Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 31.1.2007, 11:52   #41
dvocevka
Član
 
Član od: 3.2.2006.
Lokacija: KG
Poruke: 33
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Padanje refresh rate-a (treptanje slike) na Philips 170S (TFT 17")!! HELP :(

Ok.Kupljeno.Za sada radi sasvim korektno i ako se javi problem kao tvoj,znamo u cemu je fora
dvocevka je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.1.2007, 19:53   #42
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.009
Zahvalnice: 1.797
Zahvaljeno 955 puta na 581 poruka
Određen forumom Re: Padanje refresh rate-a (treptanje slike) na Philips 170S (TFT 17")!! HELP :(

Ma osim tih problema sa pocetka- monitor mi je super! jos za te pare!!! Ni jedna jedina igra mi nikada nikakav problem nije pravila... nikakvi duhovi ili senke. Samo izgledaju nekako bolje sto se tice boja nego na sestrinom CRT- Samsung 793DF (iako koliko sam razumeo CRT podrzava mnooogo vise boja), i naravno veci je ne za 1 inch, nego realno i vise jer nije nimalo wide. Jer samsung 793DF je pomalo wide pa gubi recimo velicinu kada gledam TV na njemu.
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.1.2007, 20:12   #43
sasha vukelic
Banned
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: banjaluka
Poruke: 3.220
Zahvalnice: 278
Zahvaljeno 363 puta na 216 poruka
Određen forumom Re: Padanje refresh rate-a (treptanje slike) na Philips 170S (TFT 17")!! HELP :(

793DF ima standardni odnos ivica 4:3, koliko su standardi SVIH domacih televizija.

sa druge strane 17" (i 19") tft-ovi imaju odnos ivica 5:4 i prilikom gledanja TV-a na njemu ces ili imati crne strafte gore i dole (pri cemu dijagonala radne povrsine monitora pada sa 17" na 16") ili ce ti slika biti izduzena (ista horizontala, a veca vertikala).
takodje ako igras neku igru u rezoluciji razlicitoj od 1280x1024, a slika zauzima citav monitor, tada je i ta slika izduzena. da bi izbjegao te distorzije, moras podesiti u drajverima od graficke karte fixed aspect ratio, tako da graficka kartica moze da kompenzuje gubitke zbog vece vertikale, te doda crne strafte za 4:3 rezolucije (1600x1200, 1280x960, 1024x768, 800x600...)
sasha vukelic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.2.2007, 0:51   #44
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.009
Zahvalnice: 1.797
Zahvaljeno 955 puta na 581 poruka
Određen forumom Re: Padanje refresh rate-a (treptanje slike) na Philips 170S (TFT 17")!! HELP :(

Ja samo znam da mi je winfast dtv fiksiran na 4:3 i da sa takvim fiksiranjem imam vise praznog prostora sa strane na 793DF nego na 170S... Igre picim na 1024x768 i nekako mi ni najmanje ne deluju izduzeno... verovatno je to tako minimalno da i ne mogu da posumnjam, ali znam da SIGURNO 793DF ima vecu sirinu u ondosu na visinu, od 170S....
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.2.2007, 2:12   #45
sasha vukelic
Banned
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: banjaluka
Poruke: 3.220
Zahvalnice: 278
Zahvaljeno 363 puta na 216 poruka
Određen forumom Re: Padanje refresh rate-a (treptanje slike) na Philips 170S (TFT 17")!! HELP :(

svi ne-wide monitori i televizori na svijetu ti imaju odnos ivica 4:3, osim 17" i 19" tft-ova. svi domaci (a i velika vecina stranih) kanali se emituju u 4:3. to znam i iz prve ruke jer sam se koristio tv kartama, a u compu trenutno imam satelitsku kartu... tako da to sto tebi TV zauzima vise prostora na monitoru na 170S nego na 793DF, znaci da nesto nije dobro podesenou tvom programu za gledanje.

a nemam komentar na to sto tebi 1024x768 ne izgleda izduzeno kada ga razvuces preko citavog ekrana... ne znam kakve igre si igrao, ali pri tom ti svi auti izgledaju ko kombiji, a svi ljudi na ekranu 10ak kila mrsaviji, i sl.
sasha vukelic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.2.2007, 11:07   #46
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.009
Zahvalnice: 1.797
Zahvaljeno 955 puta na 581 poruka
Određen forumom Re: Padanje refresh rate-a (treptanje slike) na Philips 170S (TFT 17")!! HELP :(

Citat:
sasha vukelic kaže:
svi ne-wide monitori i televizori na svijetu ti imaju odnos ivica 4:3, osim 17" i 19" tft-ova. svi domaci (a i velika vecina stranih) kanali se emituju u 4:3. to znam i iz prve ruke jer sam se koristio tv kartama, a u compu trenutno imam satelitsku kartu... tako da to sto tebi TV zauzima vise prostora na monitoru na 170S nego na 793DF, znaci da nesto nije dobro podesenou tvom programu za gledanje.

a nemam komentar na to sto tebi 1024x768 ne izgleda izduzeno kada ga razvuces preko citavog ekrana... ne znam kakve igre si igrao, ali pri tom ti svi auti izgledaju ko kombiji, a svi ljudi na ekranu 10ak kila mrsaviji, i sl.
Mozda sam ja i navikao na izduzenost... pre ovoga sam koristio 15" monitor koji nema iste proporcije kao 793DF i mozda je tamo sve bilo razvuceno, pa mi to sada deluje normalno... probacu ono sto si rekao sa fixiranjem 4:3 u igrama, tj. u driveru pa cu javiti sta se desava... ali stvarno mi nista ne izgleda ni malo cuno... i automobili nisu kao kombiji, izgledaju mi savrseno normalno..... a recimo na 800x600 na 793DF su mi igraci u FIFA07 bili nabijeni i zdepasti. na 1024x768 mi izgledaju OK. ali mi na TFT na toj rezoluciji izgledaju isto tako. mozda i ne vidim dobro, ali onda i nije bitno.
A za TV sam siguran da radi na 4:3 jer imas da menjas sve moguce proporcije u opcijama i svaka izgleda razlicito, ali 4:3 jedina normalno. i bolje na tft nego na crt, ako ne isto. stratch je uzas u svakom slucaju....
probacu igre na :3 pa cu se javiti... ne vredi ovako kada ne mozes da vidis... Mada mozda bih mogao da uradim i print screen iz neke igre pa da okacim...
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.2.2007, 11:50   #47
sasha vukelic
Banned
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: banjaluka
Poruke: 3.220
Zahvalnice: 278
Zahvaljeno 363 puta na 216 poruka
Određen forumom Re: Padanje refresh rate-a (treptanje slike) na Philips 170S (TFT 17")!! HELP :(

Citat:
polarnimeda kaže:
Mozda sam ja i navikao na izduzenost... pre ovoga sam koristio 15" monitor koji nema iste proporcije kao 793DF
svi 15" monitori su takodje 4:3. mozda ti se jedino cini da je manji u sirini... zato sto je manji

Citat:
polarnimeda kaže:
Mada mozda bih mogao da uradim i print screen iz neke igre pa da okacim...
nazalost, printscreen ne bi puno pomogao, jer sa printscreen uhvatis ono sto graficka prikazuje, a ne monitor. evo kako mozes lako vidjeti o cemu se radi: upali neku igru u 1024x768 i odradi printscreen. nakon toga otvori tu sliku u paint-u (tj. nevazno u cemu ces otvoriti) i uporedi sa igrom.

jos bolje bi bilo kada bi imao neki program za obradu slika i da taj screenshot snimis u dva razlicita fajla i na prvom odradis resize na 1280x960 (4:3), a drugi resize na 1280x1024 (5:4) i onda uporedjujes direktno...
sasha vukelic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.2.2007, 16:56   #48
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.009
Zahvalnice: 1.797
Zahvaljeno 955 puta na 581 poruka
Određen forumom Re: Padanje refresh rate-a (treptanje slike) na Philips 170S (TFT 17")!! HELP :(

Citat:
sasha vukelic kaže:
nazalost, printscreen ne bi puno pomogao, jer sa printscreen uhvatis ono sto graficka prikazuje, a ne monitor. evo kako mozes lako vidjeti o cemu se radi: upali neku igru u 1024x768 i odradi printscreen. nakon toga otvori tu sliku u paint-u (tj. nevazno u cemu ces otvoriti) i uporedi sa igrom.
Ali naravno, mislis da taj1024x768 screenshot gledam npr. iz paint-a na 1280x1024 rezoluciji. I uporedim ga po secanju sa igrom... ?!
Uvek me mrzi da pojacavam rezoluciju na max (1280x1024) jer mi sve bude previse sitno... jel to moze negde jednostavno da se resi, a ne da menjam opciju po opciju za sve zivo (ikonice, prozore, fontove, star meni....)?
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.2.2007, 19:33   #49
sasha vukelic
Banned
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: banjaluka
Poruke: 3.220
Zahvalnice: 278
Zahvaljeno 363 puta na 216 poruka
Određen forumom Re: Padanje refresh rate-a (treptanje slike) na Philips 170S (TFT 17")!! HELP :(

Citat:
polarnimeda kaže:
Ali naravno, mislis da taj1024x768 screenshot gledam npr. iz paint-a na 1280x1024 rezoluciji.
da

Citat:
polarnimeda kaže:
I uporedim ga po secanju sa igrom... ?!
pa nek ti igra radi u pozadini, tj. sa windows tipkom se prebacis na desktop (tj. paint)

Citat:
polarnimeda kaže:
Uvek me mrzi da pojacavam rezoluciju na max (1280x1024) jer mi sve bude previse sitno... jel to moze negde jednostavno da se resi, a ne da menjam opciju po opciju za sve zivo (ikonice, prozore, fontove, star meni....)?
nije uopste pametno drzati desktop (kod 17" TFT-ova, kao sto je tvoj) na rezoluciji razlicitoj od 1280x1024, jer se tada ZNATNO gubi na ostrini slike, a uz to je slika i izduzena.
ako ces drzati na 1024x768 onda si trebao kupiti crt a ne tft. stavi na 1280x1024 i ako ne vidis dobro; onda idi kod doktora, ili malo priblizi monitor, ali nemoj preblizu... 60-70cm je minimum da ne bi pokvario oci...
sasha vukelic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.2.2007, 20:19   #50
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.009
Zahvalnice: 1.797
Zahvaljeno 955 puta na 581 poruka
Određen forumom Re: Padanje refresh rate-a (treptanje slike) na Philips 170S (TFT 17")!! HELP :(

brate sve je mnogo sitnije kada povecam rezoluciju... bolje da mi slika bude izduzena nego da corim u ekran.... odaljen sam od njega malo manje od 1m i nezgodno je da se priblizavam, da ne objasnjavam sada raspored u sobi i kakv mi je sto.... nisam uopste inace razmisljao o rezoluciji koju cu da drzim jer svaki monitor ima prirodnu...
samo mene jako mrzi da povecavam ikonice, pa fontove, pa sve redom tamo u desni click na desktop / properties / apperiance /advanced ... uostalom i ranije sam to radio nekih pola sata i opet ne izgleda tako dobro kako bih zeleo...
jel moze da se nekako sve odjednom za nijansu poveca? neki prog ili opcija?
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.2.2007, 18:46   #51
sasha vukelic
Banned
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: banjaluka
Poruke: 3.220
Zahvalnice: 278
Zahvaljeno 363 puta na 216 poruka
Određen forumom Re: Padanje refresh rate-a (treptanje slike) na Philips 170S (TFT 17")!! HELP :(

koliko znam takav program ne postoji, jedina opcija je da fizicki priblizis monitor
sta god odlucis, ostavi rezoluciju na 1280x1024, TFT-ovi nisu predvidjeni da se drze na drugacijoj rezoluciji na desktop-u.

inace i ja imam 17" tft i drzim ga nekih 75cm-1m od glave i nista nisam povecavao (ni ikone ni fontove) i sve se sasvim fino vidi na 1280x1024...
sasha vukelic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.2.2007, 4:28   #52
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.009
Zahvalnice: 1.797
Zahvaljeno 955 puta na 581 poruka
Određen forumom Re: Padanje refresh rate-a (treptanje slike) na Philips 170S (TFT 17")!! HELP :(

jel druge rezolucije stete TFTu? i ako je tako, da li to vazi i kada igram pc igre na nizim rezolucijama?
Ne znam, ali meni je sve prilicno sitno... mislim, mogu ja sve da procitam bez problema, ali nekako ipak smatram da bi trebala slova da budu veca... a kada menjam opciju po opciju neke stvari uvek ostaju male... kao npr. teskt u meniju koji dobijem desnim klikom na desktop, ili ovaj koji sada kucam.. nema opcije za povecanje toga...
tuneup utilities koji sam skinuo je samo nasminkan XP- nema dodatnih opcija...
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.2.2007, 15:57   #53
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.009
Zahvalnice: 1.797
Zahvaljeno 955 puta na 581 poruka
Određen forumom Re: Padanje refresh rate-a (treptanje slike) na Philips 170S (TFT 17")!! HELP :(

Problem je uglavnom resilo menjanje DPI i ikonica (sto sam i ranije uradio)- ali UZ MENJANJE FONTA. Mislim na tip fonta koji je bio tahoma, a koji je sada arial... Jednostavno u nekim slucajevima menjanje velicine fonta nista ne menja, ali zato tip fonta cini (neki fontovi su na velicini 8 veci od drugih na velicini 9 ili cak 10)..
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.2.2007, 16:08   #54
sasha vukelic
Banned
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: banjaluka
Poruke: 3.220
Zahvalnice: 278
Zahvaljeno 363 puta na 216 poruka
Određen forumom Re: Padanje refresh rate-a (treptanje slike) na Philips 170S (TFT 17")!! HELP :(

koliko ja znam, koristenje tft-a na rezoluciji razlicitoj od 1280x1024 ne bi trebalo lose da utice na rad monitora... ali jednostavno nisu predvidjeni za rad u drugim rezolucijama, tako da ti nista ne garantujem
sasha vukelic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.2.2007, 23:31   #55
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.009
Zahvalnice: 1.797
Zahvaljeno 955 puta na 581 poruka
Određen forumom Re: Padanje refresh rate-a (treptanje slike) na Philips 170S (TFT 17")!! HELP :(

ok mi je sada.. kada sam promenio font sa tahoma na arial, sve je podnosljivo.. vec se navikavam TNX!
E i otkud ti sa TFTom? Zar nisi pobornik CRT monitora? Koji TFT imas? Ja na kraju ipak mislim da su TFT sveukupno bolji... Ali opet, ja sam samo laik koji je imao priliku da radi na svega 5-6 razlictih CRT modela, od kojih samo na 2 duze vreme I na jednom TFTu.
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.2.2007, 3:28   #56
sasha vukelic
Banned
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: banjaluka
Poruke: 3.220
Zahvalnice: 278
Zahvaljeno 363 puta na 216 poruka
Određen forumom Re: Padanje refresh rate-a (treptanje slike) na Philips 170S (TFT 17")!! HELP :(

naravno da sam pobornik CRT-a... pogotovo nakon sto sam kupio TFT (i to dva! 913N, koji sam imao manje od mjesec dana i 740BF kojeg nekako trpim, i pokusavam prodati)
a kupio sam jer sam mislio: nova tehnologija, svi koji kupe prezadovoljni, pa valjda cu i ja biti - nazalost daleko od toga, no o tome sam pisao vec previse puta...
Citat:
-ostrina: tft i crt imaju istu ostrinu u prirodnoj rezoluciji (npr. 1280x1024), dok crt ima vecu ostrinu u bilo kojoj drugoj.
-refresh rate: crt podrzava mnogo vece refresh rate-e, samim tim vecu realnost, upravljivost i druge pogodnosti (npr. jako iskusni igraci counter-a, ce vam potvrditi kolika je vaznost toga)
-crna boja: crt nema nikakvih problema sa prikazom crne boje, koja je na vecini tft-ova nekakva neujednacena siva.
-uglovi gledanja: crt nema nikakvih problema sa uglovima gledanja, dok kod tft-a u svako doba dana primjetite razliku izmedju gornjeg i donjeg dijela ekrana.
-osvjetljenje: crt nema pozadinsko osvjetljenje koje dopire iz jednog ugla ekrana koje prikaz boja (pogotovo crne) cini vrlo neujednacenim
-boje: prikaz boja kod crt-a je mnogo vjerniji nego kod tft i ne morate se danima muciti da je podesite (a na tft-u vas uvijek muci i osjecaj da bi moglo bolje da se podesi)
-duhovi: crt nema nikakvih problema sa duhovima, koji vas cak i na monitoru od 2ms (kao sto je moj) mogu nervirati
-aspect ratio: kod crt-a je 4:3, a na tft-u je 5:4 (tj. prikaz bilo koje rezolucije (razlicite od prirodne) je na cijelom ekranu izduzen)
-cijena: crt-ovi su dosta jeftiniji i pristupacniji
-rok trajanja: tft-ovi traju odredjen broj sati i nakon toga ih mozes baciti, dok ce vecina crt-ova dozivjeti da ga sasvim fino prodas
sasha vukelic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.2.2007, 13:55   #57
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.009
Zahvalnice: 1.797
Zahvaljeno 955 puta na 581 poruka
Određen forumom Re: Padanje refresh rate-a (treptanje slike) na Philips 170S (TFT 17")!! HELP :(

pa ima i TFT svoje prednosti. Pre svega manje prostora i manja stetnost... Verujem da su za CRT oni koji su apsolutno i jedino za kvalitet slike. Verovatno su to i svi sitnicari... TFT je verovatno za one koji bi na racun samo solidne slike da dobiju i od svega drugog po malo.
Meni se nikada nisu pojavljivali duhovi i nikakvih problema nisam imao. Imam ceo sto na raspolaganju i oci s mi zahvalnije... Ali je istina da je gornji/donji deo ekrana uvek za nijansu svetliji/tamniji. Mada opet to mi nesto i ne smeta... Uostalom ja i sada mogu da biram da li cu 793DF ili 170S... I ostacu pri TFT- bar dok ne pocne ponovo da treperi, a nadam se da nece
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Halo 2 na PC-u i Win Vista Meho Krljic O igrama uopšte 4 18.4.2006 20:00


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 23:53.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com