Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 26.3.2012, 18:22   #3661
Strelok
Član
 
Član od: 15.10.2008.
Lokacija: Pripyat
Poruke: 293
Zahvalnice: 34
Zahvaljeno 73 puta na 41 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 3

Da se izjasnim i ja...

U suštini, igra ne može da parira prethodnim dvema, previše je uvodnjena u odnosu na prethodnike.

Nedostatak određenog tipa misija, da je sve ograničeno na makljažu i šetanje hodnicima može se podneti ako se uzme u obzir da je Kumova Slama u ratu i da nema mnogo vremena da se švrlja okolo. Tako da to što je treći deo prevagnuo na pucačinu je donekle očekivano.

Ono što me doduše jeste iznerviralo dok sam igrao bio je potpuno uništen sistem dijaloga . Premalo priče, ipak premalo. Često nalećem na dijaloge sa samo dva odgovora, i to uglavnom bez Investigate opcije. To je bilo jedno od stvari koje su čuvale imidž da je Masan Efekat (kako ga verovatno zovu u EA kad vide koliko su kinte dobili) i dalje kakav takav RPG. Druga stvar je što, i pored toga što je igra "uhodničena", imam plavi kvadrat koji mi pokazuje gde mi je cilj, i ne mogu da ga isključim. Istina, to je sitnica, ali frustrira i dodatno ubija užitak.

Sam gameplay, nije toliko strašan. Borba jeste poboljšana i to je plus. Jasno je da su ciljali na CoD fanove, ali u igri gde je cilj pobiti gadne bubolike robote nije loše imati dobru mehaniku borbe . Skeniranje je bolje odrađeno, i nije smor, kao u II. Nedostatak mini igara za otključavanje me je takođe iznenadilo i još malo podrlo utisak da igram nešto sa nalepnicom RPG. Jest' da su smarale posle nekog vremena, ali ko hoće dodatne XP i kintu, treba da se pomuči malo .

Stepen kastomizacije lika jeste povećan u odnosu na dvojku, ali ne kvalitetno. Tako da tu igra ostaje po meni na istom stupnju. Quest log takođe mnogo lošije urađen. Nedostatak inventara nije tako velika boljka, ali ako su već najavili veću kastomizaciju, modove za oružije itd. mogli su da naprave koje oružije više i daju nam inventar ili bar ormarić na Normandiji gde držimo svoje drangulije.

Mini igra sa bežanjem Normandije od Ripera bi bila dobra ideja, nešto slično makljaži sa Sith lovcima u KoTOR-u. Možda par specijalnih osobina (cloaking, shield boost), i dodatna oprema za istu (ipak glaksija radi zajedno, pa pristup nekim vanzemaljskim tehnologijama nije na odmet, turianski topovi, asari štitovi... ). No, ne želim da im dajem ideju za DLC za izvlačenje još malo para od igrača iz beloga sveta koji su igru pristojno platili .

Manjak kompanjona i interakcije sa onima koji se mogu regrutovati je gotovo katastrofalna . Prve dve igre, zbližavanje sa ljudima, maltene nemaju smisla u trojci. Ko da nas teraju da budemo asocijalni, jer zbližavanje očigledno nema smisla, zatvorimo se u sobe i igramo njihove traljavo odrađene igre.

Ono što je jako lepo urađeno je atmosfera! Galaksija koja je u ratu, požrtvovanost i jedinstvo, sasvim su pristojno prikazani. Ali na nivou galaksije, ne na nivou pojedinačnih likova u interakciji sa Šepardom. Jedino gde su se potrudili jesu romanse i odnos sa love interest likovima. Previše su se potrudili! Sweet talk u sred najvećeg rata koji je galaksija videla, jednostavno nije dovoljno badass sa jedne, a ne daje ti osećaj da imaš nešto vredno spasavanja sa druge strane. Šepard spasava zemlju zato što mu piše u quest logu, ne zato što mi kao igrači stičemo jaku želju da spasimo dedovinu i vilama i bakljama proteramo zle Ripere. Ja sam, ne znam za vas ostale, očekivao nešto malo potresnije da me natera da se borim, da ne pokupim Liaru i odmah odem na planetu gde se Džoker na kraju strmopiz*io i čekam da sve lepo prođe. Neki cutscene, prenos sa zemlje posle svake bitne misije koju odradim, da mi kaže šta se tamo dešava, kakva su zverstva Riperi uradili, neka potresna mimo priča možda, šta ga znam, bilo šta da me natera da ne kažem "Screw you guys, I am going home (to another planet far far away)".

I da, moram da napomenem famozni kraj naravno. Ispravljam se, nije kraj! Biće tu DLC-ova koji će da dopričavaju šta se desilo pre i posle i tako dalje. Ali to nije rešenje. Kad neko kupi igru, očekuje kraj sa igrom a ne dodatnim DLC-om. Jednostavno, NOT COOL!!! A što se logičnosti samog kraja tiče, pa, evo linka za video koji jako lepo sumira šta bi verovatno moglo da znači sve što smo videli/nismo videli. Ako je Indocronation theory tačna, moram da odam piscima priznanje. Ali i dalje nije ok da se rasplet stavi u DLC. Ali znajući kvalitet pisaca i ciljnu publiku za koju je igra rađena, imam velike sumnje u to da su napravili takav twist. Pogledajte, ako već niste, pa prosudite sami.

E pa, to bi bilo to, do narednog DLC-a i nadam se smislenog kraja III i sage o do sada već proslavljenom Ovčaru

Link za video:http://www.youtube.com/watch?v=ZZOyeFvnhiI

Pažnja, u videu ima spoilera.
Strelok je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Strelok na korisnoj poruci:
NaraYan (26.3.2012)
Stara 26.3.2012, 18:36   #3662
Andyui
Član
 
Član od: 25.6.2007.
Poruke: 403
Zahvalnice: 53
Zahvaljeno 54 puta na 33 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 3

Pade mi na'm jedan moguci nacin da se manje 'lose' osecaju ljudi kojima se ne svidja kraj, tj. jedan specifican aspekt nedostatka koji po njihovom misljenju kraj ima, a to je
Spoiler za kraj:
da nismo saznali sta je s kim bilo. gde su garus, tali, da li se wrex izvukao...mozda je ono sto cu sad reci cop-out, ali eto, reko' da podelim: mi smo vodili Separda, mi smo bili Separd. On je na kraju umro i nije ni saznao sta je bilo s ostalima...pa tako nismo saznali ni mi. Cak i ako se lagano budi u rusevinama, u tom trenutku kad ga napustamo, takodje ne zna epilog onih sa kojima je bio, pa tako ne znamo ni mi. Pije li vodu? Nisam siguran, ali u principu ima smisla. Mada bi mozda bilo lepse da se samo zavrsilo posle razgovora s Andersonom (a mozda i jeste )
Andyui je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.3.2012, 19:19   #3663
Grimm_SBL
Veteran
 
Član od: 24.3.2006.
Lokacija: Bristol
Poruke: 537
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 58 puta na 29 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Grimm_SBL
Određen forumom Re: Mass Effect 3

Citat:
Strelok kaže: Pregled poruke
Sam gameplay, nije toliko strašan. Borba jeste poboljšana i to je plus. Jasno je da su ciljali na CoD fanove, ali u igri gde je cilj pobiti gadne bubolike robote nije loše imati dobru mehaniku borbe
A na koji način ME3 ima COD mehaniku borbe? (to si implicirao zar ne?)

Ajde da si rekao Gears of War...
Grimm_SBL je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.3.2012, 19:56   #3664
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 3

Ovo je nesto, sto se bas vidi da fali kraju:
Spoiler za :
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku player1 na korisnoj poruci:
Spymaster (27.3.2012)
Stara 26.3.2012, 19:57   #3665
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 3

Spoiler za buduci DLC:


problem?
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku player1 na korisnoj poruci:
Nicklord (26.3.2012), Pandemonium (26.3.2012)
Stara 26.3.2012, 20:25   #3666
s3t2tru
Član
 
Član od: 12.11.2011.
Lokacija: Novi Beograd
Poruke: 123
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 23 puta na 16 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 3

bolja mi je od prva 2 dela mnogo,kraj je s*****,hvala bogu sto ce izaci taj dlc valjda da to popravi,sve u svemu najbolja fransiza koju sam igrao...
s3t2tru je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.3.2012, 20:28   #3667
Strelok
Član
 
Član od: 15.10.2008.
Lokacija: Pripyat
Poruke: 293
Zahvalnice: 34
Zahvaljeno 73 puta na 41 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 3

Citat:
Grimm_SBL kaže: Pregled poruke
A na koji način ME3 ima COD mehaniku borbe? (to si implicirao zar ne?)

Ajde da si rekao Gears of War...

Ne, samo kažem šta je bila ciljna grupa, pored fanova franšize, point and shoot igrači. A melee napad omnitool-om i zakloni doista potsećaju na Gears of War
Strelok je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.3.2012, 20:30   #3668
NaraYan
Starosedelac
 
Član od: 11.11.2005.
Lokacija: RC
Poruke: 1.729
Zahvalnice: 854
Zahvaljeno 326 puta na 204 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku NaraYan Slanje poruke preko MSN-a korisniku NaraYan Slanje poruke preko Skypea korisniku NaraYan
Određen forumom Re: Mass Effect 3

Dobro, lepo si svašta rekao i ja imam sličan stav. Odlična atmosfera (iako sve vreme ograničenost postoji) i ogromni utisak nedovršenosti i onog starog: moglo/trebalo je to mnogo bolje.
NaraYan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.3.2012, 20:36   #3669
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 3

Objektivno, ME2 je vise podsecao na hodnik shooter, tokom borbe, nego ME3.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.3.2012, 20:36   #3670
Morca
Starosedelac
 
Član od: 30.3.2007.
Lokacija: Copper-city
Poruke: 2.232
Zahvalnice: 112
Zahvaljeno 618 puta na 438 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 3

I like Turtles!
Morca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.3.2012, 20:41   #3671
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 3

Citat:
Andyui kaže: Pregled poruke
Pade mi na'm jedan moguci nacin da se manje 'lose' osecaju ljudi kojima se ne svidja kraj, tj. jedan specifican aspekt nedostatka koji po njihovom misljenju kraj ima, a to je
Spoiler za kraj:
da nismo saznali sta je s kim bilo. gde su garus, tali, da li se wrex izvukao...mozda je ono sto cu sad reci cop-out, ali eto, reko' da podelim: mi smo vodili Separda, mi smo bili Separd. On je na kraju umro i nije ni saznao sta je bilo s ostalima...pa tako nismo saznali ni mi. Cak i ako se lagano budi u rusevinama, u tom trenutku kad ga napustamo, takodje ne zna epilog onih sa kojima je bio, pa tako ne znamo ni mi. Pije li vodu? Nisam siguran, ali u principu ima smisla. Mada bi mozda bilo lepse da se samo zavrsilo posle razgovora s Andersonom (a mozda i jeste )
Pa pazi, mislim da je vecina nas rekla da bi kraj bio poprilicno prihvatljiv da se sve zavrsilo sa onom scenom sa Andersonom. Cim se dogodilo ono posle sve ostalo je besmisleno.
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.3.2012, 20:44   #3672
Mean_Machine
Veteran
 
Član od: 21.1.2006.
Lokacija: Zemun
Poruke: 1.037
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 49 puta na 45 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 3

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
Slazem se. Mada sa druge strane, rupe kao ova mogu da se krpe. Na primer (lupam), sta ako zatvaranje releya traje mnogo vremena (sem ako ne zelis obojene eksplozije). Mi znamo posledicu iz Protean/Reaper rata ali ne i tacno kako se to sve odvijalo.

Zasto Riperi nisu odma jurnuli na Citadelu? Opet (lupam), posto nisu imali precucu, kao ranije, treba im vise vremena da dodju do Citadele (sa razlogom osvajanja idu sa jedne strane, na drugi, kako se redjaju releji). A moza su i zeleli da zavrse sa sistemima koji su im usput, pre nego sto dodju to Citadele i pozatvaraju te releje.

^Znam, i nisu neki ubedljivi argumenti.
Pa kada je priča bućkuriš više scenarija.

Prvobitan kraj se vrteo oko ljudskog Reapera. Dakle u toj varijanti sasvim je logično da se većina Reapera nalazi oko Zemlje.

Izgleda da je bilo kasno to sve menjati zarad Crucible&Catalyst.

Prvobitan kraj je verovatno odbacen od strane EA jer je bio previse mracan pa smo dobili kraj sarenih boja
Mean_Machine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.3.2012, 20:48   #3673
NaraYan
Starosedelac
 
Član od: 11.11.2005.
Lokacija: RC
Poruke: 1.729
Zahvalnice: 854
Zahvaljeno 326 puta na 204 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku NaraYan Slanje poruke preko MSN-a korisniku NaraYan Slanje poruke preko Skypea korisniku NaraYan
Određen forumom Re: Mass Effect 3

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
Objektivno, ME2 je vise podsecao na hodnik shooter, tokom borbe, nego ME3.
Naravno, zato je i bolja atmosfera.
Mislim na ograničenost koja, objektivno, postoji, a to što se ne vidi i ne oseća mnogo je vešto odrađeno.
NaraYan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.3.2012, 20:49   #3674
bacacar
Veteran
 
Član od: 3.1.2009.
Lokacija: Nis, Srbija
Poruke: 914
Zahvalnice: 339
Zahvaljeno 382 puta na 228 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 3

Sve je vise dokaza da su zbrzali kraj. Evo sta je isplivalo na bioware forumu. Ko je presao neka pogleda, fajl ima 8mb! U pitanju je izbrisana scena sa kraja igre.

http://aws.gameslice.com/deleted/dscene1_a.mp4
bacacar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku bacacar na korisnoj poruci:
dragomix (26.3.2012)
Stara 26.3.2012, 20:52   #3675
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 3

^E vidis, to moze da objasni kako to da su se kompoanjoni nasli na Normandiji.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.3.2012, 20:56   #3676
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 3

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
^E vidis, to moze da objasni kako to da su se kompoanjoni nasli na Normandiji.
Bas ne moze, svaki put izadje jedan od likova koji je sa tobom krenuo na misiju. Aj objasni kako kad se u ovoj sceni dogadja potpuno suprotno?

Fora je sto je sve izgleda vodilo ka jednom kraju, koji je kasnuje debilozno dopisan.
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.3.2012, 21:17   #3677
Juraj
Starosedelac
 
Član od: 18.1.2008.
Lokacija: Susjedna država
Poruke: 1.466
Zahvalnice: 515
Zahvaljeno 279 puta na 197 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 3

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
^E vidis, to moze da objasni kako to da su se kompoanjoni nasli na Normandiji.
Sve se objasni na kraju, samo što nas malo zabrzaše radi dlca da izvuku još koji dinar. Nije ni čudo što je Shepard nakon onoga dobio po glavi, pa se ne sjeća toga.
Juraj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.3.2012, 21:24   #3678
Andyui
Član
 
Član od: 25.6.2007.
Poruke: 403
Zahvalnice: 53
Zahvaljeno 54 puta na 33 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 3

Ko zna sta ce jos da ispliva...
Andyui je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.3.2012, 21:58   #3679
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom

Citat:
dragomix kaže: Pregled poruke
Bas ne moze, svaki put izadje jedan od likova koji je sa tobom krenuo na misiju. Aj objasni kako kad se u ovoj sceni dogadja potpuno suprotno?
Eh?!?
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.3.2012, 22:00   #3680
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 3

Citat:
Juraj kaže: Pregled poruke
Sve se objasni na kraju, samo što nas malo zabrzaše radi dlca da izvuku još koji dinar. Nije ni čudo što je Shepard nakon onoga dobio po glavi, pa se ne sjeća toga.
Ovo me najvise podseca na filmske rezove, koji nekad budu toliki veliki da jedino neka director's cut verzija moze da pokaze stvari kako je reziser zamislio.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
mass effect, multiplayer, rpg, srbija

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Mass Effect PC version WU TANG CLAN Role-Play 1545 2.7.2023 19:33
Problem sa Mass effect igrom Vestax Kvarovi 6 24.6.2009 14:00
Mass effect Bozidar Konzole 33 11.3.2009 21:26
HTPC (tih, ne greje se, moze da gura Mass Effect) Vladimiros Šta da kupim? 8 30.5.2008 19:06


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 8:07.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com