Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Ostale komponente

ŠDK - Ostale komponente Saveti u vezi sa kupovinom kućišta, napajanja, periferija, štampača, skenera, tastatura, miševa, džojstika...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 16.11.2018, 20:09   #1
torivoje
Banned
 
Član od: 28.4.2009.
Poruke: 919
Zahvalnice: 162
Zahvaljeno 273 puta na 199 poruka
Određen forumom Thermaltake TR2-550W se upokojilo - tražim poverenja vrednu zamenu

Posle tolikih godina (i koječega što se valjalo kroz strujnu mrežu u kraju) , "bacilo se na nož" kurzschluss-a i uz prasak sprečilo ozbiljniju štetu na računaru.Ima li ,uopšte,vajde popravljati ga ? Pretpostavljam da ne,mada me je dobro služilo (uprkos tome što nije naročito cenjeni model).

Pokoj mu duši

Tražim zamenu sa "pogledom u budućnost" :

### moj trenutni s-em je star -> Phenom II X4 960T (planiram OC,ili otključavanje 2 dodatna jezgra = 150-160w) , Sapphire HD 5770 Vapor-X sa 1 Gb V-RAMa (dodatni šestopinac) , Asus M4A87TD EVO (8+1 phase power) + sitnurija

### neki budući s-em će (nadam se) imati 8-jezgarni AMD-ov procesor i GPU tipa GTX 1060/1070 , RX 570/580 , ili neku polovnjaču koja troši sa 6+6/6+8 pin-priključaka.

Najnovije igre me smaraju,pa zbog onoga što igram,ili bih igrao (samo sp : Witcher 3,Arma-franšiza,možda Cyberpunk u budućnosti...) ne verujem da ću nabavljati jaču grafičku od onih koje pomenuh,a ona će (polovnjača verovatno) prva podmladiti moj sadašnji sistem.

Bitni su mi stabilnost (zbog klokovanja/otključavanja) i prihvatljiv kvalitet (dugotrajnost) napajanja.
Možda (ponavljam možda) bih mogao da se pružim do ~ stotinak mrskih stranih evrounijatskih novčanica.

P.S.

Potraga za novim napajanjem u Zemunu je bila ekvivalent "Kuće strave" nekog olupanog luna-parka,sve do čoveka koji se uz : "Da ti ja kažem kao majstor..." ozbiljno naljuti na mene što probranim rečnikom zabrinutog kupca dovedoh u pitanje kvalitet njegovog šestovatnog Gigatech-a sa izuzetno povoljnom cenom od 2.245 dinara.

Poslednja ispravka: torivoje (18.11.2018 u 4:09)
torivoje je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.11.2018, 20:26   #2
makiem
Starosedelac
 
Član od: 6.1.2007.
Lokacija: SR 375, NV
Poruke: 1.567
Zahvalnice: 308
Zahvaljeno 365 puta na 267 poruka
Određen forumom Re: Thermaltake TR2-550W se upokojilo - tražim poverenja vrednu zamenu

Trebalo bi da ima neki seasonic oko 10000
ss620gm2, bar je bilo letos kad sam ja kupovao. Ima mislim i nemodularna varijanta za oko 1500 din manje. Trebalo bi da bude vise nego dovoljno.
makiem je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku makiem na korisnoj poruci:
torivoje (16.11.2018)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 15:24.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com