa kada treba da nadjem Commander Tenn-a na graveyardu. Nasao sam njega i ona 3 njegova pajtosa. Dva su krenula za onaj Fort blabla, a jedan je mrtav. Kada sam se vratio do Tenn-a on kaze da je spreman da krene u Fort. Medjutim niti me prati, niti bilo sta radi. Jel on treba da mi se pridruzi partyju pa da ga odvedem u Fort ili sta? Party se sastoji od 3 lika, mozda nema mesta za cetvrtog? Napomenucu jos kada sam nasao prvog pajtosa rekao mi je da je krenuo u Fort, medjutim jos je stajao marker na mapi kao da je jos tu. Kada sam nasao drugog pajtosa, pisalo mi je u konzoli "1 / 3 found", kada sam nasao treceg (mrtvog) pisalo je "2 / 3 found". Da se nije nesto zabagovalo? U journalu mi pise da sam nasao svu trojicu.
Treba da ti se priključi kao četvrti lik kojeg ne možeš da selektuješ, već te samo prati. Što se tiče njegovih likova za prvog treba da piše 1/3, drugog 2/3, a trećeg 3/3. Ako ti u dnevniku piše da je sve ok, onda pretpostavljam da i jeste, ali ti je moj predlog da probaš sa nekim ranijim sejvom.
Maladikt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.1.2007, 20:47   #387
Patton
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Patton
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Silent Hill
Poruke: 4.647
Zahvalnice: 157
Zahvaljeno 904 puta na 493 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Patton Slanje poruke preko MSN-a korisniku Patton Slanje poruke preko Yahooa korisniku Patton
Određen forumom Re: Neverwinter Nights 2

Citat:
Maladict kaže:
Treba da ti se priključi kao četvrti lik kojeg ne možeš da selektuješ, već te samo prati. Što se tiče njegovih likova za prvog treba da piše 1/3, drugog 2/3, a trećeg 3/3. Ako ti u dnevniku piše da je sve ok, onda pretpostavljam da i jeste, ali ti je moj predlog da probaš sa nekim ranijim sejvom.
U dnevniku pise da je sve u redu... ali naravno nije! Inace ukucajte u Google-u "Commander Tann" i videcete da je on veoma popularan lik. Ima ga na svakom forumu gde ljudi postuju silne bagove u NWN2 i pljuju sa pravom po igri. Nasao sam delimicno resenje:

Pricati sa Tann-om i reci mu da cete potraziti njegove drugare. On bi kao trebao da se pridruzi party-ju, ali naravno to NE RADI, pa je potrebno malo hakovanja:

1. spustiti konzolu sa "~"
2. kucati printcreatures (zapamtiti ID Tann-a)
3. kucati partyadd ID

Tu pocinje zurka! Tann vas bez razloga napada. Ja krenuo da ga mlatim i provalio da ne mogu da ga ubijem... iako pije "Cure Serious Wounds" potion-e ko ludak, par puta mu je health bio na nuli, medjutim junacina se drzi samo tako

Slucajno snimim poziciju posle cega je napad prestao. OK rekoh Idemo dalje. Nadjem one njegove debile (Tann me ne prati kao ostali i ako broadcastujem komandu "Follow Me"). Krenem nazad u Fort, tu me saceka Vallis. Posle kraceg "razgovora", izgledao je ovako ->

Posto sam njega izmlatio udjem u Fort, niko nece da prica samnom. Opet hakerisanje:

1. spusti konzolu sa "~"
2. kucati: runscript 12_cs_tann_lv()

Uraaa! Jedan od dva questa vezano za Tann-a je resen, dobija se EXP i moze se koliko toliko nastaviti sa igrom. Ostaje quest da se Tann vrati u Fort. NEMOGUCE, zato sto Tann kulira negde na kraju mape i nece da vas prati. Probao sa komandom partyremove ID (gde je ID opet Tann-ov ID), on se iskljuci iz party-ja, ali quest nije gotov. Pricam sa njim, nista, stoji ukopan ko bandera. Ako uskoro ne nadjem resenje kako da predjem taj quest ode ovo s....nje od igre u kantu
Patton je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.1.2007, 20:52   #388
Patton
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Patton
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Silent Hill
Poruke: 4.647
Zahvalnice: 157
Zahvaljeno 904 puta na 493 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Patton Slanje poruke preko MSN-a korisniku Patton Slanje poruke preko Yahooa korisniku Patton
Određen forumom Re: Neverwinter Nights 2

Hm da... pre nego sto krenete da pljujete po meni sto pljujem ovu igru samo da kazem da je igra patchovana na 1.03. Updater mi je sa 2GB slobodnog prostora javljao da nema dovoljno mesta za onaj 100mb patch, pa sam morao da oslobodim jos. A kad snimam poziciju sa 1GB prostora gde mi je "My Documents", javlja mi da nema dovoljno prostora da snimi poziciju koja zauzima 2mb. Ustvari, ja ne znam vise ni sto igram ovo
Patton je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.1.2007, 20:53   #389
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.166
Zahvalnice: 2.086
Zahvaljeno 4.923 puta na 2.859 poruka
Određen forumom Re: Neverwinter Nights 2

Ne znam kako vam se to desilo, ja nisam imao takve probleme ni sa 1.01...
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.1.2007, 0:44   #390
Sarmatian
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 2.885
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 812 puta na 454 poruka
Određen forumom Re: Neverwinter Nights 2

Citat:
crazy_chicken kaže:
ae citiram samog sebe...ovo vetj postaje bolesno.NE mogu da verujem da ne znam shta treba da radim!Ubitju se,tako mi je stalo da predjem igru ali jednostavno ne mogu!NEmam vishe nijedan quest,nishta vishe,samo npc-eve sa kojima ne mogu ni dve rechenice da prozborim.Shto je najgore svi mi kao kazhu da idem u ember i por llast ali njih nemam na karti uopshte!I kako uopshte da postanem vitez,onaj lik shto je vetj vitez,njemu sam shegrt, i zavrshio sam neki quest za njega,ali nemam vishe opcija u dijalogu sa njim! odvaljuuuuujeeeeeem!pomagajte plz
Pa onda je verovatno bug. Ucitaj neki save i pa ponovi... To sa svircima i masom nema veze, cini mi se da je jedini problem sto nemas port llast na karti... Ovo sve ostalo tako treba...
Sarmatian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.1.2007, 0:52   #391
Sarmatian
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 2.885
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 812 puta na 454 poruka
Određen forumom Re: Neverwinter Nights 2

Citat:
Patton kaže:
Hm da... pre nego sto krenete da pljujete po meni sto pljujem ovu igru samo da kazem da je igra patchovana na 1.03. Updater mi je sa 2GB slobodnog prostora javljao da nema dovoljno mesta za onaj 100mb patch, pa sam morao da oslobodim jos. A kad snimam poziciju sa 1GB prostora gde mi je "My Documents", javlja mi da nema dovoljno prostora da snimi poziciju koja zauzima 2mb. Ustvari, ja ne znam vise ni sto igram ovo
Pa mogu samo da ponovim ono sto sam rekao chickenu. Ucitaj. Igrica ti lepo kaze: save early, save often. Sa one sa jeftinijim ulaznicama ima i druga verzija: save often and in different slots. I postoji uvek delotvorno resenje, uninstall i spases sebi zivce

Inace igra trazi oko 7gb slobodno na hardu kada se patch-uje, zato sto se cela igra backup-uje. To je uglavnom zbog onog update preko neta. Da ne bi bilo reinstalacija svaki put kad pukne veza ili se desi nesto sa serverom...
Sarmatian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.1.2007, 6:35   #392
Plagy
Član
 
Član od: 13.3.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 227
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Neverwinter Nights 2

Koje gluposti!

Kad Kelghar postane monk gubi sve skillove koje je imao pre, gubi sve featove koje imao i pochne od 1 lvl monka sa exp koji je imao kao fajter. Mnogo glupo. Jel mozda imao amneziju pa se vishe ne seca kako se pravi oruzje ili kako se udara sa sekirom. U tom trenutku je trebao Kelgar da se multyklasuje a ne da naprave *****e koje su napravili.
Plagy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.1.2007, 9:04   #393
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.772
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.101 puta na 2.675 poruka
Određen forumom Re: Neverwinter Nights 2

Multiclass bi bio totalni pointless.
dobiti 4-5 nivoa monka pri kraju igre je bezvredno i gore nego biti punokrvni fajter ili monk.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.1.2007, 9:44   #394
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: Neverwinter Nights 2

A i niko te nije terao da postajes monk.ali snaci ces se i kao takav ima dosta opreme koja ce mu dobro posluziti.
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.1.2007, 11:41   #395
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.166
Zahvalnice: 2.086
Zahvaljeno 4.923 puta na 2.859 poruka
Određen forumom Re: Neverwinter Nights 2

Citat:
player1 kaže:
Multiclass bi bio totalni pointless.
dobiti 4-5 nivoa monka pri kraju igre je bezvredno i gore nego biti punokrvni fajter ili monk.
Tu sam se i ja zeznuo. Imao sam punokrvnog fajtera koji može da bije bilo koga, a dobio monka koga može da bije bilo ko.
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.1.2007, 12:16   #396
Plagy
Član
 
Član od: 13.3.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 227
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Neverwinter Nights 2

Mislim da nije poenta dal ce da bude jachi lik ili ne. Poenta je to da je Kelgar hteo da bude Monk i ja sam mu tu pomogo. Ostvario je svoj san iako je sad slabiji u fightu. Nisam se ja iznervirao shto sam dobio lika koji je slabiji u borbi vec me je nachin prelaska u drugu klasu iznervirao.

Mislim da su se ovde mnogo zbunili shto se tiche role-playa. Ne moze neko da bude kuvar sa odredjenim iskustvom i onda odjednom prime ga da bude mashinovodja, on nezna vishe ni jaja da isprzi ali zato menja svoje kuvarsko iskustvo za iskustvo kako da vozi voz. Mislim malo je banalno poredjenje ali je u sushtini tako.

Mogli su da multiklasuju Kelgara sa jednim levelom monka a posle da ti birash pri level-upovanju dal cesh da furash fightera ili monka na dalje.
Plagy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.1.2007, 15:25   #397
komunista
Član
 
Član od: 26.10.2005.
Lokacija: BG
Poruke: 88
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Neverwinter Nights 2

Citat:
voodoo_nbgd kaže:
Neće ti ni X800XT pomoći ako igraš osnovnu verziju, pošto se 1.0 vuče i na 7900GTX...
uradio sam update na 1.3 a do kraja meseca mozda izadje i 1.3x ili 1.4 pa cu da uradim update opet. nadam se da ce onda biti igrivo
komunista je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.1.2007, 16:46   #398
Maladikt
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2006.
Lokacija: In
Poruke: 3.207
Zahvalnice: 840
Zahvaljeno 973 puta na 624 poruka
Određen forumom Re: Neverwinter Nights 2

Citat:
Sarmatian kaže:
Pa onda je verovatno bug. Ucitaj neki save i pa ponovi... To sa svircima i masom nema veze, cini mi se da je jedini problem sto nemas port llast na karti... Ovo sve ostalo tako treba...
Ako se dobro sećam Nasher ili onaj njegov lik iz NW Nine-a bi trebalo da obeleži Port Last na mapi. U svakom slučaju bi neko trebalo da ga obeleži
Maladikt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.1.2007, 17:34   #399
crazy_chicken
Član
 
Član od: 10.11.2006.
Poruke: 144
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 30 puta na 19 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku crazy_chicken
Određen forumom Re: Neverwinter Nights 2

Svi saveovi su mi zapravo quicksave!puko sam! Ne zhelim vishe da chujem nishta o nwn2.Odvalio sam od igranja,da bi me jeb3ni bug sprechio da je zavrshim.Znam da mi je ostalo dosta,al bre bash kad je postalo najzanimljivije!A sve u 3 lepe!SHALJEM PISMO BOMBU!
crazy_chicken je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.1.2007, 17:40   #400
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.772
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.101 puta na 2.675 poruka
Određen forumom Re: Neverwinter Nights 2

Pa zar nema neki Autosave malo pre toga?
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
neverwinter, neverwinter nights, neverwinter nights 2


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Neverwinter Nights FiresnakE Role-Play 238 28.5.2021 0:21


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 9:17.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com