Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Internet usluge

Internet usluge Provajderi, načini povezivanja...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 30.8.2007, 1:58   #221
aLti
Član
 
Član od: 16.11.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 77
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 15 puta na 13 poruka
Određen forumom Re: Turbo SBB prevara

Citat:
Nicolas kaže: Pregled poruke
Ko ima njihovu kablovsku zna da stvari tu i ne funkcionisu savrseno tako da ovo za mene recimo i ne predstavlja iznenadjenje.
Super sto si izneo zapazanja ovde.
Mislim da je fraza "ne funkcionise savrseno" suvise blag izraz za SBB.

Kad je doslo do jacanja kursa dinara u odnosu na evro prosle godine, SBB 'ladno uzme i poveca svoje cene za 20%. Zvanicno obrazlozenje - moraju da uloze u terensku sluzbu, koja otklanja sve kvarove najkasnije u roku od 3 dana. Ok...

Meni pre manje od mesec dana krene da se resetuje modem non-stop. Zovem da prijavim kvar. Kazu zapisali su. Nakon 15 dana (?!?) dolaze na teren. Celokupna kablovska instalacija se nalazi u zakljucanom ormaricu, kljuceve imaju stanari (ne i SBB, jer se radi o privatnoj instalaciji na koju su se ovi samo prikljucili). Terenci bez otvaranja ormarica ne mogu da urade ama bas nista. Dolazi komsinica koja ima kljuceve, pita ih sta rade - terenci je glat' od*ebu. Meni nisu zvonili na vrata, niti na telefon, niti sam znao da su uopste bili tu. Makar da pozvone da im dam kljuceve. A znate kako sam saznao da su uopste bili tu? Indijanci greskom iskljucili TV signal celom sestom spratu. Nabedili na konkurenciju Trebali im je nedelju dana (!?!?) da signal ponovo puste ljudima koji su njihovom greskom bez njega ostali. Svi redovno placaju. A meni problem i dalje stoji - upload je prejak, sto mi cesto resetuje modem. Mada to ne utice na ove testove, jer sam testirao dl. Zivim u strogom centru grada, tehnicka sluzba prodje mojom ulicom barem 10x puta dnevno - ali ne vredi. Kao da korisnici zive na zasebnim ostrvima, a terenska sluzba do njih ide jedrenjacima - vetra naravno nema.

p.s. NIJE PROSLO NI 10 MINUTA, A VEC SU MI IZBRISALI OVU TEMU SA SBB FORUMA!!!
aLti je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.8.2007, 2:18   #222
glitch
Starosedelac
 
Član od: 17.8.2006.
Poruke: 2.932
Zahvalnice: 267
Zahvaljeno 455 puta na 384 poruka
Određen forumom Re: Turbo SBB prevara

I kako covek da ne pocne da ujeda, kad te prave budalom od tvojih para? Ovo ce se zavrsiti with rock and stone...
glitch je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.8.2007, 3:02   #223
Nicolas
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: No pain!
Poruke: 3.062
Zahvalnice: 299
Zahvaljeno 397 puta na 300 poruka
Određen forumom Re: Turbo SBB prevara

Citat:
glitch kaže: Pregled poruke
Da imam vise para od njih, dao bih zadnji dinar da ih satrem sa lica zemlje! I jos par firmi sa, svojevrsne, "crne liste". Najozbiljnije!
Sprema se neka revolucija vidim ja.
Citat:
aLti kaže: Pregled poruke
Mislim da je fraza "ne funkcionise savrseno" suvise blag izraz za SBB.

.....
Znam, imao sam i ja losih iskustava s njima. Po ugovoru mi stoji da moraju da mi salju racun za kablovsku na kucu kad ono nije stizalo jedno 4-5 meseci i jedno jutro zovne neki balavac i pocne meni bukvalno da preti! Ja ne znam gde se nalazim, sve dok nisam shvatio da nisu dolazile uplatnice i da je to zagarantovano ugovorom. I sta onda da mu radim? Jedino vredi prevaspitavati takve ljude nista vise.
Nicolas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.8.2007, 9:28   #224
genius
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.11.2005.
Lokacija: stigo sam...
Poruke: 4.635
Zahvalnice: 91
Zahvaljeno 902 puta na 621 poruka
Određen forumom Re: Turbo SBB prevara

To se i meni desilo... A internet sam redovno placao najjaci paket i pored toga nisam imao konekciju ceo decembar i pola januara jer likovi jednostavno nisu znali kao o cemu je rec. Sve su konektore kao zamenili, nabedili mene jedno 50 puta da nisam lepo podesio modem i na kraju kada sam otisao kod lokalnog sefa (a imam gadnu reputaciju u gradu) mi je priznao da jednostavno su prodali vise paketa nego sto imaju kapaciteta.... i da se nada da ce iz Beograda da se smiluju da mu pojacaju link.... U medjuvremenu sam preleteo na Telekom i od tada nikad nisam imao problema...
genius je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.8.2007, 9:30   #225
vladale
eat, sleep & blink
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: Leskovac
Poruke: 1.685
Zahvalnice: 139
Zahvaljeno 180 puta na 137 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku vladale
Određen forumom Re: Turbo SBB prevara

@aLti, video sam tvoje poruke na zvaničnom SBB forumu, mada mislim da će ti obrisati thread.

Što se tiče SBB-a, nije da ih branim, ali kod mene u Leskovcu sve radi savršeno, do sada nisam imao nekih većih prekida od decembra 2005, kada i koristim njihov internet.
vladale je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.8.2007, 10:16   #226
ledilo
Član
 
Član od: 25.12.2005.
Poruke: 198
Zahvalnice: 198
Zahvaljeno 145 puta na 44 poruka
Određen forumom Re: Turbo SBB prevara

Sbb koristim vec 2 meseca i nikakvih problema nemam. Koristio sam pakete od 2Mb/s i brzina download-a je bila oko 250KB/s ( teoretski max 256KB/s ), sto je ok s obzirom da kabl do modema dolazi preko tri razdelnika. Merio sam brzinu na nekim sajtovima i pisalo je 1.7Mb/s i u nastaku brzina kojom mozete da download-ujete sa naseg sajta. Sada koristim flet 256/128 i download je oko 31KB/s. Za sad sam zadovoljan.
ledilo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.8.2007, 13:29   #227
GordoN
Veteran
 
Član od: 24.4.2006.
Poruke: 649
Zahvalnice: 252
Zahvaljeno 171 puta na 123 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku GordoN Slanje poruke preko Yahooa korisniku GordoN
Određen forumom Re: Turbo SBB prevara

Ja nisam imao nikakvih problema sa SBB-om . Celu godinu sam bio na FlatHome 256 ,i protok nikad nije pao ispod 25 (uglavnom je bio izmedju 28-30) . Isto i sa FlatHome 128 ,dobijao sam maksimalnu brzinu za taj paket. E sad da su i kod nas spustili cene kao u Beogradu i mnogim gradovima ,i da su uveli FlatHome Surf ja bi i ostao na kablu ,i uplatio bih veci paket... Sad sam na 512/128 ADSL koji cas radi odlicno ,cas ne mogu ni pesmu obicnu da skinem.

Mislim da treba da prodje jos koja godina da bi Srbija imala dobar internet po prihvatljivoj ceni
GordoN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.8.2007, 14:06   #228
Deusdies
Starosedelac
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: bo@galaxy: ~$
Poruke: 1.554
Zahvalnice: 54
Zahvaljeno 439 puta na 215 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku Deusdies Slanje poruke preko MSN-a korisniku Deusdies Slanje poruke preko Skypea korisniku Deusdies
Određen forumom Re: Turbo SBB prevara

Hm, uzeste li u pitanje lokaciju servera na kome se testira speed? Ne verujem da baš toliko mogu (smeju) da slažu. Pogledajte http://www.speedtest.net , s obzirom da oni imaju server u Temišvaru

Poslednja ispravka: Deusdies (30.8.2007 u 14:07) Razlog: nije Bukureštu nego Temišvaru :D
Deusdies je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.8.2007, 14:09   #229
Deusdies
Starosedelac
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: bo@galaxy: ~$
Poruke: 1.554
Zahvalnice: 54
Zahvaljeno 439 puta na 215 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku Deusdies Slanje poruke preko MSN-a korisniku Deusdies Slanje poruke preko Skypea korisniku Deusdies
Određen forumom Re: Turbo SBB prevara

Evo npr, ja imam SBB Flat 256/128 i spidtest.net kaže 238/118 što je prihvatljivo, s obzirom na distancu, i zauzeće SBB-a (14:00h)

BTW, nemojte ovo da shvatite kao da branim SBB. Daleko od toga
Deusdies je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.8.2007, 15:51   #230
aLti
Član
 
Član od: 16.11.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 77
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 15 puta na 13 poruka
Određen forumom Re: Vase iskustvo sa SBB-om

Evo rezultata speedtest.net (recommended server - Timisoara, Romania):




Kao sto se moze videti, i dl i up na ovom "Turbo" paketu je ocajan u odnosu na ono sto se reklamira. Obratite paznju da je brzina uploada 5x niza od onoga sto SBB reklamira (na sajtu jasno pise up 2 mbit/s ka internetu)!!!

Na forumu SBBa su me banovali. Evo i dokaza:



Doduse, banovali su i Kuzmu pa im je on vratio bwahahaaha

E sada dolazimo do najzanimljivijeg dela razgovora - tuzbe. Na zalost, SBB je u ugovoru prodao maglu, jer su obaveze korisnika jasno naznacene, dok su obaveze SBB-a umotane u oblandu. Ne vidimo ni u kom roku su duzni da korisnika prikljuce na net, ni u kom roku su duzni da otklone kvar, ni koju su brzinu paketa duzni da obezbede, nista... U clanu 7. Anexa ugovora stoji: "SBB PJ Telefonija se obavezuje da ce permanentno i kvalitetno odrzavati sistem radi ocuvanja postignutog nivoa kvaliteta usluga." Na osnovu cega mozete da ih tuzite? Nicega...

Sa druge strane, juce sam pricao sa bratom koji ima Telekom ADSL u Zrenjaninu. Njemu je u ugovoru sve jasno naznaceno, izmedju ostalog i brzina koju je uplatio, dakle ako bude drasticnog odstupanja uvek ima opciju zalbe sudu. U clanu 1. ugovora mu stoji sledece: "Ovim ugovorom (u daljem tekstu: Ugovor) Telekom i Korisnik uredjuju medjusobne odnose u vezi sa koriscenjem usluge ADSL paket 3 (u daljem tekstu: Usluga). Usluga omogucava Korisniku: Koriscenje ADSL prikljucka sa Opremom protoka 768/192 kbit/s, jedna dinamicka IP adresa, jedna e-mail adresa, 20Mb prostora po adresi...". Neverovatno je da sam mu sinoc poslao sve ove linkove, i on je na svim test serverima imao za nijansu bolje rezultate od mene. A ja navodno imam 5 mbit/s paket, a on samo 768 kbit/s.

Dakle, da zakljucimo: SBB ne moze da pruzi uslugu od 5 mbit/s. Cak ni prepaid paket paket od 2 mbit/s ne mogu da ispostuju. Maximalna brzina koju SBB moze da ponudi svojim korisnicima je cca 950 kbit/s, bez obzira na to da li je u pitanju prepaid ili flat paket. Vecu brzinu od ovoga ne mogu da obezbede, bez obzira na to sta pricaju u svojim reklamama. Dakle - lazu i obmanjuju korisnike kada je "Turbo" paket u pitanju. Zbog zamagljenosti ugovora, sudska tuzba je nezamisliva...
aLti je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.8.2007, 17:23   #231
starx
Starosedelac
 
Član od: 30.1.2007.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.396
Zahvalnice: 341
Zahvaljeno 281 puta na 187 poruka
Određen forumom Re: Vase iskustvo sa SBB-om

Pa nista evo moje veze imam 1024/128.Namerno sam uzeo frankfurt zbog najboljih rezultata do sada onaj preporuceni u rumuniji daje i manje
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	net.JPG
Viđeno:	47 puta
Veličina:	15,3 KB
ID:	11164  
starx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.8.2007, 17:27   #232
nikola87
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.11.2006.
Lokacija: BG, centar
Poruke: 10.474
Zahvalnice: 1.090
Zahvaljeno 2.020 puta na 1.629 poruka
Određen forumom Re: Vase iskustvo sa SBB-om

ja imam paket 256/128 flat i skida mi uvek oko 28-30kb sto je tacno onoliko koliko sam platio. Sad cu da vidim da napravim neki slican test pa cu da stavim rezultate.
nikola87 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.8.2007, 17:36   #233
nikola87
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.11.2006.
Lokacija: BG, centar
Poruke: 10.474
Zahvalnice: 1.090
Zahvaljeno 2.020 puta na 1.629 poruka
Određen forumom Re: Vase iskustvo sa SBB-om

evo mojih rezultata:

Frankfurt 245/123
Lisbon 244/120
Timisoara 245/121
Novosibirsk 246/120

to su rezultati koji se uklapaju u paket 256/128
nikola87 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.8.2007, 17:40   #234
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Vase iskustvo sa SBB-om

Očigledno nije problem kod najslabijih paketa, toliko svako može da obezbedi....drago mi je što nisam prešao kod njih, a bio sam na granici.
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.8.2007, 20:11   #235
starx
Starosedelac
 
Član od: 30.1.2007.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.396
Zahvalnice: 341
Zahvaljeno 281 puta na 187 poruka
Određen forumom Re: Vase iskustvo sa SBB-om

A jel ovo ok mislim da jeste ali primecujem gore je kad padne recimo na 41 sto se cesto desava,kako je kod vas.
kuca se 192.168.100.1 pa kad otvori opcija signal ko nezna

Zanima me kako je kod aLti-ja posto vidim da ima dobre rezultate.
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	Capture.jpg
Viđeno:	60 puta
Veličina:	60,6 KB
ID:	11165  
starx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.8.2007, 20:51   #236
aLti
Član
 
Član od: 16.11.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 77
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 15 puta na 13 poruka
Određen forumom Re: Vase iskustvo sa SBB-om

Citat:
starx kaže: Pregled poruke
A jel ovo ok mislim da jeste ali primecujem gore je kad padne recimo na 41 sto se cesto desava,kako je kod vas.
kuca se 192.168.100.1 pa kad otvori opcija signal ko nezna

Zanima me kako je kod aLti-ja posto vidim da ima dobre rezultate.
Imas idealne parametre. Retko ko ima tako dobar signal. Meni je malo slabiji Signal-to-Noise Ratio i iznosi 35.9 dB. Ali i to je odlicno. Power Level na Downstreamu treba da bude izmedju -12 dBmV i +12dBmV, pozeljno oko nule. Power Level na Upstreamu ne sme da predje iznad 56 dBmV za 16QAM, tj. 58 dBmV za QPSK, pozeljno u oba slucaja da bude ispod/oko 45 dBmV. Signal to Noise Ratio treba da bude sto veci, ne sme da padne ispod 27 dB...

Mislim da je kod tebe problem sto si uzeo Flat Surf (1024/128 paket), koji zapravo sada vidimo kako radi... To su nedavno uvedeni paketi, za koje niko do sada nije ni znao kako rade... Sada znamo
aLti je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku aLti na korisnoj poruci:
starx (30.8.2007)
Stara 30.8.2007, 20:59   #237
starx
Starosedelac
 
Član od: 30.1.2007.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.396
Zahvalnice: 341
Zahvaljeno 281 puta na 187 poruka
Određen forumom Re: Vase iskustvo sa SBB-om

Daba za signal jos uvek je lose imamo mrezu 4 racunara i ruter d-link dir100 ali problem je u brzini koju sbb sece pa kad sam ukljucim modem naravno bez rutera bilo je malopre 505 kb down a 101kb upl pa to je problem nista najverovatnije adsl telekom sta drugo <<pametno>> ima osim toga.
starx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.8.2007, 21:22   #238
PAIN
Deo inventara foruma
 
Član od: 3.1.2006.
Lokacija: Krusevac
Poruke: 5.067
Zahvalnice: 557
Zahvaljeno 556 puta na 413 poruka
Određen forumom Re: Vase iskustvo sa SBB-om

@Alti Nijedan Speedtest ti nece dati bas pouzdanu informaciju.Uzmi moj slucaj, do pre mesec dana sam koristio 1MB flat i na svakom speedtestu nikad nisam imao preko 600 za dl a u stvarnosti sam imao nekih 120kbps sto je bas odgovarajuca brzina za 1MB.Sad imam 384 i doduse pokazuje mi 400.Ne znam kako ti je u relanom radu ali njima nista ne znace ti testovi(znam, ja sam im pokazivao).

Moj predlog ti je da budes uporan.Pokusaj da dodjes do direktora ili bilo koga ko ima i malo uticaja.Meni su npr celo leto zavrtali(nisam imao net preko celog dana, tek rano ujutru ili posle 7h uvece).ZApretio lepo inspekcijom i odmah me sutra pozvali da otklone kvar.Dosli u ulicu promenili kablove i to je bilo to.

Definitivno moras biti drzak s njima...

Jedno pitanje, kakav je ono paket flat Surf.U cemu je fora?
PAIN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.8.2007, 22:19   #239
DukeofSerbia
Starosedelac
 
Član od: 21.11.2005.
Lokacija: Сомбор
Poruke: 1.319
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 353 puta na 261 poruka
Thumbs up FlatSURF

Citat:
aLti kaže: Pregled poruke
Mislim da je kod tebe problem sto si uzeo Flat Surf (1024/128 paket), koji zapravo sada vidimo kako radi... To su nedavno uvedeni paketi, za koje niko do sada nije ni znao kako rade... Sada znamo
Nije nego. Šta je sa mojom porukom ovde: http://www.benchmark.co.yu/forum/sho...&postcount=192

Ne da ide, nego leti.

Citat:
PAIN kaže: Pregled poruke
Jedno pitanje, kakav je ono paket flat Surf.U cemu je fora?
Brzine su kao na ADSL-u.
DukeofSerbia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku DukeofSerbia na korisnoj poruci:
PAIN (30.8.2007)
Stara 30.8.2007, 22:27   #240
vladale
eat, sleep & blink
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: Leskovac
Poruke: 1.685
Zahvalnice: 139
Zahvaljeno 180 puta na 137 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku vladale
Određen forumom Re: Vase iskustvo sa SBB-om

Citat:
PAIN kaže: Pregled poruke
Jedno pitanje, kakav je ono paket flat Surf.U cemu je fora?
Fora je u tome što je odnos downloada i uploada isti kao na ADSL-u, nema lokala kao na FLAT HOME paketima a i cena je jeftinija od FLAT HOME-a. Pisao sam već o tome ranije, idi na prethodnu stranu.
vladale je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku vladale na korisnoj poruci:
PAIN (30.8.2007)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Slike sa digitalnih fotoaparata - razno Iluminator Fotografija 1074 11.10.2007 1:14
Intel dizajnira čipove sa osamdeset jezgara Maverick78 Overklok 10 6.3.2007 14:14
leadtek Winfast 2000 expert - nemogu da dobijem signal na s-video ulazu sa sat. risiv ural Foto i audio/video 17 30.8.2006 1:36
sporo startanje windowsa sa wirelessom Paladin Internet usluge 9 19.7.2006 20:40


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 10:25.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com