Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Ostale komponente

Ostale komponente Kućišta, napajanja, periferije, štampači, skeneri, tastature, miševi, džojstici...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 17.9.2018, 14:01   #1
JBlitzkrieg
Član
 
Član od: 6.3.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 141
Zahvalnice: 31
Zahvaljeno 9 puta na 7 poruka
Određen forumom Type C USB i video prikaz preko njega

Sa dolaskom Type-C USB porta mnoge stvari su se iskomplikovale tako da mi neke dodatne mogućnosti Type-C portova nisu jasne.

Svestan sam da Type-C označava samo fizički konektor a ne i standard. Standard koji koriste je uglavnom USB 3.1 2nd Gen. Kada su u pitanju obični USB uređaji tu je uglavnom sve kako treba (prenos 10GBps). Ono što me muči je prenos slike tj povezivanje monitora preko type-c konektora (putem DisplayPorta npr). Kako sam razumeo, ulazni Usb type C port (na laptopu npr.) treba da podržava nešto što se zove Display Port Alternate Mode. Ono što meni nije jasno, kako ja da znam da li neki laptop podržava dati alternate mode pošto to obično ne nalazim u specifikacijama a svi sada imaju type-C bez dodatnog mini display porta.

Ovo postavljam iz prostog razloga, jer imam Renforce RF-ND-100 docking station koji ima type-c ulaz, a kao izlaze nudi display port, RJ-45, jedan USB 3.1, i dva USB 2.0 porta. U specifikaciji piše da podržava Display Port Alternate Mode. E sada, pošto nemam laptop (a planiram da kupim) sa type-c izlazom, probao sam na mom desktopu koji to ima (matična ploča je asus rog crosshair vii hero (wi-fi) ), ali mi Win10 javlja "Display connection might be limited" i nemam mogućnost da bilo šta povežem preko display porta na doku. Napominjem da dok ne bih koristio sa desktopom naravno (grafička mi ionako ima 2 HDMI i 2 DP-a), ali bih dok koristio sa nekim novijim laptop-om koji ima type-C.

Mene sada interesuje kako ja da znam da li laptop će moći da podrži video prikaz (DP ili HDMI) preko svog type-c usb porta? Možda na kraju krajeva i docking station koji imam ne radi kako treba...
JBlitzkrieg je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.9.2018, 14:02   #2
JBlitzkrieg
Član
 
Član od: 6.3.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 141
Zahvalnice: 31
Zahvaljeno 9 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Type C USB i video prikaz preko njega

Ne znam kako sam postovao pitanje dva puta, ali ono je tu. Molim vas moderatori da jednu od mojih tema izbrisete.
JBlitzkrieg je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.9.2018, 18:53   #3
C64freak
Banned
 
Član od: 3.5.2009.
Lokacija: Tunguzija x)
Poruke: 2.905
Zahvalnice: 1.239
Zahvaljeno 438 puta na 374 poruka
Određen forumom Re: Type C USB i video prikaz preko njega

Ja ne znam sto su se svi naprzili na type C kad nista nije falilo micro usb_u osim ometenima koji koji nisu u stanju da ga povezu a da pritom ne izlome port al opet kazem takvima treba zabraniti koriscenje racunara,telefona itd. Gledam sinoc na YouTube izgleda da type C ima zezci problem i sa audio reprodukcijom...znaci zasto kad je micro radio besprekorno
C64freak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.9.2018, 18:57   #4
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.472
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Type C USB i video prikaz preko njega

to apple nešto izmišljao toplu vodu
water wizard je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku water wizard na korisnoj poruci:
C64freak (17.9.2018)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
YouTube mi iskasapi video :( BugA Video/TV softver 6 4.4.2010 22:13
Kako napraviti internet tv olujnik Video/TV softver 4 11.6.2008 19:19
Video capture preko vivo zasite Video/TV softver 7 18.2.2007 5:32
Video sadrzaj iz kamere preko usb-a? FLASH Video/TV softver 3 18.7.2006 21:36
Koja video kompresija? Kokan Video/TV softver 8 3.4.2006 19:30


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 19:53.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com