Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Slobodni softver

Slobodni softver Teme o softveru otvorenog koda (programi i operativni sistemi), projektima, zajednici...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 18.2.2020, 14:24   #1
djokop
Novi član
 
Član od: 6.10.2010.
Poruke: 3
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Smile Linux Essentials Certificate, Exam code 010-160)

Pozdrav svima,

Želio bih početi sa učenjem Linux-a i kao sto naslov kaže, želio bih par savjeta. Naime, poslednjih par dana sam malo “googlao” na ovu temu i vidim da su popularni LPI Linux sertifikati, pa sam mislio kupiti neku knjigu koja pokriva najosnovniji LPI sertifikat i na kraju izaći na ispit. Želio bih to što naučim sertifikovati u slučaju traženja posla.

Vidim da je najosnovniji , Linux Essentials Certificate, Current Version: 1.6 (Exam code 010-160), a knjiga za njega na amazonu izašla u januaru 2020, treće izdanje. https://www.amazon.com/LPI-Linux-Ess...nux+ese&sr=8-1

Da li neko ima iskustva sa ovim udžbenikom (ranijim izdanjima) i da li preporučuje neki drugi pristup učenja Linux-a? Šta instalirati za učenje?
djokop je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.2.2020, 22:54   #2
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Linux Essentials Certificate, Exam code 010-160)

Imaš i piratizovane te knjige da ne bacaš pare a ja sam sve što znam o Linuxu naučio ili od drugih ljudi, ili radom na virtuelnih mašinama ili sa Youtubea. Ne znam previše, ali znam dovoljno da bih "čačkao" virtuelne mašine, Kali, Ubuntu, Arch i sl. Za moje potrebe, više nego solidno znanje. Vjeruj meni, za posao je bitnije da nešto zaista ZNAŠ raditi nego da imaš certifikat: koliko ljudi znam da su sa mnom završavali fakultete i imali sve desetke a kad dođe do iskustva u radu ispadnu glupi ko k...c🙂
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku LoneWolf na korisnoj poruci:
djokop (18.2.2020)
Stara 18.2.2020, 23:21   #3
djokop
Novi član
 
Član od: 6.10.2010.
Poruke: 3
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Linux Essentials Certificate, Exam code 010-160)

Citat:
LoneWolf kaže: Pregled poruke
Imaš i piratizovane te knjige da ne bacaš pare a ja sam sve što znam o Linuxu naučio ili od drugih ljudi, ili radom na virtuelnih mašinama ili sa Youtubea. Ne znam previše, ali znam dovoljno da bih "čačkao" virtuelne mašine, Kali, Ubuntu, Arch i sl. Za moje potrebe, više nego solidno znanje. Vjeruj meni, za posao je bitnije da nešto zaista ZNAŠ raditi nego da imaš certifikat: koliko ljudi znam da su sa mnom završavali fakultete i imali sve desetke a kad dođe do iskustva u radu ispadnu glupi ko k...c🙂
Slažem se za znanje. Kontam ako imas znanje položit ćeš i ispit za sertifikat i odbaciti mogucnost da neko sa papirom bude ispred tebe. Hocu da kazem treba dobiti šansu da se pokaže znanje, nekome je papir bitan pri zaposljavanju. Za dobru knjigu bih "od usta odvojio" samo da znam da je dobra, pa zato pitam sta se preporucuje. Nekako vise volim citati knjigu, a nejasnoce otklanjati i znanje upotpunjavati sa google i youtube.
djokop je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
linux, lpic

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Ja i Linux (vaš prvi kontakt) Mickie Slobodni softver 194 6.11.2017 0:02
Razmena distribucija urke Slobodni softver 9 26.6.2010 1:08
Puppy vodič za preživljavanje (Live linux) CD-USB flash laikexpert Slobodni softver 26 18.9.2009 0:49
Windows (XP, Vista) VS Linux AxeZ Operativni sistemi 437 5.5.2007 14:35
SuSE 10.0 i Dialup preko SMIN-a Mirun Slobodni softver 5 10.12.2006 22:47


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 19:34.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com