Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Opšte teme > Sadržaj novog broja SK

Sadržaj novog broja SK Pružamo vam priliku da nekoliko dana pred izlazak novog broja pogledate i prokomentarišete njegovu naslovnu stranu i sadržaj

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 1.10.2020, 6:26   #1
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.863
Zahvalnice: 2.926
Zahvaljeno 3.849 puta na 1.161 poruka
Određen forumom Svet kompjutera 10/2020

Oktobarski broj "Sveta kompjutera" je od danas na kioscima

Nova naslovna strana izgleda ovako:



Evo i izvoda iz sadržaja:

Asus TUF Gaming GeForce RTX 3080 OC
Spreman za 8K
Ovoliki skok u performansama u odnosu na prethodnu generaciju nije viđen jako dugo...

LG 32UN880 UltraFine Ergo
Modele UltraFine serije krasi visoka rezolucija (4K ili 5K) i širok raspon boja. Međutim, (za sada) samo jedan model iz te serije ima i sufiks „Ergo”

Lenovo Legion 5 (15”) AMD
Cene stalno padaju i kod nekih novih gejmerskih modela laptopa već obigravaju oko magične, najmanje četvorocifrene brojke...

Internet: Zašto sertifikati na veb-stranicama traju sve kraće
CA i proizvođači brauzera se jedino slažu da svi želimo bezbedan https protokol u praksi...

CorelDRAW Graphics Suite 2020
CorelDRAW je i dalje pouzdan i neprikosnoven kada su u pitanju programi za vektorsku obradu...

Adobe Photoshop 2020
Moramo reći da gotovo sva unapređenja spadaju u grupu evolucije već postojećih funkcija...

Primena: Satelitsko praćenje Sunčeve aktivnosti
Najdetaljniji snimci površine Sunca otkrili su mini‑erupcije koje nisu bile vidljive dosadašnjim instrumentima...

Microsoft Windows 10: Instaliranje Desetke
Vodič za početnike.

Igra meseca: Spelunky 2
Veća, brža i teža igra od kultnog originala krije nebrojeno mnogo tajni koje ćete otkrivati mesecima...

Serious Sam 4
Serious Sam 4 s jedne strane dosledno sledi ideju brutalne, nuklearne jednostavnosti, dok s druge pokušava da obezbedi malo sinematičnog ugođaja...

Wasteland 3
Specifičan šmek apokalipse u Wastelandu oduvek je išao korak dalje u bizarnost u poređenju sa Falloutom, a Wasteland 3 nivoe psihopatogene suludosti diže na 11.

Crysis Remastered
Isključiva poenta ove verzije Crysisa jeste potreba da se ostane relevantan u hardverskim benčmarcima.


oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku oluja na korisnoj poruci:
Denis (1.10.2020), voodoo_ (1.10.2020), ZvezdaniRatnik (15.10.2020)
Stara 1.10.2020, 7:58   #2
Denis
Član
 
Član od: 10.12.2005.
Poruke: 155
Zahvalnice: 179
Zahvaljeno 70 puta na 37 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 10/2020

Kupio rano jutros. Kakva radioaktivna naslovna Sviđa mi se. Osveženje posle gejmerskih jedna sa grafičkom
Denis je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Denis na korisnoj poruci:
Dekip (1.10.2020), Oggy (1.10.2020), oluja (1.10.2020)
Stara 1.10.2020, 11:52   #3
Žexonije
Veteran
 
Član od: 4.3.2011.
Poruke: 1.151
Zahvalnice: 401
Zahvaljeno 613 puta na 305 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 10/2020

Čestitke za 36 godina i hvala za Fortnite album
Žexonije je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Žexonije na korisnoj poruci:
DArthShone (8.10.2020), oluja (1.10.2020)
Stara 1.10.2020, 15:17   #4
namcor
Veteran
 
Član od: 14.3.2006.
Poruke: 608
Zahvalnice: 37
Zahvaljeno 398 puta na 201 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 10/2020

Šta hvala
Sad treba da potrošim 100€ na sličice
namcor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku namcor na korisnoj poruci:
oluja (1.10.2020)
Stara 1.10.2020, 16:25   #5
Žexonije
Veteran
 
Član od: 4.3.2011.
Poruke: 1.151
Zahvalnice: 401
Zahvaljeno 613 puta na 305 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 10/2020

Nisam ni ja odavno skupljao, a sad kad imam album... verovatno cu poceti i ja
Žexonije je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Žexonije na korisnoj poruci:
oluja (1.10.2020)
Stara 2.10.2020, 16:49   #6
Acanen
Starosedelac
 
Član od: 5.12.2007.
Poruke: 2.252
Zahvalnice: 241
Zahvaljeno 1.131 puta na 842 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 10/2020

Platformer je igrica meseca
Cini mi se da platformer nije bio igra meseca od Ori and the blind forest a ta igra je "davno" izasla.
Septembarski broj SK-a sam uzeo pre nedelju dana tako da oktobarski necu uskoro.
Zasto se u casopisu ne opisuju Cooler Master misevi?
Koristim CM Xornet godinama i cini mi se da su njihovi misevi kvalitetniji od onih cije recenzije se mogu procitati u casopisu.
Acanen je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Acanen na korisnoj poruci:
Oggy (3.10.2020), oluja (6.10.2020)
Stara 2.10.2020, 19:57   #7
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.655
Zahvalnice: 2.257
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 10/2020

Citat:
Denis kaže: Pregled poruke
Kakva radioaktivna naslovna
Meni naslovna baš loša, ništa mi se ne sviđa.
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku ZoNi na korisnoj poruci:
Picard (3.10.2020)
Stara 3.10.2020, 9:24   #8
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.713
Zahvalnice: 4.560
Zahvaljeno 2.634 puta na 1.577 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Svet kompjutera 10/2020

Jako interesantna naslovna strana. Efekat je pun pogodak i to je razlog što sam kupio ovaj broj, plus Corel. Neverovatno da samo na jednoj strani Corel i Ilustrator, a tamo ste se raspisali o nekim malo ili vrlo malo poznatim programima. Znam ja da može da se sve nađe na netu, opet je sve to fleksibilnije u časopisu. Lepa naučnoistraživačka tema o Suncu. Nisam ništa pročitao, kasno sinoć iz druge smene sam i kupio SK. Još da dodam da papir izgleda onako čudno a dobro. I da sam vrlo ljut što ste izbacili temu "Ukratko". Album sam sinoć uvalio kolegi sa posla. Ouševio se i rekao da će kupiti nešto kesica da kćerkicama da zanimaciju.

Poslednja ispravka: todos (3.10.2020 u 9:59)
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku todos na korisnoj poruci:
Oggy (3.10.2020), oluja (6.10.2020)
Stara 4.10.2020, 9:48   #9
Dekip
V.I.P. Recenzent
 
Član od: 8.11.2008.
Lokacija: XV535
Poruke: 3.198
Zahvalnice: 767
Zahvaljeno 1.024 puta na 568 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 10/2020

Moji klinci su ga odmah bacili. Što me jako obradovalo i to smatram svojim ličnim uspehom.
Dekip je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku Dekip na korisnoj poruci:
DeCoy (4.10.2020), milostat2 (7.10.2020), oluja (6.10.2020), voodoo_ (4.10.2020)
Stara 5.10.2020, 0:12   #10
nikolam
Član
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 444
Zahvalnice: 89
Zahvaljeno 69 puta na 60 poruka
Post Lepa teta vredi

Pozdravljam povratak prakse nekih časopisa 90-ih, kad je lepa teta bila na naslovnoj strani. (nekad i sa celim nogama i čarapicama).

"Protestujem" što je lepa teta "zamućena" u licu a ništa ne razumem zašto je lice zamućeno i na unutrašnjoj strani. Kad 2. put nekog zamutite, to je zbilja mutno

Inače, fluorescentno zeleno me je jednim delom omelo da nađem broj na kosku, tražio pogledom i jedva uočio, ne zam što.

Ne znam kad sam poslednji put video album sa sličicama a kamo li isti držao u ruci, ali pozdravljam jer ako je to zadnji "trzaj" albuma, neka je poklonjen, da se deca raduju.
nikolam je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku nikolam na korisnoj poruci:
DArthShone (8.10.2020), filpan (5.10.2020), oluja (6.10.2020)
Stara 6.10.2020, 9:22   #11
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 10/2020

Nisam stigao da pročitam sve ali dva teksta su mi bila posebno zanimljiva - hvaljenje nove serije Intelovih mobilnih procesora i recenzija RTX3080.

U tekstu "Nikad ne potcenjuj srce šampiona" se naširoko hvali nova 11. generacija Intelovih procesora za laptopove na osnovu toga što integrisana grafika radi dva puta bolje nego na prethodnoj. Da li se to gospodin Đekić šalio ili šta?? Nema veze to što Intelov CPU troši dva puta više struje nego AMD-ov takmac (što je jako bitno za prenosne uređaje), nema veze što ima manje jezgara od AMD-ovog procesora, nema veze što je u svakom poslovnom pogledu Intelov procesor inferioran u odnosu na AMD-ov (u aplikacijama koje koriste single-core funkcije nije ni 10% brži), nego se "šampion" ne predaje tako što mu je integrisana grafika brža???!!! Mislim da ni CEO Intela ne bi napisao ovakav tekst, a kamoli neko ko pretenduje da bude recezent.

A druga stvar koja mi je zasmetala jeste recenzija RTX 3080 uz naslov "spreman za 8K". Da, možda za gledanje filmova i interneta u 8K, ali to može skoro svaka grafička. Za igranje u 8K može jedino Control koji ima integrisan DLSS 2.0 pa može rezoluciju od 1440p da razvuče na 8K da to liči na nešto, ali nijedna igra to više ne bi podnela. Izgleda da gospodin Trajković nije gledao nijednu recenziju na YouTube inače bi znao da se zbog svojih 10GB VRAM-a 3080 poprilično "znoji i muči" i u 4K rezoluciji, a o 8K nema ni govora, osim ako se uživa u slajd šouu na minimumu detalja.

Dobro, to su samo sitnice, ali matoro zakeralo kao ja sam morao da prokomentarišem svoje neslaganje.
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 6 korisnika se zahvaljuje korisniku NastyB na korisnoj poruci:
doctor (6.10.2020), maska (7.10.2020), oluja (6.10.2020), Renner (6.10.2020), Rocker (15.10.2020), SK HQ (6.10.2020)
Stara 6.10.2020, 13:11   #12
Star trek
Član
 
Član od: 18.11.2013.
Poruke: 70
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 9 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 10/2020

Da li vi a narocito novinari iz Sveta kompjutera primecujete jos jednu manu tog testa ?
Star trek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.10.2020, 14:15   #13
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 10/2020

Citat:
NastyB kaže: Pregled poruke
Nema veze to što Intelov CPU troši dva puta više struje nego AMD-ov takmac (što je jako bitno za prenosne uređaje), nema veze što ima manje jezgara od AMD-ovog procesora, nema veze što je u svakom poslovnom pogledu Intelov procesor inferioran u odnosu na AMD-ov (u aplikacijama koje koriste single-core funkcije nije ni 10% brži), nego se "šampion" ne predaje tako što mu je integrisana grafika brža???!!! Mislim da ni CEO Intela ne bi napisao ovakav tekst, a kamoli neko ko pretenduje da bude recezent.
Za poslovnu primenu, nije sve u brojevima i "single core performansama" jer stabilnost i podrška umeju da budu daleko bitniji. Intel jeste da maksimalno iskorišćava monopol kada mu konkurencija to dozvoli, ali šta god ti zatreba kad izađeš iz smrtničke konzumerske sfere i uplivaš u poslovne pa čak i enterprise vode šansa su da dok AMD pokušava da izgugla šta klijent zapravo traži Intel za to već ima specifikaciju i podršku bar deset godina unazad
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.10.2020, 13:22   #14
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 10/2020

Moguće, ali me zaista zanima šta je to što Intelovi procesori mogu da urade a da AMD-ovi ne mogu.
Pre tri godine sam kupio i5-8500, B360 matičnu i GTX 1060 zbog stabilnosti, boljih drajvera i iskorišćenja CUDA i toga što Photoshop preferira single-core instrukcije više od hyperthread-a. Pišem ISKLJUČIVO o poslovnoj primeni o kojoj lično znam.
Kupovina NVME diska umesto SATA3 je donela ubrzanje u radu sa velikim lejerima da je to neverovatno. Prelazak na AMD platformu nije doneo baš nijedan problem, naprotiv. Čak i neki filteri koje su stariji od 10 godina nemaju ni trunke problema sa Ryzen-ima ili Radeonima. Jednostavno, sve što mi je radilo na Intel+Nvidia platformi sada radi jednako dobro i na Ryzen+Radeon konfiguraciji. O tome kako radi par programa koje retko koristim da ne pričam.
Zato me ZAISTA zanima koji su to poslovni programi koji rade na Intelu a ne mogu na AMDu ili nemaju podršku?? Jer, eto, znam da Photoshop, Vegas, Office, Premier nemaju nikakvih problema što se tiče platforme. A gledajući YouTube zaista nisam video da nešto ne radi na AMD procesorima.
Da napomenem da sam imao dve-tri Radeon kartice čiji drajveri su mi uništavali uživanje u igranji i svemu ostalom, ali da to danas nije slučaj.
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.10.2020, 13:31   #15
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.355
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 10/2020

Nije da nešto ne radi na AMDu a radi na Intelu, nego je Intelova tehnička podrška za poslovne korisnike daleko bolja. BTW Photoshop nije "poslovna primena".
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.10.2020, 14:19   #16
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Svet kompjutera 10/2020

Citat:
NastyB kaže: Pregled poruke

Izgleda da gospodin Trajković nije gledao nijednu recenziju na YouTube inače bi znao da se zbog svojih 10GB VRAM-a 3080 poprilično "znoji i muči" i u 4K rezoluciji, a o 8K nema ni govora, osim ako se uživa u slajd šouu na minimumu detalja.
Tačno, nisam odgledao ni jednu jedinu. Za sve što napišem, lično sam odgovoran i stojim iza toga. Nikad ne čitam i ne gledam tuđe opise hardvera o kom treba da pišem. Prvo, zato što je nemoguće izbeći opise koji su naklonjeni nekome, pa shodno tome ili previše hvale ili previše kude, ili se, pak, trude da budu "neutralni" tako što će izbeći bitne mane ili prednosti i fokusirati se na neke trivijalnosti, poput podrške za LED gluposti i sl.
Drugo, evo 30 punih godina se zanimam kompjuterima, pa malo verujem i sopstvenom iskustvu i proceni, više nego raznim "reviewers guideovima" koji su obavezno štivo svakog "tjubera" i ostalih omladinaca koji misle da su preko noći posisali svo znanje o hardveru. Prosto me ne interesuje kako proizvođač želi da predstavi karticu i na koji način to opravdava. Hoću da je koristim onako kako nađem za shodno, a da li izreklamirane opcije zaista rade kako bi trebalo u takvim uslovima, e, to je već predmet testa. Previše sam se nagledao situacija gde je kartica X brža od Y u npr. Tomb Raideru sa hi-res texturama u 25:9 ultrawide 2,5K rezoluciji, pa baca 163 frejma, spram 161, pa je na osnovu toga izveden zaključak da je procentualno brža za određenu vrednost... U takvim, žestoko nameštenim situacijama takav podatak je tačan i proverljiv, pa se po automatizmu neretko širi netom i prihvata zdravo za gotovo, iako je fokus na specifičnoj situaciji, a ne na onoj koja je uobičajena. Odatle i priče o malo VRAM-a, koje AMD biased ekipa godinama protura, ignorišući arhitekturu i kolornu kompresiju koju GeForce koristi.

U konkretnom slučaju, 10GB na toj kartici nigde nije bilo ni približno iskorišćeno i to ne može biti usko grlo, bez obzira na rezoluciju. Pričamo o igranju, ne o renderingu i sl. profi zanimacijama. Spreman za 8K znači upravo to. Jeste spreman, može da upscaleuje iz 4K u 8K, ne mora iz 1440p, jer je dovoljno jak da tera sve u 4K, pa da DLSS odradi svoje. I to mnogo bolje funkcioniše, nego što je npr. RTX na Turingu, pa je to opet isticano u prvi plan, dok ovde tome nije posvećen naročito velik deo marketinškog kolača.
O "znojenju" u 4K nema ni govora. Možda po standardima "tjubera" i ostale razmažene klinčadije, kojoj je sad sve ispod 120/144 FPS slabo, a ispod 60 apsolutno neupotrebljivo, ali ti, pošto sam kažeš da si pripadnik stare garde, sigurno se sećaš vremena kad smo 30FPS smatrali apsolutnim savršenstvom i glatkom animacijom, a mnogo igara smo igrali i odigrali uz jedva dvocifren broj frejmova. Tako da, što se mene, ali i ostatka redakcije tiče, kartica koja šiba 60FPS na max detaljima u 4K, apsolutno jeste "full" 4K kartica bez ikakve dileme. Lično, bio bih zadovoljan i sa konstantnih 40FPS i detaljima za stepen ispod Ultra, odnosno, smatrao bih da mi takve performanse ni na koji način ne narušavaju užitak u igri.
Uostalom, za svakoga kome se lični stavovi autora ne dopadaju i ne slaže se sa njima, tu su i cifre i postignuti rezultati, a to je već mnogo egzaktnija informacija i ne ostavlja mnogo mesta za polemiku, pa neka sam izvuče zaključak.
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 11 korisnika se zahvaljuje korisniku Rocker na korisnoj poruci:
Dekip (22.10.2020), igor7 (16.10.2020), Lex987 (16.10.2020), Mocko (15.10.2020), mvasic (15.10.2020), Oggy (16.10.2020), ogisha (15.10.2020), oluja (18.10.2020), Picard (15.10.2020), player1 (16.10.2020), ZvezdaniRatnik (15.10.2020)
Stara 20.10.2020, 10:08   #17
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 10/2020

Citat:
Rocker kaže: Pregled poruke
Jeste spreman, može da upscaleuje iz 4K u 8K, ne mora iz 1440p, jer je dovoljno jak da tera sve u 4K, pa da DLSS odradi svoje.
Slažem se sa većinom stvari u tekstu, ali upravo o ovome sam i polemisao. Može da radi UPSCALE, i da DLSS 2.0 obavi svoj deo, ali samo na igrama koje to podržavaju. Za one koje nemaju DLSS, to već nije slučaj. Da postoji igra sa nativnom podrškom za 8K i tekturama te rezolucije, 3080 ne verujem da bi mogao da ih pokrene sa tih 10GB VRAM. I to je ono na šta sam mislio.
Pošto nemam gde da probam ni 4K igranje, a kamoli 8K, mogu jedino da vidim na YouTube snimcima, a ono što sam video do sada jeste da se se i jedna 3090 "muči" sa DOOM ETERNAL u 8K. Naravno na najvišim podešavanjima, ali ako daš skoro 2000€ za grafičku, zar bi želeo da igraš nešto na medium/high??
Naravno, nije reč o tome šta bi JA LIČNO voleo i mogao da igram, dođavola, igrao sam Ečstatiku na kompjuteru na kome je to ličilo na slajd šou, pa sam beskrajno uživao. Ali je poenta bila to da danas nema igre koja podržava nativno 8K i da 3080 itekako nije spreman za to. A verujem da bi se i 3090 poprilično mučio sa takvim stvarima. I to je bila čitava poenta mog posta.
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.10.2020, 15:32   #18
Star trek
Član
 
Član od: 18.11.2013.
Poruke: 70
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 9 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 10/2020

Citat:
Rocker kaže: Pregled poruke
Uostalom, za svakoga kome se lični stavovi autora ne dopadaju i ne slaže se sa njima, tu su i cifre i postignuti rezultati, a to je već mnogo egzaktnija informacija i ne ostavlja mnogo mesta za polemiku, pa neka sam izvuče zaključak.
Jesu i ali tu postoji jedan manji problem. Za razliku od vecine drugih recenzija u vasim recenzijama nema rezultata drugih grafickih kartica pa covek mora da trazi stare brojeve kako bi te rezultate uporedio sa drugim grafickim karticama.

Dobro bi bilo ubuduce da na istim grafikonima napisete i rezultate koja je predhodna generacija kartica i kartica iste klase iz drugog tabora ako postoji postigla kako covek ne bi za definitivan zakljucak morao da lista stare brojeve.

Znaci nesto slicno sto je radio Sasa Uzelac koji je prilikom testa HD 2900XT sem za njega objavio rezulate testa za jos tri kartice od kojih je jedna bila AMD-ova predhodna generacije a druge dve tada aktulene NVIDIA graficke kartice visoke klase sto je omogucilo ljudima da jednim pogledom vidi kako se te kartice ponasaju u njegovim omiljenim igrama.

https://www.sk.rs/2007/06/sktd01.html#d1
Star trek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.10.2020, 15:43   #19
DBrave
Starosedelac
 
Član od: 7.5.2006.
Lokacija: Lion
Poruke: 1.881
Zahvalnice: 459
Zahvaljeno 495 puta na 344 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 10/2020

SK se uopste i ne bavi testiranjem hardvera.
Pisu recenzije, ali nema tu ni T od testiranja, bar onog pravog, kvalitetnog.

Upravo ono sto je Sasa nekada radio, poredio, testirao graficku iz vise uglova itd..

Verujem da nemaju bas neke uslove, pa su zbog toga vremenom izgubili i zelju i volju...
A i tesko je takmiciti se sa youtuberima koji izbacuju detaljne testove odmah posle launcha.
DBrave je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku DBrave na korisnoj poruci:
player1 (30.10.2020)
Stara 30.10.2020, 16:58   #20
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.163
Zahvalnice: 2.081
Zahvaljeno 4.922 puta na 2.858 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 10/2020

Nekad davno sam testirao hardver pa znam koliki je logistički pakao obezbediti uporedne testove (u suprotnom, porediš novi hardver sa sadašnjim drajverima i hardver od pre šest meseci sa drajverima od pre šest meseci).
S druge strane, rezultati kartice "same protiv sebe" (kao što se sad praktikuje) mi ne znače mnogo osim da konstatujem da je frejmrejt dobar.
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Svet kompjutera 11/2012 Nenad Vasovic Sadržaj novog broja SK 58 9.11.2012 18:35
Svet kompjutera 10/2012 Nenad Vasovic Sadržaj novog broja SK 86 20.10.2012 0:01
Svet kompjutera 4/2012 Nenad Vasovic Sadržaj novog broja SK 223 20.5.2012 16:12
Svet kompjutera 1/2012 Nenad Vasovic Sadržaj novog broja SK 102 27.1.2012 22:09
Svet Kompjutera je dobio upozorenje od BulmaSofta Branislav Gavric Forum o forumu 267 25.6.2009 21:44


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 22:14.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com