Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 6.11.2006, 3:15   #201
LunaticRS
Starosedelac
 
Član od: 1.11.2006.
Lokacija: alpha centauri
Poruke: 1.203
Zahvalnice: 317
Zahvaljeno 77 puta na 63 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku LunaticRS
Thumbs down Re: Gothic III

Ja imam masineriju i to Athlon 3500+, Asus A8N SLI Deluxe-ploca, 1 GB rama Kingston i Asus 7800 GTX.Igra na ovoj mojoj konfiguraciji na low to medium detaljima ide fino s tim sto naravno malo secka, a seckanje me nervira.Kaze 1GB rama minimum sto znaci nije dovoljno ljudi i zato sam kupio jos 512.Medjutim novi Transcedent izgleda nije kompaktabilan sa Kingstonom pa mi steka vise nego ranije.Cak mi i dota steka kao i sve ostale igre.Sve u svemu Oblivion koji prelazi granicu sto se tice grafike sam igrao na svim high detaljima bez problema, a Gothic koji mu nije ni do koljena ne mogu da igram bez trzanja.Ljudi da bi igra isla na pristojinim detaljima glatko treba 2 GB rama provjereno1Vidite moju konfiguraciju sa 1 GB rama, e pa nije dovoljno za glatko igranje na medium detaljima.Ipak svaka cast za pricu i ukupan gameplay koji je bolji od Obliviona.
LunaticRS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.11.2006, 10:40   #202
darthmajor
Član
 
Član od: 3.11.2005.
Poruke: 303
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 6 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Gothic III

Athlon 64 2800+, 1GB RAM i GF6200, texture su mi na medium, pixel shader na 2.0 i resource cache na medium, ostalo na low. Razlika izmedju pixel shader 1.4 i 2.0 su kao nebo i zemlja a u performansama nije bilo razlike posto je problem ionako sa RAM-om.
Da, mislim na prethodne delove u vezi strelca. Mene je bas iritiralo ranije kada ti je neprijatelj na primer na 3 metara od tebe a ti 'promasis' posto ti je nizak skill. To moze da prodje u NWN ali mi je u gothic-u nelogicno posto ti moras da nisanin, ovako mi je mnogo bolje. Armor jos nikakav nemam posto ne smem kupiti neki a posle da me neprijateljski faction da ubije...stvarno, hoce me orkovi napasti ako trckaram u rebel armor-u? A ni para nemam, valjana edukacija je postala jako skupa, juce sam dao za 'quick learner' 5000 zlata! Ali nema vece, to ce mi se vec za 5 nivoa isplatiti. Napredovanje lika je isto po meni mnogo bolje nego ranije. Summa summarum, kako me bugovi zaobilaze, a ni zbog performansi se ne mogu buniti posto imam slabu masinu, u mojoj knjizi za sada Gothic ima ocenu iznad 90.
Stvarno ono sto se jos MORA pohvaliti je muzika! Cak ima neki mod koji ukida muziku da bi smanjilo seckanje ali nisam stavio posto je muzika prosto receno genijalna! Ne znam da li se vec cuo ovoliko kvalitetnu muziku, moracu da nabavim soundtrack...inace u collector's edition-u i dobijate cd sa soundtrack-om.
Uff, stvarno sam oduzio, mogu samo reci jos da ako hocete neki c00l perk, pa zaradite ga :P I jos bih voleo da mi neko kaze kad bih mogao posetiti Gothu i Vanguard?
darthmajor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.11.2006, 12:31   #203
zorz
Guest
 
Poruke: n/a
Određen forumom Re: Gothic III

Citat:
darthmajor kaže:
hoce me orkovi napasti ako trckaram u rebel armor-u?


kad bih mogao posetiti Gothu i Vanguard?
-Ja trenutno obavljam neke misije za orkove, a nosim paladin armor, tako da to nema veze (sto je po mom misljenju glupo).

-Sto se posete gradova tice, mozes posetiti sve gradove ako hoces. Ja sam obisao sve gradove iz Nordmara tako sto sam zaobilazio (pretrcavao) jace zivuljke i vece grupe orkova (tamo te orkovi van gradova odmah napadaju). Pokupio sam teleport stonove iz svih gradova i iz manastira, i vratio se u Myrtanu .

A evo i tacnih lokacija teleport stonova za manje strpljive igrace:

http://www.gothic3-forum.com/showthr...oto=nextoldest

Poslednja ispravka: zorz (6.11.2006 u 12:41)
  Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.11.2006, 12:46   #204
darthmajor
Član
 
Član od: 3.11.2005.
Poruke: 303
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 6 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Gothic III

Citat:
zorz kaže:
-Ja trenutno obavljam neke misije za orkove, a nosim paladin armor, tako da to nema veze (sto je po mom misljenju glupo).

-Sto se posete gradova tice, mozes posetiti sve gradove ako hoces. Ja sam obisao sve gradove iz Nordmara tako sto sam zaobilazio (pretrcavao) jace zivuljke i vece grupe orkova (tamo te orkovi van gradova odmah napadaju). Pokupio sam teleport stonove iz svih gradova i iz manastira, i vratio se u Myrtanu .
Jeste malo glupo sto mozes trckarati sa tim armorom, ali imas i neke paladine koji rade za orkove, plus su verovatno developeri uvideli da bi bilo smaranje stalno zonglirati sa oklopima...

Za ovu posetu mislim da dodjem, uradim sve sto ima da se radi i da idem dalje Znaci ne samo da trcim vristuci. Cuo sam da su u Gothi undead-ovi i demon, a u Vengard-u ludi orci, pa zato dosad nisam isao tamo...
darthmajor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.11.2006, 13:20   #205
zorz
Guest
 
Poruke: n/a
Određen forumom Re: Gothic III

Citat:
darthmajor kaže:
Cuo sam da su u Gothi undead-ovi i demon, a u Vengard-u ludi orci, pa zato dosad nisam isao tamo...
Delimicno SPOILER:

Zavisi koji si level. Ne mogu da se setim koji level sam ja bio kada sam oslobodio Gothu i Vengard, ali cu ti reci da je u Vengardu dosta za****no (ima ih mnooogo) i da ne mozes da udjes u grad bez teleporta jer je oko njega magicna barijera. Undeadovi u Gothi nisu strasni (skeletori i zombiji), a demona samo treba da uhvatis u semu (tj. da ne dozvolis da on uhvati tebe ). Osim toga u Gothi ces imati i pomoc jednog prijatelja...

Naravno da cu zavrsiti questove u gradovima koje sam posetio na brzinu. Ali kada sam otisao u Nordmar zbog jednog questa, bilo mi je zao da ne pokupim telep stones, pa da kasnije opet pesacim kroz nepregledna ledena prostranstva. I jos nesto: ako mislis da se "posteno" probijas do gradova (klanova) u Nordmaru, zesce ces se smoriti jer orkova i ripperbeast-a ima oko milion!! To su i developeri uvideli i smanjili njihov broj u posednjem patchu!

Poslednja ispravka: zorz (6.11.2006 u 13:47)
  Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.11.2006, 13:49   #206
Alek
Veteran
 
Član od: 23.10.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 795
Zahvalnice: 60
Zahvaljeno 54 puta na 51 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Alek
Određen forumom Re: Gothic III

Citat:
darthmajor kaže:
Athlon 64 2800+, 1GB RAM i GF6200, texture su mi na medium, pixel shader na 2.0 i resource cache na medium, ostalo na low. Razlika izmedju pixel shader 1.4 i 2.0 su kao nebo i zemlja a u performansama nije bilo razlike posto je problem ionako sa RAM-om.


A ni para nemam, valjana edukacija je postala jako skupa, juce sam dao za 'quick learner' 5000 zlata! Ali nema vece, to ce mi se vec za 5 nivoa isplatiti.

Stvarno ono sto se jos MORA pohvaliti je muzika!
Neverovatno mi je da sa takvom mashinom igras na low?!?!? Pa ko ce ako neces ti da igra na high? Stavi shadere na 3.0 (nevedim zasto ne bi..) i resouce cashe na high i posto procesing na high (nije high, pise nesto drugo ali neznam tacno sta) i mogao bi i teksture tako dje na high pa ce da vidis da li izgleda ruzno a mislim da razlike u performansama neces da osetis, i da instaliraj 1.8 patch i tweakuj igru obavezno.

Za pare je meni barem dosta lako, imam oko 80k mada nemojte da me pitate kako, neznam ni sam, znam samo da sam iskoristio bug ili sta vec da od onog lovca ispred Kejp Duna uzmem luk, prodam ga, vratim se (on ga ima ponovo) uzmem, prodam, vratim se... I tako mislim 3 puta i posle ga vise nije imao A ostatak se lako zaradi kad oslobodis vec 3 grada.

Da, muzika je fenomenalna!

Hehe ja sam slicno radio ali sam u varantu! I DA DA DA!!!!! NAUCIO SAM "FIGHT WITH 2 WEAPONS"!!! Ali .. mislim da je nista posebno Osim sto bas kul izgleda i mozda malo brze udara ali meni bas ruzno radi igra pa nemogu da primetim to bas kako treba.
Malo sam se rasplinuo ali ...
Poz
Alek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.11.2006, 14:55   #207
BlackNeo
Član
 
Član od: 9.5.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 134
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 19 puta na 16 poruka
Određen forumom Re: Gothic III

Kazes covjeku koji ima GF6200 da stavi na high
BlackNeo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.11.2006, 15:07   #208
Corwin
Starosedelac
 
Član od: 18.1.2006.
Lokacija: Underlittleforest
Poruke: 1.647
Zahvalnice: 279
Zahvaljeno 366 puta na 142 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Corwin
Određen forumom Re: Gothic III

Vjerovatno je mislio na ovog iznad njega.
Corwin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.11.2006, 19:29   #209
LunaticRS
Starosedelac
 
Član od: 1.11.2006.
Lokacija: alpha centauri
Poruke: 1.203
Zahvalnice: 317
Zahvaljeno 77 puta na 63 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku LunaticRS
Određen forumom Re: Gothic III

[QUOTE=darthmajor]Athlon 64 2800+, 1GB RAM i GF6200, texture su mi na
Stvarno ono sto se jos MORA pohvaliti je muzika! Cak ima neki mod koji ukida muziku da bi smanjilo seckanje ali nisam stavio posto je muzika prosto receno genijalna! Ne znam da li se vec cuo ovoliko kvalitetnu muziku, moracu da nabavim soundtrack...inace u collector's edition-u i dobijate cd sa soundtrack-om.

Stvarno o tome slabo ko govori, ali muzika je genijalna.Narocito kad ides prirodom, au pozadini svira tamburica....
LunaticRS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.11.2006, 20:11   #210
LunaticRS
Starosedelac
 
Član od: 1.11.2006.
Lokacija: alpha centauri
Poruke: 1.203
Zahvalnice: 317
Zahvaljeno 77 puta na 63 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku LunaticRS
Određen forumom Re: Gothic III

Citat:
Vjerovatno je mislio na ovog iznad .
Ako je mislio na mene, tj. da stavim sve gotovo na high onda cu ponoviti da mi igra sjecka na low to medium, kao i na high podesavanjima.Normalno da igram na high details, ali kazem da igra sjecka kako god da je podesim.Zakoci se na svakih 20 sekundi otprilike i to traja max 3-4 sekunde...Mislim da je do rama.Tesko mi je da pronadjem jos Kingstone rama, a drugi proizvodjaci nisu izgleda komaktibilni sa Kingstonom.Ipak i ja mislim da je nenormalno sto ne mogu na ovoj konfiguraciji da igram bez ikakvih problema.Ako neko zna u cemu je ova problematika neka iznese svoje misljenje...
LunaticRS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.11.2006, 20:44   #211
Alek
Veteran
 
Član od: 23.10.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 795
Zahvalnice: 60
Zahvaljeno 54 puta na 51 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Alek
Određen forumom Re: Gothic III

Citat:
LunaticRS kaže:
Ako je mislio na mene, tj. da stavim sve gotovo na high onda cu ponoviti da mi igra sjecka na low to medium, kao i na high podesavanjima.Normalno da igram na high details, ali kazem da igra sjecka kako god da je podesim.Zakoci se na svakih 20 sekundi otprilike i to traja max 3-4 sekunde...Mislim da je do rama.Tesko mi je da pronadjem jos Kingstone rama, a drugi proizvodjaci nisu izgleda komaktibilni sa Kingstonom.Ipak i ja mislim da je nenormalno sto ne mogu na ovoj konfiguraciji da igram bez ikakvih problema.Ako neko zna u cemu je ova problematika neka iznese svoje misljenje...
Jesam jesam, sry, mislio sam na tebe sto se tice podesavanja Pa vidi i meni koci na po 7,8 sec i ukoci se na 2,3 sec sto mnogo smara. Ja igram na med sve, sa 3.0 shaderima i post proc na high i low level det na off ili low (mislim da je off) ali ja imam bogalja od masine za razliku od tebe (P4 1.8, 768 rama (budjavog koji radi na 266mhz) i 7600gs). Jedino gde mogu kako tako "ugodno" da igram je varant jel je svuda samo pustinja i nema mnogo detalja. Obavezno tweakuj igru, neznam jesi li uradio to ali mislim da ima malo razlike pre i posle. Evo dva linka :
http://forum.jowood.com/forumdisplay.php?f=254
http://forum.krstarica.com/showthrea...2&page=7&pp=15


Poz
Alek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.11.2006, 20:49   #212
LunaticRS
Starosedelac
 
Član od: 1.11.2006.
Lokacija: alpha centauri
Poruke: 1.203
Zahvalnice: 317
Zahvaljeno 77 puta na 63 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku LunaticRS
Određen forumom Re: Gothic III

Nisam tweakovao igru.Hala za linkove.Upravu si za varant, gotovo da ide bez problema.
POZ iz Republike Srpske
LunaticRS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.11.2006, 21:30   #213
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.407
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Gothic III

Mozda smanjivanje detalja tekstura moze da smanji seckanje?
Manje velicine tekstura, manje ucitavanja, pa mozda i manje seckanja.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.11.2006, 21:40   #214
LunaticRS
Starosedelac
 
Član od: 1.11.2006.
Lokacija: alpha centauri
Poruke: 1.203
Zahvalnice: 317
Zahvaljeno 77 puta na 63 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku LunaticRS
Određen forumom Re: Gothic III

Player1 vidi gore kakva mi je konfiguracija pa reci da li smije stekati cak i na low to medium detaljima.Steka taman toliko da me opasno nervira...Nisam nikakav patch instalirao...
LunaticRS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.11.2006, 21:50   #215
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.407
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Gothic III

Pa treba zbog rama.
Igra kaze da je 1GB minimum, tj. sa "seckanjem". E sad, sto je lose optimizovana...

Mada tvoja graficka sigurno moze da procesira medium ili high teksture, mozda smanjenje detalja tekstura (ako ima ta opcija), moze da pomogne da rastereti taj ram koji je slaba tacka.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.11.2006, 21:53   #216
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.407
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Gothic III

Evo bas citam readme za gothic3 (upravo planiram da ga instaliram):

Citat:
10. Streaming stalls
On some systems the streaming from hard drive can cause framerate drops and game stalls. Defragmenting your hard drive and lowering the texture quality settings in the game reduces these effects.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.11.2006, 22:44   #217
LunaticRS
Starosedelac
 
Član od: 1.11.2006.
Lokacija: alpha centauri
Poruke: 1.203
Zahvalnice: 317
Zahvaljeno 77 puta na 63 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku LunaticRS
Određen forumom Re: Gothic III

Sad sam vidio na stranom forumu da neki lik ima 2x jachu konfiguraciju od moje sa dual core athlonom,7900gt i 2GB rama i kaze da ima problema sa igrom...ccc
A to podesavanje u g3 ini fajlu je ogromno i i ima milion prijedloga.Sve u svemu ne bih ja to podesavao da sta ne pokvarim, jer mi je sve to strano...
JEDNOSTAVNO DA LI CE IGRA BOLJE FUNKCIONISATI AKO UBACIM JOS 512 Rama.
LunaticRS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.11.2006, 22:52   #218
Corwin
Starosedelac
 
Član od: 18.1.2006.
Lokacija: Underlittleforest
Poruke: 1.647
Zahvalnice: 279
Zahvaljeno 366 puta na 142 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Corwin
Određen forumom Re: Gothic III

@player1
E ovakve me stvari baš nerviraju. Treba li tržište da se prilagođava njima ili oni tržištu? Dosta mi je bio jedan Oblivion, bojkotujem G3 definitivno( ne da ću im neku štetu napraviti). Svaki iščekivani nastavak izgleda podrazumjeva da se trkne kod prodavca i kupi za 300-400 eura hardvera. Mogu da mislim šta bi bilo fa izađe Fallout 3, za njega će trebati 8800GT jer nikako (ha ha) neće moći da radi na 7900GTX i trebaće jedno 10 Giga RAM-a.
Stvarno sam se iznervirao.
Corwin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.11.2006, 23:00   #219
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.407
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Gothic III

Jos nesto iz readme-a, smo mozda nekome moze da pomogne:

Citat:
6. Fixes for potential problems on AMD X2 processors
Many games encounter stuttering/random slow down problems on AMD X2 processors. Instructions how to fix this problem can be found here:
http://www.hardforum.com/showthread.php?t=983781
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.11.2006, 23:07   #220
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.407
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Gothic III

Inace, upravo sam probao Gothic3 sa High podesavanjima (predefinisanim, tj. jedno su teksture Medium i Ant. filtering x4 sto nije na max, sa 1024x768).

Nesto usporenja u onoj borbi na startu.
Na otvorenom, svakih 20sek mali 0.5sek prekid (znaci RAM).

Imam "stari" AthlonXP 2600+, 1GB RAM, i novi Radeon x1600pro.

Prosto sam iznenadjen. Ja sam prvo mislim da treba nesto silno da smanjim detalje, ali posle "degustiranja" ja ipak mislim da je ovo podnosljivo.

Mozda Shader3.0 podrska pomaze? Cuo sam da zna da ubrza neke stvari koje bi bile sporije sa Shader 2.0 ili manjom podrskom.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
gothic, gothic 3, role-play, rpg

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Gothic II Gold Edition voodoo_ Role-Play 1329 31.12.2022 0:58
Gothic II addon NOTR grofnula Role-Play 70 18.9.2007 12:38
6600 nedovoljna za Gothic 2.Kako je moguce? Jim Bravura Grafika 24 9.8.2007 20:40


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 20:25.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com