Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Konzole

Konzole Konzole i softver za njih...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 5.11.2014, 23:26   #61
BrutaLiS
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.7.2007.
Poruke: 3.075
Zahvalnice: 703
Zahvaljeno 888 puta na 379 poruka
Određen forumom Re: Uncharted 2

Ma ceo serijal je fantastican, meni jedan od omiljenih ikada. Prosto neverovatno kako izgleda na vec matorom PS3.
BrutaLiS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.11.2014, 0:12   #62
pike8
Član
 
Član od: 21.1.2007.
Poruke: 178
Zahvalnice: 116
Zahvaljeno 20 puta na 15 poruka
Određen forumom Re: Uncharted 2

Citat:
NaraYan kaže: Pregled poruke
Meni je dopao šaka treći deo, prva dva nisam igrao tako da ne znam ali generalno gledano ovo je prilično osvežavajuće, pogotovo što igram s drugaraima. Još je nismo završili ali je za sada odlična. Jedino imam veliki problem sa pucnjavom, tastatura i miš su apsolutno neprikosnoveni za fps ili tps napucavanja, na gamepadu je pucnjava čisto mučenje. Trebalo je prosto da naprave autoaim (ako ga nema, nisam provalio) ovako 95% borbi završavam taktikom - uleti, pesniči, opali kratežom, uštekaj se malo, izbegni, uleti, pesniči... Igramo na normal, verovatno ne bi moglo baš ovako na većim nivoima težine ali te su mi borbe nekako sekundarne u celoj priči.
pucnjavu su u trecem dijelu poprilicno unakazili, sve je nekako traljavo i neprecizno, ali mislim da ima patch koji to ispravlja. s prva dva dijela ces imati daleko manje problema. inace, kompletan serijal je fenomenalan, ali po mom skromnom misljenju "dvojka" je pravi biser.
pike8 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku pike8 na korisnoj poruci:
Asmodeus (6.11.2014)
Stara 6.11.2014, 0:40   #63
Asmodeus
Starosedelac
 
Član od: 30.5.2007.
Lokacija: Kuća Kafe
Poruke: 2.773
Zahvalnice: 3.539
Zahvaljeno 1.826 puta na 890 poruka
Određen forumom Re: Uncharted 2

I po mom misljenju su pucnjavu u trojci pokvarili, hit detection je mnogo losiji, borba je mnogo bolje izbalansirana u dvojci. Ma, dvojka je stvarno naj naj.
Asmodeus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.11.2014, 3:11   #64
zdravkelja
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.12.2006.
Lokacija: secretlevel.org
Poruke: 4.264
Zahvalnice: 1.929
Zahvaljeno 1.916 puta na 819 poruka
Određen forumom Re: Uncharted 2

Meni se nekako ipak trojka najvise svidela, mada nije ni toliko bitno kad su sva tri dela odlicna. Nisam to sa pucanjem doziveo, posle patcha sam je igrao.
zdravkelja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.12.2014, 12:03   #65
Yonai
Član
 
Član od: 27.3.2013.
Poruke: 378
Zahvalnice: 1.149
Zahvaljeno 502 puta na 188 poruka
Arrow Re: Uncharted 2

Odigrao sam ceo Uncharted serijal i zaista sam iskreni ljubitelj Naughty Dog igara, ali zar su i oni morali da se uklope u stereotip i da za glavnog negativca u dvojci uzmu Srbina Lazarevića, bivšeg ratnog zločinca...??

Mislim... uživao sam u samom gejmpleju, igra je odlična, ali ovo... to im zameram itekako jer, eto, igrom slučaja, živim u Srbiji, Srbin sam i iskreno se osećam uvređeno kada neko etiketira moju naciju i uklapa sve kolektivno u stereotip ratnih zločina.

Uncharted 2 je igra koju sam prešao, uživao sam u humoru i generalno gejmpleju, ali ovakvo blatantno etiketiranje je krajnje idiotski i služi isključivo u propagandne svrhe. Nisam neki zilot i čistunac, nego mi jednostavno smeta da čak i u AAA igrama moraju Srbi da budu ratni zločinci, divljaci i pretnja svetskom blagostanju.

Toliko o tome da se politika ne meša u poslovne odluke velikih izdavača. I o tome bi se mogla otvoriti zasebna tema, ali neću da širim priču, samo sam izneo svoje mišljenje.

Na sve načine te teraju da se osećaš mučno što si Srbin iako nemaš veze sa tim glupostima i nikad nisi ni mrava zgazio. Fuj & bljak.
Yonai je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Yonai na korisnoj poruci:
BrutaLiS (13.12.2014)
Stara 13.12.2014, 12:38   #66
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Uncharted 2

Meni je bolje tako nego da izmišljaju države (Zambaruzija i sl.) samo da bi bili politički korektni. A i red je da malo odmorimo Ruse, dosta su oni uništavali svet.

Poslednja ispravka: Aibo (13.12.2014 u 13:56) Razlog: r->R, da ne zamere Rusi :)
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.12.2014, 12:44   #67
Yonai
Član
 
Član od: 27.3.2013.
Poruke: 378
Zahvalnice: 1.149
Zahvaljeno 502 puta na 188 poruka
Arrow Re: Uncharted 2

Slažem se za to u vezi Rusa, npr. To je neverovatno kolika je doza antiruske paranoje prisutna u igrama. Ali, kao što rekoh, neću da širim priču i zadržaću se na ovome. Lako je pljuvati Srbe, ali najteže je da pogledaju sebe i šta oni rade po svetu.
Yonai je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Yonai na korisnoj poruci:
BrutaLiS (13.12.2014), Grond (13.12.2014)
Stara 13.12.2014, 13:17   #68
BrutaLiS
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.7.2007.
Poruke: 3.075
Zahvalnice: 703
Zahvaljeno 888 puta na 379 poruka
Određen forumom Re: Uncharted 2

Slazem se.
BrutaLiS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.12.2014, 19:25   #69
mesomebody
Veteran
 
Član od: 31.3.2011.
Poruke: 560
Zahvalnice: 169
Zahvaljeno 488 puta na 217 poruka
Određen forumom Re: Uncharted 2

Oni i jesu politički korektni, zato stalno i napadaju nas i Ruse. Pa ceo svet zna da smo mi ovde ljudožderi.

Inače, ove igre (i studuo) su, po meni, jednostavno fantastični.
mesomebody je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku mesomebody na korisnoj poruci:
Yonai (15.12.2014)
Stara 13.12.2014, 20:05   #70
Asmodeus
Starosedelac
 
Član od: 30.5.2007.
Lokacija: Kuća Kafe
Poruke: 2.773
Zahvalnice: 3.539
Zahvaljeno 1.826 puta na 890 poruka
Određen forumom Re: Uncharted 2

Citat:
Yonai kaže: Pregled poruke
Odigrao sam ceo Uncharted serijal i zaista sam iskreni ljubitelj Naughty Dog igara, ali zar su i oni morali da se uklope u stereotip i da za glavnog negativca u dvojci uzmu Srbina Lazarevića, bivšeg ratnog zločinca...??

Mislim... uživao sam u samom gejmpleju, igra je odlična, ali ovo... to im zameram itekako jer, eto, igrom slučaja, živim u Srbiji, Srbin sam i iskreno se osećam uvređeno kada neko etiketira moju naciju i uklapa sve kolektivno u stereotip ratnih zločina.

Uncharted 2 je igra koju sam prešao, uživao sam u humoru i generalno gejmpleju, ali ovakvo blatantno etiketiranje je krajnje idiotski i služi isključivo u propagandne svrhe. Nisam neki zilot i čistunac, nego mi jednostavno smeta da čak i u AAA igrama moraju Srbi da budu ratni zločinci, divljaci i pretnja svetskom blagostanju.

Toliko o tome da se politika ne meša u poslovne odluke velikih izdavača. I o tome bi se mogla otvoriti zasebna tema, ali neću da širim priču, samo sam izneo svoje mišljenje.

Na sve načine te teraju da se osećaš mučno što si Srbin iako nemaš veze sa tim glupostima i nikad nisi ni mrava zgazio. Fuj & bljak.
Sta bi Nemci ili Rusi trebali da kazu na ovo?
Dajte, opustite se, ovo je i onako pulp avanturisticka prica, prvenstveno nepretenciozna koja i ne pokusava sebe da predstavi kao ozbiljnu stvari.
Chillax...
Asmodeus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Asmodeus na korisnoj poruci:
Atwa013 (13.12.2014), goranmax (14.12.2014), Rainman (13.12.2014)
Stara 15.12.2014, 8:11   #71
Yonai
Član
 
Član od: 27.3.2013.
Poruke: 378
Zahvalnice: 1.149
Zahvaljeno 502 puta na 188 poruka
Arrow Re: Uncharted 2

Pa dobro, za Ruse je evidentna antiruska histerija na zapadu i Rusi im često ne ostaju dužni, a današnje Nemce niko ne dira (i jasno se pravi razlika u naraciji), već naciste od kojih se današnja Nemačka distancirala. Bilo bi zabrinjavajuće kada bi se današnji Nemci, ničim izazvani, vređali kada neko vređa fašiste i naciste.

Brine to što se politika provlači kroz igre. Kada bi neko napravio npr. igru na temu američkog genocida nad indijancima i USA kao genocidne tvorevine ili npr. o britanskom imperijalističkom i nemilosrdnom ugnjetavanju Afrike, Indije i Kine i o opijumskom ratu, da vidiš kako bi to u startu bilo zabranjeno za distribuciju na zapadu zbog ovog ili onog razloga.

I zato i smara ovakvo provlačenje Srba kroz medije, filmove, igre, itd. jer se na taj način stvara stereotipna slika o jednom narodu koji to ničim nije zaslužio. Sada zbog takvih idiotluka npr. Nemanji Vidiću navijači Man Utd-a pevaju "He's comin' from Serbia, he will fuckin' murder ya" i svakom prosečnom zapadnjaku na pomen Srba pred očima sevaju slike koljača i ratnih zločinaca. Umesto da im pred oči izađe Nikola Tesla bez koga bi možda i danas svi oni živeli bez električne energije u ovom obliku koji nam svima olakšava život. I zato ovo vređa, jer mediji u globalu ne prave razliku između zločinačkih pojedinaca i celog naroda. Mi smo svi za njih divljaci. Kako to da se niko ne zezne pa napravi igru gde su Srbi dobri momci? Na ovom primeru je evidentan i očigledan uticaj politike na industriju zabave. Jednom kada stvoriš stereotipnu sliku o jednom narodu, taj narod će se teško otarasiti toga i ispaštaće iako to ne zaslužuje. I na svojoj koži sam osetio kako je to biti stranac iz Srbije u tuđoj zemlji. U mom slučaju je to bila Finska i činjenica da sam se vratio odande brže nego što sam otišao tamo mi dovoljno govori koliko stereotipi utiču na život pojedinca.

No dobro, jednom sam na ovom forumu učestvovao u političkoj raspravi i neću to sebi više da dozvolim, jer mislim da je ovo mesto previše lepo da bi ga kvarili takvim stvarima. Tako da, što se mene tiče, obavezujem se da u narednim postovima više neću razvijati priču na ovu temu, bolje neka ostane samo na ovome, sada i definitivno.

Poslednja ispravka: Yonai (15.12.2014 u 9:35)
Yonai je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.12.2014, 10:02   #72
Atwa013
Starosedelac
 
Član od: 14.11.2010.
Lokacija: Pančevo
Poruke: 2.537
Zahvalnice: 1.226
Zahvaljeno 1.366 puta na 723 poruka
Određen forumom Re: Uncharted 2

Da li ti zaista mislis da se njima je.e 2% za nas....a da ne spominjem sto si kao primer naveo navijacku pesmu koju su smislili za nekadasnjeg kapitena Mancester United-a, kao zezanje...suvise sami sebi dajemo na znacaju...
Atwa013 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.12.2014, 10:32   #73
Yonai
Član
 
Član od: 27.3.2013.
Poruke: 378
Zahvalnice: 1.149
Zahvaljeno 502 puta na 188 poruka
Arrow Re: Uncharted 2

Rekao bih argumentovano svašta kao odgovor, ali, kao što rekoh, ne bih da širim priču na politiku, jer jednom sam to uradio na ovom forumu i ne želim više, jer političke teme nikad ne donose dobar razgovor i šire lošu energiju. Da li sebi dajemo na značaju ili ne sam osetio na svojoj koži - imam dete od osam godina u Finskoj koje ne mogu da viđam, a posredan (a u praksi i neposredan, iako nezvanično) razlog je taj što sam Srbin i što je naša ambasada nemoćna pred nekim stvarima. Dobro si rekao - njima se nimalo ne je.e za nas ni tih 2%.

Tako da... bolje ipak da pričamo o gameplay/tehničkim aspektima Uncharted-a koji, ako ga posmatramo kroz čisto gejmersku prizmu, veoma cenim po kvalitetu.

Poslednja ispravka: Yonai (15.12.2014 u 10:43)
Yonai je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.12.2014, 14:32   #74
Rainman
Starosedelac
 
Član od: 5.1.2006.
Poruke: 2.394
Zahvalnice: 1.365
Zahvaljeno 2.322 puta na 924 poruka
Određen forumom Re: Uncharted 2

Zao mi je zbog takve situacije u kojoj si ti, i generalno mi jesmo zadnja rupa na svirali nekog first world sveta i zabole ih za nas.

ALI!

To sto si napisao u vezi igara - jednostavno ne pije vodu. Retko kad se gde i spomenemo, a obzirom na "reputaciju" koju bar MI mislimo da imamo u svetu, mislim da nas svet video igara uopste ne dira.

Ako mozes, reci mi jos nekoliko popularnih igara u kome su Srbi bad guys, ili gde je glavni negativac Srbin.

Evo gledam neku listu igara koje su relativno skoro izasle:
Bioshock infinite - amerikanac
Wolfenstein - nemac
Splinter Cell - amerikanac i rus
Tomb Raider - rus
GTA V - amerikanac (gta IV - rus, bugarin, i ne zaboravimo albance u prvoj misiji )
Sleeping Dogs (u Hong Kongu) - amerikanac i kinez
Max Payne - brazilac (ok, desava se u brazilu)
Hitman (ceo svet) - amerikanac

Pa ameri rade igre tako da im je vecina negativaca americke drzavljanosti. Ako neko moze da se zali - to su onda Rusi (zato sto oni i jesu protiv-sila americke politike pa je najlakse smisliti scenario za tako nesto) i Nemci (zahvljajuci cod, moh i bf serijalu).

Nema nikakvog antagonizma prema Srbima, nisam igrao U2 nazalost, ali ja pozdravljam to razbijanje stereotipnih negativaca. Evo u black ops 2, glavni negativac je bio iz Nikaragve. Odlicno uradjen lik... I sto bi bilo ko mrzeo Nikaragvu???
Rainman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Rainman na korisnoj poruci:
Sh0m1 (15.12.2014)
Stara 15.12.2014, 15:15   #75
Yonai
Član
 
Član od: 27.3.2013.
Poruke: 378
Zahvalnice: 1.149
Zahvaljeno 502 puta na 188 poruka
Arrow Re: Uncharted 2

Eh... nisam ni rekao da smo mi naveliko vodeći bad guys u gejmingu, samo sam zamerio unchartedu što se uklopio u generalan stereotip i što se to uopšte koristi vezano za Srbe - mnogo više u filmovima, doduše.

Ali kao što rekoh, da citiram sam sebe:

Citat:
Yonai kaže: Pregled poruke
Rekao bih argumentovano svašta kao odgovor, ali, kao što rekoh, ne bih da širim priču na politiku, jer jednom sam to uradio na ovom forumu i ne želim više, jer političke teme nikad ne donose dobar razgovor i šire lošu energiju.


(...)

Tako da... bolje ipak da pričamo o gameplay/tehničkim aspektima Uncharted-a koji, ako ga posmatramo kroz čisto gejmersku prizmu, veoma cenim po kvalitetu.

Neću da ponovo upadnem u zamku prethodne diskusije u kojoj sam učestvovao, nakon koje sam se osećao loše zbog političkih gluposti.

Ja sam imao realno iskustvo koje sam imao i nikakvo "ALI!" to ne može da izmeni. Kada jednom osetiš takvu diskriminaciju, a još je u vezi tvog deteta - tu nema "ALI!", sve je vrlo jasno, kristalno jasno.

No ostaviću to kao moju osetljivu privatnu temu čije detalje uopšte ne želim da iznosim, samo znam da sam bio žrtva žestoke diskriminacije što sam Srbin. I samim tim ovakve stvari ne mogu i ne želim da posmatram u fazonu "nema veze".

I zato - ponavljam - hajde da se vratimo na Uncharted i njegove mane i kvalitete. Slažem se da se ne slažemo. Batalimo politiku.

Poslednja ispravka: Yonai (15.12.2014 u 16:20)
Yonai je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.12.2014, 16:33   #76
goranmax
Veteran
 
Član od: 4.4.2012.
Lokacija: Vranje
Poruke: 772
Zahvalnice: 1.413
Zahvaljeno 341 puta na 185 poruka
Određen forumom Re: Uncharted 2

Mislim da zbog tog loseg iskustva koje imas primas ove stvari previse licno i identifikujes se na nacionalnoj osnovi, sto ti je greska. Nisam primetio da je bilo koji developer ikada kada je profilisao negativce u igrama pokusao da etiketira celu naciju, to je uvek pogresna interpretacija. Ja cak nisam ni pokusavao da skontam da li je Lazarevic Srbin ili Hrvat meni je covek jednostavno negativac pa i da se zvao Joe The Plummer bilo bi mi isto i mislim da najmanje 99% igraca to dozivljava na isti nacin.
goranmax je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku goranmax na korisnoj poruci:
Yonai (15.12.2014)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
PlayStation 3 voodoo_ Konzole 3584 20.1.2022 18:02
Uncharted: Drake's Fortune che daboli guz Konzole 29 11.8.2014 14:01
Grand Theft Auto 4 - Believe me, GTA IV is even better than the hype suggests! renegade_of_funk Konzole 250 2.2.2011 17:25
Lista PS3 igara i SPE iskorišćenosti u njima donator99 Konzole 41 4.11.2008 22:24


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 9:07.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com