Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Brbljaonica

Brbljaonica Manje ozbiljno ćaskanje na ostale (kompjuterske i geek) teme... (POSTOVI SE NE BROJE!)
(Pravila pisanja: kliknite ovde.)

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 19.7.2015, 21:06   #21
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.716
Zahvalnice: 4.561
Zahvaljeno 2.635 puta na 1.578 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Poslodavac bi da mi posalje kompletan asortiman Apple-ovih proizvoda

Blago tebi, i za softver i za platu. Mislim, ono plata koliko radiš toliko muzike! A što se Adobea iMac-a i Qzma bi ti pozavideo, mada nešto ne miriše te stvari ali...
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.7.2015, 21:07   #22
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.716
Zahvalnice: 4.561
Zahvaljeno 2.635 puta na 1.578 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Poslodavac bi da mi posalje kompletan asortiman Apple-ovih proizvoda

Citat:
Peruzzi kaže: Pregled poruke
Cek, carina moze na rate da se plati?
Može, može kako se dogovoriš, kažeš nemam ali želim da platim! Ja misim da može na šest meseci, neka neko drugi stručniji pojasni.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.7.2015, 21:30   #23
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Poslodavac bi da mi posalje kompletan asortiman Apple-ovih proizvoda

Čuj carina na rate, gdje to ima? Lol
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.7.2015, 21:36   #24
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Poslodavac bi da mi posalje kompletan asortiman Apple-ovih proizvoda

A zašto jednostavno poslodavcu ne kažeš da ti umesto opreme pošalje novac da ovde kupiš klasičan PC? Mislim, dizajn nije nešto što baš mora da se radi na Mac-u, osim ako te posao ne ograničava da moraš da radiš u okviru Apple ekosistema.

Drugi problem je servisiranje i reklamacija proizvoda. Garancija se verovatno vodi na tvog poslodavca tako da bi za svaki problem morao da mu šalješ opremu nazad jer kod nas nema ovlašćenih servisa za Apple. Razmisli dobro u kakvu se avanturu upuštaš.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.7.2015, 22:14   #25
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Poslodavac bi da mi posalje kompletan asortiman Apple-ovih proizvoda

Zar Apple ne daje univerzalnu garanciju?
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.7.2015, 22:25   #26
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Poslodavac bi da mi posalje kompletan asortiman Apple-ovih proizvoda

Ako ozbiljan poslodavac lageruje i daje svima iste alate (u ovom slučaju Apple-ov hardver), što bi kupovao neki lijevi sklepan PC kad postoji iMac i Macbook Pro kao namjenska rješenja za tu stvar i zašto da komplikuje pa poslodavcu pravi dupli posao? Kad bi meni neko poklanjao iMac, Macbook pro i iPhone nema te carine koju ne bih odradio ili platio u krajnjem slučaju
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.7.2015, 22:29   #27
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Poslodavac bi da mi posalje kompletan asortiman Apple-ovih proizvoda

Citat:
NjegovaWisost kaže: Pregled poruke
Zar Apple ne daje univerzalnu garanciju?
Apple garancija pokriva samo otklanjanje problema u ovlašćenim servisima a ako takvih nema u blizini Apple može da zahteva od klijenta da robu vrati u maloprodaju gde je nabavljena.

https://www.apple.com/legal/warranty...y-serbian.html
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.7.2015, 23:44   #28
Peruzzi
Veteran
 
Član od: 16.5.2006.
Poruke: 1.198
Zahvalnice: 664
Zahvaljeno 183 puta na 135 poruka
Određen forumom Re: Poslodavac bi da mi posalje kompletan asortiman Apple-ovih proizvoda

Citat:
Neutrino kaže: Pregled poruke
A zašto jednostavno poslodavcu ne kažeš da ti umesto opreme pošalje novac da ovde kupiš klasičan PC? Mislim, dizajn nije nešto što baš mora da se radi na Mac-u, osim ako te posao ne ograničava da moraš da radiš u okviru Apple ekosistema.

Drugi problem je servisiranje i reklamacija proizvoda. Garancija se verovatno vodi na tvog poslodavca tako da bi za svaki problem morao da mu šalješ opremu nazad jer kod nas nema ovlašćenih servisa za Apple. Razmisli dobro u kakvu se avanturu upuštaš.
Zato sto uzima dosta ovakvih paketa odjednom i mislim da dobija neke povoljnosti, popuste, placanje na rate ili sta god samo zato sto uzima u vrednosti od ~100000e ili koliko vec da je sve ukupno.

Sto se servisiranja tice, ima nekoliko mesta u BG koja servisiraju uredjaje pod garancijom koji su kupljeni u inostranstvu (apple garancije su globalne).
Peruzzi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.7.2015, 23:48   #29
Peruzzi
Veteran
 
Član od: 16.5.2006.
Poruke: 1.198
Zahvalnice: 664
Zahvaljeno 183 puta na 135 poruka
Određen forumom Re: Poslodavac bi da mi posalje kompletan asortiman Apple-ovih proizvoda

Citat:
LoneWolf kaže: Pregled poruke
Ako ozbiljan poslodavac lageruje i daje svima iste alate (u ovom slučaju Apple-ov hardver), što bi kupovao neki lijevi sklepan PC kad postoji iMac i Macbook Pro kao namjenska rješenja za tu stvar i zašto da komplikuje pa poslodavcu pravi dupli posao? Kad bi meni neko poklanjao iMac, Macbook pro i iPhone nema te carine koju ne bih odradio ili platio u krajnjem slučaju
Slazem se u potpunosti. Cak sam nekoliko puta spomenuo da mogu da kupim ekvivalentne sklopljene racunare za frakciju vrednosti, ali on nije hteo ni da cuje za to.

A i ja mangup zalim se kad kog izadjem negde ili odem na vikend kako ne mogu da ostanem u komunikaciji sa timom
Peruzzi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.7.2015, 0:26   #30
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Poslodavac bi da mi posalje kompletan asortiman Apple-ovih proizvoda

Citat:
LoneWolf kaže: Pregled poruke
Ako ozbiljan poslodavac lageruje i daje svima iste alate (u ovom slučaju Apple-ov hardver), što bi kupovao neki lijevi sklepan PC kad postoji iMac i Macbook Pro kao namjenska rješenja za tu stvar i zašto da komplikuje pa poslodavcu pravi dupli posao? Kad bi meni neko poklanjao iMac, Macbook pro i iPhone nema te carine koju ne bih odradio ili platio u krajnjem slučaju
Pa bre ako ti ne smeta da platiš dažbine u visini polovine iznosa same opreme što da ne. Jedino sa čime se apsolutno ne slažem je komentar za "levo sklepan PC". 2000-2500€ je i više nego dovoljno novca za nabavku odličnog računara za grafički dizajn. Od standardnog ekranskog dizajna preko offset štampe do bilbordera, PC će itekako da odradi posao. No okej kapiram, ima ljudi koji prosto hoće da imaju "Jabuku". Razlozi su nebitni.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.7.2015, 0:38   #31
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.716
Zahvalnice: 4.561
Zahvaljeno 2.635 puta na 1.578 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Poslodavac bi da mi posalje kompletan asortiman Apple-ovih proizvoda

Onako pitam, da li ima kakve razlike u emitovanju boja kod Apple upoređen sa npr. Eizo monitorima pa to bude razlog odbijanja poslodavca ili je u pitanju ego?
A što se tiče ostale opreme ne znam zašto bi neko bežo od profesionalnih serija Lenovo, Dell ili HP laptopova ili Quadro grafike.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.7.2015, 0:58   #32
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Poslodavac bi da mi posalje kompletan asortiman Apple-ovih proizvoda

Apple ima tu prednost što njegov kompletan ekosistem pruža dobru podršku za color management pa recimo ume da bude dobra stvar kod grafičkog dizajna namenjenog za opipljivu štampu (offset, digitalna, "bilborderi" itd.)

Međutim, kod grafičkog dizajna namenjenog ekranima to prosto uopšte nije bitno jer se za većinu materijala u tom slučaju uopšte ne koristi color management.

A što se tiče Retina vs Eizo & co. stoji da je Retina jako kvalitetan displej ali... Ako se često radi sa materijalom gde je color management bitan i to u prostoriji gde se uslovi osvetljenja često menjaju (recimo veliki prozori itd.) ipak bih se pre odlučio za profesionalne monitore koji dolaze sa uređajima za automatsku kalibraciju kolornog profila nego za 5K Retinu kod koje se kalibracija i dalje radi ručno.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.7.2015, 1:04   #33
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.716
Zahvalnice: 4.561
Zahvaljeno 2.635 puta na 1.578 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Poslodavac bi da mi posalje kompletan asortiman Apple-ovih proizvoda

Fantastično objašnjenje, hvala.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.7.2015, 1:15   #34
Peruzzi
Veteran
 
Član od: 16.5.2006.
Poruke: 1.198
Zahvalnice: 664
Zahvaljeno 183 puta na 135 poruka
Određen forumom Re: Poslodavac bi da mi posalje kompletan asortiman Apple-ovih proizvoda

Ja sam jedini graficki dizajner u timu, svi ostali su menadzeri, konsultanti, regruteri itd.. Takodje sam i jedini koji nije u kancelariji i sto radi od kuce.

Verujem da je vise zbog estetike (kucista bez) i ...jednostavnosti(?) i nekih softverskih prednosti sto oni svi koriste Apple proizvode. Dosta se bave i socijalnim medijima, a PC tu ne moze da parira po pitanju integrisanosti sa softverske strane.

Meni je potpuno svejedno na cemu radio (trenutno na racunaru od 200e), mada bih voleo makar jednom da i ja imam neko top-of-the-line resenje. Jeste da se bavim i 3D dizajnom ali od toga "nema leba" bez posvecenih renderskih masina od po nekoliko hiljada evra, niti bih to radio za ovog Engleza.

Photoshop, Illustrator, inDesign, After Effects, pristup na nekoliko sajtova za stock fotografije/clip art i cloud storage, to je sve sto meni treba za 99% zadataka.

Naravno tu je i gomila browser-based resenja za organizaciju/komunikaciju koje moramo da koristimo svakodnevno (SharePoint, Asana, Yammer, Hootsuite, Freshbooks, interna aplikacija za organizaciju ljudskih resursa, Calendly, kompletan Office365 i jos GOMILA drugih...).


Samo da se nadovezem, ja sam zaduzen i za sve vrste "stampe". Evo bas bi uskoro trebalo da zavrsim neke LGBTI postere koje ce da vise po pabovima u UK. Nakon toga mi slede brosure/bookleti od po 20tak strana koje ce CEO pokazivati na sastancima u Kini u septembru (juri dobavljace ili stagod). Tu ce da budu i tromesecni infografici za svaku bransu firme koji ce biti u skoro svakom obliku. Profilne slike, cover photo, postovi za sve vrste socijalnih medija na 5 razlicitih profila. Ilustracije za svaki news post. Flat design svakoga zaposlenog koji ce da se koristi kao avatar. Sve ovo i jos milion malih stvari...


Covek mi je cak i rekao da mu se svidja moj plan za "dizajn kucu" (ukratko, imam dvospratnu zgradu koja ne sluzi nicemu i hocu da je pretvorim u radni prostor na jednom spratu i smestaj zaposlenih na drugom. 4-5 dodatnih ljudi koji ce da imaju placen smestaj i hranu i da rade na principu 50% zarade na projektima njima)i trazio mi da mu posaljem biznis plan posto je zainteresovan da investira...

Poslednja ispravka: Peruzzi (20.7.2015 u 1:30)
Peruzzi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.7.2015, 1:55   #35
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Poslodavac bi da mi posalje kompletan asortiman Apple-ovih proizvoda

Citat:
Peruzzi kaže: Pregled poruke
Dosta se bave i socijalnim medijima, a PC tu ne moze da parira po pitanju integrisanosti sa softverske strane.
Šta to Apple ima od softvera što se bolje integriše sa socijalnim medijima od PC-a? Pitam zato što ja godinama radim sa socijalnim medijima na obe platforme i još nisam naišao na problem da PC nešto nema po tom pitanju. Naravno podrazumeva se Windows. Linux još pošteno kaska po tom pitanju.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.7.2015, 9:03   #36
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.716
Zahvalnice: 4.561
Zahvaljeno 2.635 puta na 1.578 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Poslodavac bi da mi posalje kompletan asortiman Apple-ovih proizvoda

Kako misliš da ti radnici spavaju u toj kući, zar neće ići svojoj kući? Ili ko Kinezi, pa ugradi mrežu oko kuće da ne skaču od sreće.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.7.2015, 10:14   #37
Peruzzi
Veteran
 
Član od: 16.5.2006.
Poruke: 1.198
Zahvalnice: 664
Zahvaljeno 183 puta na 135 poruka
Određen forumom Re: Poslodavac bi da mi posalje kompletan asortiman Apple-ovih proizvoda

Citat:
todos kaže: Pregled poruke
Kako misliš da ti radnici spavaju u toj kući, zar neće ići svojoj kući? Ili ko Kinezi, pa ugradi mrežu oko kuće da ne skaču od sreće.
Podaleko sam ja od vecih gradova i cisto sumnjam da ima iskusnih dizajnera/programera/developera u mojoj okolini
Peruzzi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.7.2015, 12:15   #38
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Poslodavac bi da mi posalje kompletan asortiman Apple-ovih proizvoda

Apple je standard u grafičkom dizajnu, muzičkoj produkciji i video editingu, htjeli mi to priznati ili ne. Sve što napraviš na brendiranom Apple desktopu/laptopu bez problema možeš napraviti i na nekom "lijevo sklepanom" PC-u sa piratskim softverom, pri čemu kod ozbiljnijih klijenata gubiš kredibilitet naspram nekog ko ulaže u namjenska brendirana Apple rješenja i legalan softver. Upravo zbog ovoga se na servisima poput Odesk i sl. pojavila gomila Filipinaca, Indijaca i ostalih koji smanjuju cijene freelancerima, što nije fer.
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.7.2015, 14:55   #39
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Poslodavac bi da mi posalje kompletan asortiman Apple-ovih proizvoda

Citat:
LoneWolf kaže: Pregled poruke
Apple je standard u grafičkom dizajnu, muzičkoj produkciji i video editingu, htjeli mi to priznati ili ne. Sve što napraviš na brendiranom Apple desktopu/laptopu bez problema možeš napraviti i na nekom "lijevo sklepanom" PC-u sa piratskim softverom, pri čemu kod ozbiljnijih klijenata gubiš kredibilitet naspram nekog ko ulaže u namjenska brendirana Apple rješenja i legalan softver. Upravo zbog ovoga se na servisima poput Odesk i sl. pojavila gomila Filipinaca, Indijaca i ostalih koji smanjuju cijene freelancerima, što nije fer.
Ne preteruj. Nit je Apple bilo kakav standard niti PC automatski podrazumeva piratski softver. Baci pogled na bilo koji warez/torrent sajt pa ćeš videti koliko se tu piratskog softvera za Apple valja.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.7.2015, 15:03   #40
tomas
Starosedelac
 
Član od: 28.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.965
Zahvalnice: 195
Zahvaljeno 273 puta na 224 poruka
Određen forumom Re: Poslodavac bi da mi posalje kompletan asortiman Apple-ovih proizvoda

ko god oce posteno da radi taj ce da legalizuie softver bez obzira dal je epl ili pc.
tomas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:54.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com