Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Web razvoj > Web dizajn

Web dizajn Saveti u vezi dizajna sajtova

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 23.1.2018, 11:32   #1
milosss90
Član
 
Član od: 21.2.2010.
Poruke: 84
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 3 puta na jednoj poruci
Unhappy blank page sajt

imam problem sa sajtom koji ne mogu da resim nikako, molim vas ako neko zna neka pomogne.

sajt prikazuje praznu belu stranicu, gde god da sam etitovao nesto, na stranicama gde nisam cackao je sve normalno...
nisam ga ja pravio vec ga samo editujem po potrebi u cpanel/file menager/edit html ... radio sam to vec X puta i sve je bilo u redu , medjutim sada kada sam sejvovao ostale su potpuno bele, i na sajtu i u editoru, a u source ima koda...
Mislim da je neka teska glupost da nece ih ucita zbog necega..da li nije zatvorena sintaksa ili nesto nemam pojma sta...
ako neko zna kako da upalim nesto da mi nadje eroor neka kaze, ja sam nesto palio sto sam nasao na youtube..
<?php ini_set('display_errors','1'); izbacivao mi je error da je stranica veca od 2 mb i da zato nece prikaze , mada nije bila veca... ali sam za svaki slucaj obrisao slike iz baze i opet nista ostalo je isto

ono sto je drugacije u odnosu na pre je sto sam ovaj put radio preko microsoft explorera i sto sam primetio da dole nema instaliranih programa kao sto je pre bilo tipa wordpress, phpbb i tako to.. mada ja to niti sam koristio niti znam

http://tps.co.rs/kontakt

to je taj sajt...kada idem index, home, o nama itd sto sam cackao ne radi, a ove ostale rade

molim ako neko bilo sta zna ili zeli vise informacija neka pomogne posto nisam na netu nasao nista slicno

Poslednja ispravka: milosss90 (23.1.2018 u 12:11)
milosss90 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.1.2018, 12:24   #2
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: blank page sajt

Nema tu neke filozofije.

Server zbog greške sa prekoračenjem memorije (memory_limit) pokušava da prikaže grešku ali pošto je njihovo prikazivanje isključeno (display_errors) server vraća samo HTTP status 500 bez ikakvog sadržaja što browseri prikazuju kao praznu belu stranicu.

Prikazivanje grešaka možeš da aktiviraš postavljanjem sledećih linija na samom vrhu fajla koji se prvo učitava (obično je to index.php).

PHP kod:
ini_set('display_errors'true);
error_reporting(E_ALL); 
Ukoliko koristiš neko gotovo rešenje tipa Wordpress isključi sve pluginove i proveri da li sajt i dalje prikazuje grešku. Ako je greška nestala počni da uključuješ jedan po jedan plugin dok ne vidiš ponovo praznu stranicu. Plugin koji je poslednji uključen pred prikaz prazne stranice najverovatnije troši veliku količinu memorije.

S druge strane može prosto da se dogodi da je zbirna potreba pluginova ili samog sajta prevazišla podešavanje ograničenja memorije u serverskoj konfiguraciji. U tom slučaju treba u odgovarajućem php.ini dajlu da podesiš vrednost za memory_limit na neku prihvatljiviju vrednost.

Kod:
memory_limit = 128M
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Neutrino na korisnoj poruci:
milosss90 (29.1.2018)
Stara 29.1.2018, 13:41   #3
milosss90
Član
 
Član od: 21.2.2010.
Poruke: 84
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 3 puta na jednoj poruci
Određen forumom Re: blank page sajt

hvala puno na javljanju i pomoci...

ali vise uopste ne mogu uci u htlm editor, zato sto mi izbacuje poruku da je vece od 1MB, a ne znam kako da pomerim to ogranicenje kada uopste u kod nece mi udje vise...

jel znate kako da pobrisem slike ili smanjim file size, ili udjem u editor ili ne znam ni ja sta vise

evo sta izbaci - for user "tps" is larger then the maximum allowed file size of 1mb


ali provalio sam gde se desava greska ali ne mogu da ukapiram zasto.. udjem u html editor za stranicu koja ima 9,41 KB , i namerno samo udjem i idem save... znaci nista ni ne traknem samo idem save, kada sacuva i proverim istu tu stranicu ona zauzima 1,31 MB i ne mogu vise uci u nju...znaci samo kliknem save i on nalaci silne megabajte na stranicu...zasto?:

Poslednja ispravka: milosss90 (29.1.2018 u 13:58)
milosss90 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.1.2018, 17:41   #4
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: blank page sajt

Greška koju dobijaš znači da je PHP podešen tako da je maksimalna dozvoljena veličina pojedinačnog fajla koji se uploaduje pri slanju zahteva ograničena na 1MB.

Ukoliko imaš pristup PHP podešavanjima na serveru (php.ini) podesi vrednost za upload_max_filesize i post_max_size na veću vrednost ali nemoj da preteruješ.

Primer:
Kod:
upload_max_filesize = 4M
post_max_size = 4M
Alternativno ako nemaš pristup podešavanjima možeš da probaš da na sam vrh glavne PHP stranice dodaš sledeće linije.

PHP kod:
ini_set('post_max_size''4M');
ini_set('upload_max_filesize''4M'); 
Postoji i opcija da dodaš odgovarajuće direktive u .htaccess ali podrška za ovaj vid PHP konfiguracije je skoro sigurno isključena.

Kod:
php_value upload_max_filesize 4M
php_value post_max_size 4M
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Neutrino na korisnoj poruci:
milosss90 (5.2.2018)
Stara 5.2.2018, 10:28   #5
milosss90
Član
 
Član od: 21.2.2010.
Poruke: 84
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 3 puta na jednoj poruci
Određen forumom Re: blank page sajt

hvala puno na pomoci,
ja jos nisam uspeo da resim problem iscackao sam sve zivo...

imam problem sto ne mogu da udjem u html edit pa da ukucam kod

PHP kod:
upload_max_filesize 4M post_max_size 4M 
ove ostale alternative nisam uspeo da pronadjem,..
i ne razumem kako se poveca toliko velicina strane,,, kada ja recimo udjem u stranu od 0,2 mb... i ne diram nista niti dodam bilo sta,,, samo idem SAVE i ona ima 1,4mb recimo...

da li postoji jos neka alternativa, ili imate neku ideju molim vas?

deluje mi da mi je lakse napravim novi sajt nego resim ovo

imam phpMyAdimn da li tu mogu uraditi nesto,menjajuci data baze ili u multiPHPmenager
milosss90 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
WEB sajt za slabovide IgorT Web razvoj 4 22.4.2013 22:01
Kako da napravim PTC stranicu (sajt za zaradjivanje)? Schnak3 Web razvoj 8 25.1.2011 16:53
Sajt Teva Forum o forumu 2 28.3.2009 18:59
Kako proveriti gde je neki sajt hostovan? freeminder Internet usluge 4 5.10.2008 4:31


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 0:23.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com