Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > O igrama uopšte
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

O igrama uopšte Uopšteno, dakle sve ono što se ne tiče samo konkretnog igranja i konkretne igre (poređenje raznih igara, o žanrovima, o sociološkom i drugim uticajima igara itd.)

Tema zaključana
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 24.1.2007, 21:37   #1
seraph1m
Član
 
Član od: 29.12.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 31
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko MSN-a korisniku seraph1m
Određen forumom mislite da mozete bolje...

hteo bih da otvorim temu za sve korisnike koji mozda ponekad nisu bili zadovoljni recenzijama njihovih omiljenih igara (ocrnjene u razlicitim chasopisima), neka oni ovde daju svoju ocenu (i razlog zasto to misle) ili sami napishu opis igre, posto u srbiji dobijamo cesto igre pre mesechnog broja naseg omiljenog , a sk bi mozda mogao da bira opis meseca i da odstampa uz svoj opis istog naslova...taman da se ona ekipa od odozgore ne opushta mnogo kad vidi shta neki umeju
seraph1m je offline  
Stara 25.1.2007, 7:34   #2
Nash Knight
Banned
 
Član od: 23.10.2005.
Lokacija: Nish
Poruke: 2.503
Zahvalnice: 1.059
Zahvaljeno 821 puta na 447 poruka
Određen forumom Re: mislite da mozete bolje...

Forum Sveta Kompjutera => Ja, igrac => Kolumnisti forumashi
Nash Knight je offline  
Stara 25.1.2007, 11:19   #3
M.Silenus
Veteran
 
Član od: 27.12.2005.
Lokacija: Vremenske Grobnice, Hiperion
Poruke: 680
Zahvalnice: 99
Zahvaljeno 124 puta na 82 poruka
Određen forumom Re: mislite da mozete bolje...

Čini mi se da je čovek mislio na opise igara ne na (lične) kolumne.
Ideja opisa korisnika je generalno OK (neki sajtovi imaju tkz. user reviews) , ali štampanje teksta u SK je već bezveze. Osim ako Narod iz Redakcije(tm) ne nađe kvalitet tekstova određenog autora dovoljno kvalitetnim da uđe u časopis, pa ponudi dotičnom, erm, posao ( čini mi se da na početku stoji lista povremenih saradnika... ).

Izgleda mi kao dobra ideja da se pokrene čitav jedan podforum u fazonu opisi korisnika, sa fiksnim temama ( čisto da se spreči otvaranje tema tipa Moj n-ti opis i sl. ), tj. da samo admini i modovi mogu da otvaraju nove teme.
Mada, ovo tek ako se pokaže da postoji interesovanje za ovako nešto.

PS. Možda si malčice promašio sobu
M.Silenus je offline  
Stara 25.1.2007, 12:04   #4
seraph1m
Član
 
Član od: 29.12.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 31
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko MSN-a korisniku seraph1m
Određen forumom Re: mislite da mozete bolje...

upravo to sam i mislio,ne da ljudi pishu svoj blog vec da pisu ciste opise i svoje objektivne ocene IGARA!!! neshvilski viteze pazljivije citaj e da zamolio bih admine da premeste ovu temu u Igre posto sam je greskom postovao ovde...uskoro cu poslati svoj opis neke igre pa ce te bolje shvatiti ovu temu
seraph1m je offline  
Stara 25.1.2007, 14:10   #5
fingerprint
Veteran
 
Član od: 5.11.2006.
Lokacija: Dark Side Of The Moon
Poruke: 1.121
Zahvalnice: 394
Zahvaljeno 594 puta na 222 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku fingerprint Slanje poruke preko Yahooa korisniku fingerprint
Određen forumom Re: mislite da mozete bolje...

Okay, jasno mi je da treba da opisujem igru za koju mislim da nije dobro ocenjena (npr. ispljuvali su dobru igru, izostavili dobre delove). Ali ovo je suprotno. Uzeo sam igru (koja je bila solidno ocenjena) Sherlock Holmes : The Case of the Silver Earring. A evo sta sam dobio :


-------Grafika---------------------------
Prvo sto vam zapadne u oko kada ukljucite igru je odlicno uradjen main menu, zanimljiv kursor i lepa pozadina.
Uvodna scena u kojoj Holmes cita pismo od buduceg klijenta je neverovatno lepa, stvarno se oseca onaj Holmes smek. Mada ovaj Holmes ne podseca na onog na koga smo navikli iz The Adventures Of Sherlock Holmes (Jeremy Brett), nego na neku drugu verziju Holmesa. Ali ajd'
Grafika u igri sama po sebi nije losa, pozadine i scenary je odlican, ima zaista puno detalja. Ali kretanje likova je pomalo ustogljeno. Ne ustogljeno kao u viktorijansko vreme (kakvo bi trebalo da bude), nego u tehnickom smislu, ako me razumete. Sherlock hoda kao da ima noge od stakla. A ni ostali likovi ne hodaju bas manekenski. Dok je npr. voice acting solidan (moze se reci i sasvim dobar) mimika lica zaostaje. Bivsi pijani vojnik koji vice na vas ima tako smiren izraz lica da se pitate da li to uopste prica on, ili se neko sakrio iza njega. Kamera... Kamera je cudo. Scena se uvek posmatra iz najbanalnijeg moguceg ugla, i nekad morate Holmesa da pomerate u pixel precizno da bi vam kamera prikazala drugi deo sobe u kome se nalazi neki dokaz. Dogodilo mi se par puta da vidim nesto sto lici na dokaz, ali ne reaguje na click, dok se ne izadje iz sobe i u nju ponovo udje. Jos jedna vrlo cudna pojava me je iznervirala\zacudila je cinjenica da je osvetljenje elektricno. Ili makar tako izgleda. Nikad nisam video svece koje sljaste kao reflektori. Na nekim stolovima naravno ima sveca, ali su to uglavnom lampe, koje po gradji ne mogu biti ni za svecu ni petrolske. Kakva glupost...
---------------Zvuk------------------------------------------
Kao sto sam vec pomenuo, voice acting sporednih likova je odlican. Ali Holmes... Arthur Connan Doyle bi se prevrnuo u grobu kada bi saznao da su od arogantnog, cinicnog, sarkasticnog, i ponekad neprijatnog Holmesa pretvorili u nekog mlakonju sa mirnim glasicem, i totalno pasivnim stavom. Muzika je klasicna, tacno ono sto bi se ocekivalo za to vreme, i sasvim je prijatna.
fingerprint je offline  
Stara 25.1.2007, 14:11   #6
fingerprint
Veteran
 
Član od: 5.11.2006.
Lokacija: Dark Side Of The Moon
Poruke: 1.121
Zahvalnice: 394
Zahvaljeno 594 puta na 222 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku fingerprint Slanje poruke preko Yahooa korisniku fingerprint
Određen forumom Re: mislite da mozete bolje...

--------------Gameplay---------------------------------------
Ako ste kao ja, ljubitelj Holmesa, sutnucete pod tepih ocigledne mane igre, i ocekivati veliku misteriju ispred vas. Sama igra jeste ogromna, slucaj je stvarno veliki, ali je uglavnom lako povezati dokaze i pratiti pricu. Nekada vam se dogodi da naidjete na dead-end, ali ne zbog toga sto je igra teska, vec zbog toga sto ima dosta bagova. A i sistem igranja je nefleksibilan. Il' ce da bude kako su autori igre zamislili, il' nece nikako. Ako ste mislili da igrate svojim metodama, zaboravite. Sve mora da bude uradjeno tacno po redu da bi igra funkcionisala, ako nesto uradite po svom nahodjenju, skripta se nece aktivirati, a vi cete blenuti u dugonogog Holmesa i pitati se "WTF???". Da bi malo razbili monotoniju, u jednom trenutku cete umesto Holmesa misem navoditi na sture pokrete Dr. Watsona, njegovog vernog prijatelja. To nece trajati preterano dugo, a za to vreme cete uglavnom ispitivati osumljicene. Posle toga sledi povratak u Baker Street 211.b, gde Holmes i Watson popljugaju po jednu, i bacaju se na posao obradjivanja dokaza, kojim vi rukovodite. To vam verovatno izgleda kao zanimljiv izazov, ali nije, Holmes ce vam reci tacno sta kad da uradite, pa se pitam sto to nije on sam (skriptovano) uradio. Da bi ste krenuli dalje, moracete da resite kviz (da, kviz) sa potpuno glupim pitanjima, i odgovorima koji su (opet) krajnje nefleksibilni. Ono sto vam se cini najlogicnije, nemora da bude tacno. Uglavnom je ono najabstraktnije odgovor.
----------------Overall--------------------------------
Sve us svemu, ako ste ocekivali mind-busting misteriju sa arogantnim glasom Holmes-a i neverovatno komplikovanom pricom, razocaracete se. Ovo je zaista veeliko razocarenje, i ako ste istinski ljubitelj Doylovog imaginary frienda zaobidjite ovu igru.


A evo i slike nesrecne inkarnacije Holmesa iz ove igre:

Poslednja ispravka: fingerprint (25.1.2007 u 20:57)
fingerprint je offline  
Stara 26.1.2007, 0:00   #7
seraph1m
Član
 
Član od: 29.12.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 31
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko MSN-a korisniku seraph1m
Određen forumom Re: mislite da mozete bolje...

moje prvo pisanije, valjda ce vam se svideti u pitanju je Gothic3 Gothic 3.zip
seraph1m je offline  
Stara 26.1.2007, 1:14   #8
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: mislite da mozete bolje...

Pošto se konačno došlo do izgleda forme ove teme a i u želji da vam udovoljimo zaključano dok se ne preparkira par stvari
holodoc je offline  
Stara 26.1.2007, 4:35   #9
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: mislite da mozete bolje...

Za sve zainteresovane otvorena je nova tema u kojoj možete da radite recenzije vaših omiljenih igara koja je reorganizovana i specijalno prilagođena za te svrhe i nalazi se na sledećoj lokaciji http://www.sk.co.yu/forum/showthread.php?t=12100

Pozdrav
holodoc je offline  
Tema zaključana

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Sta Mislite LW 8 ili MAX 8 ivangeta Grafički softver i radovi 21 4.9.2007 14:33
sta mislite o sony psp ravenbgd ŠDK - Prenosni računari 12 11.11.2006 18:42
sta mislite o Canyon CN-MP3SE 512MB i koliko saje pesama u nemu Banda ŠDK - Foto i audio/video 15 20.6.2006 22:47
Šta mislite o ovom računaru? (INTEL 945PL) Sekki Šta da kupim? 22 22.5.2006 12:54


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 13:27.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com