Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Programiranje > Pravljenje igara

Pravljenje igara Programski jezici, tehnike, alatke u službi pravljenja igara...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 6.10.2006, 16:37   #1
dechkotzar
Član
 
Član od: 9.12.2005.
Poruke: 113
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 7 puta na 6 poruka
Question DirectX SDK

E ljudi, treba mi pomoć. Modeliram u Maya 7.0, napravio sam nekoliko modela koje treba da eksportujem u .X datoteke, koje bi drug uvrstio u igru koju piše. Namestio sam D3DExporterX plug-in u Mayi, eksportujem ih u .X format prekopiram teksture u isti direktorijum, pogledam modele preko DirectX viewer-a i sve dobro izgleda. Odnesem ih kod druga, ubacimo ih njegov program modeli su tu, ali nema govora o materijalima, teksturama i efektima. Inache program savrsheno dobro radi sa modelima koji stižu uz DirectX SDK. U chemu je problem? Napominjem da sam sledio korake koje stižu uz SDK, ali ništa, jednostavno teksture se ne vide.
dechkotzar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.10.2006, 20:13   #2
MG-RAY
Starosedelac
 
Član od: 15.2.2006.
Lokacija: Midlands
Poruke: 1.523
Zahvalnice: 277
Zahvaljeno 307 puta na 207 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku MG-RAY
Određen forumom Re: DirectX SDK

Citat:
dechkotzar kaže:
E ljudi, treba mi pomoć. Modeliram u Maya 7.0, napravio sam nekoliko modela koje treba da eksportujem u .X datoteke, koje bi drug uvrstio u igru koju piše. Namestio sam D3DExporterX plug-in u Mayi, eksportujem ih u .X format prekopiram teksture u isti direktorijum, pogledam modele preko DirectX viewer-a i sve dobro izgleda. Odnesem ih kod druga, ubacimo ih njegov program modeli su tu, ali nema govora o materijalima, teksturama i efektima. Inache program savrsheno dobro radi sa modelima koji stižu uz DirectX SDK. U chemu je problem? Napominjem da sam sledio korake koje stižu uz SDK, ali ništa, jednostavno teksture se ne vide.
Pa verovatno je tvoj drug nesto 'zgresio'...

Koji jezik...??? , naravno, sve zavisi i od tehnike renderovanja...

btw. efekti, sta god podrazumevas pod tim, se ne prosledjuju kroz .x format...

Poslednja ispravka: MG-RAY (7.10.2006 u 8:32)
MG-RAY je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.10.2006, 23:48   #3
Nemesis
Veteran
 
Član od: 29.11.2005.
Lokacija: Novi Beograd
Poruke: 1.181
Zahvalnice: 24
Zahvaljeno 44 puta na 31 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Nemesis
Određen forumom Re: DirectX SDK

Citat:
dechkotzar kaže:
E ljudi, treba mi pomoć. Modeliram u Maya 7.0, napravio sam nekoliko modela koje treba da eksportujem u .X datoteke, koje bi drug uvrstio u igru koju piše. Namestio sam D3DExporterX plug-in u Mayi, eksportujem ih u .X format prekopiram teksture u isti direktorijum, pogledam modele preko DirectX viewer-a i sve dobro izgleda. Odnesem ih kod druga, ubacimo ih njegov program modeli su tu, ali nema govora o materijalima, teksturama i efektima. Inache program savrsheno dobro radi sa modelima koji stižu uz DirectX SDK. U chemu je problem? Napominjem da sam sledio korake koje stižu uz SDK, ali ništa, jednostavno teksture se ne vide.
Vise podataka bi mnogo znacilo.

Ali ajde, pretpostavicu da nemate mnogo iskustva. U tom slucaju padaju mi na pamet sledece varijante:

- Da li si uopste poslao kompletan fajl?
Vertexi se nalaze u .x. Texture ne! AKo si samo prekopirao .x -ove nije ni cudo da kod druga nece da radi. Probaj to isto da prekopiras u neki drugi direktorijum i tako ces proveriti da li su teksture tu i da li su putanje do njih dobro podesene.

- Da li je u loaderu (koji je napisao tvoj drug) sredjena putanja do textura?
Ako je tvoj drug copy-paste-ovao M$-ov kod verovatno je i "povukao" njihove default direktorijume u kojima se nalaze primeri uz SDK i njihove teksture. Znaci proveriti putanju!
Nekako imam osecaj da je ovo problem.

- Moze da bude i neodgovarajuci FVF format podesen u Deviceu.
Ovo vec ne mogu da ti pomognem napamet vec bih morao da vidim kod.


To je ono sto mi je prvo palo na pamet sa detaljima koje si naveo. (ili bolje reci nisi ) Ako nista ne upali napisi koje parametre koristite za kreiranje Device-a.

Eh, da. Koliko ja znam nije moguce direktno importovati efekte iz Maya-e preko .x fajla. To se radi rucno.
Ali i da se ogradim da od verzije 9b nisam gledao sta ima novo u DirectXu. Mozda su i to ubacili?
Nemesis je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.12.2006, 14:00   #4
dechkotzar
Član
 
Član od: 9.12.2005.
Poruke: 113
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 7 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: DirectX SDK

Znam, sve mi je to jasno. Kopirao sam i teksture i modele ali jednostavno teksture se ne pojavljuju. Inache program radi sa MS-ovim modelima koji se isporuchuju uz DXSDK. C# je jezik. I naravno, proverio sam putanje do teksture unutar X datoteka.
dechkotzar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
DirectX 10, bacamo li pare? markopaun Grafika 26 11.10.2006 9:52
DirectX eradicator ili DirectX kicker Srdjan 007 Aplikativni softver 1 24.9.2006 10:42
Kako da instaliram DirectX 6 phoenix[illusion] Operativni sistemi 3 25.3.2006 2:00
Zasto nece da se snima DirectX 9.0c? alien Operativni sistemi 11 29.1.2006 5:38
Kako da obrisem DirectX? alien Operativni sistemi 11 10.1.2006 19:14


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 7:29.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com