Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Mrežne igre > MMORPG igre

MMORPG igre Massively multiplayer online role-playing games - WoW, Guild Wars, Eve Online, Age of Conan, Lineage, kao i mnoge druge...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 15.10.2010, 13:43   #221
r0nIn
Banned
 
Član od: 17.1.2007.
Poruke: 2.388
Zahvalnice: 1.520
Zahvaljeno 1.007 puta na 520 poruka
Određen forumom Re: Star Wars:The Old Republic

Citat:
pentraksil kaže: Pregled poruke
Tebi dobro ili ti se prividjaju moji tekstovi? Gde sam ja napisao da je zacetnik? Napisao sam da sve to u MMORPG-ovima postoji jos od pocetka znara, ne od WoW-a
Nesto sam se istripovao. Sry.
r0nIn je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.10.2010, 14:37   #222
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.360
Zahvalnice: 4.519
Zahvaljeno 3.828 puta na 2.386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Star Wars:The Old Republic

Citat:
r0nIn kaže: Pregled poruke
Nesto sam se istripovao. Sry.
NO problemos
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.10.2010, 18:44   #223
joksa
Član
 
Član od: 15.3.2010.
Lokacija: Spavam po kućama
Poruke: 184
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 17 puta na 10 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku joksa
Određen forumom Re: Star Wars:The Old Republic

Citat:
Kako ne kapiras da se mnogi timovi, danas, trude da kopiraju WoW. Isto to radi i BioWare. U principu ovo je WoW samo u SW univerzumu. Dovoljan primjer mi je bio Dragon Age i kako su vec tamo uveli healer, tank, dps kombinaciju. Nemoj mi samo reci da su to preuzeli iz Ultime ili nekog ranijeg mmorpg. Zasto ne izmisle nesto novo, kao sto to radi ArenaNet, nego sve po istom sablonu. Cak i taj spell bar, minimap, cijeli HUD je postavljen na isti nacin kao u WoW-u.
[Offtopic] Ako tako oces tako onda je Blizzard ukrao UI i klasni sistem BioWara iz Newer Winter Nights (po meni jedan od prvih pravih i neprevazidjenih MMO) i Dragon Age vise lici na NWN nego po bilo cemu na WoW.

Nemoj te biti zatucani i misliti kako pre WoW nije bilo nista a posle njega da ce biti potop!
joksa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.10.2010, 19:30   #224
Vulee
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.8.2009.
Lokacija: Csilla
Poruke: 3.672
Zahvalnice: 1.551
Zahvaljeno 1.820 puta na 888 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Vulee
Određen forumom Re: Star Wars:The Old Republic

Mene DA:O podseća na NWN2, ali svako svome.

I mala ispravka, NWN1 nije MMO, već je samo imao MP komponentu.
Vulee je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.10.2010, 20:21   #225
joksa
Član
 
Član od: 15.3.2010.
Lokacija: Spavam po kućama
Poruke: 184
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 17 puta na 10 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku joksa
Određen forumom Re: Star Wars:The Old Republic

Da na to sam mislio jos davne 98 bio sam dete kada sam dobio oreginal igru, a i dan danas su dobri serveri puni
joksa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.10.2010, 20:37   #226
Vulee
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.8.2009.
Lokacija: Csilla
Poruke: 3.672
Zahvalnice: 1.551
Zahvaljeno 1.820 puta na 888 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Vulee
Određen forumom Re: Star Wars:The Old Republic

Tad si mogao jedino da dobiješ prvog Baldura, jer je NWN1 izašao 4 god. kasnije.
Vulee je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Vulee na korisnoj poruci:
kreator_ (24.10.2010)
Stara 15.10.2010, 20:52   #227
joksa
Član
 
Član od: 15.3.2010.
Lokacija: Spavam po kućama
Poruke: 184
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 17 puta na 10 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku joksa
Određen forumom Re: Star Wars:The Old Republic

Moguce, moguce znam samo da je bilo nesto davno (samo sam mislio da je jos davnije ) i znam da su bili racuni za telefon nesto nenormalni
joksa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.10.2010, 11:49   #228
Cyb0rg
Član
 
Član od: 8.12.2008.
Poruke: 265
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 81 puta na 44 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Cyb0rg
Određen forumom Re: Star Wars:The Old Republic

Igrica izgleda odlicno cak i alpha fazi....jedva cekam betu.
Cyb0rg je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.10.2010, 14:37   #229
kreator_
Banned
 
Član od: 16.11.2008.
Lokacija: Novi Beograd
Poruke: 695
Zahvalnice: 84
Zahvaljeno 200 puta na 108 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku kreator_
Određen forumom Re: Star Wars:The Old Republic

Nisam dugo pratio desavanja na swtor.com, interesuje me ima li vesti kad ce beta testiranje? Ja se prijavio za to jos septembra prosle godine medjutim nista mi jos ne stize.
kreator_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.11.2010, 11:11   #230
LDV20
Član
 
Član od: 13.11.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 140
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 20 puta na 13 poruka
Određen forumom Re: Star Wars:The Old Republic

Citat:
kreator_ kaže: Pregled poruke
Nisam dugo pratio desavanja na swtor.com, interesuje me ima li vesti kad ce beta testiranje? Ja se prijavio za to jos septembra prosle godine medjutim nista mi jos ne stize.
Beta testiranje je pocelo pre nekoliko nedelja ali je za sada ograniceno samo na Severnu Ameriku. Uskoro se ocekuje da i ostatak sveta bude ukljucen u testiranje. Sve ti pise na njihovom sajtu.
LDV20 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.11.2010, 16:00   #231
kreator_
Banned
 
Član od: 16.11.2008.
Lokacija: Novi Beograd
Poruke: 695
Zahvalnice: 84
Zahvaljeno 200 puta na 108 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku kreator_
Određen forumom Re: Star Wars:The Old Republic

A dobro, to za US beta testiranje znam, ali me interesovalo ovo za Evropu. Jer mrzelo me vise da svakodnevno pratim desavanja zadnje 2 godine na sajtu :S
kreator_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.11.2010, 22:47   #232
Bascelik
Starosedelac
 
Član od: 19.5.2009.
Poruke: 2.503
Zahvalnice: 885
Zahvaljeno 1.169 puta na 629 poruka
Određen forumom Re: Star Wars:The Old Republic

Ne znam dal je ovo bilo.

http://www.ign.com/videos/2010/11/11...bjectid=816935
Bascelik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.12.2010, 14:53   #233
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Star Wars:The Old Republic

http://www.swtor.com/info/holonet/ti...th-sith-empire

Jel ste videli ovo! Zanimljivo za sve koje zanima SW uopste, a i doba stare republike!
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.12.2010, 16:02   #234
ddak
Veteran
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Rapture
Poruke: 509
Zahvalnice: 70
Zahvaljeno 86 puta na 55 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku ddak
Određen forumom Re: Star Wars:The Old Republic

Prva stvar, koja se mozda moze naci na nekoj od predhodnih stranica, kada smo moj brat Ronin i ja saznali za SWTOR, jeste ideja koja je nama pala na pamet a to je da, sa obzirom da imamo light i dark side (normalno) u svakom trenutku igre mozemo sebe okrenuti na neku od tih. Znaci, par mjeseci zajedno igrate sa nekim, ali vas primami slast "of the dark side" i onda pocinjete da radite lose stvari, i onaj sa kojim ste nekad se borili rame uz rame, vam bude neprijatelj.
Ali naravno, nije tako, start je klasican u SWu - biraj, dark side, light side na pocetku odmah (iliti Empire i Sith).
Druga stvar, u vezi njihovog zvuka, tj voice actinga - koliko ovdje ima vas koju u WoW-u, ili nekom drugom MMOu koji igrate, procita quest do kraja, saslusa sve i slicno? Mozda 1%, a mozda ni toliko. Neka SW kad izadje ima 5 miliona igraca evo da kazemo- nece ih par hiljada (stotina mozda) slusati cio voice acting dok ti neki tamo baja bude davao quest, i mlatio o istoriji planete, i ljudi, i cega sve ne, da bi ti na kraju rekao da odes tamo negdje i ubijes tamo neku azdaju :P Ljudi neki nemaju mnogo vremena od posla, fakulteta, cega li vec, vec ce preskakati sve to, i odmah ici da radi to sto mu je zadato.
I trece - SVI, ali opet da ponovim SVI ce biti Dzedaji.Ko god bude mi pricao da zeli da igra SW MMO, a da ne zeli da bude dzedaj nego neki trooper, ili bounty hunter - laze! Dzedaji su zastitni znak SW serijala, i rijetko da ce iko ko uzme igru , i startuje je da izabere neku drugu klasu mimo dzedaja.
Ovo ce biti u stvari kao nekad UNDEAD rasa u WoW-u - sve sto je hodalo na Hordinoj strani su bili undeadi. Tj par procenata je bilo Trolovi, Orkovi, i Taureni...

Ne znam, vidjecemo sta ce sve biti, da ne bude da pljujem po svemu - SW ima neke super ideje, i ima taj svijet u kojem bi mogao da se napravi FANTASTICAN MMO, sve je tu, samo kako ce to sklopiti i na kraju ispasti to je druga prica.
ddak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.12.2010, 16:10   #235
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Star Wars:The Old Republic

Eh i ja sam se nadao da ću morati da odolevam tamnoj strani, to bi bilo zanimljivije 10x, al' ne smeju da ih tuži neki amer jer je hteo da igra džedaja pa završio kao sith jer je ubio sve što mrda (mrzelo ga da gleda dijalog do kraja). Što se tiče samog slušanja razgovora, mislim da će ljudi gledati i čitati, makar i ubrzano... zašto? Jer Bioware pravi single-player-online igru sa multiplayer komponentom (zvuči komplikovano, al' tako je) koja će više biti nalik na konzolne online igre gde ideš sam al neko može da ti se pridruži usput nego na pravi MMORPG... Samim tim se neće igrati kao MMO već kao RPG koji streamuješ sa clouda.... i to je to. A šta znam, ja sam planirao da pored Consulara odigram i svaku drugu klasu bar jednom, jer kažu da se priče nigde neće dodirivati, pa će to biti kao 6 različitih igara.
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.12.2010, 16:23   #236
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Star Wars:The Old Republic

Citat:
Eni kaže: Pregled poruke
Eh i ja sam se nadao da ću morati da odolevam tamnoj strani, to bi bilo zanimljivije 10x, al' ne smeju da ih tuži neki amer jer je hteo da igra džedaja pa završio kao sith jer je ubio sve što mrda (mrzelo ga da gleda dijalog do kraja). Što se tiče samog slušanja razgovora, mislim da će ljudi gledati i čitati, makar i ubrzano... zašto? Jer Bioware pravi single-player-online igru sa multiplayer komponentom (zvuči komplikovano, al' tako je) koja će više biti nalik na konzolne online igre gde ideš sam al neko može da ti se pridruži usput nego na pravi MMORPG... Samim tim se neće igrati kao MMO već kao RPG koji streamuješ sa clouda.... i to je to. A šta znam, ja sam planirao da pored Consulara odigram i svaku drugu klasu bar jednom, jer kažu da se priče nigde neće dodirivati, pa će to biti kao 6 različitih igara.
Jeste igra koncipirana tako, ali mislim da ce postojati misije koje nikako neces moci sam da predjes, a i mnogo je zanimljivije kad imas party od 4 coveka, i u toku dijaloga svi imaju moc da ucestvuju, i da kazu sta ce biti i kako! Ovo ce biti najbolji MMO po pitanju kvaliteta, u to ne sumljam!
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.12.2010, 16:28   #237
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Star Wars:The Old Republic

Svakako, biće i čistih PvP planeta i svašta, ali 70% igre će se otići na singleplayer online kampanje.
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.12.2010, 21:39   #238
Pinball Wizard
Član
 
Član od: 18.4.2006.
Poruke: 181
Zahvalnice: 113
Zahvaljeno 78 puta na 43 poruka
Određen forumom Re: Star Wars:The Old Republic

Koji ce ovo fail da bude.
PvP izgleda posebno uzbudljivo.
Pinball Wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.12.2010, 21:53   #239
MoNsTeR
Veteran
 
Član od: 4.11.2010.
Lokacija: Mars
Poruke: 927
Zahvalnice: 42
Zahvaljeno 40 puta na 34 poruka
Određen forumom Re: Star Wars:The Old Republic

Zna li se kad ovo izlazi i kolika mesecna pretplata ce biti?(ako je neko vec odg pls da napise ponovo jer nisam gledao prethodne postove)
MoNsTeR je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.12.2010, 1:23   #240
r0nIn
Banned
 
Član od: 17.1.2007.
Poruke: 2.388
Zahvalnice: 1.520
Zahvaljeno 1.007 puta na 520 poruka
Određen forumom Re: Star Wars:The Old Republic

Svaka njima cast za trud i sve, ali bolje bi bilo da stanu malo na loptu nekako su se zaleceli previse. Rade na tri igre odjednom, sad i novi Mass Effect pa novi Dragon Age, pa ekspanzije, dlc-ovi... Rastrgose se ljudi od rada. Zato mislim da je za mmo potrebno malo vise vremena i slobode kao sto su imali dok su radili prvi Kotor. Sve mi nekako djeluje isforsirano, na brzaka sto bi se reklo.

Citat:
ddak kaže: Pregled poruke
Prva stvar, koja se mozda moze naci na nekoj od predhodnih stranica, kada smo moj brat Ronin i ja saznali za SWTOR, jeste ideja koja je nama pala na pamet a to je da, sa obzirom da imamo light i dark side (normalno) u svakom trenutku igre mozemo sebe okrenuti na neku od tih. Znaci, par mjeseci zajedno igrate sa nekim, ali vas primami slast "of the dark side" i onda pocinjete da radite lose stvari, i onaj sa kojim ste nekad se borili rame uz rame, vam bude neprijatelj.
Ali naravno, nije tako, start je klasican u SWu - biraj, dark side, light side na pocetku odmah (iliti Empire i Sith).
Ako je tako onda ja ovo nema sta da igram. Smisao igrati Dzedaj viteza je upravo u tome da u toku igre imas konstantno neka iskusenja da li ces preci na tamnu ili svijetlu stranu. Bilo bi puno bolje da su za Dzedaje posebo napravili nekolike klase kao sto je tobilo u Kotor-u i da svi Dzedaji imaju isti pocetak. Tek kasnije kroz igru bi trebali da donesu neke krucijalne odluke kojoj strani ce da se priklone.
Ili na primjer da postoji poseban uvod za Dzedaje, kao u ME2 onaj prolog na pocetku dok Sheparda ne ozive. Tako i ovdje igras do odredjenog nivoa na Akademiji sa ostalim Dzedajima ili negdje drugo, onda dodjes do nivoa i trenutka kada treba da odlucis o svojoj sudbini, da li da se priklonis mracnoj strani i Sitima ili suprotno sa Dzedajima i na stanu Republike. Cak i kasnije u toku igre da postoje zadaci koji ti omogucavaju prelazak na jednu ili durugu stranu, kao i u Kotoru sto je bio slucaj - dark i light poeni. Sto vise kvestova uradis na tamnoj strani otkljucasces poseban kves koji mogu samo oni koji su zloce da igraju i tako neke fore.
Takodje, ostale klase u igri se ne bi sretale do nekog veceg nivoa. Smuggler, Bounty Hunter i ostali bi imali neke druge startne zone, planete, i radili neke pocetne kvestove. Ili mogucnost da biras startnu zonu, zasto sve igra mora da odredjuje sta ces da radis?!

Ovako ce biti sigurno bez tih poena i izbora, napravice kao neke kvestove posebno za svaku klasu i to je to. Bice kao i u WoW-u i slicnim mmo RPG-ovima Alijansa i Horda, grindanje i ostalo. Bices Sith ili Republikanac od pocetka do kraja, a tu nema nimalo nelinearnosti. Bolje da su dali to Obsidianu da naprave Kotor 3 sa nekim coop multiplayer-om.

Poslednja ispravka: r0nIn (27.12.2010 u 1:52)
r0nIn je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
kotor, star wars

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
'Ajmo, menadžeri! huligan Upravljačke simulacije 1131 10.3.2010 23:17
Star lines alesandro Fotografija 12 13.10.2008 15:39
Star Wreck- najbolja star trek/ babilon 5 parodija Iilija64 Brbljaonica 9 25.1.2008 19:57
Star Wars Yoda's Rap oluja Cvet kompjutera 7 8.2.2007 1:22


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 1:17.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com