Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Akcione igre
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Akcione igre First-person-shooteri i slično...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 23.12.2019, 22:50   #861
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.638
Zahvalnice: 153
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Citat:
NastyB kaže: Pregled poruke
Da li se to meni samo čini, ili nisam obraćao pažnju, ali zadnjih dan-dva kada upotrebiš onaj "priručni" kamp koji se nalazi na konju postoji i opcija FAST TRAVEL. Nešto mi se čini da je nije bilo ranije ili grešim...
I ja baš juče videh, rekao bih da je skoro dodato
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.12.2019, 13:36   #862
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Izgleda da je dodato i to da sad možeš i bez konja da napraviš kamp, a ima i jedna zgodna fora.
Ganjao sam neki ačivment gde sa voza u pokretu treba da ubiješ pet ptica i dok je voz prolazio preko mosta moj verni dorat je daleko zaostao, tako da nisam mogao da ga dozovem zviždukom. Ništa gore kad si pešak, nalaziš se u nekoj vukohebini daleko od bilo kog naseljenog mesta i kad sam očekivao da ću krenuti u dugi štrapacirung do neke stanice ili mesta, vidim da mogu kamp da napravim, iako nisam na konju. Te tako i uradim, kad ono pored vatre konjuzgara tu do mene. Baš lepo, nisam morao jedno pola sata da se ganjam pešaka po brdima Rocky Mountains-a do Wallace Station-a ili Strawberry-ja.

Kad pomislim da sam posle onog pijanstva se Lenijem morao da trčim dobrih 20-ak minuta dok mi konj koji je ostao u Valentine-u nije došao u domet Zvižduka... Dobar dodatak gejmpleju.

Poslednja ispravka: NastyB (24.12.2019 u 16:07)
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.12.2019, 20:27   #863
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.638
Zahvalnice: 153
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

hahah jao da, to famozno jurenje peške do kampa posle partijanja s Lenijem
Doduše mislim da smo to lako mogli da rešimo odlaskom do stables, al ko će se setiti, i mi zajedno s njim izgleda xD
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.12.2019, 20:31   #864
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.549
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.487 puta na 3.998 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Iiii gotovo XD

dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.12.2019, 0:32   #865
White Ripper
Deo inventara foruma
 
Član od: 21.5.2008.
Poruke: 4.916
Zahvalnice: 1.072
Zahvaljeno 1.096 puta na 715 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Uspio sam da odigram malo Chapter 2 prethodnog vikenda.
Produkcija, atmosfera, dijalozi, scenario, misije i sve ostalo su zaista savršeni.

Međutim, ono što me izuzetno frustrira jesu kontrole, koje su faktički preslikane sa konzola i tačno se osjeća da bi gamepad bolje legao.
Naročito me nervira činjenica da su dva metka dovoljna, i crveni ekran Dead, a ja nisam uspio ni da potegnem revolver. Zašto nisu ostavili kao u GTA energiju koja je malo rezilijentnija i daje malo prostora? Svakog puta dva puta razmislim prije nego li počnem misiju sa pucnjavom, ako je više od dva protivnika. Uz to, osjećam kao da postoji neki manji input lag.

Nervira me užasno kočenje konjem, tuče koje su katastrofalno izvedene i nasumično pojavljivanje Wanted i odjednom samo počinju da me pucaju.
Nikakav prekršaj nisam napravio, a u svakoj zoni imam Bounty, nisam siguran zašto je ovo ovako.

Vjerujem da kako se budem navikavao da će stvari biti bolje, ali ima zaista dosta nekih mehaničkih stvari koje ne mogu da povežem, a kako kad me zbune i kontrole koje imaju drugačiji kontekst za različite potrebe.

Nisam pisao ovaj komentar da sad kao nešto "bash"-ujem igru, samo iznosim stvari koje me često navode na rage quit, a mene kao nekog ko je odigrao toliko igara na hard, dodatno frustrira što RDR 2 jednostavno ispada pretežak zbog ovakvih kontrola. Možda je jednostavno stvar navikavanja, ili ovo kako baš slabo igram u poslednje vrijeme pa sam se odvikao...
White Ripper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku White Ripper na korisnoj poruci:
Snipe (25.12.2019)
Stara 25.12.2019, 2:00   #866
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.638
Zahvalnice: 153
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Meni su kontrole baš dobre, doduše igram sa džojstikom jer sam navikao - nemam problema ni u borbi ,ni sa konjem, kad se uhodaš biće mnogo lakše. Možda ne deluje intuitivno na početku, ali zapravo jeste.
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.12.2019, 15:47   #867
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Citat:
Cracked But Whole kaže: Pregled poruke
hahah jao da, to famozno jurenje peške do kampa posle partijanja s Lenijem
Doduše mislim da smo to lako mogli da rešimo odlaskom do stables, al ko će se setiti, i mi zajedno s njim izgleda xD
Da, samo što ja, kreten, u prvom prelazu nisam ni video da sam blizu kampa nego video ikonicu konjuzgare i krenuo ka Valentajnu. I, naravno, usput, brao malo biljki, upucao par ptica zbog flight pera, poneo perfect pelt jednog neopreznog bambija koji me nije video, tako da mi je trebalo dobrih pola sata, ako ne i više da mi dođe u domet zvižduka. A kad sam se setio da sam mogao da uključim mapu... Došlo mi da se
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.12.2019, 16:05   #868
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Citat:
White Ripper kaže: Pregled poruke
Uspio sam da odigram malo Chapter 2 prethodnog vikenda.
Produkcija, atmosfera, dijalozi, scenario, misije i sve ostalo su zaista savršeni.

Međutim, ono što me izuzetno frustrira jesu kontrole, koje su faktički preslikane sa konzola i tačno se osjeća da bi gamepad bolje legao.
Naročito me nervira činjenica da su dva metka dovoljna, i crveni ekran Dead, a ja nisam uspio ni da potegnem revolver. Zašto nisu ostavili kao u GTA energiju koja je malo rezilijentnija i daje malo prostora? Svakog puta dva puta razmislim prije nego li počnem misiju sa pucnjavom, ako je više od dva protivnika. Uz to, osjećam kao da postoji neki manji input lag.
S obzirom na količinu kontrola, stvari koje mogu da se urade, Rockstar je uradio odličan posao. Posle par sati sam se navikao tako da uopšte ne gledam ono što piše na ekranu. Sve je stvar prakse, mada je i meni bilo nezgodno posle igranja AC:Odyssey.
I gde te to dva metka pogode pa umireš??? Koristiš li DEAD EYE uopšte?? I mene je u početku malo nerviralo što me ubiju na svakoj zasedi, ali kad sam naučio kao se dead eye koristi jedva sam čekao pucnjave sa bilo kim. Pogotovo te zasede kada sam ih tamanio sa uživanjem.
I, ne, nema laga, samo igra daje vreme na da naučiš da reaguješ. Shvatićeš ubrzo.

Citat:
White Ripper kaže: Pregled poruke
Nervira me užasno kočenje konjem, tuče koje su katastrofalno izvedene i nasumično pojavljivanje Wanted i odjednom samo počinju da me pucaju.
Nikakav prekršaj nisam napravio, a u svakoj zoni imam Bounty, nisam siguran zašto je ovo ovako.
Mislim da bi bilo glupo neralno da se konj iz punog trka zakopa umestu čim pustiš taster. Tuče su krajnje jednostavne i to je dobro, pošto ih neće biti puno tokom igranja. A i brzo ćeš ukapirati kada postaješ WANTED, mada neki kažu da to nije loše, jer Bounty Hunter-i imaju dobar loot. Kad budeš prvi put zapatio ANIMAL CRUELTY kaznu, zapanjićeš se. Kao da na divljem zapadu nisu klali ovce i krave i pravili roštilje.

Citat:
White Ripper kaže: Pregled poruke
Vjerujem da kako se budem navikavao da će stvari biti bolje, ali ima zaista dosta nekih mehaničkih stvari koje ne mogu da povežem, a kako kad me zbune i kontrole koje imaju drugačiji kontekst za različite potrebe.

Nisam pisao ovaj komentar da sad kao nešto "bash"-ujem igru, samo iznosim stvari koje me često navode na rage quit, a mene kao nekog ko je odigrao toliko igara na hard, dodatno frustrira što RDR 2 jednostavno ispada pretežak zbog ovakvih kontrola. Možda je jednostavno stvar navikavanja, ili ovo kako baš slabo igram u poslednje vrijeme pa sam se odvikao...
RDR2 je laka igra, ali zahteva uživljavanje i lagano gustiranje da bi pružila sve što nudi. Neko ko nema vremena za igre ovo treba da preskoči u širokom luku. Kome je teško da odvoji pola sata da bi ulovio pantera ili pumu o ovj igri ne treba ni da razmišlja. Ko ima doživeće EPIPHANY igračkog plezira.
Meni, LIČNO, ova igra je fantastično ubila želju za igranjem bilo čega drugog.
Bar do Cyberpunk 2077.
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.12.2019, 19:49   #869
Snipe
Starosedelac
 
Član od: 2.6.2006.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 1.677
Zahvalnice: 663
Zahvaljeno 485 puta na 289 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Citat:
White Ripper kaže: Pregled poruke
Uspio sam da odigram malo Chapter 2 prethodnog vikenda.
Produkcija, atmosfera, dijalozi, scenario, misije i sve ostalo su zaista savršeni.

Međutim, ono što me izuzetno frustrira jesu kontrole, koje su faktički preslikane sa konzola i tačno se osjeća da bi gamepad bolje legao.
Naročito me nervira činjenica da su dva metka dovoljna, i crveni ekran Dead, a ja nisam uspio ni da potegnem revolver. Zašto nisu ostavili kao u GTA energiju koja je malo rezilijentnija i daje malo prostora? Svakog puta dva puta razmislim prije nego li počnem misiju sa pucnjavom, ako je više od dva protivnika. Uz to, osjećam kao da postoji neki manji input lag.

Nervira me užasno kočenje konjem, tuče koje su katastrofalno izvedene i nasumično pojavljivanje Wanted i odjednom samo počinju da me pucaju.
Nikakav prekršaj nisam napravio, a u svakoj zoni imam Bounty, nisam siguran zašto je ovo ovako.

Vjerujem da kako se budem navikavao da će stvari biti bolje, ali ima zaista dosta nekih mehaničkih stvari koje ne mogu da povežem, a kako kad me zbune i kontrole koje imaju drugačiji kontekst za različite potrebe.

Nisam pisao ovaj komentar da sad kao nešto "bash"-ujem igru, samo iznosim stvari koje me često navode na rage quit, a mene kao nekog ko je odigrao toliko igara na hard, dodatno frustrira što RDR 2 jednostavno ispada pretežak zbog ovakvih kontrola. Možda je jednostavno stvar navikavanja, ili ovo kako baš slabo igram u poslednje vrijeme pa sam se odvikao...
Ja se slazem do reci sa tobom.
Isto tako se slazem da je iritantan taj random wanted i random ambush event.

Traljave kontrole ubise atmosferu koja je solidno uradjena, te je kod mene uzitak pomesan. Svidja mi se dok jasem kroz predele sa jedne strane dok sa druge strane se smorim od kontrola.

Vise puta mi se desilo da spasem nekog nesrecnika pored puta i dobijem + za onaj "dobrica" rejting i taman kad NPC zavrsi sa pricom, ja automatski pritisnem desni klik sve misleci da cu otvoriti dijalog ali avaj ja izvucem pistolj jer ga nisam vratio u holster i NPC se uplasi i pobegne i ja onda dobijem - na rejting, ispadne da sam potrosio vreme i metkove bzvz.
To dupliranje kontrola kontam da je bilo neizbezno ali Open Dialog i Aim Down Sight na isti taster je bas losa ideja.

Desavalo mi se i da pritisnem pogresan taster ili slucajno pritisnem neki taster a da nisam zeleo, tastatura je super osetljiva da bi se Arthur kao NFL Fullback bacio na nekog prolaznika u tackle i eto ti ga crime reported i problema, da bar imam dedicated Quick Save i preziveo bih dok se ne priviknem.

Ne znam da li je sramota reci ali morao sam guglati kako se stavlja bandana i postavlja kamp...
Snipe je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.12.2019, 21:24   #870
m1aden
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2012.
Poruke: 1.546
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 417 puta na 270 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Nisam jos probao igru a juce sam slucajno gledao strim jednog naseg strimera... pucnjava neka nocu u nekom kampu... bilo je dosta neprijatelja, lik je tek za poslednjih par provalio gatling pa samo sto je poceo da reseta odmah je isla cut scena. Ono sto me je prilicno razocaralo je to sto je za svakog lika imao neko usporavanje vremena da lagano nanisani... kao da je igrao maks pejna... jel to neki skil koji se kasnije dobija, ili sta? Koliko sam izvalio nije se trosilo jer ih je ubio tako sigurno preko 20, a za svakog je to koristio, pri cemu je i sa tim lose nisanio!

Malo mi je delovalo nerealno to za jedan western...
m1aden je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.12.2019, 21:30   #871
Snipe
Starosedelac
 
Član od: 2.6.2006.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 1.677
Zahvalnice: 663
Zahvaljeno 485 puta na 289 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

^ to se zove Dead Eye to je kao da upadnes u trans pa usporis vreme da bi pobio bandite.
Matrix na western nacin.

Manje vise slicna mehanika se moze naci u skoro svakoj novoj igri, valjda zbog igraca koji su navikli da imaju takav i jos neki detective mode ili slicno tome.
Snipe je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.12.2019, 21:32   #872
White Ripper
Deo inventara foruma
 
Član od: 21.5.2008.
Poruke: 4.916
Zahvalnice: 1.072
Zahvaljeno 1.096 puta na 715 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Citat:
NastyB kaže: Pregled poruke
S obzirom na količinu kontrola, stvari koje mogu da se urade, Rockstar je uradio odličan posao. Posle par sati sam se navikao tako da uopšte ne gledam ono što piše na ekranu. Sve je stvar prakse, mada je i meni bilo nezgodno posle igranja AC:Odyssey.
I gde te to dva metka pogode pa umireš??? Koristiš li DEAD EYE uopšte?? I mene je u početku malo nerviralo što me ubiju na svakoj zasedi, ali kad sam naučio kao se dead eye koristi jedva sam čekao pucnjave sa bilo kim. Pogotovo te zasede kada sam ih tamanio sa uživanjem.
I, ne, nema laga, samo igra daje vreme na da naučiš da reaguješ. Shvatićeš ubrzo.

Mislim da bi bilo glupo neralno da se konj iz punog trka zakopa umestu čim pustiš taster. Tuče su krajnje jednostavne i to je dobro, pošto ih neće biti puno tokom igranja. A i brzo ćeš ukapirati kada postaješ WANTED, mada neki kažu da to nije loše, jer Bounty Hunter-i imaju dobar loot. Kad budeš prvi put zapatio ANIMAL CRUELTY kaznu, zapanjićeš se. Kao da na divljem zapadu nisu klali ovce i krave i pravili roštilje.
Mene je pas u onom prvom gradu zapamtio i svakog puta trči k meni kad me vidi na konju.
Koristim dead eye ali kratko mi traje jer je skill nizak.
Možeš li mi dati neke nagovještaje zašto mi se potencijlano javlja bounty i wanted, ako sve uredno radim?


Citat:
Snipe kaže: Pregled poruke
Desavalo mi se i da pritisnem pogresan taster ili slucajno pritisnem neki taster a da nisam zeleo, tastatura je super osetljiva da bi se Arthur kao NFL Fullback bacio na nekog prolaznika u tackle i eto ti ga crime reported i problema, da bar imam dedicated Quick Save i preziveo bih dok se ne priviknem.
To sa sejvom mi je potpuna katastrofa. Stavljen je kao manual save, ali igra nastavlja svojim tempom.
Uzmem, dođem do kampa, sačuvam prije pucnjave, ubiju me i odradim load, Artur se umiva vodom a kampa nema uopšte. Pa znači ako sam sačuvao sačuvao sam da se vratim ako me izrešetaju i probam ponovo. Ovo me je poprilično izluđelo.
White Ripper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.12.2019, 9:59   #873
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Citat:
m1aden kaže: Pregled poruke
Možeš li mi dati neke nagovještaje zašto mi se potencijlano javlja bounty i wanted, ako sve uredno radim?
Shvatićeš to veoma lako tokom igranja i misije sa pastorom (reverand) Svonsonom. Naravno, ako postoji više svedoka, tu ni bandana ne pomaže.

Na primer, u Valentajnu ćeš imati par izazova pesničenjem. Ako se sve završi mlaćenjem, neće biti problema. Ali ako pokušaš da ga odžepariš ili poneseš (kidnapuješ) momentalno će zasijati WANTED. Sve je stvar toga da li te ko vidi. Recimo, trebale su mi kozje kože za nešto. Otišao na mesto gde tip gaji koze, stavio bandanu, lasom vezao pastira/čuvara, napravio masakr među kozama i prošao bez trunke problema. Zatim su mi trebale ovčje kože, otišao u pola noći na Emerald ranch i kako sam prvu ovcu uhvatio lasom, tako me je neko video i krenuo da prijavi. Da se ne bi maltretirao, učitam poslednji sejv, vratim se opet tu i potamanim sve ovce sa PERFECT tri zvezdice vunom i niko me nije video niti sam imao problema.

Videćeš, lako ćeš ukapirati šta se može i sme, a šta ne. A, uostalom, uvek u pošti možeš da otplatiš svoj bounty i da nastaviš bez problema.
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.12.2019, 12:55   #874
buraz
Starosedelac
 
Član od: 28.9.2011.
Poruke: 2.413
Zahvalnice: 427
Zahvaljeno 645 puta na 435 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Zavrsih danas prvi deo epiloga, nakon sto skoro 3 nedelje nisam hteo da taknem igru posle kraja 6. chaptera. Iskreno, igram samo da bih
Spoiler za spoiler:
skinuo glavu Micahu
jer kao neko ko nije igrao RDR1, ovo je slicna situacija kao da u Mass Effectu
Spoiler za spoiler:
celu igru igrate sa Shepardom i na kraju vam za poslednji chapter uvale Vegu.


Overall igra je remek delo, i za mene je svakako GOTY. Ispeglali su i probleme sa performansama i crashevima (doduse mesec dana posle izlaska, ali opet), tako da ako se neko razmislja da li da ceka narodnjak ili da uzme kljuc - vredi i vise od ~35e za koliko se moze uzeti RGL kljuc.
buraz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.12.2019, 13:19   #875
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Ova igra me svakim danom fascinira sve više.
Već skoro dva meseca sam izbegavao da završim STORY mod i priču sa Arturom, ali kad sam očekivao odjavnu špicu i završetak (nije spoiler) ekipa iz Rockstara me je oborila s nogu. Mislio sam da je Epilog samo obično otaljavanje posla, puki free roam gde, ako hoćeš, ispunjavaš sporedne stvari i aktivnosti, ali sam zaista zaprepašćen koliko sam pogrešio.

Nije spoiler ako kažem da sam, igrajući Story mod i izbegavanje Blekvotera, očekivao da tamo neću videti Bogznašta, ali ni u ludilu nisam očekivao nešto što zauzima pola one "slobodne" mape iz regularnog dela igre. A tek okruženje AUSTIN-a (iliti, tačnije, Teksasa) je urađeno tako dobro da sam NAJZAD imao utisak onog pravog Holivudskog vesterna. Pa još kad sam shvatio da je to, poprilično, uvod u prvi Red Dead Redemption (ko je igrao ovo zna o čemu pričam), bio sam zaista zapanjen.

Taman kad sam pomislio da su Rokstarovci ispucali sve moguće klišee jedne sjajne priče i igre, oni me dokrajče nečim boljim. I, ma koliko se neko ne slagao sa mnom, mislim da je Red Dead Redemption ono što izdvaja Rokstar od ostalih izdavača. Znam, reći to za ekipu koja je napravila GTA možda deluje glupo, ali velika većina igrača, kao ja, uvek će uživati u GTA igrama, ali ko će za par godina pamtiti kako je prošao i šta su radili CJ, Niko Belić, Tomi Verseti ili Majkl, Trevor, Frenklin... svi oni su mi samo likovi iz igre. Ali Artur Morgan i Džon Marston su likovi u koje se lako uživiš, imaju svima prijemčive ideale i uverenja i uvek budu deo tebe, oni što su učinili da Divlji Zapad novim generacijama učini zanimljivim, baš kao što su meni i starijima od mene to činili Džon Vejn, Gari Kuper i drugi glumci Holivudskih vestern bajki.
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku NastyB na korisnoj poruci:
Leonida (31.12.2019), pike8 (1.1.2020)
Stara 31.12.2019, 13:27   #876
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Citat:
buraz kaže: Pregled poruke
.. jer kao neko ko nije igrao RDR1, ovo je slicna situacija kao da u Mass Effectu.
Čekaj malo, još nisi zavšio, tek te čeka ono pravo. Ukoliko te zanima prvi RDR neki kraći opis priče imaš OVDE. Možda je malo spoiler, jer ćeš, otprilike, shvatiti šta te čeka u nastavku epiloga.

Citat:
buraz kaže: Pregled poruke
Overall igra je remek delo, i za mene je svakako GOTY. Ispeglali su i probleme sa performansama i crashevima (doduse mesec dana posle izlaska, ali opet), tako da ako se neko razmislja da li da ceka narodnjak ili da uzme kljuc - vredi i vise od ~35e za koliko se moze uzeti RGL kljuc.
Jedina igra za koju nisam zažalio ni jedan jedini cent dat za istu. Sad da košta 100€, a da je nemam, ne bih razmišljao milisekundu. Ovakav multimedijalni plezir se JAKO teško nalazi.
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku NastyB na korisnoj poruci:
buraz (31.12.2019)
Stara 2.1.2020, 12:07   #877
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.549
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.487 puta na 3.998 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

I banda se malo opustila za praznike XD

https://www.reddit.com/r/reddeadrede...nde_gang_wish/
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.1.2020, 14:51   #878
buraz
Starosedelac
 
Član od: 28.9.2011.
Poruke: 2.413
Zahvalnice: 427
Zahvaljeno 645 puta na 435 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Zavrsio sam i drugi deo epiloga. Sta reci a da se vise ne ponavljam? Toliko me je uvukla igra da sam juce i danas ceo dan iscitavao reddead wiki-u, gledao zanimljivosti, easter eggove, citao o likovima i pricii iz RDR1... sto me je ujedno i najvise smorilo.

Ovde pricu kao da je pisao George RR Martin. Mozda nije morao biti Disney zavrsetak, ali posle toliko ulozenog vremena covek se ipak smori kad vidi kako se sve zavrsava. Naravno, to nisam znao dok nisam pogledao pricu iz RDR1 i shvatio da je RDR2 ustvari prequel za desavanja prvog dela, i da je kraj epiloga 2 samo naizgled zadovoljavajuci... Svi koji su igrali RDR1 znaju sta se desava samo par godina posle.

To mi je ujedno i jedina ozbiljna zamerka na igru. Na kontrole sam se navikao, jahanje mi je (za razliku od TW3 gde sam stalno koristio fast travel) bilo apsolutno uzivanje (delom i zbog toga sto je najzanimljiviji deo dijaloga bio tokom jahanja), a grafika je isto fantasticna ako koristite sharpen filter. Sve te sitnice su prihvatljive, ali prica je mogla da bude lepse zavrsena. Mislim, na kraju

Spoiler za spoiler za rdr1 i rdr2:
ispada da je apsolutno sve bilo uzalud. Artur je umro, John je ubijen svega 10ak godina posle upravo jer je isao da osveti Artura i ono smece od FBI agenta ga je po tome pronaslo, a Jack je umesto u drugacijeg coveka odrastao u apsolutno isti tip osobe kao i John/Artur. Doduse, krug se zavrsio time sto je Jack rokn'o Edgara, ali verujem da je to ustvari samo novi pocetak svega. Znaci, sve i jedan bitan plot thread... nema dobar zavrsetak.


Znam da je to mnogo realisticnije nego "happily ever after", ali opet.... Mozda sam sam world hungover jer mi se sada Odiseja koju sam uzeo na popustu i ne igra. Morace Witcher 3 sa nekim modom da popuni void koji ostavlja RDR2..

9.5/10.
buraz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku buraz na korisnoj poruci:
Leonida (2.1.2020)
Stara 3.1.2020, 10:38   #879
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Citat:
buraz kaže: Pregled poruke
Ovde pricu kao da je pisao George RR Martin. Mozda nije morao biti Disney zavrsetak, ali posle toliko ulozenog vremena covek se ipak smori kad vidi kako se sve zavrsava. Naravno, to nisam znao dok nisam pogledao pricu iz RDR1 i shvatio da je RDR2 ustvari prequel za desavanja prvog dela, i da je kraj epiloga 2 samo naizgled zadovoljavajuci... Svi koji su igrali RDR1 znaju sta se desava samo par godina posle.
Pa, ne postoji više ništa u književnosti, filmu i muzici što negde već nije urađeno na ovaj ili onaj način, bolje ili lošije. Tako treba gledati i na ovo, kao (već sada kultni) vestern klasik, omaž nekom drugom vremenu i svetu, ispričan na jedan veoma dobar način. Sa izletima u uvrnuto (neke sporedne misije su zaista posebne) i svetom koji je dočaran mnogo bolje i realističnije nego bilo koji holivudski vestern (osim, možda "Unforgiven"). Posebno mi se svidelo da indijanci nisu prikazani kao krvožedni divljaci, nego kao ponosni ratnici koje krupni kapital, pohlepa i laži pokušavaju da unište (što se i danas dešava na bliskom istoku od strane potomaka istih).
Ipak, i meni se nisu svidele dve stvari koje se posle prožimaju u prvi RDR, a to su...
Spoiler za Ko nije završio neka ne gleda...:
...to što nisam mogao da geknem Dača, tako mi je išao na nerve sa svojim propovedanjem i parama i onim što je izdao sve svoje prijatelje i ideale zbog jednog kretena, ali i to je sjajno napisan lik, ma koliko me iritirao. A druga stvar koja mi smeta jeste što se u prvom RDR-u Džon bori protiv Bila Vilijamsona, koji je u njoj opasan baja koji vodi krvoločnu bandu, a u ovoj igri je prikazan kao tupavi balvan koji bi sledio i zlatnu ribicu po vodi da ga pozove.


Citat:
buraz kaže: Pregled poruke
Mozda sam sam world hungover jer mi se sada Odiseja koju sam uzeo na popustu i ne igra. Morace Witcher 3 sa nekim modom da popuni void koji ostavlja RDR2..
9.5/10.
Ja obožavam Origins/Odyssey i kad sam probao juče ponovo da je pokrenem uživao sam nekih pet minuta, ali onda mi je, ne znam zašto, nedostajao Horshoe Overlook, te sam, naravno, krenuo ponovo sa igrom lagano i natenane. Sad znam šta se dešava na kraju i ima da prva četiri čatpera rastegnem što je moguće duže.
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.1.2020, 0:47   #880
Leonida
Deo inventara foruma
 
Član od: 31.7.2007.
Lokacija: filpan=oldSKULhardcoreALFA
Poruke: 3.977
Zahvalnice: 2.952
Zahvaljeno 2.018 puta na 1.040 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Thats the way it is...

Upravo sam zavrsio sesto poglavlje, ostao mi je jos epilog. Sta da kazem o igri a da ovde vec nije napisano... Definitivno moja igra generacije, decenije, a mozda i nesto vise... Vec vidim da ce biti isti scenario kao posle TW3, posle cijeg prelaza nisam igrao nista 4-5 meseci jer su mi sve druge igre u poredjenju bile smesne.

Dijalozi, prica, atmosfera, interakcija sa svetom... Rockstar opet postavlja neke nove standarde... Arthur Morgan, sta tek o njemu reci... Definitivno najbolje napisani protagonista neke igre koju sam do sada presao. Soundtrack je isto vrhunski, verovatno najbolji u nekoj R* igri (kada krene "May I Stand Unshaken" nije mi bilo bas svejedno ). Osecaj napucavaja nije bas Max Payne 3 nivo ali mi je daleko bolji nego u GTAV. Jedine zamerke koje imam su na tehnicke strane igre - poneki bug (mada je tesko ocekivati da igra ove velicine bude bas bug-free), cover sistem koji ume da pobrljavi i bas losa implentacija TAA koja poprilicno zamuti sliku (doduse lako se sredi sa sharpening preko Nvidia Ansel ali opet).




Steta sto na kraju nisu izbacili RDR1 i za PC, rado bih ga opet presao.

Poslednja ispravka: Leonida (5.1.2020 u 0:55)
Leonida je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Leonida na korisnoj poruci:
NastyB (5.1.2020), Ocelot (5.1.2020)
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Red Dead Redemption 2 Exia otpaTci 0 18.10.2016 15:11
Red Dead Redemption 2 (rumor) jonathan Akcione igre 0 10.4.2015 18:57
Red Dead Redemption za PC srksi otpaTci 3 9.4.2012 3:51
Red Dead Redemption Brzi82 Akcione igre 6 13.6.2010 0:22
Red Dead Redemption movie DylaN Kompjuteri i film 0 7.6.2010 22:39


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 15:02.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com