Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Phone Zone > Aparati i oprema

Aparati i oprema Mobilni telefoni i dodaci

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 1.3.2014, 21:50   #81
Sh0m1
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.11.2009.
Lokacija: Bladehenge
Poruke: 4.267
Zahvalnice: 5.145
Zahvaljeno 994 puta na 697 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Sh0m1
Određen forumom Re: Nokia Android telefoni

Citat:
Prief Lirator kaže: Pregled poruke
Neko to stvarno koristi? Osim što ti ga Google nasilno dodijeli kad napraviš YouTube profil.
Da, neko stvarno koristi
Sh0m1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.3.2014, 22:48   #82
zajchik
Starosedelac
 
Član od: 24.4.2011.
Lokacija: KLADOVO
Poruke: 1.936
Zahvalnice: 314
Zahvaljeno 461 puta na 406 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku zajchik Slanje poruke preko Yahooa korisniku zajchik Slanje poruke preko Skypea korisniku zajchik
Određen forumom Re: Nokia Android telefoni

Hanter je u pravu, dosta toga nije za upotrebu od googleta, ali ko nam je kriv kad WP i iOS nisu flexibilni u toj meri da bi bili popularniji.Google to koristi i stvarno nam trpa sta mu je volja na silu.
E da, zar google+ neko koristi,ili sluzi da nas ometa na svakom sajtu koji koristimo?Dosadniju i gluplji stvar još nisam video.Ne d'o Bog da nehotice pritisneš taj + kad si prijavljen,treba pet dana da očistiš sav spam po internetu,a da ne spominjem gmail.
zajchik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.3.2014, 23:05   #83
wolf 87
Član
 
Član od: 11.4.2009.
Lokacija: Jagodina
Poruke: 353
Zahvalnice: 108
Zahvaljeno 56 puta na 45 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku wolf 87
Određen forumom Re: Nokia Android telefoni

Citat:
zajchik kaže: Pregled poruke
Pa i nije,ali bilo je par naslovčića tu i tamo koji su naslućivali da možda ipak neće biti tako.A možda je M$ namerno sve ovo pustio ranije da opipa puls i napravi bum polu androidom koji je u stvari čistokrvni,ali na njihov način da bi zainteigirali čovečanstvo .
Zapravo dižu atmosferu pred zvanično pretstavljanje X serije.
Ako sam dobro skontao MS nema nikakve veze sa ovom serijom telefona,sta vise neki od zvanicnika MS je ovaj potez Nokie nazvao sramotnim(ovo poslednje uzmite u rezervi,procitao na blic-u).
MS jeste kupio Nokiu,tj njihov odsek smartphone ali preuzimanje ce biti gotovo tako na jesen ako sam dobro skontao.Posle toga najverovatnije mozemo da se oprostimo i od ovakvoh anroida iz Nokie.
wolf 87 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.3.2014, 23:12   #84
ed_hunter
Starosedelac
 
Član od: 8.4.2006.
Poruke: 1.298
Zahvalnice: 87
Zahvaljeno 199 puta na 141 poruka
Određen forumom Re: Re: Nokia Android telefoni

Citat:
zajchik kaže: Pregled poruke
Hanter je u pravu, dosta toga nije za upotrebu od googleta, ali ko nam je kriv kad WP i iOS nisu flexibilni u toj meri da bi bili popularniji.Google to koristi i stvarno nam trpa sta mu je volja na silu.
E da, zar google+ neko koristi,ili sluzi da nas ometa na svakom sajtu koji koristimo?Dosadniju i gluplji stvar još nisam video.Ne d'o Bog da nehotice pritisneš taj + kad si prijavljen,treba pet dana da očistiš sav spam po internetu,a da ne spominjem gmail.
malo ja preterujem, pogotovu sa recnikom, izvinjavam se.

android verovatno jeste najbolji, ali na njemu bar mogu da biram koji cu program za sta da koristim, a ne da mi dolaze preinstalirane neke gluposti...
ed_hunter je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.3.2014, 23:55   #85
Sh0m1
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.11.2009.
Lokacija: Bladehenge
Poruke: 4.267
Zahvalnice: 5.145
Zahvaljeno 994 puta na 697 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Sh0m1
Određen forumom Re: Nokia Android telefoni

E pa vama kojima smeta ''bloat'' stizu ubuntu telefoni ove godine pa udrite brigu na veselje
A sad ozbiljno, meni nikad nije smetao g+, jeste malo iritantno sto youtube sad koristi vase pravo ime, ali sta sad, ionako nas svi spijuniraju
Sh0m1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.3.2014, 0:04   #86
ed_hunter
Starosedelac
 
Član od: 8.4.2006.
Poruke: 1.298
Zahvalnice: 87
Zahvaljeno 199 puta na 141 poruka
Određen forumom Re: Nokia Android telefoni

ja polazem velike nade u ubuntu. kao i u projekat ara. ono je buducnost.
ed_hunter je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.3.2014, 0:59   #87
zajchik
Starosedelac
 
Član od: 24.4.2011.
Lokacija: KLADOVO
Poruke: 1.936
Zahvalnice: 314
Zahvaljeno 461 puta na 406 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku zajchik Slanje poruke preko Yahooa korisniku zajchik Slanje poruke preko Skypea korisniku zajchik
Određen forumom Re: Re: Nokia Android telefoni

Citat:
wolf 87 kaže: Pregled poruke
Ako sam dobro skontao MS nema nikakve veze sa ovom serijom telefona,sta vise neki od zvanicnika MS je ovaj potez Nokie nazvao sramotnim(ovo poslednje uzmite u rezervi,procitao na blic-u).
MS jeste kupio Nokiu,tj njihov odsek smartphone ali preuzimanje ce biti gotovo tako na jesen ako sam dobro skontao.Posle toga najverovatnije mozemo da se oprostimo i od ovakvoh anroida iz Nokie.
A ja i dalje mislim da M$ ima veze sa svim ovim.
Možda i gresim.
zajchik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.3.2014, 1:18   #88
ed_hunter
Starosedelac
 
Član od: 8.4.2006.
Poruke: 1.298
Zahvalnice: 87
Zahvaljeno 199 puta na 141 poruka
Određen forumom Re: Nokia Android telefoni

ms u suštini zabole jer kao što rekoh u oba slučaja njima u džep.

ja ms ne mogu organski da svarim, kakve su to ljige
ed_hunter je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.3.2014, 1:38   #89
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.655
Zahvalnice: 2.257
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Nokia Android telefoni

Citat:
ed_hunter kaže: Pregled poruke
u drugom imam ucitanu offline google mapu cele zemlje i gledam je isto kao sto bih sa google aplikacijom samo offline.
Ajd, razjasni malo
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.3.2014, 1:49   #90
ed_hunter
Starosedelac
 
Član od: 8.4.2006.
Poruke: 1.298
Zahvalnice: 87
Zahvaljeno 199 puta na 141 poruka
Određen forumom Re: Nokia Android telefoni

skinuo sam celu google mapu srbije i kad hoću da gledam mapu kao papirnu kartu za šta igo nije podoban koristim taj drugi program. znači kad mi treba funkcionalnost google-ove google maps aplikacije palim taj program koji je isto kao google maps aplikacija od google-a, samo imam offline mape. kad već google ima ta ograničenja. kad hoću navigaciju upalim igo. eksperimentalno držim i sygic sad i nisam oduševljen, ima neke nebulozne putanje, tako da će najverovatnije da leti.

ja tako uzmem pa oštro pričam, nemojte se naći uvređenim. samo sam revoltiran ograničenjima koja google svesno ubacuje u svoje aplikacije:

mail klijent- može samo gmail
mape- samo online, ima offline mogućnost, ali je izrazito bedna
youtube- mora ekran da bude uključen, mora da bude aplikacija jedina na ekranu, ne mogu da se skidaju video snimci
play store- ne možemo da kupujemo aplikacije

znam, znam. sve ćete da kažete: pa ko nema internet, šta će mu android, svi servisi su zavisni od interneta, takva je budućnost. e pa ti sad putuj u austriju recimo i pusti google mape preko 3g-a da te navode, pa se vrati veseo u srbiju sa računom od 5000 evra.

Poslednja ispravka: ed_hunter (2.3.2014 u 1:56)
ed_hunter je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.3.2014, 2:38   #91
ColdBoot
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2012.
Poruke: 2.666
Zahvalnice: 514
Zahvaljeno 495 puta na 418 poruka
Određen forumom Re: Nokia Android telefoni

^Aj, ne kukumavči više za tu Austrijsku ili bilo koju mapu

https://play.google.com/store/apps/d...apswithme.maps
ColdBoot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.3.2014, 2:42   #92
ed_hunter
Starosedelac
 
Član od: 8.4.2006.
Poruke: 1.298
Zahvalnice: 87
Zahvaljeno 199 puta na 141 poruka
Određen forumom Re: Nokia Android telefoni

ja ne kukumavčim, ja imam rešenje i zadovoljan sam njime. ono čime nisam zadovoljan je što google-ov program nema tu funkcionalnost. i ti si sad opet linkovao program, a to nije google-ov program. ja sve vreme kritikujem google aplikacije, a ne druge aplikacije koje imaju tu funkcionalnost koju google pandani nemaju. da nije tih drugih aplikacija ne bih mogao normalno da koristm telefon.

i šta linkovao si mi trial verziju koju mogu da koristim neko vreme, a posle da se slikam sa njom, jer ne mogu da kupim punu verziju pošto play store ne da? opet dolazimo do drugog problema koji sam već naveo. u jednom postu si ubio dve muve bolje od mene.

edit: baš sam morao da instaliram da vidim šta je, i samo si mi bespotrebno oduzeo vreme, a i drugima ćeš verovatno jer koliko vidim na prvi pogled mape koje ovaj program koristi nisu detaljne google mape, već neke druge, najverovatnije open street maps, sa kojima u srbiji možeš lepo da se slikaš.

Poslednja ispravka: ed_hunter (2.3.2014 u 2:49)
ed_hunter je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.3.2014, 2:55   #93
ColdBoot
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2012.
Poruke: 2.666
Zahvalnice: 514
Zahvaljeno 495 puta na 418 poruka
Određen forumom Re: Nokia Android telefoni

Pa kupi preko amazona, kad je play problem kao i do sada ako ikad ne budeš zadovoljan mapama koje koristiš. Drugo, ako si nedostatak rešio, what's the problem? Što pričaš o tome kao nepremostivoj mani kad je moguće naći rešenje?

Što se servisa tiče ista fora je i sa wp i ios-om. Imaju svoje, koji verovatno rade slično kao i Guglovi s' tim da na Androidu extremni korisnici kao ti bar imaju načina da pobiju sve servise koje ne vole i opet dobro. Probaj isto na druge 2 platforme da vidiš dal može.
ColdBoot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.3.2014, 2:58   #94
ColdBoot
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2012.
Poruke: 2.666
Zahvalnice: 514
Zahvaljeno 495 puta na 418 poruka
Određen forumom Re: Nokia Android telefoni

Citat:
ed_hunter kaže: Pregled poruke
---
edit: baš sam morao da instaliram da vidim šta je, i samo si mi bespotrebno oduzeo vreme, a i drugima ćeš verovatno jer koliko vidim na prvi pogled mape koje ovaj program koristi nisu detaljne google mape, već neke druge, najverovatnije open street maps, sa kojima u srbiji možeš lepo da se slikaš.
Problem su ti bile mape u inostranstvu. Kakav crni open street maps...
ColdBoot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.3.2014, 3:00   #95
Luka Filipovic
Starosedelac
 
Član od: 9.7.2010.
Lokacija: N/A
Poruke: 1.795
Zahvalnice: 750
Zahvaljeno 536 puta na 369 poruka
Određen forumom Re: Nokia Android telefoni

Masis poentu, problem je sto svi pljuju nokiju jer je izbacila google aplikacije za koje postoje mnogo bolje alternative.
Luka Filipovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.3.2014, 3:05   #96
ed_hunter
Starosedelac
 
Član od: 8.4.2006.
Poruke: 1.298
Zahvalnice: 87
Zahvaljeno 199 puta na 141 poruka
Određen forumom Re: Nokia Android telefoni

ja ni u jednom trenutku nisam rekao da android kao mobilna platforma ne valja i da postoji neka druga bolja. ne bih koristio taj isti android da mislim da je wp ili ios bolji. jedina mobilna platforma koju više volim od androida i za koju mislim da je moćnija je maemo, imam nokiu n900 i oduševljen sam njome. ali to je 5 godina star telefon i jednostavno ne može da se meri sa androidom.

ja sam nedostatke i probleme koje sam imao rešio, i smatram da sam napredan korisnik, kao i svi mi ovde. na androidu kad hoćeš nešto da uradiš po svom to i možeš za razliku od ios-a ili wp-a. nemam takvu slobodu kao na maemu, ali bože moj.

uglavnom, ti nisi shvatio šta je pesnik- ja hteo da kaže. moje kritike se ne tiču androida kao (otvorene?) platforme, već su direktno upućene namerno osakaćenim google aplikacijama. te iste aplikacije su na ovim nokia telefonima izostavljene i ja sam to pozdravio, dod ste to svi dočekali na nož.

nokia maps je na toliko nivoa superiornija aplikacija koja ima offline mape i offline turn by turn navigaciju da je na to suvišno trošiti reči. niko (sem jednog člana) se nije setio da kaže: e vidi dobismo konačno besplatnu navigaciju na androidu konačno. svi su se uvatili za šugave google servise.

NE KAŽEM da nokia x neće doći sa preinstaliranim smećem, uvek je tako, to će svakako morati da se briše u prvih sat vremena od kako je telefon upaljen, i da se instalira ono što kome odgovara. za ove nokie ćeš bar imati sprema root i custom rom prvog dana kad ga kupiš, za razliku od 90% telefona za koje moraš da se mučiš ko crnac dok rutuješ i pobrišeš smeće sa njega, a ne daj bože da nađeš kršten custom rom.

kad smo već kod toga, zna li neko hoće li biti ms office preinstaliran na ovim čudima?
ed_hunter je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.3.2014, 3:07   #97
ed_hunter
Starosedelac
 
Član od: 8.4.2006.
Poruke: 1.298
Zahvalnice: 87
Zahvaljeno 199 puta na 141 poruka
Određen forumom Re: Nokia Android telefoni

Citat:
ColdBoot kaže: Pregled poruke
Problem su ti bile mape u inostranstvu. Kakav crni open street maps...
brate šta ti pričaš??? koliko god da hoću lepo da ti objasnim nešto ti teraš neku svoju bezveznu priču!

problem JESU mape u inostranstvu. ali ovo što si ti linkovao su RETARDIRANE MAPE! PROGRAM KOJI SI LINKOVAO NE KORISTI DETALJNE GOOGLE MAPE NEGO ALTERNATIVU KOJA POLA ULICA, ČAK I CELA MESTA NEMA!

kojim jezikom da ti napišem više?

lepo sam ti rekao da imam program u koji učitavam GOOGLE mape offline.

ali taj program, kao i ovaj koji si ti linkovao NIJE GOOGLE-OV PROGRAM.

sa tobom stvarno ne može da se priča

lepo ti je rekao luka

saberi se, idi istrezni se ako si popio nešto, umij se i onda dođi da pričamo.

ja dođem i kažem: google maps program ne valja jer ne može da ima offline mape cele jedne zemlje što je problem kad odeš u inostranstvo. ti dođeš i kažeš: aj ne kukaj, može, I LINKUJEŠ MI NEKI LEVI PROGRAM KOJI NIJE GOOGLE-OV PROGRAM, koji uz to KORISTI NEKE BEZVEZNE I NE DETALJNE MAPE i kažeš eto ti rešenje. ja ti onda napišem da to nije rešenje, jer te mape nisu detaljne i da to nije google-ov program i kako kritika i dalje stoji, nisi je opravdao, ti onda dođeš i kažeš: problem su ti bile mape u inostranstvu, kakav crni...

znači ja ne znam šta ti je. prso si na više nivoa

pokušavam da shvatim kako ne uspevaš da razumeš da su moje kritike upućene aplikacijama, a ne je*enom operativnom sistemu.

Poslednja ispravka: ed_hunter (2.3.2014 u 3:20)
ed_hunter je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.3.2014, 3:34   #98
ColdBoot
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2012.
Poruke: 2.666
Zahvalnice: 514
Zahvaljeno 495 puta na 418 poruka
Određen forumom Re: Nokia Android telefoni

Citat:
ed_hunter kaže: Pregled poruke
---
problem JESU mape u inostranstvu. ali ovo što si ti linkovao su RETARDIRANE MAPE! PROGRAM KOJI SI LINKOVAO NE KORISTI DETALJNE GOOGLE MAPE NEGO ALTERNATIVU KOJA POLA ULICA, ČAK I CELA MESTA NEMA!
---

znači ja ne znam šta ti je. prso si na više nivoa

pokušavam da shvatim kako ne uspevaš da razumeš da su moje kritike upućene aplikacijama, a ne je*enom operativnom sistemu.
A kad si stigao da utvrdiš činjenično stanje u vezi toga tj. da te mape ništa ne valjaju, na osnovu demo-a? I prvo kukaš 5 soma sam skrljao na roaming po Austriji a kad ti se kaže postoje offline mape(mada se plaćaju) ti onda okreneš u drugu priču, e, nema Srbija. Šta pokušavaš više? Saberi se...

@Luka
Nije Nokia-zombi ovo "razvila". Priče kako se tamo neko u Redmondu zgražava ne piju vodu. A m$ je em stavljao sve moguće klipove Androidu, em uzima "muzički dinar" a sad još i ne stavlja Guglove servise kao svi ostali. Da su fer igrači dopustili bi da Gugl bar vidi neke vajde od tog "njihovog projekta".
ColdBoot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.3.2014, 3:42   #99
ed_hunter
Starosedelac
 
Član od: 8.4.2006.
Poruke: 1.298
Zahvalnice: 87
Zahvaljeno 199 puta na 141 poruka
Određen forumom Re: Nokia Android telefoni

brate instalirao sam program malopre i probao sam, napisao sam ti već, šta ti je... video sam kakve su mape- ne valjaju... ni za jednu zemlju ne valjaju, prosto jer nisu detaljne.

i opet ne znam šta pokušavaš da dokažeš? da postoji kvalitetno rešenje offline mapa za android? POSTOJI I ZNAM DA POSTOJI, GODINAMA GA KORISTIM! ALI TO NIJE OVO REŠENJE KOJE SI LINKOVAO JER SI LINKOVAO TOTALNU GLUPOST!!!!! ali povrh svega to nije google-ov program, ne znam šta ti je. google-ov program "google maps" ima ograničenje koje znatno umanjuje njegovu upotrebljivost.

drugo, nisam nikad skrljao 5 soma na roaming, oduvek sam koristo offline rešenja, od kad postoje smartfoni. nisam debil koji se opekao pa pazi. rekao sam da bi te google-ova aplikacija koštala 5 soma da je nonšalantno koristiš po inostranstvu kao što bi koristio neku offline aplikaciju.

eidt: ti očigledno gajiš neke emocije prema google-u kao prema kompaniji što je izuzetno bolesno. ili radiš za nekoga ko posredno ima koristi od googlea, ili si žrtva nekog marketinga, čega već, kad možeš da napišeš onakvu kritiku upućenu nokiji što ne preinstalira google-ove aplikacije na svoj telefon- da google vidi vajde.
ed_hunter je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.3.2014, 3:54   #100
ColdBoot
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2012.
Poruke: 2.666
Zahvalnice: 514
Zahvaljeno 495 puta na 418 poruka
Određen forumom Re: Nokia Android telefoni

Nzm, u Beču sam se lepo snašao sa rođakom koji koristi baš ovaj program i otud znam i zato sam ga preporučio. Da mnogo i često putujem pribegao bih profi rešenju - kupio Garmin. A ti lepo rutuj fon i poskidaj sve beskorisne servise koje plasira Gugl ako smatraš da su loši i smarački, prosto jer možeš, jer si kupio taj telefon i individualni si korisnik koji ima prava da radi sa softverom telefona kako misli da je najbolje. Sasvim druga stvar je kad to uradi korporacija koja ne podnosi platformu ni konkurenciju bilo koje vrste.

Koliko se sećam Bili je rođenom detetu u svoje vreme zabranio da koristi Android telefon.
ColdBoot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
android, nokia

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
[Mobilni telefon] Nokia 6120 Classic DukeofSerbia Opisi, recenzije i testovi 38 24.4.2011 19:42
Smajliji na s60 3rd 9.1/9.2 telefonima! ZoranM Programi za mobilne telefone 16 23.10.2009 18:29
... i novi Nokia telefoni... illidan Aparati i oprema 32 3.3.2008 23:50
Nokia - pregrevanje baterija DukeofSerbia Aparati i oprema 0 18.8.2007 18:32


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 11:57.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com