Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Phone Zone > Aparati i oprema

Aparati i oprema Mobilni telefoni i dodaci

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 21.4.2011, 0:15   #1
Morandi
Starosedelac
 
Član od: 10.3.2008.
Lokacija: KaluCITY
Poruke: 2.362
Zahvalnice: 915
Zahvaljeno 345 puta na 249 poruka
Određen forumom LG GT540 Optimus

Da li neko poseduje ovaj telefon? Utisci, prednosti-mane ? Vidim da se moze uzeti jeftino preko mts. Koliko vidim najveca mana mu je os android v1.6, da li moze to da se unapredi?



Edit: Sad sam guglao i vidim da moze da se unapredi u verziju android 2.3
Znaci korektan telefon.

Poslednja ispravka: Morandi (21.4.2011 u 0:57)
Morandi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.4.2011, 20:32   #2
talenat
Starosedelac
 
Član od: 16.2.2010.
Lokacija: Sremeska Kamenica
Poruke: 2.128
Zahvalnice: 103
Zahvaljeno 354 puta na 278 poruka
Određen forumom Re: LG GT540 Optimus

flamingos ga ima od ljudi sa foruma,i jos neko samo se ne secam ko
ali mogu ti i ja reci sve sto te zanima.pitao si uopsteno za utiske
ovo je jedan od jeftinijih androida,pravi ga lg(ozbiljno ) koji je uspeo da se ozbiljno pozicionira na trzistu androida.nesto mu je malo visa cena sada,cak je ranije bio jeftiniji ali ti ces uzeti u paketu pa te to ne pogadja,ali i ovako spada u klasu jeftinijih androida,ali mislim da ces dobiti sasvim pristojno android iskustvo na njemu,posebno ako ti je to prvi android.
izrada je mislim za svaku pohvalu,dizajn meni licno sasvim pristojan i ok.
ekran nije kapacitinvi,ne reaguje samo jagodicu prsta,vec mozes koristiti i olovcicu ukoliko pozelis.sa druge strane,nije osetljiv kao kapacitivni,ali je i u ovom pogledu ok.rezolucija je pristojna 320x480,sam ekran je poprilicno dobar.
kamera prosecna,mozda i malo ispod globalnog proseka,ok za jedan budzet android.zvuk na zvucniku prosecan takodje,na slusalicama dobar,osim ako nisi teski audiofil koji trazi svaku najmanju manu.
nisam spomenuo procesor i ram,ali oni su dovoljni da telefon lepo funkcionise,i da se ne zapucava dok ga koristis.ima gps koji radi normalno,wifi,za 3g nisam siguran
mislim,necu da navodim svaku karakteristiku,mozes pogledati spisak na nekom sajtu pa pitaj slobodno ako te nesto zanima posebno
talenat je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku talenat na korisnoj poruci:
flamingos (21.4.2011), Morandi (21.4.2011), zajchik (25.4.2011)
Stara 21.4.2011, 22:48   #3
Morandi
Starosedelac
 
Član od: 10.3.2008.
Lokacija: KaluCITY
Poruke: 2.362
Zahvalnice: 915
Zahvaljeno 345 puta na 249 poruka
Određen forumom Re: LG GT540 Optimus

Veliko hvala.
Nisam se susretao sa androidom jos, a ne znam ni sta dobijam time.
Dakle ja se dvoumim izmedju sledeca 4: LG GT540 ; Nokia C5-O3 ; SE X10 Mini i SE x8
Dakle cini mi se da je jedina prednost SE u odnosu na LG bolja kamera sa blicem. Nokia kao nokia, kao medju autima mercedes. Svidja mi se veliki displej, dizajn ... I stvarno gledajuci nokiu i ostale telefone deluje kao igrackice..
Sta to ima android sto nema simbian,koji od njih je best value for money sta mi je najbolje u tom nekom segmentu?
Dakle znam da android ima milion aplikacija,ali da li one necemu sluze, pogotovo meni koji nemam pojma da ih koristim.
Meni uglavnom treba za slusanje fm (bitne su mi kvalitetne i glasne slusalice, svakako sam razmisljao da kupim odvojeno ako ove nisu dobre) , malo net, malo slikanje, malo poruke, volim velik displej..

Poslednja ispravka: Morandi (21.4.2011 u 22:59)
Morandi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.4.2011, 23:07   #4
talenat
Starosedelac
 
Član od: 16.2.2010.
Lokacija: Sremeska Kamenica
Poruke: 2.128
Zahvalnice: 103
Zahvaljeno 354 puta na 278 poruka
Određen forumom Re: LG GT540 Optimus

davno je prestala nokia da bude best of u telefoniji
secam se da sam skoro procitao jednu dobru recenicu tipa
'ovaj proizvod nije los i daje nadu da ce nokia uspeti da povrati nekadasnju slavu.ima svojih mana,ali i prednosti.ipak,proci ce jako mnogo vremena pre nego sto nokia napravi proizvod koji ce biti vodeci na trzistu.ako ikada...'
dakle android jeste os sadasnjosti i buducnosti,mada isto tako ne treba svakom android.dzaba da nabrajam po cemu je sve bolji android od symbiana jer cu se tesko zastaviti.mada opet,ako ne znas sta bi radio sa androidom mozda i nije os koji ce ti preterano koristiti
ja x10 ne bih uzimao,mozda model sa tastaturom ali ni on mi nije nista posebno.
kako kupujes,preko operatera ili moze i za kes?
ako je za pare mozda da ides na neki SE sa fizickom tastaturom,ali koji ce ti dati kvalitet zvuka i odlicnu kameru
talenat je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku talenat na korisnoj poruci:
Morandi (21.4.2011)
Stara 21.4.2011, 23:49   #5
flamingos
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2007.
Lokacija: Dubai
Poruke: 11.657
Zahvalnice: 1.354
Zahvaljeno 2.410 puta na 2.255 poruka
Određen forumom Re: LG GT540 Optimus

kako ne videh ovu temu boga mu? 0.0 Enivej stojim na usluzi sta treba posto iamm taj telefon,ako hoces,mogu okaciti slike,video.

Evo malo utisaka..Za 150e telefon je odlican,brz je,ima android 2.1,odlican zvucni tako da uzivanje u muzici bez slusalica moze komotno,porpilicno je glasan,prijem signala odlican,u podrucjima sa slabijim signalom isto uvek ima maximum koji ima a to podrucje.

Sto se izrade tiche zadnja strana telefona je plastika i to vrlo cvrsta rekao bih,jos uvek ima zastitnu foliju iako ga imam vec skoro pa 6 meseci i nosim ga stalno u farmericama,lagano se skida da bi se doslo do baterije,prostim povlachenjem na gore. Takodje ovo je veoma korisno jer se tim i kamera vrlo lako odrzava i cisti. odmah levo od kamere se nalazi slot za micro sd karticu uz ovaj telefon ide 2gb. Sa strane ima metlane prstenove koji mu daju vrlo ozbiljan izgled i utisak skupljeg telefona nego sto jeste. Menu i back tasteri su tac senzitiv,sa neznom plavom bojom osbvetljenja kao i tasteri home, i za pozivanje i prekidanje poziva.

Ima dva kako home scrrena koja mozes birati Lgov i androidov. A androdiov je kad se udje u meni u formi 3d kocke tj vidi se kako prelazis i skrolujes oblik kocke.

Baterija traje meni(ne kroistim wirelles,niti gps i ista slicno) oko 2,3 dana intenzivne komunikacije,s tim sto se manjuje koriscenjem surfinga logicno a kako imam paket od 600mb povremno po marketu visim i preuzmem interesatne aplikacije,gledam youtube ili citam novine.


Toliko od mene,ako ti sta treba samo reci.
flamingos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku flamingos na korisnoj poruci:
Morandi (21.4.2011)
Stara 22.4.2011, 0:03   #6
Morandi
Starosedelac
 
Član od: 10.3.2008.
Lokacija: KaluCITY
Poruke: 2.362
Zahvalnice: 915
Zahvaljeno 345 puta na 249 poruka
Određen forumom Re: LG GT540 Optimus

Ne rece mi kakve su mu slusalice, jesu komotne komforne, kvalitet zvuka na njima? Kakve su slike kamere u prostorijama?
I da ja bih uzeo mts paket za 2 soma dobijas 600min + 1.5k poruka + 1.5gb protok.
Pa da, znaci ili se x8 (ista cena) ili ovaj LG. Isao bih u subotu po telefon.
Morandi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.4.2011, 0:16   #7
flamingos
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2007.
Lokacija: Dubai
Poruke: 11.657
Zahvalnice: 1.354
Zahvaljeno 2.410 puta na 2.255 poruka
Određen forumom Re: LG GT540 Optimus

ja sam uzeo za 6000 din cena telefona, i 960din mesecno(mixnet S pkaet kod mts 600mb,600poruka,300min za pozive).

Ti imas mnogo bolji izbor od mene ja kad sma biroa imao je samo taj lg i onaj huawei,nista od se modela a samung spica valjda mi je bio preskup sad dal je to samo u nasoj poslovnici nem pojma.

Na zalost za kvalitet slusalica ti ne mogu reci,jer ih nisam upotrebljavao(neki znaju i zasto),verujem da su ok,ako si nezahtevan audiofil,ali posto ima 3,5mm dzek mzoes prikljuciti bilo koje koje ce poboljsati zvuk..meni ovkao preko nejgvoo zvucnika je sasvim ok kroz grad kada setam.

Kakve su sliek kamere..verovao ili ne meni ova kamere uz dobro osvetljenje daje veoma pristojne slike da zabelezis trenutke za pamcenje,ne treba puno ocikivati od nje obzirom da nema blic ali daje vrlo reskeptabilne slike mogo slikati nesto sutra recimo pa da ti pikacim da prostudiras ako hoces?


Cek sad videh da si ti pominjao da ima update na 2.3? honeycomb? Jel to oficial ili kuvani rom?
flamingos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku flamingos na korisnoj poruci:
Morandi (22.4.2011)
Stara 22.4.2011, 0:22   #8
Morandi
Starosedelac
 
Član od: 10.3.2008.
Lokacija: KaluCITY
Poruke: 2.362
Zahvalnice: 915
Zahvaljeno 345 puta na 249 poruka
Određen forumom Re: LG GT540 Optimus

Moze, hvala
Po istoj tarifi mogu uzeti i SE X8, vidim da su i hardverski skroz isti, znaci drugciji je samo interfejs i dizajn, pa ko sta vise voli...
Morandi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.4.2011, 0:26   #9
flamingos
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2007.
Lokacija: Dubai
Poruke: 11.657
Zahvalnice: 1.354
Zahvaljeno 2.410 puta na 2.255 poruka
Određen forumom Re: LG GT540 Optimus

kod se xperia fonova meni licno je malo prenabijen interfejs..ali ukusi su razliciti. Ne rece mi gde si nasoa da ima update na 2.3 ili sta vec u vezi lg?
flamingos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku flamingos na korisnoj poruci:
Morandi (22.4.2011)
Stara 22.4.2011, 0:34   #10
Mare[Bg]
Član
 
Član od: 11.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 356
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 22 puta na 21 poruka
Određen forumom Re: LG GT540 Optimus

Aj da se javim kao vlasnik gorepomenutog LG-a.

Koristim ga 3 meseca, prvi mi je telefon sa androidom.
Da krenem od fizičkih karakteristika. Dizajn je po meni ok, ali izrada nije baš na nivou. Plastike su nekako "jeftine", sav krcka, poklopac od baterije ume da se otvori dok mi je telefon u džepu, a i prilično lako se grebe. Najviše mi smeta što loše leži u ruci. Nemam osećaj sigurnosti dok ga držim, non stop kao da klizi.
Ekranom sam zadovoljan, osetljivost je taman kako treba. Boje i rezolucija su ok, na suncu se malo slabije vidi, ali to se može popraviti jačom osvetljenošću.

Što se tiče software-a, Lg je izbacio zvaničan upgrade na Android 2.1, pa se može jako lako preći sa 1.6 na 2.1.
E sada, nisam baš najzadovoljniji funkcionisanjem OS-a. Ume da baguje iz čista mira. Nekada leti, a nekada mu treba 10 sekundi da otvori numeričku tastaturu da bih mogao da okrenem nekoga. Do sada sam ga jedno 3 puta resetovao iako ne koristim mnogo aplikacija. Maksimalno sam ga rasteretio sa widgetima i pozadinskim procesima.

Prijem signala je OK, zvučnik je OK, wifi koristim prilično često i nisam imao problema sa signalom, jedino GPS-u nekada treba i po 10 minuta da uhvati signal, ali imam poseban gps uređaj, pa ga ne koristim na telefonu.
Kamera pri jakom svetlu daje čak i dobre slike, ali pri slabom svetlu je katastrofa. Inače poseduje i manuelni fokus, čak i biranje iso vrednosti, što me je iznenadilo, iako nema neke koristi od toga.

Probao sam razne aplikacije i većina radi dobro. U nekima se oseti kao da usfali ram memorije, al ništa strašno. Probao sam i nekoliko 3D igara (NFS Shift, PES 2011, Speedx3D...), sve su funkcionisale dobro, bez seckanja.
Za sada sam jedino uspeo da ga preopteretim sa Angry Birds (koja čak nije 3D igra) i to na malo kompleksnijim nivoima, koji su gotovo neigrivi.
Moram da napomenem da iGO nekako usporeno radi, ali može da koristi, tj. radi posao.

Umalo da zaboravim na bateriju.
LG je odradio pravi potez kada je stavio 1500mAh. Kada ga drndam po ceo dan sa wifi-em i aplikacijama izdrži i do 2 dana, a uz neko umereno korišćenje izdrži oko 4 dana. Moram da napomenem da mi je podešen na 2G i da mi je isključen gprs, pa tu verovatno malo štedi.

Ne znam da li sam izostavio nešto, al slobodno pitaj šta god te interesuje.

Da sumiram.
I pored svih mana sam prezadovoljan time što sam dobio za uložene pare. Prilično korisna i funkcionalna stvarčica.
Mare[Bg] je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Mare[Bg] na korisnoj poruci:
Morandi (22.4.2011)
Stara 22.4.2011, 0:34   #11
Morandi
Starosedelac
 
Član od: 10.3.2008.
Lokacija: KaluCITY
Poruke: 2.362
Zahvalnice: 915
Zahvaljeno 345 puta na 249 poruka
Određen forumom Re: LG GT540 Optimus

Citat:
flamingos kaže: Pregled poruke
kod se xperia fonova meni licno je malo prenabijen interfejs..ali ukusi su razliciti. Ne rece mi gde si nasoa da ima update na 2.3 ili sta vec u vezi lg?
Gledao sam neke klipove na yt gde teraju 2.3.2, ima ih dosta na yt
Ako nisu lazni naravno.
Vidim da ima razlike neke male izmedju se i lg, recimo se reprodukuje mp3, aac, wav dok lg samo mp3, takodje se snima u 30fps a lg u 17fps
Jos kad bi se neko javio ko ima SE X8, sta vi mislite koji je generalno bolji, tj koji biste pre uzeli?
Morandi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.4.2011, 0:48   #12
Mare[Bg]
Član
 
Član od: 11.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 356
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 22 puta na 21 poruka
Određen forumom Re: LG GT540 Optimus

Može modovani Android 2.3.3 da se nabaci, ali pošto nije zvaničan, nisu uspeli da nateraju sve sitnice da rade, tipa hardversko ubrzanje divx/xvid ili bežični headset.
Možda pokušam za koji dan da ga nabacim, pa ako uspem, javljam utiske.

Poslednja ispravka: Mare[Bg] (22.4.2011 u 0:57)
Mare[Bg] je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Mare[Bg] na korisnoj poruci:
Morandi (22.4.2011)
Stara 22.4.2011, 0:56   #13
Morandi
Starosedelac
 
Član od: 10.3.2008.
Lokacija: KaluCITY
Poruke: 2.362
Zahvalnice: 915
Zahvaljeno 345 puta na 249 poruka
Određen forumom Re: LG GT540 Optimus

A kakva je razlika izmedju resistivnog i kapacitivnog ekrana? Zasto kazu da je ovaj br 2 puno bolji? I ima li se x8 update na 2.1?
Morandi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.4.2011, 1:02   #14
Mare[Bg]
Član
 
Član od: 11.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 356
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 22 puta na 21 poruka
Određen forumom Re: LG GT540 Optimus

Nisam koristio telefon sa kapacitivnim ekranom, pa ne mogu da poredim, ali velika prednost kapacitivnih ekrana je što podržavaju multitouch tj možeš u isto vreme više različitih tačaka na ekranu da pritisneš.
Moram da napomenem da multitouch ne podržavaju svi telefoni koji imaju kapacitivne ekrane.
Mare[Bg] je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Mare[Bg] na korisnoj poruci:
Morandi (22.4.2011)
Stara 22.4.2011, 1:11   #15
flamingos
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2007.
Lokacija: Dubai
Poruke: 11.657
Zahvalnice: 1.354
Zahvaljeno 2.410 puta na 2.255 poruka
Određen forumom Re: LG GT540 Optimus

u dodiru..kod rezistivnog se dodir vrsi celim prstom ili i malo tromije reaguje,a kapacitativni,moze sa vise prstiju i direktno odgovara cim ga cak i malo pipnes. Dakle kod rezistivnog treba pritisak dok kapacitativni reaguje i na najmanji dodir.

evo t ii poredjenje direktno: http://www.allaboutsymbian.com/featu...ts_can_win.php
flamingos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku flamingos na korisnoj poruci:
Morandi (22.4.2011)
Stara 22.4.2011, 1:16   #16
Morandi
Starosedelac
 
Član od: 10.3.2008.
Lokacija: KaluCITY
Poruke: 2.362
Zahvalnice: 915
Zahvaljeno 345 puta na 249 poruka
Određen forumom Re: LG GT540 Optimus

Pa dobro, citacu to sutra, idem da spavam, uglavnom na koji da pucam, se x8 ili lg gt540
Morandi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.4.2011, 1:29   #17
flamingos
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2007.
Lokacija: Dubai
Poruke: 11.657
Zahvalnice: 1.354
Zahvaljeno 2.410 puta na 2.255 poruka
Određen forumom Re: LG GT540 Optimus

zeznut odgovor..ako bi ih oba drzoa u rukama i mzoda isprobas demo mode..ovakoo..koji godo da uzmes sumnjam da ces pogresiti. Inache taj sto ima tamo jel je crni model? moj je beli optumus.
flamingos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.4.2011, 1:38   #18
Morandi
Starosedelac
 
Član od: 10.3.2008.
Lokacija: KaluCITY
Poruke: 2.362
Zahvalnice: 915
Zahvaljeno 345 puta na 249 poruka
Određen forumom Re: LG GT540 Optimus

Citat:
flamingos kaže: Pregled poruke
zeznut odgovor..ako bi ih oba drzoa u rukama i mzoda isprobas demo mode..ovakoo..koji godo da uzmes sumnjam da ces pogresiti. Inache taj sto ima tamo jel je crni model? moj je beli optumus.
Ne znam, imaju obe boje na slici, ja bih trazio crni.
Morandi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.4.2011, 2:01   #19
flamingos
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2007.
Lokacija: Dubai
Poruke: 11.657
Zahvalnice: 1.354
Zahvaljeno 2.410 puta na 2.255 poruka
Određen forumom Re: LG GT540 Optimus

sumnjam da ima..inache ih ima 4..pink,silver,black i white.
flamingos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku flamingos na korisnoj poruci:
Morandi (22.4.2011)
Stara 22.4.2011, 3:07   #20
HSVstoned
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.9.2009.
Poruke: 4.484
Zahvalnice: 1.590
Zahvaljeno 1.080 puta na 773 poruka
Određen forumom Re: LG GT540 Optimus

[QUOTE=Morandi;1310213]A kakva je razlika izmedju resistivnog i kapacitivnog ekrana? Zasto kazu da je ovaj br 2 puno bolji?

]Svaki kapacitivni ekran radi na principu elektriciteta iz ljudskog tela, dakle ne na fizicki pritisak, dodir itd..
HSVstoned je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku HSVstoned na korisnoj poruci:
Morandi (22.4.2011)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
[Android] LG GT540 problem sa lg pc suite Butke Programi za mobilne telefone 6 20.4.2011 8:55
LG GT540 vs SE W715 vs .... SyoncMaster Aparati i oprema 5 28.11.2010 0:34
ploca AM3, nVidia gpu, Optimus support? Black Adder Osnovne komponente 7 4.9.2010 14:35


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 8:16.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com