Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 27.10.2006, 16:26   #161
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.166
Zahvalnice: 2.085
Zahvaljeno 4.923 puta na 2.859 poruka
Određen forumom Re: Gothic III

Ne može, mora DirectX 9 karta (Radeon 9500 ili jači, GeForce FX ili jači).
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.10.2006, 17:00   #162
dkdnt
Veteran
 
Član od: 22.10.2005.
Lokacija: Obrenovac
Poruke: 613
Zahvalnice: 101
Zahvaljeno 207 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dkdnt
Određen forumom Re: Gothic III

da ovo nije gothic ne bih ni pokusao da ga igram, ovako mi ostaje da se patim.

u principu moj prvi utisak je super, posto sam se plasio da cje da zaseru u odnosu na dvojku. oni to nisu uradili. gameplay je nabudzen(u poz smislu), skilovi, prica, etc je sasvim dobro, ako ne i odlicno.

e sad, dolazimo do najvecje mane. optimizacija???? kapiram da ove bitange nemacke nisu imali na umu tako nesto.pa sta? svi mi uskoro prelazimo na gf8800gtx sa 128 pipelineova, imamo ddr dard diskove od 48 GB i polovinu toga u ramu, ddr je naravno 3 kod siromasnijih a kod normalnih ddr4. procesori nam ne rade ispod 70GHz, svaki od njih dvanaest!? i nemamo napajanja nego mini nuklearne centrale.

ovo je verovatno programirao covek sa iskustvom poput mog, jer kako drugacije objasniti bug u ****nom .iniju? i kako objasniti potpuno ignorisanje bilo cega sto ja promenim u istom? stavite opusteno cashe size na 256 MB. i dalje cje seckati, podesite threadove ako imate dualcore, on to necje primecjivati. naravno ovo sve ako imate srecje pa vam pola inija nije na nemackom, koji bar ja ne razumem(verovantnije da ga ni nemci ne razumeju jer se vodi svim nacelima sem onih zdrave pameti). neki hans je umestop optimizovanja vrshljao po myspaceu trazecji socnu rumenu helgu, ili vecj neku drugu germansku kuju.

ustvari lupetam, promene posle podesavanja kesha su vidljive, sada je pocelo sa dobrim starim izostavljanjem textura. koje su otprilike croshatch filtrirane slike necije bljuvotine. a uostalom, sto bi ja morao i da vidim po emu ja to hodam, i zasto bi glava mog lika bila toliko bitna?

ni nemci nisu vise ono sto su bili...
dkdnt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.10.2006, 17:04   #163
dkdnt
Veteran
 
Član od: 22.10.2005.
Lokacija: Obrenovac
Poruke: 613
Zahvalnice: 101
Zahvaljeno 207 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dkdnt
Određen forumom Re: Gothic III

ko je za ovu grafiku rekao da je bolja od one u oblivionu nema oci. na low setovanjima sa hdr_om, forsiranim anisotrophicom na 4x i large texturama oblivion i dalje izgleda bolje od bilo cega drugog. ako tome dodate i neki mod za poboljshanje izgleda (ja imam neki za vegetaciju, stanista i vremenske uslove), senke na kroshnjama, AA filtriranje(ako nemate nvidiu) oblivion ostaje na tronu i dalje, ili cje bar tako bit dok neki nemac ne sedne i odradi posao kako treba.
dkdnt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.10.2006, 18:26   #164
Ne$A
Veteran
 
Član od: 4.10.2006.
Poruke: 539
Zahvalnice: 293
Zahvaljeno 37 puta na 27 poruka
Određen forumom Re: Gothic III

Pa nije bas tako losa, ali nevredi je igrati na low detaljima. Evo, ja npr. sam je obrisao jer nezelim da sebi uskratim tu grafiku, i taj dozivljaj uopste.
Ionako dobijam nov komp na novu godinu ( licno cu da izaberem komponente) tako za sada picim oblivion na medium
OBLIVION JE ZAKON!- barem za sada
Ne$A je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.10.2006, 18:57   #165
Garson
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.2.2006.
Lokacija: Across The Sky
Poruke: 6.252
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 544 puta na 343 poruka
Određen forumom Re: Gothic III

Citat:
player1 kaže:
Sa razlogom treba mnogo rama, jer ovo ipak nije neki FPS sa zatvorenim prostorom, tako da ima mnogo stosta da se ucita u memoriju.
Jel' tako?A shto Far Cry radi perektno sa 1GB a ovo cudo trazi min. 1GB? A koliko vidim FC graficki shije Gothic 3.
Kako Oblivion moze da radi lepo sa 1GB?
Citat:
dkdnt kaže:
ko je za ovu grafiku rekao da je bolja od one u oblivionu nema oci. na low setovanjima sa hdr_om, forsiranim anisotrophicom na 4x i large texturama oblivion i dalje izgleda bolje od bilo cega drugog. ako tome dodate i neki mod za poboljshanje izgleda (ja imam neki za vegetaciju, stanista i vremenske uslove), senke na kroshnjama, AA filtriranje(ako nemate nvidiu) oblivion ostaje na tronu i dalje, ili cje bar tako bit dok neki nemac ne sedne i odradi posao kako treba.
Bice to nemci iz Crytek-a (Crysis).
Garson je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.10.2006, 19:04   #166
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.166
Zahvalnice: 2.085
Zahvaljeno 4.923 puta na 2.859 poruka
Određen forumom Re: Gothic III

Izašo još jedan patch.

Citat:
Changes:

Build 1.08
----------
- Several crash bugs fixed
- Performance increased
- Combat AI for several monsters improved/simplified (e.g. boar)
- Lots of AI Fixes ( Murderer Reaction from party member fixed, AI comments improved)
- Sleeping NPC's AI reactions improved
- Camera Control: Inverting the X-axis is now saved
- Lensflare/Sun doesn't shine through mountains and buildings anymore
- Rhobar and Zuben are dead after defeating them
- Revolution mechanics improved
- Lester does now talk even when not sitting at the campfire
- Epilogue fixed
- "No mission success after 2 times "not enough gold" fixed
- Vak and Gonzales are now still there after a revolution
- There are now more weapons at traders and in chests
- Annoying NPCs from Faring arena removed
- Story and Missions in Al shedim improved. (Lester,Saturas,Wutras,etc...)
- Snorre's ancestor stone fixed
- All problems of Hogar and the southern Orcs fixed
- Ronar Trading fixed
- Less monsters/Orcs in Nordmar
- Vibald is now carrying explosive arrows
- Bogir dialog fixed
- Osmund dialog fixed
- Crossbow handling improved

Old savegames are still compatible.
ftp://gd1.regioconnect.net/gothic3/Gothic3_patch108.exe
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.10.2006, 0:22   #167
F@n@T!c_KV®
Član
 
Član od: 30.11.2005.
Poruke: 324
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Gothic III

Oblivion ostaje na vrhu ali samo zbog grafike i fizike! Atmosfera i gameplay u Gothicu su neprevazidjeni! Ako cemo iskreno uzasno me iritiraju one male ikonice u HUD-u i personal sheet-u! Izgleda mi sve tako 16-bitno, zbunjujuce i demode! neoptimizovana grafika me malo vuce na nostalgicnost i mnoooooogo podsecan na 1. i 2. deo tako da mi to i ne smeta Sta cu kad sam staromodan ali smatram da su gothic 1 i 2 igrica za pamcenje ali zato bugovi!!! sreca pa gameplay vadi pricu...
F@n@T!c_KV® je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.10.2006, 0:23   #168
spalex
Član
 
Član od: 12.9.2006.
Poruke: 56
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Gothic III

Igra je totalno lose optimizovana. Konkretno: na Athlonu 3500+, 2GB ddr2,
2 x 7600GT, igra ne radi glatko (high i low nema razlike) a ne izgleda lepse od obliviona.
spalex je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.10.2006, 11:48   #169
Alek
Veteran
 
Član od: 23.10.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 795
Zahvalnice: 60
Zahvaljeno 54 puta na 51 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Alek
Određen forumom Re: Gothic III

Citat:
voodoo_nbgd kaže:
Super, skinuh, ali nema da se nadje crack Ako neko nadje ili sazna...
Poz
Alek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.10.2006, 19:51   #170
Alek
Veteran
 
Član od: 23.10.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 795
Zahvalnice: 60
Zahvaljeno 54 puta na 51 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Alek
Određen forumom Re: Gothic III

Da li vise niko ne igra Gothic ili sam spominjanjem cr.. khhhmmm "zatvorio" temu
Alek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.10.2006, 19:54   #171
Erdeljan Boris
Član
 
Član od: 1.12.2005.
Poruke: 404
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 5 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Gothic III

Igra je totalno neoptimizovana, cak i oni koji imaju jake masine i kojima rade Quake 4, F.E.A.R., Company of Heroes bez problema na High ovde se vuku ko da kostaju 200 Eura (zajedno sa monitorom ).
Ja licno batalim igru sve dok ne izdaju neki patch (ovaj nov nije nesto posebno ispravio optimizaciju) ili ne kupim jos 1GB Kingston HyperX-a pa da ukupno imam 2GB u Dual Channelu. Moje misljenje je da je igra izbacena pre vremena (ko da igram neku BETA verziju pa da razumem neoptimizovanost) da bi se zaradile pare.
Erdeljan Boris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.10.2006, 10:20   #172
Alokin
Član
 
Član od: 4.10.2006.
Lokacija: Coruscant
Poruke: 154
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Alokin Slanje poruke preko Yahooa korisniku Alokin
Određen forumom Re: Gothic III

Vi koji ste poceli da igrate Gothic 3 mozete li mi reci dali kasnije tokom igrice moze da se menja izgled lika(frizure,brate,tetovaze...)
Alokin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.10.2006, 17:53   #173
zorz
Guest
 
Poruke: n/a
Određen forumom Re: Gothic III

Citat:
Alokin kaže:
Vi koji ste poceli da igrate Gothic 3 mozete li mi reci dali kasnije tokom igrice moze da se menja izgled lika(frizure,brate,tetovaze...)
Do sada sam od orkova oslobodio 4 grada (gotha, monthera, cap dan i ono naselje na samom pocetku), a posetio ukupno 6 gradova, ali nisam naisao na zanatlije koji mogu da promene izgled liku. To verovatno znaci da ih nece ni biti.

Inace, igra je dosta bagovita. Npr. lisio sam zivota orka koji mi je dao quest i sada mi je taj quest i dalje aktivan, a trebalo bi da bude failed. Desavalo se i da protivnici "prodju" kroz zid ili da oslobodim grad, a pobunjenici me posle toga optuze da sam lopov(?) i slicne gluposti.

AI je totalna glupost. Montheru sam oslobodio tako sto sam izvlacio jednog po jednog orka i seckao ga na miru dok su ostali to posmatrali sa zidina. Ovo nije tako zamisljeno, ali posto sam neuspesno zavrsio jedan vazan quest, nisam imao izbora.
  Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.10.2006, 2:10   #174
Shobe
Član
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 180
Zahvalnice: 91
Zahvaljeno 61 puta na 22 poruka
Određen forumom Re: Gothic III

Citat:
Alokin kaže:
Vi koji ste poceli da igrate Gothic 3 mozete li mi reci dali kasnije tokom igrice moze da se menja izgled lika(frizure,brate,tetovaze...)
Ne, nije nikad ni moglo (mislim na G1/G2).Imao sam samo jedan veliki bug (za sada) da nije bilo jednog NPCa (kralja) tamo gde je trebalo da ga bude, pa sam ga ubacio preko konzole i sad je sve ok.

Nego, stvarno, ovde se samo raspravlja o grafici (k'o da je ona najvaznija; i pored toga sto nije na visini one iz Obliviona, jako je lepa, cak i na mid/low setovanjima)/performansama, ali ne i samom sadrzaju/kvestovima/zanimljivostima igre?!
Shobe je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.10.2006, 10:43   #175
Alokin
Član
 
Član od: 4.10.2006.
Lokacija: Coruscant
Poruke: 154
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Alokin Slanje poruke preko Yahooa korisniku Alokin
Određen forumom Re: Gothic III

Kako pa ja imam screenshot na kome je glavni lik celav!
Alokin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.10.2006, 12:48   #176
drgonzo
Član
 
Član od: 4.2.2006.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 404
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Gothic III

Citat:
Alokin kaže:
Kako pa ja imam screenshot na kome je glavni lik celav!
To je verovatno neki od non playing charactera.
drgonzo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.10.2006, 22:03   #177
archmage
Član
 
Član od: 15.11.2005.
Lokacija: Sremska Mitrovica
Poruke: 31
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Gothic III

Glavni problem Gothic trojke je sramotni memory leak, koji onemogucava normalno igranje na normalnim masinama, trenutno su izasla 2 patcha, jedan dize igru na v1.7 a drugi na 1.8, bez prvog ne bih preporucio nikom da igra igru, ukoliko nema zivaca na bacanje, dok je drugi pozeljan ali ne i neophodan.

Memory leak se manifestuje kao stutter, tj igra jednostavno zamrzne na neko vreme dok ne ucita sve u cash na HDD-u jer je ram pun, sto je jako neprijatno jer sa prvim patchom i 1GB rama, igra na svakih par in-game metara stavlja nov data .

Ja imam Barton 2600+, asus NF7-S, 2x 256DDR 333 Dual Channel + 512DDR 400, i GeForce6600GT 128DDR3 AGP, i igram na high detaljima, 1024x768

Sve sto vam treba da optimizujete gothic 3 , koje mozete naci ovde,http://boards.gamefaqs.com/gfaqs/gen...topic=31316229
bitno je da stavite Resource Cashe na High, iskljucite Low Detail distance, jer ga nacisto ubija, i najvazniji ini tweak je da stavite 0, na liniju .u32SpeedTreeMaxMemUsage_High=100000, tako da bude 1000000.

Dok Major Bug No.2 lens flare od sunca , koji se vidi gde god da ste(kuci , zamku, 3m ispod zemlje) , fix za ovo je na http:
www.gothic-3.ru/forum/index.php?&showtopic=19 , fix ovog buga iz nepoznatog razloga takodje poboljsava performanse.

Posto sam sve ovo uradio imam koliko toliko lezeran gameplay , al bolna istina je da je gothic 3 neverovatno bagovita igra (flashback Dungeon Lords), nije neigriva al ce vas namuciti i te kako.
TIP: Vas archnemissis bez patcha 2 ce biti obicna divlja svinja

Za sve pitanja imate www.gamespot.com/pc/rpg/gothic3/forum.html
Znam da sam se raspisao al eto, da vidite sta mora da se radi ovih dana da bi se igralo ko covek

P.S za bolje rezultate backup-ujte ini i sami experimentisite sa setovanjima, za najbolje kupite jos 3GB rama
archmage je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.11.2006, 11:01   #178
dkdnt
Veteran
 
Član od: 22.10.2005.
Lokacija: Obrenovac
Poruke: 613
Zahvalnice: 101
Zahvaljeno 207 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dkdnt
Određen forumom Re: Gothic III

dok nisam obrisao nedovrseno djubre ja sam igrao na patchu 1.7 jel 1.8 menja nesto uopste u performansama(znam da ispravlja taj bug sa suncem koje sija kroz zidove)?

jbt oblivion koji isto ima ogroman svet da ucitava nema takav memory leak, doduse jeste da su gradovi i pecjine zatvorene, ali bar za gradove ima mod da se otvore( a sa podignutim cahs presize_om sa defoltnih 26MB na 100MB, ucitavanje kad se ulazi u dungeone traje pa dobrih 1,2 sekunde ). skotine nemacke!
dkdnt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.11.2006, 14:02   #179
Shobe
Član
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 180
Zahvalnice: 91
Zahvaljeno 61 puta na 22 poruka
Određen forumom Re: Gothic III

@archmage - dobri su ti ovi tweakovi!

@dkdnt - neki ljudi (sa slabijim masinama) na stranim forumima kazu da su im performanse (dosta) bolje, dok ovi sa jacim ne vide neku veliku razliku

Btw, ne mogu da verujem da u novom broju SK-a nema ni reci o Gothicu 3 ?!
Shobe je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.11.2006, 15:21   #180
Mrmot
Veteran
 
Član od: 14.1.2006.
Lokacija: Amestelredamme
Poruke: 883
Zahvalnice: 20
Zahvaljeno 64 puta na 26 poruka
Određen forumom Re: Gothic III

Mozda su se revieweri iznervirali zbog bagova pa nece da opisuju :P
Mrmot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
gothic, gothic 3, role-play, rpg


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Gothic II Gold Edition voodoo_ Role-Play 1329 31.12.2022 0:58
Gothic II addon NOTR grofnula Role-Play 70 18.9.2007 12:38
6600 nedovoljna za Gothic 2.Kako je moguce? Jim Bravura Grafika 24 9.8.2007 20:40


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 13:53.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com