Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Osnovne komponente
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Osnovne komponente Procesori, ploče, memorije...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 5.3.2010, 18:24   #1
cakija
Član
 
Član od: 5.2.2009.
Poruke: 143
Zahvalnice: 13
Zahvaljeno 5 puta na 5 poruka
Određen forumom Problem sa računarom, neće da upali

pozz...
imam problem sa racunarom, nece da upali .... indicira da je zviznula ploca.

naime napojna je crkla stavio sam drugu i nece da upali znaci ni propeler da se pokrene .....

racunar se pre toga restartovo dva puta i zadnji put nije ni upalio...a kad bi se restartovao tesko je palio.... vadio sam bateriju nista ....stavljo dzamper nista ko da nema struje na ploci ... ova napojna je dobra ona je crkla znaci ispiotap sam je...

ploca je ga-m52l s3p
proc 425 x3


pre ovog prcesora imo sam sempron i bilo je sve ok kako sam stavio ovaj nakon 3 dana kaput....


sta je sa ploce sta da radim ... hvala
cakija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.3.2010, 19:14   #2
starx
Starosedelac
 
Član od: 30.1.2007.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.396
Zahvalnice: 341
Zahvaljeno 281 puta na 187 poruka
Određen forumom Re: problem sa racunarom nece da upali

Mozes li bar okom da bacis pogled na fetove na toj ploci se dobro vidi otkriveni su kod CPU-a, sad tacno ko zna koji ali sumnja pada na napojni deo cpu-a, je li ti ploca u garanciji? Plocu ces morati da menjas , mislim da retko ko popravlja nazalost kazu neisplati se.......Mada ta ploca treba da drzi taj AMD, moguce da je napajanje povuklo za sobom ...Kakvi su elektroliti vidi te snaznije ima li koji naduven?
starx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku starx na korisnoj poruci:
godzilla (5.3.2010)
Stara 5.3.2010, 23:53   #3
RUSuper
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.11.2007.
Lokacija: Moskva
Poruke: 4.760
Zahvalnice: 2.120
Zahvaljeno 786 puta na 496 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku RUSuper Slanje poruke preko Skypea korisniku RUSuper
Određen forumom Re: problem sa racunarom nece da upali

Moguce da je ram ako nema slike a komp radi,upaljeno led svetlo i okrece se kuler
RUSuper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.3.2010, 11:22   #4
Milos96
Član
 
Član od: 15.2.2010.
Lokacija: Smederevo
Poruke: 408
Zahvalnice: 337
Zahvaljeno 16 puta na 13 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Milos96
Određen forumom Re: problem sa racunarom nece da upali

Proveri da li si dobro namestio ram.Meni se jednom to desilo,cistio sam komp,sve sam skidao,i posle jednu ram memoriju nisam dobro namestio.Komp se upali,sve svetli,a nema slike.Otvorio sam ponovo kuciste,samo malo jace pritisnuo ram i radi ko nov.
Ako nije to,onda je verovatno maticna otisla.




pozz
Milos96 je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.3.2010, 13:33   #5
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.320
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: problem sa racunarom nece da upali

Nabroj sve komponente koje imaš.
Dakle, mislim da se desilo sledeće: imao si krš od procesora kome nije trebalo neko napajanje, sada imaš procesor kome treba više struje. Problem je ili u tome da matična ne može da isporuči dovoljno struje (vrlo malo verovatno) ili da je napajanje slabo. Prethodno je očigledno ili bilo previše slabo ili je dotrajalo pa je crklo. Idi kod nekoga ko ima jače napajanje (ili idi u servis) da se proba računar sa nekim drugim napajanjem od barem 500W.

I povadi sve pa vrati da bi osigurao da je sve u kućištu lepo povezano.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.3.2010, 18:07   #6
Roskke
Član
 
Član od: 19.1.2010.
Poruke: 422
Zahvalnice: 65
Zahvaljeno 23 puta na 18 poruka
Određen forumom Re: Problem sa računarom, neće da upali

Ako je otisla ploca tj deo napajanja oko procesora, onda mu je ploca povukla i procesor. bar se tako meni desilo.
Roskke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.3.2010, 19:59   #7
Predrag Stankovic
Deo inventara foruma
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: NRW, Nemačka
Poruke: 4.522
Zahvalnice: 999
Zahvaljeno 666 puta na 458 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Predrag Stankovic Slanje poruke preko Skypea korisniku Predrag Stankovic
Određen forumom Re: Problem sa računarom, neće da upali

Badava mu sve to savatujete, mrtva je matična, probilo je napajanje i ploča je izgorela, kad neće ni kulere da zavrti, nema tu pomoći osim nove ploče
Predrag Stankovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.3.2010, 22:10   #8
Milos96
Član
 
Član od: 15.2.2010.
Lokacija: Smederevo
Poruke: 408
Zahvalnice: 337
Zahvaljeno 16 puta na 13 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Milos96
Određen forumom Re: Problem sa računarom, neće da upali

Pa ako nece ni kulere da zavrti,onda je maticna otisla,i mislim da tu nema pomoci.
Milos96 je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.3.2010, 12:31   #9
Roskke
Član
 
Član od: 19.1.2010.
Poruke: 422
Zahvalnice: 65
Zahvaljeno 23 puta na 18 poruka
Određen forumom Re: Problem sa računarom, neće da upali

Ima pomoci, popravka (skupo a glupo), ili kupnja nove ploce
Roskke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.3.2010, 13:10   #10
cakija
Član
 
Član od: 5.2.2009.
Poruke: 143
Zahvalnice: 13
Zahvaljeno 5 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Problem sa računarom, neće da upali

ploca je crkla...i napon .... samo je procesor i ram ostalo citavo....
uzeo sam drugu plocu i napon m4n78 - am znam da nije nesto al radi .... mada je velika razlika racunar dosta bolje sa ovom plocom neg sa onom...

e sad imam pitanje za graficku aman da je i ona crkla kad je stavim i prikacim monitor nedaje nikakvu sliku samo daje sliku sa integrisanom u biosu sam stavio prioritet na pciex a kad je stavim nema slike samo radi sa integrisanom .... jel to znaci da je i graficka crkla????
cakija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.3.2010, 16:22   #11
starx
Starosedelac
 
Član od: 30.1.2007.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.396
Zahvalnice: 341
Zahvaljeno 281 puta na 187 poruka
Određen forumom Re: Problem sa računarom, neće da upali

Pa nazalost velika je mogucnost , eto sta napajanje moze da povuce sa sobom, zato pamet uglavu, sta da ti kazemo za grafiku ima problema ako se nestartuje, posto je ploca nova moraces i GPU da probas negde cisto da budes siguran... Znam neke poznanike da rade digitalnu elektroniku pa i komponente, nikakav problem da se popravi a koliko je to pojma nemam, tj. koliko isplativo, u sustini fet, kondenzator ili neki smd element nije tako strasno i skupo zameniti, samo ako komponenta malo vredi onda se neisplati ako malo vise mozda i da, sta znam...
starx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.3.2010, 19:25   #12
explorer
Novi član
 
Član od: 7.3.2010.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 8
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Thumbs down Re: Problem sa računarom, neće da upali

svim forumasima!

E ovako Cakija, prvo mi nisu jasne neke stvari zasto sve to radite sto radite?
Danas sam surfajuci netom sasvim slucajno uocio pitanje na koje vi trazite odgovore.
I naravno da bih mogao da komentarisem ili odgovorim na vasa "pitanja" zeleo sam da se registurujem na sk forum.

Nisu mi jasne neke stvari posto sam procitao neke postove koje ste postavili, sta vi u stvari pokusavate.
Po postovima sam zakljucio da ste obican amater i da nemate elementarnu osnovu za ovo sto radite.
Da bi izvlacili iz pojedinih hardwerskih komponenata maksimum treba i da znate sta radite i do koje mere.

A vi spaljujete ploce sa losim napajanjima, flash-ujete vjerovatno sa pogresnim bios-om ploce, kao izvlacite maximum iz nekih kompnenti maximum, svadjate se sa radnicima ili vlasnicima radnji sa racunarskom opremom, a da pri tom ne pazite ili neznate sta radite.

Zamislite da svako radi sto vi radite ili bar polovina korisnika racunara i gde bi bio kraj.
Svi bi to radili mnogi bi greske napravili i za to sto je kupac uradio treba kriviti prodavca ili vlasnika radnje i na kraju bi radnje propale od silnih reklamacija za opremu.

Nije mi u cilju da nekome stanem u stranu u ovom slucaju radnjama racunarske opreme, ali ovo je realnost.

Nije mi poznato da prodavci daju garanciju ako se radi update Bios-a i ako se pritom desi kvar treba brze bolje ici kod prodavca i traziti drugu komponentu, a vi odnosno kupac koji nije bio dovoljno strucan da to odradi kako treba da krivi u vasem slucaju tu radnju racunarske opreme.

Uostalom po vasim postovima se moze zakljuciti da niste dovoljno jasni ni da ste dovoljno strucni.

Ja imam veoma dug staz sto se tice rada na racunaru i da vam kazem da nikada ama bas nikada nisam spalio plocu a kamoli neku od komponenata.
Osim u slucajevima kad je komponenta dotrajala pa je svoj vijek trajanja nakon duzeg vremena rada morala da se ugasi.

Znaci radio sam sve ama bas sve sto se tice racunara, mreza, softvera, komponenti i do sada nisam imao problem.
A ovo kod vas da za kratko vreme unistite dve komponente(vjerujem i vise) i smatrate se dovoljno kompetentni za te vrste radova na racunaru.

Mnogo ste me nasmejali samo to mogu da vam kazem vidim da imate smisla za humor i nista vise.

Sta ste vi sve pokusavali da radite sa m. plocama, g. kartama, psu e.t.c.
To je meni smesno recimo navodite da vam taj racunar nije nesta i da vam je potreban za download (odnosno internet) pa navodite isti taj racunara da bi posle overclocking-a mogao "gurati" CoD4 (smesno).
Ne treba vam za igre nego za internet.
Pa onda "sempronce" (siroce) to sto ste nakon par dana odmah nakon svadje sa prodavcima opreme uzeli tj dobili novu plocu i odmah stavili Sempron na muke (overclock) i to slikovito opisali na forumu.

Ja mislim da je ovo dovoljno od mene i nadam se da cete se opametiti ako se vec i niste.
Skupa je to skola posebno ako se pada vise puta.

Napominjem da mi nije bila namjera losa i nadam se da vas nisam uvrijedio i mislim da ce se mnogi sloziti sa gore navedenim ali ovo sto sam naveo jeste tako istina gola istina.

Cao

Poslednja ispravka: explorer (9.3.2010 u 4:48)
explorer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.3.2010, 20:12   #13
starx
Starosedelac
 
Član od: 30.1.2007.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.396
Zahvalnice: 341
Zahvaljeno 281 puta na 187 poruka
Određen forumom Re: Problem sa računarom, neće da upali

Dobrodosao na forum zemljace, pa on nije klokovao jednostavno je promenio jaci cpu i bilo je sta je bilo, bog ce znati da li bi se desilo isto i sa starim.I ja sam protiv losih komponenti ali kada se nema nazalost mora se odnecega odstupiti, tj. uzeti krsh, sad sto neko sakati napajanja , neko ploce jbg.

Sta pricas znas li i da silne firme 95% stavljaju krseve i od ploca i od napajanja i to prodaju kao svoj brend, i jace firme...

Forum, sta je forum vodi se diskusija, sve se radi na svoju odgovornos, video sam i medicinske forume razgovaraju o operaciji , e sad ako je neko lud pa proba da operise babu ili dedu na spavanju sta mu ja mogu.

Jednostavno se diskutuje prica uci ponesto novo , kome se nesvidja moze i da stisne gore desno "X" ...
Iz kog si naselja ako nije tajna
starx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku starx na korisnoj poruci:
Predrag Stankovic (8.3.2010)
Stara 7.3.2010, 20:14   #14
Bokile
Banned
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: ███
Poruke: 4.808
Zahvalnice: 2.495
Zahvaljeno 2.069 puta na 1.046 poruka
Određen forumom Re: Problem sa računarom, neće da upali

Citat:
explorer kaže: Pregled poruke
svim forumasima!

E ovako Cakija, prvo mi nisu jasne neke stvari zasto sve to radite sto radite?
Tisina...
Nisi kompetentan da pljujes coveka,osim ako nisi vlasnik radnje koja mu je dala garanciju,pa sad kukas..
Bokile je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku Bokile na korisnoj poruci:
cakija (7.3.2010), jozvan_Kg (7.3.2010), RUSuper (7.3.2010), starx (7.3.2010)
Stara 7.3.2010, 21:14   #15
cakija
Član
 
Član od: 5.2.2009.
Poruke: 143
Zahvalnice: 13
Zahvaljeno 5 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Problem sa računarom, neće da upali

Citat:
Bokile2000 kaže: Pregled poruke
Tisina...
Nisi kompetentan da pljujes coveka,osim ako nisi vlasnik radnje koja mu je dala garanciju,pa sad kukas..

ma necu im reklamirat plocu vidim da je im prpa vec... necu da gubim zivce za 40-50 evra nije to neka velika para pa da se nerviram da sam steo reklamirat nebi kupio novu ... a da napomenem da je to napajanje iz iste radje uz kuciste doslo... i nisam radio oc sa ovim athlonm... nebitno .... u toj radnji ljudi nemaju veze o racunarima smesno ....

samo da napomenem da cpu dosta bolje radi na ovoj ploci am2+ neg na onoj am2 ...oseti se razlika i po meni ovaj 425 je "bestbaj" u ceni do 60 evra super procesor ... pozz
cakija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.3.2010, 21:17   #16
Bokile
Banned
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: ███
Poruke: 4.808
Zahvalnice: 2.495
Zahvaljeno 2.069 puta na 1.046 poruka
Određen forumom Re: Problem sa računarom, neće da upali

Govorio sam Exploreru,a ne tebi...
Tebi svaka cast...
Bokile je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.3.2010, 21:27   #17
jozvan_Kg
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 8.11.2005.
Lokacija: Arcship Bizymandias, Detritus Ring
Poruke: 1.995
Zahvalnice: 1.572
Zahvaljeno 822 puta na 457 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku jozvan_Kg
Određen forumom Re: Problem sa računarom, neće da upali

Citat:
explorer kaže: Pregled poruke
Svim forumasima!

E ovako cakija....

Napominjem da mi nije bila namjera losa i nadam se da vas nisam uvrijedio i mislim da ce se mnogi sloziti sa gore navedenim ali ovo sto sam naveo jeste tako istina gola istina.

Cao
Рођо, има нас компетентних овде више него што мислиш. Маса њих ради по сервисима, а доста њих се аматерски бави компјутерима сваког дана (кажем компјутерима, јер је ''рачунар'' као израз мало више застарео, и свако ко ми каже да ради са рачунаром, сматрам да је лупач ентера и ништа више), тако да немаш права да дођеш овде и почнеш да мажеш народ около како ти се дигне. Ови људи само хоће да помогну човеку, и ништа више.
А и друга ствар, шта ко ради са његовим компонентама је само његова ствар и ништа више. Ако ју је платио, то значи да је његова, и што се мене тиче може и да се посе** по њој. Ако се физичко оштећење не види сервис је дужан да замени компоненту и крај. Исто тако мало је тешко за доказати дал је неко забрљао при апдејту биоса.
Доста сервисера се односи према муштеријама као да су последња стока, а и продавци нису ништа бољи од тога. Разлог што имамо тако лоше компове нису купци који се не разумеју баш најбоље, него наши трговци, којима је драже да ти увале неко го*но од компоненте више него 'леба да једу.
Због таквих људи ме је срамота да кажем да сам сервисер компјутера.
jozvan_Kg je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 5 korisnika se zahvaljuje korisniku jozvan_Kg na korisnoj poruci:
Bokile (7.3.2010), cakija (7.3.2010), doctor (8.3.2010), Predrag Stankovic (8.3.2010), starx (7.3.2010)
Stara 7.3.2010, 22:00   #18
starx
Starosedelac
 
Član od: 30.1.2007.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.396
Zahvalnice: 341
Zahvaljeno 281 puta na 187 poruka
Određen forumom Re: Problem sa računarom, neće da upali

Ma nista mi nismo specificni , radimo brate sto i svi forumi kod nas a i u svetu koncepcija je slicna i to mu je to...
starx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku starx na korisnoj poruci:
explorer (8.3.2010)
Stara 8.3.2010, 0:41   #19
explorer
Novi član
 
Član od: 7.3.2010.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 8
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Thumbs down Re: Problem sa računarom, neće da upali

Sada mi neke stvari nisu jasne, koliko on ploca ili delova hardvera mora da unisti da bi na kraju bilo da on nije u pravu.
Sada je kao on u pravu, tvrdim da nije i po samim njegovim postovim vidi se da je rec o osobi koja zeli da od nekih losih ili slabih dijelova hardvera nesta stvori a da pri tome unistava isti i odnosi ga radnje gdje ih je kupio.
Pa ako je tako neka vrati pod garancijom je jos i da kaze sta je uradio sa istim.
Nego rec je o osobi koja zeli da pokusa da bude neko ko zna sta radi ali mu ne ide od ruke.
Stvarno mi je zao ako sam nekoga uvredio ali to je tako i opet tvrdim da je to tako kako sam naveo u prethornom postu.
Mene ne zanima dali je dobio ili platio neku od komponenata ali stvarno je steta da se unistava na nacin na koji on navodi.
Smesno je i zalosno a jos toj osobi stajete na stranu, jer nije u pravu i niti ce biti.
A sada dali su mu u servisu "uvalili" pokvarenu, polovnu ili losu plocu neka sam odgovori.
A na svakom forumu se mogu naci osobe koje ce isto tvrditi kao i ja, nemogu da razumem neke od vas.
Ma ustvari momak je u pravu samo napred, tvoje su komponente ti si ih platio pa radi sa njima sta ti je volja.

I koliko vidim mnogi su se usprotivili tvrdnjama koje sam naveo, nemam reci.

Vidim da sam pogresio sto sam se uopste umesao u ovu pricu jer nemam ocito pojma o tome sta tvrdim.
explorer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.3.2010, 1:01   #20
sportista
Starosedelac
 
Član od: 24.11.2009.
Poruke: 1.745
Zahvalnice: 142
Zahvaljeno 616 puta na 467 poruka
Određen forumom Re: Problem sa računarom, neće da upali

Skroz se slazem sa tvrdnjama ljudi(konkretno bokilea2000 i jozvana kg)koji tvrde suprotno od tebe.
Jesi razmislio o tome koliko ce ljudi biti na drugim forumima koji ce tvrditi suprotno od tebe,mnogo vise nego onih koji ce tvrditi kao ti.
Ne znam da li znas koliko nasi prodavci/trgovci nemaju pojma o hardweru i kompjuterima,(cast izuzecima)pa to je sramota prodajes nesto a nezznas sta prodajes,a i mnogo servisera koji takodje ne znaju onoliko koliko treba da znaju,to je sramota,tu je velikim delom i nasa krivica jer lako podlezemo uticajima prodavaca kad se kupujue nesto/zamenjuje,jer su mnogo neupucni kad kupuju,a i prodavci neupuceni pa oce da ti uvale ono prvo sto stignu.
Ovda na forumu ima dosta ljudi koji svaki dan dolaze u dodir sa hardwerom,i kad tvrde suprotno,onda je situacija jasna.
Ja decka podrzavam i podrzavam sve ljude koji su tu da mu pomognu,zato smo tu a ne da komentarisemo kako je bezobrazno svadjati se sa prodavcem koji nema pojma,a i mi smo tu da ga posavetujemo on sve radi na svoju odgovornost.Njegove su komponente,necu mu valjda ja ili bilo ko drugi odredjivati sta ce on raditi sa svojim posedom.


Toliko od mene.
sportista je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Problem sa računarom, pomagajte doctor Kvarovi 14 22.3.2010 14:04
Problem sa računarom Veselko Kvarovi 9 8.3.2010 21:53
Problem sa zvukom - da li je do hardware-a ili nesto drugo? FiresnakE Kvarovi 6 5.3.2010 12:08
Avetinjski direktorijum! (žestok problem sa file systemom) obZen Operativni sistemi 5 13.11.2008 14:50
Problem sa startovanjem igrica Chemist Akcione igre 6 27.1.2008 10:41


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 17:20.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com