Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Zaštita

Zaštita Virusi, anti-virus programi, firewall...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 19.6.2007, 18:33   #101
baclawa
Član
 
Član od: 14.5.2007.
Lokacija: Smederevo
Poruke: 90
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 17 puta na 14 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku baclawa
Određen forumom Re: Zastita i odrzavanje racunara

Citat:
Garson kaže: Pregled poruke
Ima Tools & Plug-Ins ali u Pro verziji koju trenutno testiram.Shta znam, sam program je dosta glomazniji i sporiji, scan traje neuporedivo duze ali je mozda i bolji.Pri instalaciji dobijete i Ad-Aware service shto ranije nije bio slucaj.
Pa znam da ima u Pro verziji, ali ja nemam novca za Pro verziju. a šta je AdAware Service?

Citat:
Garson kaže: Pregled poruke
Ad-Watch je bolji nego ranije jer ne smara cesto za obicne gluposti kao shto se bezazlene promene u registry-ju.
I opet problem što ga (AdWatch-a) nema u free verziji.
baclawa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.6.2007, 19:42   #102
Garson
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.2.2006.
Lokacija: Across The Sky
Poruke: 6.252
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 544 puta na 343 poruka
Određen forumom Re: Zastita i odrzavanje racunara

Citat:
baclawa kaže: Pregled poruke
Pa znam da ima u Pro verziji, ali ja nemam novca za Pro verziju. a šta je AdAware Service?
A kako si imao Ad-Aware SE Pro, kad se i on placa?
Nemam ni ja novca za Pro verziju ali imam neshto drugo.
Servis koji se "instalira" po instalaciji Ad-Aware-a, po defaultu je nameshten na automatic shto znaci da se pokrece sa podizanjem Win-a.Mene to nervira jer retko koristim Ad-Aware.
Citat:
baclawa kaže: Pregled poruke
I opet problem što ga (AdWatch-a) nema u free verziji.
Nema, ali i nije on neshto posebno, moze se i bez njega.
Garson je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.6.2007, 21:18   #103
Predrag Stankovic
Deo inventara foruma
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: NRW, Nemačka
Poruke: 4.522
Zahvalnice: 999
Zahvaljeno 666 puta na 458 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Predrag Stankovic Slanje poruke preko Skypea korisniku Predrag Stankovic
Određen forumom Re: Zastita i odrzavanje racunara

Citat:
Garson kaže: Pregled poruke
A kako si imao Ad-Aware SE Pro, kad se i on placa?
Nemam ni ja novca za Pro verziju ali imam neshto drugo.
Servis koji se "instalira" po instalaciji Ad-Aware-a, po defaultu je nameshten na automatic shto znaci da se pokrece sa podizanjem Win-a.Mene to nervira jer retko koristim Ad-Aware.

Nema, ali i nije on neshto posebno, moze se i bez njega.
Skroz je pozeljno staviti na Manual aawservice.exe jer jede resurse tako da se samo pokrece kad manualno pokrenes Ad Aware jer meni jede preko 30MB memorije
Predrag Stankovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.6.2007, 23:30   #104
SV 84
Član
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Io
Poruke: 261
Zahvalnice: 64
Zahvaljeno 58 puta na 33 poruka
Određen forumom Re: Zastita i odrzavanje racunara

@Predrag Stankovic:

Није ваљда да захтева више од 30MB
У том случају ћу се дефинитино задржати на верзији 1.06r1.
SV 84 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.6.2007, 0:34   #105
Predrag Stankovic
Deo inventara foruma
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: NRW, Nemačka
Poruke: 4.522
Zahvalnice: 999
Zahvaljeno 666 puta na 458 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Predrag Stankovic Slanje poruke preko Skypea korisniku Predrag Stankovic
Određen forumom Re: Zastita i odrzavanje racunara

Nazalost jeste, barem kod mene, mada ja ni ranije ni sada nisam koristio Pro verziju tako da mi njegova real-time zastita i ne treba, pustim jednom nedeljno fullscan nekad nadje nesto malo i beznacajno nekad nista i ne nadje (zahvaljujuci Firefox-u) tako da taj servis moze da se iskljuci tj. podesi na Manual.
Predrag Stankovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.6.2007, 0:25   #106
Garson
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.2.2006.
Lokacija: Across The Sky
Poruke: 6.252
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 544 puta na 343 poruka
Određen forumom Re: Zastita i odrzavanje racunara

Citat:
Predrag Stankovic kaže: Pregled poruke
Skroz je pozeljno staviti na Manual aawservice.exe jer jede resurse tako da se samo pokrece kad manualno pokrenes Ad Aware jer meni jede preko 30MB memorije
Naravno, to sam i uradio, ali opet po izlasku iz Ad-Aware-a servis ostaje startovan.
Garson je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.6.2007, 5:38   #107
Predrag Stankovic
Deo inventara foruma
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: NRW, Nemačka
Poruke: 4.522
Zahvalnice: 999
Zahvaljeno 666 puta na 458 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Predrag Stankovic Slanje poruke preko Skypea korisniku Predrag Stankovic
Određen forumom Re: Zastita i odrzavanje racunara

Pa da, naravno da ostaje startovan, ali mene to toliko ne smara, posle toga samo Task Manager i End Process.
Predrag Stankovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.6.2007, 7:32   #108
Garson
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.2.2006.
Lokacija: Across The Sky
Poruke: 6.252
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 544 puta na 343 poruka
Određen forumom Re: Zastita i odrzavanje racunara

Citat:
Predrag Stankovic kaže: Pregled poruke
Pa da, naravno da ostaje startovan, ali mene to toliko ne smara, posle toga samo Task Manager i End Process.
Ne bi trebalo da ostaje startovan, npr. servis TrueVector Intenet Monitor servis koji ide uz Zone Alarm se sam gasi po gashenju Zone Alarma.
Garson je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.6.2007, 22:59   #109
nikola87
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.11.2006.
Lokacija: BG, centar
Poruke: 10.474
Zahvalnice: 1.090
Zahvaljeno 2.020 puta na 1.629 poruka
Određen forumom Re: Zastita i odrzavanje racunara

jedan problem.....

znaci redovno update-ujem sav antivirus i spyware softver koji imam na kompu i internet iskljucivo koristim za skidanje legalnog softvera(znaci legalni sajtovi) i odlazak na sajtove vezane za hardver(vesti,cene..itd) i naravno najvise sa SK forum.
Problem je u tome sto kada skeniram komp od virusa i ostalih gamadi(na svakih nedelju dana) uvek imam po 6-10 nekih *****a(trojanci..itd).Kako da izbegnem da me ne napadaju tako cesto,jer cim njih dobijem odmah krenu igre koje igram u MP da baguju.
Reinstalirao sam windows pre 10-tak dana(u nadi da ce biti bolje) i stavio sve neophodne sistemne zastite.
Inace koristim AVG,ad aware i spybot).

Znam da je nemoguce da se u potpunosti odbranim ali kako da smanjim njihov broj.

unapred hvala...
nikola87 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.6.2007, 23:22   #110
steve89
Starosedelac
 
Član od: 1.8.2006.
Poruke: 1.888
Zahvalnice: 1.485
Zahvaljeno 2.094 puta na 760 poruka
Određen forumom Re: Zastita i odrzavanje racunara

ja imam kaspersky, zone alarm i spyware terminator, i svi su stalno aktivni, idem uglavnom na neke forume gde trazim linkove za dl, sk, i torrent sajtove odakle 98% stvari skidam, a sto se tice update-a za se sam updat-uje dok kaspersky i spyware t update-ujem svaka 3,4 dana...i nijedan virus nisam imao, bar ga kaspersky nije nasao, a spyware dok nisam intalirao st uvek ih je bilo 4,5 a sad nista...
edit: zaboravio sam da kazem windows radi normalno sto dokazuje da nema virusa itd...
steve89 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku steve89 na korisnoj poruci:
nikola87 (28.6.2007)
Stara 27.6.2007, 23:27   #111
AkulM
Veteran
 
Član od: 16.12.2006.
Poruke: 1.187
Zahvalnice: 625
Zahvaljeno 459 puta na 219 poruka
Određen forumom Re: Zastita i odrzavanje racunara

Citat:
nikola87 kaže: Pregled poruke
jedan problem.....

znaci redovno update-ujem sav antivirus i spyware softver koji imam na kompu i internet iskljucivo koristim za skidanje legalnog softvera(znaci legalni sajtovi) i odlazak na sajtove vezane za hardver(vesti,cene..itd) i naravno najvise sa SK forum.
Problem je u tome sto kada skeniram komp od virusa i ostalih gamadi(na svakih nedelju dana) uvek imam po 6-10 nekih *****a(trojanci..itd).Kako da izbegnem da me ne napadaju tako cesto,jer cim njih dobijem odmah krenu igre koje igram u MP da baguju.
Reinstalirao sam windows pre 10-tak dana(u nadi da ce biti bolje) i stavio sve neophodne sistemne zastite.
Inace koristim AVG,ad aware i spybot).

Znam da je nemoguce da se u potpunosti odbranim ali kako da smanjim njihov broj.

unapred hvala...
Promeni antivirus, i instaliraj neki firewall (Comodo npr.)Za antivirus bi preporucio NOD32, sa ovom kombinaciom nikad nisam imao problema.
AkulM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku AkulM na korisnoj poruci:
nikola87 (28.6.2007)
Stara 27.6.2007, 23:30   #112
nikola87
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.11.2006.
Lokacija: BG, centar
Poruke: 10.474
Zahvalnice: 1.090
Zahvaljeno 2.020 puta na 1.629 poruka
Određen forumom Re: Zastita i odrzavanje racunara

da dodam da sam koristio duze vreme i zone alarm i nisam primetio nikakvu korist od tog programa pa ga sad nisam stavio na novo instalirani windows.Odakle mogu da skinem nod.....mislim da on nije besplatan...
nikola87 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.6.2007, 23:35   #113
AkulM
Veteran
 
Član od: 16.12.2006.
Poruke: 1.187
Zahvalnice: 625
Zahvaljeno 459 puta na 219 poruka
Određen forumom Re: Zastita i odrzavanje racunara

Citat:
nikola87 kaže: Pregled poruke
da dodam da sam koristio duze vreme i zone alarm i nisam primetio nikakvu korist od tog programa pa ga sad nisam stavio na novo instalirani windows.Odakle mogu da skinem nod.....mislim da on nije besplatan...
NOD32 Download
Nije besplatan al zato imamo....ono....
Ako oces da ostanes legalan, cuo sam da je Avast! prilicno dobar.
AkulM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.6.2007, 23:48   #114
steve89
Starosedelac
 
Član od: 1.8.2006.
Poruke: 1.888
Zahvalnice: 1.485
Zahvaljeno 2.094 puta na 760 poruka
Određen forumom Re: Zastita i odrzavanje racunara

pogledaj filehippo.com sto se tice besplatnih anti virus/spyware i firewall resenja...
steve89 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.6.2007, 23:52   #115
nikola87
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.11.2006.
Lokacija: BG, centar
Poruke: 10.474
Zahvalnice: 1.090
Zahvaljeno 2.020 puta na 1.629 poruka
Određen forumom Re: Zastita i odrzavanje racunara

ljudi ovde nije akcenat na "besplatno" nego na "najefikasnije" resenje.Znaci treba mi najbolja moguca zastita za komp ili resenje kako da se oslobodim tolikih napada ovih gamadi.
nikola87 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.6.2007, 23:58   #116
steve89
Starosedelac
 
Član od: 1.8.2006.
Poruke: 1.888
Zahvalnice: 1.485
Zahvaljeno 2.094 puta na 760 poruka
Određen forumom Re: Zastita i odrzavanje racunara

Citat:
nikola87 kaže: Pregled poruke
ljudi ovde nije akcenat na "besplatno" nego na "najefikasnije" resenje.Znaci treba mi najbolja moguca zastita za komp ili resenje kako da se oslobodim tolikih napada ovih gamadi.
ok, ja sam ti rekao sta mislim da je najefikasnije gore...mozes da probas i bit defender u komb sa za i st, znam da je dobar i manje opterecuje komp od kasperskog ali brze (i to mnogo brze od kasperskog) staljaju license keys na black listu...

Poslednja ispravka: VojaM (29.6.2007 u 11:16)
steve89 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku steve89 na korisnoj poruci:
nikola87 (28.6.2007)
Stara 28.6.2007, 1:26   #117
SV 84
Član
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Io
Poruke: 261
Zahvalnice: 64
Zahvaljeno 58 puta na 33 poruka
Određen forumom Re: Zastita i odrzavanje racunara

Ја рецимо користим:
  • NOD32
  • Kerio Personal Firewall
  • Ad-Aware SE Personal
и од вируса ни трага ни гласа...
SV 84 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku SV 84 na korisnoj poruci:
nikola87 (28.6.2007)
Stara 28.6.2007, 1:28   #118
next
Veteran
 
Član od: 17.8.2006.
Lokacija: Varvarin (Caught somewhere in time...)
Poruke: 868
Zahvalnice: 915
Zahvaljeno 212 puta na 114 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku next Slanje poruke preko MSN-a korisniku next
Određen forumom Re: Zastita i odrzavanje racunara

Citat:
nikola87 kaže: Pregled poruke
ljudi ovde nije akcenat na "besplatno" nego na "najefikasnije" resenje.Znaci treba mi najbolja moguca zastita za komp ili resenje kako da se oslobodim tolikih napada ovih gamadi.
Resenje je vrlo jednostavno BitDefender Internet Security 10...Ja uglavnom nemam poverenja u all in one resenja,pa uvek imam posebno ativirus,firewall i antispyware,medjutim ovo se odlichno pokazalo,tako da vec duze vreme imam samo BitDefender IS na kompu od zashtite i uopshte nemam problema,a krecem se dosta i po nelegalnim vodama mreze...Dakle,moja preporuka je:
BitDefender Internet security 10!!!

Poslednja ispravka: VojaM (29.6.2007 u 11:16)
next je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku next na korisnoj poruci:
nikola87 (28.6.2007)
Stara 29.6.2007, 10:57   #119
baclawa
Član
 
Član od: 14.5.2007.
Lokacija: Smederevo
Poruke: 90
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 17 puta na 14 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku baclawa
Određen forumom Re: Zastita i odrzavanje racunara

Citat:
steve89 kaže: Pregled poruke
ok, ja sam ti rekao sta mislim da je najefikasnije gore...mozes da probas i bit defender u komb sa za i st, znam da je dobar i manje opterecuje komp od kasperskog ali brze (i to mnogo brze od kasperskog) staljaju license keys na black listu.
Definitivno Bit Defender manje opterećuje sistem od KAV-a. Ali ... Sada kada su standardi memorije računara pomereni na najmanje 512Mb, brzina procesora na 3000+, mislim da uopšte nije predmetno razmišljati u tom pravcu. Naročito ukoliko uzmemo u obzir činjenicu da je KAV moguće koristiti samo kada Ti je to potrebno. Uvek ga možeš isključiti kada se diskonektuješ. A ni samo pitanje licenciranja KAV-a ne bi trebalo da bude problem. Iako sam se celu prošlu deceniju "vozio" na krekovanim softverima, sada mi je lakše dati 1.700,00 dinara i da mi KAV sasvim legalno i bez problema funkcioniše.

Naravno, onaj ko ume da surfa internetom, može sasvim fino funkcionisati i bez ikakve AV zaštite. Ali to je neka druga tema i potrebno je malo više vremena izložiti sve argumente u prilog toj tezi nego što ga ja trenutno imam...

Poslednja ispravka: VojaM (29.6.2007 u 11:17)
baclawa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku baclawa na korisnoj poruci:
Marko (11.8.2010)
Stara 29.6.2007, 17:03   #120
Predrag Stankovic
Deo inventara foruma
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: NRW, Nemačka
Poruke: 4.522
Zahvalnice: 999
Zahvaljeno 666 puta na 458 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Predrag Stankovic Slanje poruke preko Skypea korisniku Predrag Stankovic
Određen forumom Re: Zastita i odrzavanje racunara

Citat:
baclawa kaže: Pregled poruke
Definitivno Bit Defender manje opterećuje sistem od KAV-a. Ali ... Sada kada su standardi memorije računara pomereni na najmanje 512Mb, brzina procesora na 3000+, mislim da uopšte nije predmetno razmišljati u tom pravcu. Naročito ukoliko uzmemo u obzir činjenicu da je KAV moguće koristiti samo kada Ti je to potrebno. Uvek ga možeš isključiti kada se diskonektuješ. A ni samo pitanje licenciranja KAV-a ne bi trebalo da bude problem. Iako sam se celu prošlu deceniju "vozio" na krekovanim softverima, sada mi je lakše dati 1.700,00 dinara i da mi KAV sasvim legalno i bez problema funkcioniše.

Naravno, onaj ko ume da surfa internetom, može sasvim fino funkcionisati i bez ikakve AV zaštite. Ali to je neka druga tema i potrebno je malo više vremena izložiti sve argumente u prilog toj tezi nego što ga ja trenutno imam...
To zavisi kako je BitDefender podesen akotj. sta je kod njega ukljuceno a sta nije jer i sa ukljucenim virus scanerom na najacem nivou + Firewall+ Antispam+ Antispyware tako je zahtevniji od KAV-a
Predrag Stankovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
održavanje, zaštita

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Zaglavljivanje ili restartovanje računara Rocker Kvarovi 2247 31.8.2021 15:03
"Mreženje" dva računara, 10m udaljeni. Deusdies Komunikacioni uređaji i umrežavanje 20 4.7.2010 21:52
Adrese sa modelima prenosnih računara nikolam Prenosni računari 7 18.1.2008 17:38
Kontrolisanje računara u LAN-u M1los Komunikacioni uređaji i umrežavanje 7 14.1.2008 23:47
Zaštita i održavanje... rapha Zaštita 16 15.12.2005 4:41


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 11:37.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com