Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Strateške igre
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Strateške igre Potezne i real-time strategije...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 19.1.2011, 23:47   #61
Anceloti`85
Veteran
 
Član od: 25.11.2009.
Lokacija: Nis
Poruke: 513
Zahvalnice: 200
Zahvaljeno 257 puta na 139 poruka
Određen forumom Re: Men Of War

Skinuh Red Tide, da vidim kakva je igra, posto sam se naslusao (nacitao) lepih stvari o njoj na internetu, a nemam mesta na hardu za osnovunu igru.
Jer igrao neko ovu gorepomenutu ekspanziju?
Anceloti`85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.2.2011, 22:22   #62
Anceloti`85
Veteran
 
Član od: 25.11.2009.
Lokacija: Nis
Poruke: 513
Zahvalnice: 200
Zahvaljeno 257 puta na 139 poruka
Određen forumom Re: Men Of War

Skinuo sam demo za Assault Squad, prilicno dobro, rat na pacifiku, marinci...
Anceloti`85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.2.2011, 2:00   #63
bojan811
Član
 
Član od: 15.3.2009.
Poruke: 349
Zahvalnice: 44
Zahvaljeno 40 puta na 33 poruka
Određen forumom Re: Men Of War

Odigrao sam demo verziju preko stima al ne dopada mi se kako su uradili ovaj nastavak.

Pokusali su da uzmu foru iz company of heroes sa zauzimanjem cek-pointa i dobijanjem pojacanja.

Previse je bilo slozeno upravljati jedinicama i do sada obzirom na pozamasan inventori i mogucnost kupljenja svega zivog sa mape. A sada su uveli da pojedinacno svakog vojnika mozete da setate na ADSW key-s!!!


Vise mi se dopadalo kada sam imao saku od 5-6 vojnika i polako se probijao kroz enemy lines, ovako u ovom ludilu ne moze covek da se posveti mikro menadzmentu, nego samo jurcas sa jedne na drugu tacku i osvajas "zastavu".
Barem da postoji mogucnost da se vojska automatski naoruzava ukoliko nema oruzija ili su naoruzani pistoljima, ovako u sred zara borbe ja moram da jurum sa posadom unistenog tenka razbacano oruzije ne bih li uspeo da ih iole pripremim za ono sto sledi.

Sve u svemu...zaobilazim ovo u sirokom luku.

My two cents...
bojan811 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.2.2011, 11:47   #64
Anceloti`85
Veteran
 
Član od: 25.11.2009.
Lokacija: Nis
Poruke: 513
Zahvalnice: 200
Zahvaljeno 257 puta na 139 poruka
Određen forumom Re: Men Of War

Pa nisam igrao prvu verziju, samo Red Tide i ovo, ali po onim klipovima koje sam gledao na Youtube izgleda da multiplayer tako funkcionise, sa zastavama i pojacanjima, a ova verzija je prvenstveno za multiplayer.
Mada jeste, i ja se pogubim kad imam dosta vojnika koje treba naoruzati i opskrbiti, a dusmani nadiru, ali sve je stvar privikavanja...
Anceloti`85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.3.2011, 0:46   #65
Isko
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.8.2006.
Lokacija: Fortress in Transylvania
Poruke: 3.118
Zahvalnice: 1.236
Zahvaljeno 668 puta na 346 poruka
Određen forumom Re: Men Of War

Ljudi pogledao sam gamepley od Men of War i izgleda izvrsno. Nikad je nisam igrao. Pa sam malo otisao na sajt i zbunio se. Vidim da ima par serijala, il expanzija ne znam. Kako vidim: Men of War, Red Tide, Assault Squad i Vietnam War. Jesul ovo expanzije za MoW? I jos dva pitanja, da li postoji skirmish? I da li imam bazu i treniram vojsku ili samo dobijam na pocetak par jedinica i to je to?
Isko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.3.2011, 3:31   #66
Anceloti`85
Veteran
 
Član od: 25.11.2009.
Lokacija: Nis
Poruke: 513
Zahvalnice: 200
Zahvaljeno 257 puta na 139 poruka
Određen forumom Re: Men Of War

Citat:
Isko kaže: Pregled poruke
Kako vidim: Men of War, Red Tide, Assault Squad i Vietnam War. Jesul ovo expanzije za MoW? I jos dva pitanja, da li postoji skirmish? I da li imam bazu i treniram vojsku ili samo dobijam na pocetak par jedinica i to je to?
Originalni Men of war ima tri kampanje, Nemci, Saveznici i Rusi (klasika), ima i multi ali nema skirmisha.
Red Tide je stand alone ekspanzija, igras sa Rusima, odnosno njihovi Crnomorski marinci.
Assault squad je isto stand alone ekspanzija, orijentisana je na multiplayer, ali moze se igrati i skirmish u single modu.
Nema baza gradjenja i stancovanja trupa, u originalnom MoW I Red Tide imas zadate trupe i eventualno neka pojacanja. U Assault Squad pocinjes sa sakom vojnika i osvajas zastave i imas opciju da zoves pojacanja zavisno od broja poena koje imas.
Vietnam jos nije izaso.
Trebace ti vremena da se naviknes, ako ne poludis u prva dva dana zaljubices se u igru. Ja licno nisam igrao prethodne igre iz serijala (nesto malo Soldiers), pa je bilo povuci-potegni.
Anceloti`85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Anceloti`85 na korisnoj poruci:
Isko (1.3.2011)
Stara 3.3.2011, 0:01   #67
Bascelik
Starosedelac
 
Član od: 19.5.2009.
Poruke: 2.503
Zahvalnice: 885
Zahvaljeno 1.169 puta na 629 poruka
Određen forumom Re: Men Of War

Koliko sam video ,ljudi se zale da toliko cekani skirmish (sa ovom poslednjom ekspanzijom) zapravo i nije skirmish nego scenario. I da ima dosta manje jedinica nego u multiplayeru.
Bascelik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.3.2011, 0:03   #68
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.379
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 11.006 puta na 7.048 poruka
Određen forumom Re: Men Of War

Assault Squad nije singleplayer igra. Akcenat je bačen na multi, a singleplayer je tu samo reda radi.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.3.2011, 0:17   #69
Bascelik
Starosedelac
 
Član od: 19.5.2009.
Poruke: 2.503
Zahvalnice: 885
Zahvaljeno 1.169 puta na 629 poruka
Određen forumom Re: Men Of War

Znam,ali dobar deo igraca je ocekivao pravi skirmish (ne znam nisam igrao jos), ali izgleda da to i nisu bas dobili. Uzecu nastavak na nekom popustu ,sad mi je mnogo da dajem ovoliko,iako je igra stvarno dobra, pogotovo u MP-u.
Bascelik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.3.2011, 20:36   #70
heracle
Član
 
Član od: 2.3.2011.
Poruke: 105
Zahvalnice: 13
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Men Of War

imam pitanjeda li assasult squad ima singleplayer kampanju i da li vredi nabaviti
heracle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.3.2011, 21:24   #71
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.379
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 11.006 puta na 7.048 poruka
Određen forumom Re: Men Of War

Nema singleplayer kampanju, samo pojedinačne scenarije.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.3.2011, 11:04   #72
Anson
Član
 
Član od: 10.3.2009.
Poruke: 118
Zahvalnice: 81
Zahvaljeno 12 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: Men Of War

Novi Assault Squad je odlican. Bio sam skeptican, ali igra je stvarno jako dobra. Ove misije mi se jako svidjaju jer moras da koristis veci broj raznovrsnih jedinica i istovremeno ima i onih dobrih odlika igara iz serijala CoH, ali i onih iz Soldiersa, FoW i MoW. Ja recimo uvek pocinjem napad na prvi polozaj sa dva odeljenja, jedno da pruza vatrenu podrsku, drugo za pokret, makar jednim snajperistom da mi malo pokrije bok i naravno iza njih dovucem jedan minobacac. Kad uzmete direktnu kontrolu minobacacem i stalno sibate po jednoj tacki on postane precizniji pa mozes lepo iz zaklona da sklonis neki nezgodni at ili mitraljez. Kad uzmem prvi polozaj dovucem nesto za brobu protiv oklopa i tako.
Ovo nije bas kao kampanja, ali te skirmish misije za single player pokrivaju uglavnom neke od poznatijih operacija iz drugog svetskog rata, i tako su osmisljene da u njima ima i napadanja i odbrane. Idete mic po mic, uzimate polozaje, onda ih branite, gubite, vracate i tako to.
Sve u svemu prijatno iznenadjenje za mene jer je dizajn misija u ovim igrama umeo da bude nekad malo problematican. A igra ima fiziku kakva ne postoji ni u jednoj strategiji i onaj ko je napravio Soldierse od kojih je ovo sve poteklo, stvarno svaka mu cast.
Ima i nekih glupih sitnica sto mi smetaju recimo obicaj da pojedini clanovi posade 'izlete' iz vozila kad ga nesto pogodi, i naravno manjak sadrzaja. Igra se da preci za par dana i vise je za multiplejer, a to ne znam da li cu igrati.
Anson je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Anson na korisnoj poruci:
Anceloti`85 (7.3.2011)
Stara 8.3.2011, 14:17   #73
avtobus on the run
Član
 
Član od: 17.2.2006.
Lokacija: munze konza village
Poruke: 135
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 28 puta na 23 poruka
Određen forumom Re: Men Of War

Citat:
Isko kaže: Pregled poruke
Ljudi pogledao sam gamepley od Men of War i izgleda izvrsno. Nikad je nisam igrao. Pa sam malo otisao na sajt i zbunio se. Vidim da ima par serijala, il expanzija ne znam. Kako vidim: Men of War, Red Tide, Assault Squad i Vietnam War. Jesul ovo expanzije za MoW? I jos dva pitanja, da li postoji skirmish? I da li imam bazu i treniram vojsku ili samo dobijam na pocetak par jedinica i to je to?
evo prilike za jedan lep rezime fransize (sto sam pokusao i u prvom postu)

1. Soldiers Heroes of WW2
1.a. Africa 1942 expanzija za SHOWW2 - dodatne misije
1.b. Stor over Europe 1.8 (imislim da je 1.8 zadnja "inacica"-zaboravio sam) expanzija za SHOWW2 - dodatne misije
1.c. Silent Heroes
1.d. Diverzanti 1 (samo ruski, odgovara Silent Heroes)
1.e. Diverzanti 2 (samo ruski)
1.f. Diverzanti 3 (samo ruski)


2. Faces of War
2.a. Faces of War -nastavak ali samo ruski, expanzija ili sta vec

3. Men of War
4. Red Tide
5. Assault Squad

6. Men of War: Vietnam COMING SOON? za sad samo najava

dakle za sad 12 razlitih igara-instalacija-expanzija, pri cemu

1. sve je uradjeno na jednom enginu, pri cemu diverzanti izgledaju kao beta verzija SHOWW2
2. sledeci engine posle SHOWW2 - izlgeda prelepo, aktuelno, ali igra je totalno *****e, fizika , igrivost je uzas, gameplay uzas
3. i 4. sledeci u nizu engine, igra popravljena i dovedena na stanje SHOWW2, a grafika odgovara FOW
5. ovo je najnovije ,frisko...

od 2 - 5 sve graficki lice jedna na drugu (manje vise), moze biti da je samo jedan engine ali uz dodatno peglanje itd....ali grafika nije ni bitna kod ovih igara.

po meni, SHOWW2 uz dodatke SOE i A1942 je najbolje od svega navedenog, a kad to kazem mislim na singlpleyer i gameplay


i jos samo mali info;
steta sto je otkazan Storm over Europe 2 za Men of War!
evo ovde ima kako bi to izgledalo: http://www.digitalmindsoft.eu/forums...hp?f=12&t=1205

Poslednja ispravka: avtobus on the run (8.3.2011 u 14:43)
avtobus on the run je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku avtobus on the run na korisnoj poruci:
Anceloti`85 (8.3.2011)
Stara 8.3.2011, 16:12   #74
Anceloti`85
Veteran
 
Član od: 25.11.2009.
Lokacija: Nis
Poruke: 513
Zahvalnice: 200
Zahvaljeno 257 puta na 139 poruka
Određen forumom Re: Men Of War

Jer igrao neko neke modove za MOW? Ima li preporuka?
Anceloti`85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.3.2011, 20:38   #75
Azazel
Član
 
Član od: 12.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 181
Zahvalnice: 123
Zahvaljeno 73 puta na 46 poruka
Određen forumom Re: Men Of War

A evo je i recenzija novog Assault Squad. Ja cu se drzati prethodnih, multiplayer nije moje polje...
Azazel je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.3.2011, 22:10   #76
Anson
Član
 
Član od: 10.3.2009.
Poruke: 118
Zahvalnice: 81
Zahvaljeno 12 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: Men Of War

Citat:
Azazel kaže: Pregled poruke
A evo je i recenzija novog Assault Squad. Ja cu se drzati prethodnih, multiplayer nije moje polje...
Nerviraju me recenzenti kojima smeta drugi svetski rat kao tema. Za milione gejmera upravo ta tema je ono sto ce ih privuci.
Inace kad je rec o singlplejeru, ja sam odigrao skoro sve misije iz skoro svih igara iz ovog serijala i moje misljenje je da ova poslednja verzija, iako je namenjena multiplejeru, ima najbolji singlplejer. Ne znam tacno zasto, i moram priznati da sam i sam bio iznenadjen, ali ovakav tip misija mi daleko najvise odgovara. Na slican nacin me je iznenadio Company of Heroes dok se nisam lupio po glavi i shvatio jbt pa ovo je jako zabavna igra. E ovo je sad realisticnija i kompleksnija verzija CoH, ali jednako uzbudljiva. To je barem moje misljenje.
Jedini problem za sada je relativno mala kolicina sadrzaja i donekle jednolicnost misija, ali kazu da ce dati neke misije za skidanje uskoro koje ce biti malo vise na odbrambeni fazon.
Anson je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.4.2011, 11:39   #77
avtobus on the run
Član
 
Član od: 17.2.2006.
Lokacija: munze konza village
Poruke: 135
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 28 puta na 23 poruka
Određen forumom Re: Men Of War

pitanje:

da li moze da se namesti rotiranje kamere sa misem, tj sa srednjim klikom misa?
Namesten je zum na tockic misa kao i uvek, ali kod prethodnih igara kad se klikne i zadrzi tockic misa mogla je da se rotita kamera, sad je to moguce samo preko tastature.

da li je to samo kod mene?
da li moze da se namesti?

hvala!
avtobus on the run je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.5.2011, 11:07   #78
Bascelik
Starosedelac
 
Član od: 19.5.2009.
Poruke: 2.503
Zahvalnice: 885
Zahvaljeno 1.169 puta na 629 poruka
Određen forumom Re: Men Of War

Docekao sam popust MoW:AS . Jel igra neko ovde online preko steama?
Bascelik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.5.2011, 16:21   #79
Anceloti`85
Veteran
 
Član od: 25.11.2009.
Lokacija: Nis
Poruke: 513
Zahvalnice: 200
Zahvaljeno 257 puta na 139 poruka
Određen forumom Re: Men Of War

Citat:
Bascelik kaže: Pregled poruke
Docekao sam popust MoW:AS . Jel igra neko ovde online preko steama?
Kupio si Online? ILI Preko STEAMA? Ja ne mogu da je nadjem ni u jednoj radnji ni prvi MOW ni Assault squad...
Anceloti`85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.5.2011, 16:28   #80
Bascelik
Starosedelac
 
Član od: 19.5.2009.
Poruke: 2.503
Zahvalnice: 885
Zahvaljeno 1.169 puta na 629 poruka
Određen forumom Re: Men Of War

Steam Igrao sam i ranije MoW MP,ali reko aj ovo je sad bas ekspanzija fokusirana na MP. Mada ima neuporedivo manje partija nego obican MoW kada sam ja igrao
Bascelik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
men of war, taktička, vietkong, vjetnam, vjetnamski rat, war


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 16:59.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com