Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Konzole
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Konzole Konzole i softver za njih...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 24.5.2013, 3:03   #1
Sokokonj
Član
 
Član od: 1.9.2011.
Poruke: 82
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 42 puta na 20 poruka
Određen forumom Chrono Trigger/Cross

Upravo igram chrono trigger i moram reci da je fantasticno iskustvo.
Preporuka svima.

Kakvo je vase misljenje?
Sokokonj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.6.2013, 15:13   #2
darrko
Novi član
 
Član od: 30.6.2007.
Poruke: 15
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Chrono Trigger/Cross

Ja sam zbog chrono trigger-a i zavoleo jrpg igre, igram ih na svim emulatorima od snes-a do ps2. Ni chrono cross nije los, ali mi je nekako bio bolji trigger.
darrko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.6.2013, 15:31   #3
Ocelot
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Ocelot
 
Član od: 3.4.2006.
Poruke: 3.151
Zahvalnice: 373
Zahvaljeno 991 puta na 533 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ocelot Slanje poruke preko Skypea korisniku Ocelot
Određen forumom Re: Chrono Trigger/Cross

Za mene je Chrono Cross jedna od najboljih igara koje sam igrao. Ko zna koliko sam vremena utrošio tražeći sve likove i završetke. Igra izgleda prelepo i ima legendarni OST. Ko je ne odigra, mnogo propušta.
Ocelot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Ocelot na korisnoj poruci:
bojan1080 (22.5.2014)
Stara 2.6.2013, 16:27   #4
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.295
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.965 puta na 2.387 poruka
Određen forumom Re: Chrono Trigger/Cross

Chrono Trigger sam prvi put odigrao na SNES emulatoru iako sam nekad posedovao SNES. Šta reći sem da sam bio oduševljen igrom i držim je u svojih TOP10 omiljenih igara. Čak je i grafika bila (i ostala) prelepa za RPG na SNES-u.

Chrono Cross sam pokušavao da odigram na emulatoru ali nikako nisam uspeo da se rešim nekih solidnih usporenja, pa sam batalio. Ne na trajno naravno, samo dok se ponovo ne naoružam strpljenjem.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.6.2013, 16:53   #5
zdravkelja
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.12.2006.
Lokacija: secretlevel.org
Poruke: 4.264
Zahvalnice: 1.929
Zahvaljeno 1.916 puta na 819 poruka
Određen forumom Re: Chrono Trigger/Cross

Ja sam ga isto odigrao kasno, tek proslog decembra. To mi je u stvari bio i prvi jrpg koji sam presao. Resio sam prosle zime da predjem vecinu jrpgova koji nesto vrede, Final Fantasy serijal, Dragon Quest, Star Ocean i slicno. I resio sam da CT bude prvi...


Ono sto volim kod sebe je sto mogu totalno sebe da vratim u vreme kada je neka igra pravljena i da se odusevljavam nekim stvarima koje po danasjim standardima izgledaju tehnicki jadno. Ali neke stvari su timeless. Momenat kada Frog sece macem prolaz kroz stenu i krene njegova tema ili kada Lavos stize na planetu... Epic momenti. CT je postao definitivno najbolji RPG koji sam odigrao i usao u moj top 10 ikada. Predivna prica sa predivnim likovima koja budi emocije i ne ostavlja ravnodusnim. Gameplay prilicno revolucionaran za tovreme, seamless prelaz sa mape na battle screen, double i triple techovi, uticaj time travela na okruzenje, dosta originalnih stvari. Grafika je za taj period bila vrhunska i jos je bila ispracena sa specificnim Toriyaminim stilom, sjajan artwork je napravio. A muzika je posebna prica, verovatno i najblistavija tacka ove igre jer je po meni muzika najlepsi vid umetnosti. Mitsuda je bukvalno dusu ostavio u tom soundtracku, cak se i toliko iscrpeo da je u bolnici zavrsio Schalina i Zeal tema su predivne.
Definitivno igra za sva vremena i ko god sebe smatra nekim ljubiteljem igara mora da je odigra. Stvar opste kulture

Jedini mi je sad problem to sto verovatno necu odigrati jrpg koji ce da prevazidje CT. Mada, privodim kraju FF V, a vidim da se FF VI na mnogim listama najboljih rpgjeva kolje sa CTom za 1. mesto

Poslednja ispravka: zdravkelja (2.6.2013 u 17:22)
zdravkelja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku zdravkelja na korisnoj poruci:
simke85 (2.6.2013)
Stara 2.6.2013, 17:48   #6
CTOJAH
Starosedelac
 
Član od: 14.5.2008.
Lokacija: Titov Veles
Poruke: 1.614
Zahvalnice: 885
Zahvaljeno 555 puta na 417 poruka
Određen forumom Re: Chrono Trigger/Cross

Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke
...Chrono Cross sam pokušavao da odigram na emulatoru ali nikako nisam uspeo da se rešim nekih solidnih usporenja, pa sam batalio. Ne na trajno naravno, samo dok se ponovo ne naoružam strpljenjem.
Ne treba ti strpljenje vec ePSXe 1.8.0

CTOJAH je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.6.2013, 18:58   #7
darrko
Novi član
 
Član od: 30.6.2007.
Poruke: 15
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Chrono Trigger/Cross

FF6 je odmah iza CT-a, bar po meni. Meni je problem sto sam skoro sve kvalitetno sto je imalo odigrao od jrpg,crpg,wrpg i rpg-ova, a krenuo sam sa emulatorima i zezancijama jos od 2001. Od skoro sam presao i na ps2 kolekciju, skidam sve sto ima od jrpg-a ali me nesto slabo interesuju kao sto su ove sa snes-a i ps1.
darrko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.6.2013, 20:02   #8
darrko
Novi član
 
Član od: 30.6.2007.
Poruke: 15
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Chrono Trigger/Cross

A da zaboravio sam da napomenem, imate i chrono trigger za ps1 i nitendo ds, u princupu to je 99% ista igra samo sto su ubacili neke video snimke koji nisu mogli zbog memorije na snes-u, znaci ako planirate da igrate bolje igrajte na ps1 ili ds-u ako vam nije tesko da se zezate oko emulatora na ds-u ,jer je malo zeznutije od ps1.
darrko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.6.2013, 20:15   #9
zdravkelja
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.12.2006.
Lokacija: secretlevel.org
Poruke: 4.264
Zahvalnice: 1.929
Zahvaljeno 1.916 puta na 819 poruka
Određen forumom Re: Chrono Trigger/Cross

PS1 verzija ima ona ocajna ucitavanja pred borbe, zaobisao bih je. A ti snimci mogu na ytu da se odgledaju, nemaju 10 minuta sve zajendo.
zdravkelja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku zdravkelja na korisnoj poruci:
Grond (13.3.2015)
Stara 3.6.2013, 20:48   #10
CTOJAH
Starosedelac
 
Član od: 14.5.2008.
Lokacija: Titov Veles
Poruke: 1.614
Zahvalnice: 885
Zahvaljeno 555 puta na 417 poruka
Određen forumom Re: Chrono Trigger/Cross

Citat:
darrko kaže: Pregled poruke
A da zaboravio sam da napomenem, imate i chrono trigger za ps1 i nitendo ds, u princupu to je 99% ista igra samo sto su ubacili neke video snimke koji nisu mogli zbog memorije na snes-u, znaci ako planirate da igrate bolje igrajte na ps1 ili ds-u ako vam nije tesko da se zezate oko emulatora na ds-u ,jer je malo zeznutije od ps1.
Nije ni malo "zeznutije" sto kazes, DeSmuME odradi stvar perfektno. (A izasla je i sasvim friska verzija najboljeg NDS emulatora No$GBA)
Citat:
zdravkelja kaže: Pregled poruke
PS1 verzija ima ona ocajna ucitavanja pred borbe, zaobisao bih je. A ti snimci mogu na ytu da se odgledaju, nemaju 10 minuta sve zajendo.
Ipak na emulatoru to ucitavanje je daleko brze... ...just sayin'
CTOJAH je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.6.2013, 20:53   #11
zdravkelja
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.12.2006.
Lokacija: secretlevel.org
Poruke: 4.264
Zahvalnice: 1.929
Zahvaljeno 1.916 puta na 819 poruka
Određen forumom Re: Chrono Trigger/Cross

Ali je na SNESu nepostojece
zdravkelja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.6.2013, 21:43   #12
darrko
Novi član
 
Član od: 30.6.2007.
Poruke: 15
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Chrono Trigger/Cross

Ja sam samo na snes-u i igrao ct, ali znam da ima i na drugim konzolama.To mi je i bila prva igra na snes-u, ona me je i navukla na jrpg. Odlicne su mi na snes-u Breath of Fire, EVO: Search For Eden, Harvest Moon me je odusevljavao nekad, Illusion of Gaia/Illusion of Time, Earthbound (malo deluje decije ali je dobra), Terranigma je jedna od boljih, Secret of Mana, Tales of Phantasia mi je odmah posle CT i FF-a, naravno Star Ocean je odmah tu. A da zaboravio sam i Live A Live, to je nekoliko igrica u jednoj, podeljeno je u vise poglavlja i svako poglavlje se igra sa drugim likom i skoro je skroz drugacija igra, to je jedan od ozbiljnijih rpg-ova ,manje je poznat jer je pre nekoliko godina tek napravljen prevod za nju, koga ne smara stara grafika na snes-u treba to da proba zbog price, retko ko je cuo za nju. Shin Megami Tensei serijal je odlican isto, samo treba da se ubaci prevod jer je na japanskom, i taj serijal se prostire na skoro svim konzolama i ima nekoliko spin-off-ova, Persona, Digital Devil Saga...
To je otprilike to, sto je kvalitetno na snes-u, osim ovih drugih sto svi znaju. Ja sam se do pre neko godinu zezao oko snes emulatora dok nisam mogao da poteram sve na ps2 emulatoru, pa zato znam skoro sve sto ima od rpg-ova.
darrko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.6.2013, 21:10   #13
Zuti Bar
Starosedelac
 
Član od: 9.12.2010.
Poruke: 1.518
Zahvalnice: 189
Zahvaljeno 333 puta na 206 poruka
Određen forumom Re: Chrono Trigger/Cross

Nisam ga nesto puno igrao. Ali misljenja sam da ga treba odigrati. Njega i Secret of Mana. Jos neki Final Fantasy, Zeldu. I to je to.
Zuti Bar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.3.2015, 1:03   #14
Schwabsteiger
Član
 
Član od: 19.1.2011.
Lokacija: Pancevo (Raccoon) City
Poruke: 342
Zahvalnice: 156
Zahvaljeno 115 puta na 75 poruka
Određen forumom Re: Chrono Trigger/Cross

Tacno prodje 20 godina od izlaska jedne od najlepsih jrpg igara ikada! Srecnih 20 celih godina Crono!

Corridors of Time
Schwabsteiger je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Schwabsteiger na korisnoj poruci:
Grond (13.3.2015), helen (23.3.2015), Ocelot (12.3.2015)
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 2:37.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com