Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Kompjuteri i film

Kompjuteri i film Uticaj kompjutera na film i primena kompjutera na filmu

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 15.4.2011, 19:20   #41
bela lampa
Veteran
 
Član od: 12.1.2010.
Lokacija: Hotel California
Poruke: 1.067
Zahvalnice: 925
Zahvaljeno 890 puta na 357 poruka
Određen forumom Re: Hobit

Piter Džekson objavio je ekskluzivni desetominutni video sa nedavno započetog snimanja filma “Hobit”.
LINK

Sve koji nestrpljivo iščekuju ovaj film iz dva dela obradovaće kadrovi sa snimanja na Novom Zelandu koji opisu mesto gde žive Hobiti, kostime koje nose i ostale zanimljivosti koje je reditelj hteo da podeli sa fanovima putem “fejsbuka”.

izvor:Blic

uzivajte
bela lampa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku bela lampa na korisnoj poruci:
Aibo (15.4.2011), wolf88 (15.4.2011)
Stara 21.12.2011, 5:57   #42
Elessar
Član
 
Član od: 7.12.2006.
Poruke: 190
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 38 puta na 16 poruka
Određen forumom Re: Hobit

http://www.youtube.com/watch?v=JTSoD4BBCJc

Arise sons of Durin!

Poslednja ispravka: Iris (23.12.2011 u 0:09) Razlog: ispravljen link
Elessar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.12.2011, 10:58   #43
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Hobit

Zašto li patuljci zvuče delom kao Aragorn, delom kao Gregorijanci, a ni malo kao patuljci, pitam se... Zašto je Gandalfu brada čas siva, čas seda? I zašto se muva sa Galadrijelom!??

Slutim još jedan fail...
Iris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.12.2011, 13:32   #44
acaf
Veteran
 
Član od: 2.9.2007.
Poruke: 739
Zahvalnice: 176
Zahvaljeno 241 puta na 134 poruka
Određen forumom Re: Hobit

Citat:
Iris kaže: Pregled poruke
Slutim još jedan fail...
You are the 0.01%
acaf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.12.2011, 15:51   #45
Nash Knight
Banned
 
Član od: 23.10.2005.
Lokacija: Nish
Poruke: 2.503
Zahvalnice: 1.059
Zahvaljeno 821 puta na 447 poruka
Određen forumom Re: Hobit

Ja mislim da ce Hobit biti bolji or Gospodara iz prostog razloga shto je ta knjiga neuporedivo laksha za prebacivanje u filmski format. Prosta, linearna radnja, relativno mali broj likova, neozbiljniji karakter same priche, sve to olakshava posao.

Naravno i dalje smatram da bi bilo bolje da su film dali nekom pravom reziseru tipa Giljamu del Toro-u (shto je bio i originalni plan koliko sam shvatio) ili Teri Gilijamu, al ajd..
Nash Knight je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.12.2011, 16:23   #46
Romantic
Veteran
 
Član od: 9.4.2010.
Lokacija: Fantasy land
Poruke: 885
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 230 puta na 154 poruka
Određen forumom Re: Hobit

Citat:
Nash Knight kaže: Pregled poruke
Ja mislim da ce Hobit biti bolji or Gospodara iz prostog razloga
Prvo, dosta tesko, a drugo, videcemo. I sta to sto je jednostavnija knjiga mora da znaci da ce biti bolje?? Smesno. Mada se ne brinem s obzirom da to radi Piter Dzekson, koji je i oziveo sve likove Tolkina.
Citat:
Nash Knight kaže: Pregled poruke
Naravno i dalje smatram da bi bilo bolje da su film dali nekom pravom reziseru tipa Giljamu del Toro-u (shto je bio i originalni plan koliko sam shvatio) ili Teri Gilijamu, al ajd..
Postoji samo jedan covek koji je oziveo likove Tolkina, ime mu je Piter Dzekson. Tacka. Kraj. Gotovo. Nema vise. Ostali, mogu samo da mu se sagnu. Zato ce i napraviti dobar film, naravno ako bude priblizno dobro kao LotR bice super...doduse kakav god da bude, ja cu ga gledati.
Romantic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.12.2011, 18:58   #47
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Hobit

Citat:
Romantic kaže: Pregled poruke
Postoji samo jedan covek koji je oziveo likove Tolkina, ime mu je Piter Dzekson.
Netačno. Pre njega je to uradio Ralph Bakshi, i to veoma dobro. Obzirom na budžet i problematiku sa kojom se susreo, čak i bolje od Jacksona, obzirom da njegova verzija makar poštuje original.

Malo istraživanja ti ne bi škodilo.
Iris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Iris na korisnoj poruci:
Levčanin (21.12.2011), Wolverine (23.12.2011)
Stara 21.12.2011, 19:23   #48
miša topola
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.4.2009.
Lokacija: MMO Bay
Poruke: 8.310
Zahvalnice: 1.028
Zahvaljeno 1.400 puta na 1.155 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku miša topola Slanje poruke preko AIM-a korisniku miša topola Slanje poruke preko MSN-a korisniku miša topola Slanje poruke preko Yahooa korisniku miša topola Slanje poruke preko Skypea korisniku miša topola
Određen forumom Re: Hobit

Citat:
Iris kaže: Pregled poruke
Netačno. Pre njega je to uradio Ralph Bakshi, i to veoma dobro. Obzirom na budžet i problematiku sa kojom se susreo, čak i bolje od Jacksona, obzirom da njegova verzija makar poštuje original.

Malo istraživanja ti ne bi škodilo.
Jel ovo crtani film ili film?
miša topola je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.12.2011, 19:29   #49
GoranSTX
Ex Parrot
 
Avatar korisnika GoranSTX
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Srednja Zemlja - Loznica
Poruke: 3.915
Zahvalnice: 444
Zahvaljeno 1.932 puta na 1.212 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku GoranSTX
Određen forumom Re: Hobit

Kombinovano animacija i rotoskopija.
GoranSTX je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.12.2011, 19:49   #50
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Hobit

Ja mislim da nista ne fali Dzeksonovoj ekranizaciji Gospodara. Odlicno odradjeno, jeste da su izbacene neke bitne stvari, ali pored toga film je zaista odlican. Jeste da Piter nije neki reziser, izgleda da mu se kod Gospodara omaklo, ali ovo meni izgleda za sada dobro....videcemo
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku pentraksil na korisnoj poruci:
ezenkiel (23.12.2011)
Stara 22.12.2011, 15:13   #51
Maverick
Član
 
Član od: 13.11.2007.
Lokacija: Planet Earth
Poruke: 289
Zahvalnice: 161
Zahvaljeno 84 puta na 51 poruka
Određen forumom Re: Hobit

Ušla dva miša u videoteku i počela jesti filmsku traku. Pita prvi miš drugog: 'Jel' dobar film?'
'Dobar, dobar... Samo je knjiga bolja.'
Maverick je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Maverick na korisnoj poruci:
Marshall George (26.12.2011)
Stara 22.12.2011, 20:27   #52
Romantic
Veteran
 
Član od: 9.4.2010.
Lokacija: Fantasy land
Poruke: 885
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 230 puta na 154 poruka
Određen forumom Re: Hobit

Citat:
Iris kaže: Pregled poruke
Netačno. Pre njega je to uradio Ralph Bakshi, i to veoma dobro. Obzirom na budžet i problematiku sa kojom se susreo, čak i bolje od Jacksona, obzirom da njegova verzija makar poštuje original.
Hahaha sta ona uporedjuje, pa to je samo da se covek ubije...verovatno je ovo uradjeno po uzoru na crtani...kao i Prince Nuada, iz Hell boy-a II (vilenjacki jezik i izgled po ugledu na Dzeksonovu zamisao iz trilogije)...ili je mozda ovo losa gluma, ali "losa" muzika...i verovatno je ovo uzeto iz crtanog filma...e Iris verovatno bi ti to bolje uradila, ma bolje da je to radio neko drugi, verovatno bi ispalo kako tebi odgovara, kakav bre Dzekson, sta je on za druge, jel tako... On ce verovatno i lose uraditi i Hobita...strasan reziser...
Citat:
Iris kaže: Pregled poruke
Malo istraživanja ti ne bi škodilo.
Ti istrazuj koliko hoces, nece ti pomoci da umanjis mrznju prema legendarnom Dzeksonu i pravis se veci reziser od navedenog, koji je OZIVEO LIKOVE TOLKINA, a o mom istrazivanju i znanju LotR sveta u proteklih 5 godina (kad bas moram) - Ja pisem pesme po uzoru na Tolkina, iskomponovao sam neke pesme Tolkina na gitari, imam retku knjigu o Tolkinu koju malo njih ili niko nema, gde pisu sve tajne i zanimljivosti iz njegovog zivota, gde je nalazio inspiraciju (ne kao na netu), pominjemo se i mi Srbi i milion zanimljivosti, srpske i vilenjacke reci, naucio sam poprilicno vilenjacki jezik, kao i pesme iz knjige, imam svesku sa crtezima LotR (onim ozbiljnim, ne nekim decijim) i ispisima, imam odelo i luk i strelu Legolasa, kao i oklop vilenjaka i druge stvari, a to sto si postavila sam odgledao odavno i lepo je za jedan crtani...morao sam da ispisem ovo iznerviralp me to stio si napisala...nista novo, posto slicno pises i protiv drugih velikih ostvarenja...

Nego, ja Dzeksonu i slicnim reziserima samo ovo - ...i zato ocekujem Hobita, prvoklasnog.

Nisam se hvalio, samo sam napisao koliko se bavim LotR svetom, koliko me to privlaci i da nije bilo Dzeksona ne bi niko od nas to video. To je cinjenica. Zato jedva cekam da gledam Hobita...

Poslednja ispravka: Iris (23.12.2011 u 0:01) Razlog: off
Romantic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Romantic na korisnoj poruci:
ezenkiel (23.12.2011), malo blesav (25.2.2016), Skenderevo (24.12.2011)
Stara 22.12.2011, 21:10   #53
Eddy
Starosedelac
 
Član od: 10.12.2005.
Lokacija: ¯\_(ツ)_/¯
Poruke: 1.397
Zahvalnice: 811
Zahvaljeno 404 puta na 255 poruka
Određen forumom Re: Hobit

Sa jedne strane bih jako voleo da te stavim na ignoru listu, a sa druge strane ponekad tako lupas da je prosto zanimljivo za citanje.

Eh te dileme...

EDIT: @Topic, meni se svidja ta pesma koju pevaju ovi patuljci pomalo (ili malo vise) neocekivanog stasa i izgleda, Thorin at least. Skoro da sad vise ocekujem soundtrack zbog tog score-a nego film. A Rodnija Trotera tek nisam ocekivao u ovom filmu.

Poslednja ispravka: Eddy (22.12.2011 u 21:48)
Eddy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 7 korisnika se zahvaljuje korisniku Eddy na korisnoj poruci:
bela lampa (23.12.2011), jozvan_Kg (24.12.2011), LoshMeeBre (25.12.2011), Marti Misterija (23.12.2011), mvasic (22.12.2011), Nash Knight (23.12.2011), Wolverine (23.12.2011)
Stara 22.12.2011, 23:40   #54
Romantic
Veteran
 
Član od: 9.4.2010.
Lokacija: Fantasy land
Poruke: 885
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 230 puta na 154 poruka
Određen forumom Re: Hobit

Eddy, ja sam dobar i zato nikada nikog ne stavljam na ignore listu, a ti me stavi slobodno briga me, zlo umire rano, vidim ionako da ovde ima baksuza na sve strane...ja napisah sta sam imao, a naravno, zahvalnice dobijaju postovi koji nemaju osnovu, vazno je da se napada nesto, a jos ako je moderator...

Ja cu uvek braniti LotR. Ne moze ga niko napadati. Nema osnova za to. Stvoreno je nesto sto je mnogima promenilo zivot i to se mora braniti. Moze neko smatrati kako LotR ima omaski (koji film nema?), da su neke scene suvisne (gde nisu??) i slicne stvari, ali to se cini na jedan neprikladan nacin, tako da svi kriticari ispadnu strucnjaci i vrhunski reziseri, ali zato covek koji je stvorio legendarnu trilogiju, je "los" u odnsou na njih...

Nemojte napadati i Hobita unapred...jos ako bude odlican film, odmah cete traziti mane... I uvek se to radi na velikim ostvarenjima...
Romantic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.12.2011, 0:05   #55
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Hobit

Citat:
Romantic kaže: Pregled poruke
Nisam se hvalio, samo sam napisao koliko se bavim LotR svetom, koliko me to privlaci i da nije bilo Dzeksona ne bi niko od nas to video. To je cinjenica.
Činjenica je da ništa od toga ne bi ni video, da gospodin Tolkin prvo sve nije napisao. A da si ga čitao, onda ti Džekson ne bi ni trebao...
No to nema veze, ne slažemo se po tom pitanju i neka ostane na tome.

Citat:
Eddy kaže: Pregled poruke
@Topic, meni se svidja ta pesma koju pevaju ovi patuljci pomalo (ili malo vise) neocekivanog stasa i izgleda, Thorin at least. Skoro da sad vise ocekujem soundtrack zbog tog score-a nego film.
Meni previše zvuči kao 0:32 pa nadalje:
Aragorn


Dođavola, to su patuljci, ne kukaju oni neke žalopojke A ako ćemo po knjizi, svako od njih je svirao i neki instrument - tu su bubnjevi, i klarineti, i viole, i harfa... a oni su pevali "dubokogrlenim glasovima" itd... Ne vidim potrebu da se ponavljaju isti muzički šabloni kao u LOTR.

Iskreno, ja sam očekivala nešto ovako:
Huun Huur Tu

Poslednja ispravka: Iris (23.12.2011 u 0:43)
Iris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Iris na korisnoj poruci:
Levčanin (23.12.2011)
Stara 23.12.2011, 1:16   #56
zdravkelja
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.12.2006.
Lokacija: secretlevel.org
Poruke: 4.264
Zahvalnice: 1.929
Zahvaljeno 1.916 puta na 819 poruka
Određen forumom Re: Hobit

I dalje dobro zvuci Generalno LoTR ima odlican ost.

Inace, vise volim Hobita od LoTR-a i jedva cekam

I Tolkin fanovi, nemojte mnogo da zakerate. Nikada nije napravljen film bolji od knjige. Nemoguce je. Ja mnogo volim knjige, ali mislim da je PJ odradio sasvim solidan posao i dobro ga prilagodio publici. Uzivajte u knjigama, al nemojte po filmu pljuvati
Inace, jedino mi ne deluje logicno sto Thorin izgleda tako mlado. Tu bi trebalo da ima oko 200 godina sto je i za patuljke vec poznije doba...
zdravkelja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.12.2011, 1:34   #57
Nash Knight
Banned
 
Član od: 23.10.2005.
Lokacija: Nish
Poruke: 2.503
Zahvalnice: 1.059
Zahvaljeno 821 puta na 447 poruka
Određen forumom Re: Hobit

Citat:
Romantic kaže: Pregled poruke
Hahaha sta ona uporedjuje, pa to je samo da se covek ubije...verovatno je ovo uradjeno po uzoru na crtani...kao i Prince Nuada, iz Hell boy-a II (vilenjacki jezik i izgled po ugledu na Dzeksonovu zamisao iz trilogije)...ili je mozda ovo losa gluma, ali "losa" muzika...i verovatno je ovo uzeto iz crtanog filma...e Iris verovatno bi ti to bolje uradila, ma bolje da je to radio neko drugi, verovatno bi ispalo kako tebi odgovara, kakav bre Dzekson, sta je on za druge, jel tako... On ce verovatno i lose uraditi i Hobita...strasan reziser...Ti istrazuj koliko hoces, nece ti pomoci da umanjis mrznju prema legendarnom Dzeksonu i pravis se veci reziser od navedenog, koji je OZIVEO LIKOVE TOLKINA, a o mom istrazivanju i znanju LotR sveta u proteklih 5 godina (kad bas moram) - Ja pisem pesme po uzoru na Tolkina, iskomponovao sam neke pesme Tolkina na gitari, imam retku knjigu o Tolkinu koju malo njih ili niko nema, gde pisu sve tajne i zanimljivosti iz njegovog zivota, gde je nalazio inspiraciju (ne kao na netu), pominjemo se i mi Srbi i milion zanimljivosti, srpske i vilenjacke reci, naucio sam poprilicno vilenjacki jezik, kao i pesme iz knjige, imam svesku sa crtezima LotR (onim ozbiljnim, ne nekim decijim) i ispisima, imam odelo i luk i strelu Legolasa, kao i oklop vilenjaka i druge stvari, a to sto si postavila sam odgledao odavno i lepo je za jedan crtani...morao sam da ispisem ovo iznerviralp me to stio si napisala...nista novo, posto slicno pises i protiv drugih velikih ostvarenja...

Nego, ja Dzeksonu i slicnim reziserima samo ovo - ...i zato ocekujem Hobita, prvoklasnog.

Nisam se hvalio, samo sam napisao koliko se bavim LotR svetom, koliko me to privlaci i da nije bilo Dzeksona ne bi niko od nas to video. To je cinjenica. Zato jedva cekam da gledam Hobita...
I rest my case
Nash Knight je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Nash Knight na korisnoj poruci:
mvasic (23.12.2011), Wolverine (23.12.2011)
Stara 23.12.2011, 9:54   #58
GoranSTX
Ex Parrot
 
Avatar korisnika GoranSTX
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Srednja Zemlja - Loznica
Poruke: 3.915
Zahvalnice: 444
Zahvaljeno 1.932 puta na 1.212 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku GoranSTX
Određen forumom Re: Hobit

Citat:
zdravkelja kaže: Pregled poruke
....................
Nikada nije napravljen film bolji od knjige. Nemoguce je. ...............
Samo da repliciram sa jednim primerom. Forest Gump, film daleko bolji od knjige Vinstona Gruma...
GoranSTX je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.12.2011, 11:55   #59
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Hobit

Ispravka, film je PO MOTIVIMA knjige Vinstona Gruma. Ono što piše u knjizi apsolutno je "nefilmično". U filmu je zadržana osnovna ideja, ali događaji su uglavnom promenjeni.

Moguće da bi ti knjiga izgledala mnogo bolje da je nadahnutije prevedena i da ju je preveo neko ko bolje zna engleski. Veliku ulogu igra i to da li si prvo gledao film ili čitao knjigu.
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku VojaM na korisnoj poruci:
ezenkiel (23.12.2011)
Stara 23.12.2011, 12:15   #60
GoranSTX
Ex Parrot
 
Avatar korisnika GoranSTX
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Srednja Zemlja - Loznica
Poruke: 3.915
Zahvalnice: 444
Zahvaljeno 1.932 puta na 1.212 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku GoranSTX
Određen forumom Re: Hobit

Prvo sam gledao film, pa u nadi da je knjiga bolja, pročitah, ali avaj... Prevod tu i tamo, sami događaji koje Forest doživljava graniče se sa fantastikom...

No dobro, Hobit je tema pa da prozborim koju i o tome.
LotR je, sa svim svojim manama, više nego solidan film, moglo je to bolje, moglo je verodostojnije, moglo je detaljnije, moglo je i od Silmariliona... ali pošto bi to svakako bilo preobimno i za najokorelijeg ljubitelja ko želi ima knjige koje može da čita kad i kako hoće.
Od Hobita očekujem isto to, dobru ekranizaciju epskog dela, sa svim svojim manama...
GoranSTX je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku GoranSTX na korisnoj poruci:
ezenkiel (23.12.2011), Maverick (23.12.2011), nameless1 (23.12.2011)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 19:12.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com