Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

 
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 17.11.2019, 15:10   #1
okjar
Novi član
 
Član od: 14.9.2016.
Poruke: 4
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Računar ne daje sliku, a ni ton posle zamene procesora

Sve lepo radilo i đavo mi nije dao mira, te odlučim da zamenim procesor. U isti dan prodao stari pentium skylake, a kupio i3 kaby lake, tako da nisam mogao da vratim stari proc.
Ploča je Asus b150 sa jednom pločicom ddr3 memorije. Poslao u servis, ploču, procesor i memoriju, posle 2 dana javljaju mi da kod njih ploča daje sliku, samo kaže prebacio memoriju iz drugog slota u treći. Stiglo iz servisa, ja opet pažljivo povežem, kad opet nema slike ni tona. Izvadim ploču iz kućišta zajedno sa SSD-om na kojem je Windows 7 i povežem na staro napajanje, pokrenem šrafcigerom nema na monitoru ni logo od ploče ni zvuka na zvučnicima da ulazi u Windows. Kad probam šrafcigerom reset, na monitoru se kratko pojavi no signal. Vadio sam bateriju iz ploče i ništa nije pomoglo. Ploča ima zadnji BIOS. Nisam pametan šta je problem, da je monitor neispravan, barem bi se čuo zvuk ulazaka u Windows.
okjar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
 

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
dugme za restart ne radi posle zamene HDD-a novim Purple Kvarovi 5 25.7.2012 10:13
Crn ekran posle zamene CPU-a >NEO< Osnovne komponente 13 28.5.2012 22:10
posle instalacije drajvera monitor mi preklapa sliku dejanx Operativni sistemi 1 6.2.2011 16:30
Posle koliko vremena vam se počinje gubiti računar? Sasa90 Cvet kompjutera 80 13.6.2008 2:41
problem posle zamene graficke karte Nord Kvarovi 4 24.8.2007 10:55


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 21:59.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com