Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Grafika
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Grafika Video karte i monitori

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 7.2.2006, 0:01   #1
choopa
Novi član
 
Član od: 20.1.2006.
Lokacija: Leskovac
Poruke: 7
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Problem sa grafickom

Pozdrav svima, ja sam novi clan. Imam jedan problem sa pustanjem filmova. Naime, najverovatnije(ja na to sumnjam) da je problem do graficke kartice. Kada pustam fimove bilo koje ekstenzije(.avi,.mpg itd..) desava se da su lica pa cak i slika zelene boje. Probao sam da smanjim Hardware Acceleration u Propertiesu graficke kartice, ali to je samo malo smanjilo ovu zelenu boju. Da li instalacija novih drajvera. Graficka kartica mi je G-force 4. Hvala unapred!
choopa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.2.2006, 2:54   #2
SSgrunf
Član
 
Član od: 5.1.2006.
Poruke: 186
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Problem sa grafickom

Pa najbolje je da prvo reinstaliras drajver za graficku kartu i kodeke za pustanje filmova, pri tom nemoj da instaliras vise kodeka koji sluze za istu stvar!!!
SSgrunf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.2.2006, 12:07   #3
AstraLogos
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Vrsac - lepa varos
Poruke: 3.511
Zahvalnice: 1.431
Zahvaljeno 2.450 puta na 1.153 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku AstraLogos
Određen forumom Re: Problem sa grafickom

Citat:
choopa kaže:
Pozdrav svima, ja sam novi clan. Imam jedan problem sa pustanjem filmova. Naime, najverovatnije(ja na to sumnjam) da je problem do graficke kartice. Kada pustam fimove bilo koje ekstenzije(.avi,.mpg itd..) desava se da su lica pa cak i slika zelene boje. Probao sam da smanjim Hardware Acceleration u Propertiesu graficke kartice, ali to je samo malo smanjilo ovu zelenu boju. Da li instalacija novih drajvera. Graficka kartica mi je G-force 4. Hvala unapred!
Ako nemas problema u igricama onda su sigurno codeci u pitanju ( pojava zelene boje ). Graficka vrlo malo ucestvuje u celoj prici jel se radi o 2D prikazu pri gledanju filmova, dok snaga procesora ima vazniju ulogu pri ovoj operaciji.
Skini K-Lite mega codec pack i instalisi ga preko postojecih pa restartuj racunar i sve ce biti OK.
Evo i linka gde ga mozes naci.
www.free-codecs.com/
Jete malo veliki i ja ga koristim vec 2 godine bez ikakvih problema bilo koje ekstenzije da je video clip.
AstraLogos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.2.2006, 12:19   #4
nikornla
Član
 
Član od: 6.2.2006.
Poruke: 38
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Problem sa grafickom

kao sto rekose ljudi, najverovatnije ti je codec u pitanju. idi na ovaj sajt sto ti je AstraLogos preporucio i skini jedan od codec pack-ova...
ja imam "k-lite" i sve mi radi bez problema...
nikornla je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.2.2006, 22:54   #5
[RHY]
Član
 
Član od: 15.11.2005.
Poruke: 109
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na jednoj poruci
Određen forumom Re: Problem sa grafickom

Imala sam slican problem, samo sto se on nije modao rjesiti novim instaliranjem drajvera i kodeka.... malo mi je falilo da pocnem da bajam i bacam magije. Onda sam otvorila kuciste, izvukla graficku, ponovo je instalirala, pa tek onda nabacala nove kodeke i drajvere... iz drugog puta je uspjelo

Ako ti ne uspije, uvijek mozes poslusati Marfija: Nemoj silom, uzmi veci cekic
[RHY] je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.2.2006, 23:03   #6
Night Hawk
Veteran
 
Član od: 6.12.2005.
Poruke: 602
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 9 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Problem sa grafickom

Moj savet je ovakav :
Uninstaliraj sve kodeke koje imas na racunaru a posle i njihove ostatke rucno ukloni. Zatim instaliraj DivX 5.2.1 Codec , Xvid Codec , najnoviju verziju BS Playera i skin BS2005 sa http://www.bsplayer.org/index.php?p=...40de085de4c1ac posto default skin za najnoviju verziju BS Playera ima neki bug.
Night Hawk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.2.2006, 0:37   #7
swe.swift
Novi član
 
Član od: 9.2.2006.
Lokacija: Borcha
Poruke: 26
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Problem sa grafickom

Definitivko codeci. Ali nemoj instalirati swe i swasta dovoljno je kako kaze
Night Hawk DivX, XivD, doduse moj drazi mv2player nikako ne installiraj neke mega codece koji ti napune CPU swim i svacim. Jednom sam to uradio i vise nikad.
swe.swift je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.2.2006, 10:33   #8
AstraLogos
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Vrsac - lepa varos
Poruke: 3.511
Zahvalnice: 1.431
Zahvaljeno 2.450 puta na 1.153 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku AstraLogos
Određen forumom Re: Problem sa grafickom

Citat:
swe.swift kaže:
Definitivko codeci. Ali nemoj instalirati swe i swasta dovoljno je kako kaze
Night Hawk DivX, XivD, doduse moj drazi mv2player nikako ne installiraj neke mega codece koji ti napune CPU swim i svacim. Jednom sam to uradio i vise nikad.
Ko zna sta si ti stvarno uradio. Pri instalaciji Mega codec packa ne instalise se sve. Imas upit sta hoces da stavljas. Meni trebaju otkljucani kodeci ne samo za gledanje nego i za kompresiju sto je sasvim druga stvar.
Drugi razlog je sto svi video klipovi nisu samo u DivX-u ili XviD-u vec ima mnogo razlicitih video ekstenzija recimo Indeo, Ligos, AC3.....
Treci razlog za K-lite pack je sto u sebi ima BS player preko koga sve to lepo radi. I nije tacno da "napuni" CPU mada ne znam sta si time hteo da kazes ali ne opterecuje procesor jer ne rade svi kodeci istovremno.
Ovo vam kao i svi moji postovi pisem iz licnog iskustva jer radim video obradu i svakako ne bih preporucio nesto sa cim ce se covek patiti ili mu otezati komp pri radu.
Pozdrav
AstraLogos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.2.2006, 11:25   #9
Patton
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Patton
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Silent Hill
Poruke: 4.647
Zahvalnice: 157
Zahvaljeno 904 puta na 493 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Patton Slanje poruke preko MSN-a korisniku Patton Slanje poruke preko Yahooa korisniku Patton
Određen forumom Re: Problem sa grafickom

Posto smo zakljucili vec da su codeci u pitanju, preporucio bih ffdshow i xvid. Sa njima je moguce pustiti 99.9% filmova; po zelji instalirati nakon toga i ac3 codec za zvuk. Naravno pre bilo kakve instalacije novih codeca potrebno je uninstalirati SVE prethodne.
Patton je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.2.2006, 12:37   #10
AstraLogos
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Vrsac - lepa varos
Poruke: 3.511
Zahvalnice: 1.431
Zahvaljeno 2.450 puta na 1.153 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku AstraLogos
Određen forumom Re: Problem sa grafickom

Citat:
Patton kaže:
Posto smo zakljucili vec da su codeci u pitanju, preporucio bih ffdshow i xvid. Sa njima je moguce pustiti 99.9% filmova; po zelji instalirati nakon toga i ac3 codec za zvuk. Naravno pre bilo kakve instalacije novih codeca potrebno je uninstalirati SVE prethodne.
Gresis Pattone ili ja nisam bio dovoljno razumljiv. Na stotinjak kompjutera koje sam video u mom gradu ima sve i svasta od video klipova. Covek ce resiti stvar gledanja filmova sa onim sto si mu preporucio. Ali uvek postoji ali. Sa neta skidaju se klipovi razlicitih ekstenzija a neki se ( simbian ) prebacuju i u mobilne telefone. Stariji filmovi koriste kodece koji rade samo na tome na sta su kompresovani. Primera radi koncert Live EAGLES dolazi uz codec u koji se moze gledati. I jos XXX slucajeva. Zato sam predlozio K-lite upravo iz sarenolikosti video fajlova i potrebe da se ima vise razlicitih codeca i da se ne juri po NET-u za svaku sitnicu.
Verujem da je slicna stvar i kod drugih korisnika u drugim gradovima.
Sem navedenog, vec sam napisao da mi trebaju otkljucani codeci a njih ima u packu i ko zna kada ce nekom nesto trebati da rekompresuje neki video fajl recimo iz DviX-a u XviD ili MPEG1/2 ili obrnuto.
Poz
AstraLogos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.2.2006, 21:49   #11
choopa
Novi član
 
Član od: 20.1.2006.
Lokacija: Leskovac
Poruke: 7
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Problem sa grafickom

Hvala na pomoci, pokusacu nesto, javljam se dal sam uspeo nesto ako nisam javljam se ponovo sigurno
choopa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.2.2006, 3:00   #12
swe.swift
Novi član
 
Član od: 9.2.2006.
Lokacija: Borcha
Poruke: 26
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Problem sa grafickom

Citat:
AstraLogos kaže:
Ko zna sta si ti stvarno uradio. Pri instalaciji Mega codec packa ne instalise se sve. Imas upit sta hoces da stavljas. Meni trebaju otkljucani kodeci ne samo za gledanje nego i za kompresiju sto je sasvim druga stvar.
Drugi razlog je sto svi video klipovi nisu samo u DivX-u ili XviD-u vec ima mnogo razlicitih video ekstenzija recimo Indeo, Ligos, AC3.....
Treci razlog za K-lite pack je sto u sebi ima BS player preko koga sve to lepo radi. I nije tacno da "napuni" CPU mada ne znam sta si time hteo da kazes ali ne opterecuje procesor jer ne rade svi kodeci istovremno.
Ovo vam kao i svi moji postovi pisem iz licnog iskustva jer radim video obradu i svakako ne bih preporucio nesto sa cim ce se covek patiti ili mu otezati komp pri radu.
Pozdrav
Zato sam i rekao JEDANPUT sam to uradio. Znas ono kad sam bio mlad i neiskusan
swe.swift je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.2.2006, 15:51   #13
choopa
Novi član
 
Član od: 20.1.2006.
Lokacija: Leskovac
Poruke: 7
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Problem sa grafickom

E sad mi je ok slika, reinstalirao sam ceo sistem i onako sam to treba da uradim ubacio kodek i sada extra radi hvala na pomoci u svakom slucaju
choopa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Problem sa DVD rezacem i MP3 Playerom… Mefisto Kvarovi 3 7.4.2006 12:55
Problem sa grafickom ASUS Robert Grafika 12 6.2.2006 21:07
Problem Sa Grafikom Branislav Živaljević Grafika 14 4.2.2006 17:19
Problem sa video capture karticom LoneWolf Video/TV softver 4 14.1.2006 14:47
problem sa tv kartom Alexandar Kvarovi 10 5.1.2006 23:32


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 1:22.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com